Van der Graaff wil Zeeuwse zwemmers naar NK kortebaan Hockeyster Van den Eynde Biervliet neemt na dit seizoen afscheid van trainer Van den Hemel 36 Woensdag 17 december 2008 pzc Z Medaillekansen voor deelneemsters van De Stormvogel. door Jeroen Dellebeeke MIDDELBURG - Het Sloterparkbad in Amsterdam is vanaf morgen het decor van vier dagen topsport. Naast het NK zwemmen korte baan worden namelijk ook de be kerfinales waterpolo gehouden. Bij het zwemmen komen negentien leden van Zeeuwse verenigingen in actie. Daarnaast is de uit Terneuzen af komstige, maar in Amsterdam trai nende Stefan de Die kanshebber op onder meer de 50, 100 en 200 meter vrije slag. Hij was vorige week nog actief op het EK korte baan in Rijeka. De uit Breskens af komstige Ellen van de Velde (WVZ) is podiumkandidaat op de 50 meter schoolslag. Luctor et Emergo (Middelburg) vaardigt zes individuele zwem- Dennis Sanches hoopt eruit te komen met zondag-vierdeklasser. door Barry van der Hooft terneuzen - Het bestuur van voet balvereniging Biervliet heeft beslo ten het contract van trainer Rob van den Hemel niet te verlengen. De oefenmeester is sinds april 2006 eindverantwoordelijke bij de zondag-vierdeklasser. Van den He mel volgde ruim tweeënhalf jaar geleden de tussentijds vertrokken Bennie Boerman op. Van den Hemel was eerder ook al tussen 1999 en 2001 trainer van Biervliet. Zijn contract wordt nu niet verlengd, omdat hij niet over het vereiste diploma beschikt. Bier vliet heeft net als vele andere mers af Toby Aarnoutse staat op de 100 en 200 meter vrije slag het beste geklasseerd. Stephanie Rom- bout start op de 100 meter vlinder slag en de 200 meter wisselslag. René van Wallenburg zwemt de 100 vlinder en 100 meter vrij. Pris- cilla Meerman start op de 400 en 800 meter. Bij de junioren zijn Lot te Dalmeijer (800 meter vrij) en Sonny Corré (1500 meter vrij) inge schreven. Op de estafettes doen de mannen van Luctor niet mee om de prijzen, maar zij gaan wel voor verbetering van de huidige Zeeuw se records. Vanuit Zeeuws-Vlaand,eren zijn De Schelde (Terneuzen) in de per soon van Bas van Houwelingen, en ZC Koewacht door Roderick van Doeselaar vertegenwoordigd. Namens de Zeeuwse clubs doen negentien zwemmers mee aan het NK kortebaan dat morgen in het Amsterdamse Sloterparkbad begint. Zeeuwse clubs een brief van de KNVB ontvangen, waarin duide lijk wordt gemaakt dat het een ge diplomeerde trainer aan moet stel len. Gebeurt dat niet, dan krijgt zo wel de club als de betreffende trai ner een geldboete. Daarnaast be staat de kans dat in het nieuwe sei zoen puntenaftrek volgt. „We hebben inmiddels al één ge sprek met een kandidaat om Rob op te volgen achter de rug", zegt voorzitter Raymond Ingels. Die kandidaat is Dennis Sanches. „Ik heb de wedstrijd van Biervliet zondag bekeken", vertelt de huidi ge trainer van de B-junioren en het derde elftal van Terneuzen. „Veel jongens die bij Biervliet spe len heb ik al eens getraind. Vrijdag hebben we een tweede gesprek en ik hoop dat het rond komt." Van Houwelingen doet mee aan de 100 en 200 meter vrij, de 100 en 200 meter rug, de 100 meter school en de 100 meter vlinder. Van Doeselaar behaalde starttijden op de 100 en 200 vrije slag. De Stormvogel (Vlissingen) heeft medaillekansen. Zo staat Manon Minneboo bij de jeugd als derde geplaatst op de 50 meter vrij en zelfs als tweede op de 50 meter school. Minneboo komt ook in ac tie op de 50 meter rug, 100 meter school en 100 meter vrij. Clubge note Judith Stap staat er nog iets beter voor; snelste jeugdzwemster op de 200 en 400 meter wissel, een tweede tijd op de 100 meter vlinder en voorlopig als derde jeugdzwemster geplaatst op de 100 meter rug. Zij start ook op de 50 meter rug. Merel van der Ent komt in actie op de 50 meter rug en vrij en de 100 meters vlinder en vrij. Op de estafette komen de meisjes in actie op de 4X 100 meter wissel en vrije slag. Van der Klooster geplaatst voor WK MIDDELBURG - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft zich tijdens wedstrijden in Pitztal geplaatst voor het WK, dat eind februari in Zuid-Korea is. De 31-jarige Vlissin- ger haalde de kwalificatie-eis (een top-achtnotering in een Europa Cup) op de reuzenslalom. Hij werd in Oostenrijk precies achtste. Van der Klooster hoopt zich dit sei zoen ook te plaatsen voor de Para lympics van 2010 in Vancouver. Golfster beleefde een wisselvallig seizoen in het profcïrcuit. door Koen de Vries RIJSWIJK - Marjet van der Graaff mag zich ook komend jaar golf- prof noemen. De voormalige Thoolse sloeg in 2008 bij haar prof debuut 22.908 euro en 43 eurocent, bij elkaar en dat was net genoeg voor de verlenging van haar status. In golf wordt geen verstoppertje gespeeld als het om geld gaat. Wie het meest verdient, staat boven aan. Het was afgelopen week nog even billenknijpen voor de 26-jarige Van der Graaff Ze stond in Dubai, voor aanvang van haar 21e en laat ste toernooi van het jaar, 78e en moest bij de beste tachtig eindigen om een startkaart te krijgen voor de toernooien van 2009 in het Eu ropese circuit. Omdat ze na twee dagen de cut niet haalde (dat bete kent dat ze te veel slagen nodig had om aan de slotdag mee te mo gen doen) en dus geen enkele eu ro verdiende, zakte de in Rijswijk woonachtige Thoolse naar de 83e plaats. De regel dat je aan ten min ste zes toernooien moet hebben deelgenomen om opnieuw in aan merking te mogen komen voor een startkaart bracht echter uit komst. Zes speelsters vielen weg, waardoor Van der Graaff als 77e eindigde. Net terug van haar trip naar Dubai keek Van der Graaff gisteren terug op een wisselvallig seizoen. Ze haalde slechts de cut. Dat was in schril contrast met het jaar ervoor, toen ze twee amateurtoernooien won (Italië en Zwitserland) en Ne derlands kampioene strokeplay en matchplay werd. Subaru verdwijnt eveneens uit rallysport TOKIO - Een dag na de mededeling van Suzuki dat het zich terugtrekt uit het wereldkampioenschap rally rijden, heeft ook Subaru afscheid genomen van de rallysport. Fuji Heavy Industries, de construc teur van de auto's, maakte bekend dat de financiële crisis reden is om de rallyactiviteiten stop te zetten. Subaru is na Honda (Formule 1) en Suzuki het derde Japanse merk dat uit de autosport verdwijnt. „Het was dit jaar allemaal nieuw en heel erg wennen", ziet Van der Graaff als voornaamste oorzaak. „Vorig jaar ging ik met andere Ne derlandse speelsters op stap en hadden we altijd een coach bij ons. Omdat ik nu de enige vrouwe lijke Nederlandse golfprof ben, moest ik dit jaar overal alleen naar toe. Ik heb wel een management team achter me dat onder meer rei zen en hotels regelt, maar ter plaat se moest ik steeds het wiel uitvin den. Dat is niet goed voor je presta ties." Bovendien kwam de Thoolse golf ster op banen in actie waar ze nog nooit had gespeeld. Ook dat was wennen. Daarom moest ze zich te vreden stellen met die karige 23.000 euro bruto. Geen vetpot, er kent Van der Graaff. „Maar in het 'Ik moest steeds opnieuw het wiel uitvinden. Dat is niet goed voor je prestaties' professionele golf hebben alle speelsters sponsors achter zich. An ders was het inderdaad niet te doen." Ze wordt gesteund door Golf Team Holland, waarin de ge talenteerde mannen Wil Besse- ling, Inder van Weerelt en Joost Luiten zitten. Het komende seizoen moet beter worden dan het afgelopen, vindt Van der Graaff Als ze de ballen lekker raakt, kan ze ook aardig ver dienen. Dit jaar eindigde de Fran- caise Gwladys Nocera als eerste op de Europese ranglijst, met 391.839,58 euro. Ter vergelijking: bij de mannen sloeg Vijay Singh uit Fiji dit jaar in de zeer lucratieve American Tour 6,5 miljoen dollar bij elkaar. Overeenstemming KNWU en Van Kessel NIEUWEGEIN - De Nederlandse wie- Ierunie (KNWU) en bondscoach Egon van Kessel (wegwielrennen mannen) hebben overeenstem ming bereikt over de beëindiging van hun samenwerking. Eerder dit jaar besloot de KNWU niet verder te gaan met vijf bonds- coaches, onder wie Van Kessel. Over de afwikkeling van de ar beidsovereenkomst moesten nog afspraken worden gemaakt. Tweede klasse lonkt voor vrouwen van Rapide uit Hulst. door Gino van den Broecke HULST - De competitie is halverwe ge, de koppositie stevig in handen en aan de horizon lonkt de twee de klasse. „En op dat niveau wil ik dolgraag spelen", zegt Rapi- de-spits Tatsjana van den Eynde. De teller staat inmiddels op der tien. Nul verliespartijen en een gat van zes punten met de nummer twee. „Het kan beroerder. Het draait als een tierelier en dat is de verdienste van iedereen in en rond om de groep." De in het Belgische Rumst gebo ren Van den Eynde (20) is bezig aan haar derde seizoen bij het eer ste vrouwenteam. In de vierde klas se maakte ze in haar eerste sei zoen, toen Rapide via de groene ta fel promoveerde, 23 treffers. Vorig seizoen in de derde klasse was het aan de magere kant. „Ik weet niet eens hoeveel het er waren, maar vooral de start van vorig seizoen wil ik zo snel mogelijk vergeten. Dramatisch en niet leuk." Momenteel draait de bordeauxro de machine op volle toeren. „Het past en klopt allemaal. We hebben een ondoordringbaar blok achter in en een heel sterk middenveld. Als spits is dat heerlijk. Je kunt eens een actie maken of een bal verspelen. Die is toch binnen enke le tellen terug heroverd. Prachtig." De jonge spits heeft een goed oog voor de juiste plek, maar roemt toch vooral haar medespeelsters. „Met de snelheid van Roliene Za- man en Stefanie van Haperen op de flanken én de techniek en erva ring van Lieke Alberti achter me, is het heerlijk spelen als aanvalster. De ballen komen toch wel voor doel, ik moet er op het juiste mo ment staan." Van den Eynde zegt dat ze de voor bije jaren een flinke ontwikkeling heeft doorgemaakt. Als speelster, als mens. „Ik hou me minder be zig met de randzaken. Ik ben vol- wassener en veel zelfverzekerder geworden." Waar vorig seizoen de motor maar net op tijd begon te draaien, zit het team van Markjan de Jonge en Frank van Campenhout momen- Hockeyster Tatsjana van den Eynde oefent regelmatig met haar broertje Vince in de tuin. foto Camile Schelstraete www.bezorgers.nl of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72