Zeeuwse zwemmers Van der Graaff wi| naar NK kortebaan Voor Nederland telt elk punt ATB'ers en veldrijders kunnen op oudjaar in Krabbendijke terecht Bezorger wordén? ér 36 j Woensdag 17 december 2008 PZC Medaillekansen voor deelneemsters van De Stormvogel. door Jeroen Dellebeeke MIDDELBURG - Het Sloterparkbad in Amsterdam is vanaf morgen het decor van vier dagen topsport. Naast het NK zwemmen korte baan worden namelijk ook de be kerfinales waterpolo gehouden. Bij het zwemmen komen negentien leden van Zeeuwse verenigingen in actie. Daarnaast is de uit Terneuzen af komstige, maar in Amsterdam trai nende Stefan de Die kanshebber op onder meer de 50, 100 en 200 meter vrije slag. Hij was vorige week nog actief op het EK korte baan in Rijeka. De uit Breskens af komstige Ellen van de Velde (WVZ) is podiumkandidaat op de 50 meter schoolslag. Luctor et Emergo (Middelburg) vaardigt, zes individuele zwem mers af Toby Aarnoutse staat op de 100 en 200 meter vrije slag het beste geklasseerd. Stephanie Rom- bout start op de 100 meter vlinder slag en de 200 meter wisselslag. René van Wallenburg zwemt de too vlinder en 100 meter vrij. Pris- cilla Meerman start op de 400 en 800 meter. Bij de junioren zijn Lot te Dalmeijer (800 meter vrij) en Sonny Corré (1500 meter vrij) inge schreven. Op de estafettes doen de mannen van Luctor niet mee om de prijzen, maar zij gaan wel voor verbetering van de huidige Zeeuw se records. Vanuit Zeeuws-Vlaanderen zijn De Schelde (Terneuzen) in de per soon van Bas van Houwelingen, en ZC Koewacht door Roderick van Doeselaar vertegenwoordigd. CQ Namens de Zeeuwse clubs doen negentien zwemmers mee aan het NK kortebaan dat morgen in het Amsterdamse Sloterparkbad begint. Organisatoren hopen op rustig verloop van feestelijke dag op dorp. krabbendijke - Sportievelingen en ook de jeugd van Krabbendijke hoeven zich op ou dj aarsdag niet te vervelen. Want de plaatselijke ama teurwielrenner John van de Vree- de en de skeeleraars Andries Min- derhoud en Olivier Goud houden dan een ATB- en veldritwedstijd op de oude vuilnisbelt van het Be- velandse dorp. Aangezien het verleden heeft ge leerd dat het als gevolg van de feestvreugde en het overdag afste ken van vuurwerk onrustig kan zijn in Krabbendijke, vatten de ini tiatiefnemers het idee op een alter natieve bezigheid op te starten. Van Houwelingen doet mee aan de 100 en 200 meter vrij, de 100 en 200 meter rug, de 100 meter school en de 100 meter vlinder. Van Doeselaar behaalde starttijden op de 100 en 200 vrije slag. De Stormvogel (Vlissingen) heeft medaillekansen. Zo staat Manon Minneboo bij de jeugd als derde geplaatst op de 50 meter vrij en zelfs als tweede op de 50 meter school. Minneboo komt ook in ac tie op de 50 meter rug, 100 meter school en 100 meter vrij. Clubge note Judith Stap staat er nog iets beter voor; snelste jeugdzwemster op de 200 en 400 meter wissel, een tweede tijd op de 100 meter vlinder en voorlopig als derde jeugdzwemster geplaatst op de 100 meter rug. Zij start ook op de 50 meter rug. Merel van der Ent komt in actie op de 50 meter rug en vrij en de 100 meters vlinder en vrij. Op de estafette komen de meisjes in actie op de 4x 100 meter wissel en vrije slag. „Dat idee werd meteen enthou siast ontvangen. Vooral de gemeen te vond het prima dat we iets wil den organiseren waardoor er waar schijnlijk minder rottigheid wordt uitgehaald", vertelt Andries Min- derhoud. De wedstrijd krijgt als naam de Grote Prijs Zelan-evenementen. De jeugd tot en met 16 jaar kan gra tis meedoen. De jongste deelne mers (8 tot en met 12 jaar) begin nen om 12.30 uur. Daarna is vanaf 13.00 uur de jeugd van 13 tot en met 16 jaar aan de beurt. De cate gorie 40+ wordt om 13.45 uur aan het vertrek verwacht. Om 15.15 uur beginnen de deelnemers van 17 tot en met 40 jaar en de vrou wen aan hun wedstrijd. De perma nence is bij W Krabbendijke aan de Nieuwlandestraat. www.bezorgers.nl of bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia Golfster beleefde een wisselvallig seizoen in het profcircuit. door Koen de Vries rijswijk - Marjet van der Graaff mag zich ook komend jaar golf- prof noemen. De voormalige Thjoolse sloeg in 2008 bij haar prof debuut 22.908 euro en 43 eurocent bij elkaar en dat was net genoeg voor de verlenging van haar status. In golf wordt geen verstoppertje gespeeld als het om geld gaat. Wie het meest verdient, staat boven aan. Het was afgelopen week nog even billenknijpen voor de 26-jarige Van der Graaff Ze stond in Dubai, voor aanvang van haar 21e en laat ste toernooi van het jaar, 78e en moest bij de beste tachtig eindigen om een startkaart te krijgen voor de toernooien van 2009 in het Eu ropese circuit. Omdat ze na twee dagen de cut niet haalde (dat bete kent dat ze te veel slagen nodig had om aan de slotdag mee te mo gen doen) en dus geen enkele eu ro verdiende, zakte de in Rijswijk woonachtige Thoolse naar de 83e plaats. De regel dat je aan ten min ste zes toernooien moet hebben deelgenomen om opnieuw in aan merking te mogen komen voor een startkaart bracht echter uit komst. Zes speelsters vielen weg, waardoor Van der Graaff als 77e eindigde. Net terug van haar trip naar Dubai keek Van der Graaff gisteren terug op een wisselvallig seizoen. Ze haalde slechts de cut. Dat was in schril contrast met het jaar ervoor, toen ze twee amateurtoernooien won (Italië en Zwitserland) en Ne derlands kampioene strokeplay en matchplay werd. „Het was dit jaar allemaal nieuw en heel erg wennen", ziet Van der Graaff als voornaamste oorzaak. „Vorig jaar ging ik met andere Ne derlandse speelsters op stap en hadden we altijd een coach bij ons. Omdat ik nu de enige vrouwe lijke Nederlandse golfprof ben, moest ik dit jaar overal alleen naar toe. Ik heb wel een management team achter me dat onder meer rei zen en hotels regelt, maar ter plaat se moest ik steeds het wiel uitvin den. Dat is niet goed voor je presta ties." Bovendien kwam de Thoolse golf ster op banen in actie waar ze nog nooit had gespeeld. Ook dat was wennen. Daarom moest ze zich te vreden stellen met die karige 23.000 euro bruto. Geen vetpot, er kent Van der Graaff „Maar in het 'Ik moest steeds opnieuw het wiel uitvinden. Dat is niet goed voor je prestaties' professionele golf hebben alle speelsters sponsors achter zich. An ders was het inderdaad niet te doen." Ze wordt gesteund door Golf Team Holland, waarin de ge talenteerde mannen Wil Besse- ling, Inder van Weerelt en Joost Luiten zitten. Het komende seizoen moet beter worden dan het afgelopen, vindt Van der Graaff. Als ze de ballen lekker raakt, kan ze ook aardig ver dienen. Dit jaar eindigde de Fran- caise Gwladys Nocera als eerste op de Europese ranglijst, met 391.839,58 euro. Ter vergelijking: bij de mannen sloeg Vijay Singh uit Fiji dit jaar in de zeer lucratieve American Tour 6,5 miljoen dollar bij elkaar. Ed de Looze schaatst het snelst in Breda middelburg - Schaatser Ed de Looze uit Zierikzee heeft op het ge westelijk sprintkampioenschap de titel bij de masters gewonnen. Op de kunstijsbaan van Breda reed hij achtereenvolgens 44,05 en 43,54 seconden over de 500 meter. De eerste 1000 meter van De Looze was goed voor 1 minuut en 27,22 seconden. Zijn tweede optre den op die afstand leverde een tijd van 1.26,06 op. Van der Klooster geplaatst voor WK middelburg - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft zich tijdens wedstrijden in Pitztal geplaatst voor het WK, dat eind februari in Zuid-Korea is. De 31-jarige Vlissin- ger haalde de kwalificatie-eis (een top-achtnotering in een Europa Cup) op de reuzenslalom. Hij werd in Oostenrijk precies achtste. Van der Klooster hoopt zich dit sei zoen ook te plaatsen voor de Para lympics van 2010 in Vancouver. Subaru verdwijnt eveneens uit rallysport TOKIO - Een dag na de mededeling van Suzuki dat het zich terugtrekt uit het wereldkampioenschap rally rijden, heeft ook Subaru afscheid genomen van de rallysport. Fuji Heavy Industries, de construc teur van de auto's, maakte bekend dat de financiële crisis reden is om de rallyactiviteiten stop te zetten. Subaru is na Honda (Formule 1) en Suzuki het derde Japanse merk dat uit de autosport verdwijnt. Het Heerenveen van trainer Trond Sollied heeft Nederland dit seizoen in de Uefa Cup weinig punten bezorgd. foto jochen Luebke/EPA Groepswedstrijden van belang voor deelname in de komende jaren. door Wilber Hack den haag - Voor Feyenoord, Hee renveen, FC Twente en Ajax staat er bij de laatste groepswedstrijden van het toernooi om de Uefa Cup niets meer op het spel. NEC kan tegen Udinese nog een plaatsje in de knock-outfase afdwingen. Toch zijn alle resultaten van de komen de Europese wedstrijden van groot belang voor het Nederlandse clubvoetbal. Om in het seizoen 2010-2011 ook met vier clubs aan de Europa Lea gue (de opvolger van de Uefa Cup) te mogen deelnemen en een voorrondeplaats in de Champions League, telt ieder punt. Clubs krij gen voor de ranglijst van de Uefa twee punten voor een overwin ning en één punt voor een gelijk spel. Elke ronde die een club ver der komt, levert bovendien bonus- punten op. Het totaal aantal verza melde punten wordt gedeeld door het aantal deelnemende clubs per land. De op deze manier bepaalde coëfficiënten van de laatste vijf jaar zijn bepalend voor de rang lijst. In de lijst staat Nederland mo menteel op een achtste plaats. Die geeft het komende seizoen recht op één plaats in het hoofdtoer nooi van de Champions League, één plaats in de derde voorronde van de Champions League en op vier plaatsen in de nieuwe Europa League. Dat is zeker. Maar de posi tie is weinig solide. Nederland dankt de hoge klassering voor een groot deel aan het seizoen 2004/2005, waarin twaalf punten werden gehaald. Dat resultaat valt na dit seizoen weg. Voor de nabije toekomst bedreigen vooral Portu gal en Oekraïne de positie van Ne derland. Als Benfica zich plaatst voor de knockout-fase van het Ue fa Cup-toernooi is Portugal nog met vier van de oorspronkelijke ze ven deelnemende clubs in het Eu ropese voetbal vertegenwoordigd. Ook nummer tien Oekraïne doet het goed. Met Shakhtar Donetsk, Dynamo Kiev en Metalist Kharkiv bereik ten drie van de vier deelnemers de knock-out fase. Het verschil tussen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62