PvdA: 'Verhoging premies pensioen verhinderen' loon op Antilliaanse schrijver Arion geeft koninklijke onderscheiding terug Maastricht drugssuper van Europa genoemd Cassatie in zaak Ad Bos Man biedt zijn dochter (n) aan via internet NAAR DE KREUKELMARKT 11 PZC Woensdag 17 december 2008 5 Kabinet moet volgens Tang via Nederlandsche Bank ingrijpen. DEN HAAG - Het kabinet dient te verhinderen dat pensioenfondsen hun premies de komende twee jaar verhogen. Dit stelt PvdA- Kamerlid Paul Tang vandaag in het debat met minister Wouter Bos (Financiën) over de Najaarsno ta. De Nederlandsche Bank, die toe- zicht houdt op de fondsen, zou die verhoging moeten beletten, al dus Tang. Een hogere pensioenpremie is vol gens Tang nadelig voor de koop kracht van werknemers en jaagt de werkgevers op hogere loonkos ten. Dat is geen juiste keuze in een tijd dat Nederland mogelijk afste vent op een recessie, aldus het PvdA-Kamerlid. Pensioenfondsen zijn verplicht een financiële buffer te hebben, zo dat zij de pensioenen altijd kun nen uitbetalen. Het vermogen dient minimaal 105 procent van de pensioenverplichtingen te zijn. Dat wordt de minimum-dekkings graad genoemd. Honderden pensioenfondsen zijn inmiddels door deze bodem ge zakt. Als gevolg van de kredietcri sis is hun in aandelen belegd ver mogen aanzienlijk minder waard geworden. Een extra tegenvaller voor de pensioenfondsen is de fors gedaalde rente. Hierdoor stij gen de verplichtingen. Pensioenfondsen waarvan de dek kingsgraad lager dan 105 is, moe ten op grond van de Pensioenwet een herstelplan indienen bij De Nederlandsche Bank. Wegens de extreme situatie in de financiële Pensioenfondsen zitten in zwaar weer. Om meer geld in kas te krij gen kunnen de pensioenpremies worden verhoogd. De PvdA wil dat verbieden. wereld hebben de fondsen meer tijd gekegen voor het opstellen van zo'n herstelplan. In de meeste gevallen zullen de fondsen besluiten om te bezuini gen door de pensioenen niet te la ten stijgen met de inflatie. Dat heeft direct gevolgen voor de ge pensioneerden. Die gaan er in koopkracht op achteruit. Ouderen bonden hebben bij de Tweede Ka mer tevergeefs aangedrongen op compensatie voor de gepensioneer den. Verder kan een pensioenfonds aan extra inkomsten komen door van de deelnemers een hogere premie te eisen. De pensioenpremie wordt in de meeste gevallen zowel door werknemers als werkgevers opgebracht. Doorgaans is de ver houding een derde voor de werk nemer, de rest voor de werkgever. In de praktijk komt dat erop neer dat werknemers ongeveer 8 pro cent van hun inkomen aan pen sioenpremie betalen. foto Valerie Kuypers/ANP „Volgens onze schattingen komt er momenteel 30 tot 33 procent min der bulkgoederen, zoals erts en graan, binnen en 25 tot 40 procent minder containers. Als de econo mie inzakt, merk je dat altijd als eerste in de haven", zegt Wenne- kes. Hij denkt dat het bedrijf uit stel van betaling aanvraagt, zo zei hij gisteren. Ook vorige week is er door enkele honderden medewerkers van de havenpool al geprotesteerd tegen het uitblijven van de loonbetaling. Auteur protesteert tegen vermeend rekolonalisatieproces. WILLEMSTAD - De Antilliaanse au teur Frank Martinus Arion zal zijn ridderorde teruggeven. Hij doet dit uit protest tegen het 'rekolonisatie- proces' waarmee Nederland vol gens hem bezig is. Arion, wiens boek Dubbelspel in 2006 in een op lage van bijna een miljoen stuks gratis door Nederland werd ver spreid, zei dat gisteren op Curasao. „We hebben maandag de Ronde Tafel Conferentie gehad. In de loop daar naar toe kopppelde pre mier Balkenende de aflossing van de schulden van de Antillen door Nederland aan ons politiek zelfbe- Belgische burgemeester reageert woedend op ongeluk drugsrunners. MAASTRICHT - Maastricht trekt niet alleen wiettoeristen aan, maar is ook de grootste 'supermarkt' voor harddrugs in Europa. Dat conclu deerde burgemeester Sauwens van de Belgische gemeente Bilzen giste ren naar aanleiding van een nieuw voorbeeld van wat hij escalerend drugsgeweld in de grensstreek noemt. In de nacht van maandag op dins dag liepen twee Belgische agenten kneuzingen en schaafwonden op door een botsing met een Neder landse auto. Die wagen was eerder die dag in Nederland gekocht, waarschijnlijk door Franse drugs runners. Beide inzittenden zijn ge vlucht. In het wrak vond de poli tie drugs, vermoedelijk heroïne. Sauwens wil dat de Belgische rege ring snel meer federale politiemen sen vrijmaakt voor de strijd tegen drugstoeristen en drugsrunners. „De plaatselijke korpsen zijn onvol doende uitgerust en bemand om dit soort gewelddadige, internatio naal georganiseerde drugscriminali teit aan te pakken", aldus de burge meester en politieregiovoorzitter. Burgemeester Leers van Maas tricht reageerde scherp op zijn Bel gische collega: „Volgens Sauwens zijn alle drugsproblemen in heel België het directe gevolg van de coffeeshops in Maastricht en in Ne derland. Hoe ernstig het incident ook is, het gaat toch echt te ver om nu opnieuw Maastricht de schuld te geven van alle drugsellen de in Bilzen. Het zou net zo ver werpelijk zijn om de ruim één mil joen Belgische drugstoeristen die Maastricht jaarlijks bezoeken te be stempelen als drugsmaffia." stuur. Dat kan niet. Ie kunt die twee zaken niet koppelen." De schrijver maakt zich ook druk over de grote invloed die de Neder landse minister van Justitie in de nieuwe staatkundige structuur zal krijgen op de Antilliaanse procu reur-generaal. Arion (1936) werd in 1992 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In de nacht van maandag op dins dag werd op Curasao onder lei ding van premier Balkenende in een sfeer van protest, bedreigingen en arrestaties een stap gezet naar het ontmantelen van de Neder landse Antillen. Afgesproken is vol gend jaar de details te regelen en een datum te kiezen, waarop drie eilanden een Nederlandse gemeen te worden, en twee een 'auto- ALMELO - Een 47-jarige man uit En schede heeft dit jaar via internet zijn elfjarig dochtertje tegen beta ling aangeboden voor seksueel ver keer. In een advertentie stelde hij voor haar het gevaarlijke bedwel mingsmiddel GHB toe te dienen, waarna ze zou kunnen worden 'ge bruikt'. Bij de rechtbank in Alme lo werd gisteren drie jaar gevange nisstraf tegen hem geëist, waarvan een halfjaar voorwaardelijk. Bij de verdachte thuis werd behal ve het middel GHB, dat in uit- gaanskringen van jongeren bekend staat als verkrachtigsdrug, ook een grote hoeveelheid zeer grove kin derporno aangetroffen. De man hield glashard vol met de beste be doelingen te hebben gehandeld. Hij zou daders in de val hebben willen lokken. De dochters van de verdachte zijn inmiddels uit huis geplaatst. Uitspraak op 30 december. noom land' binnen het Konink rijk. Balkenende toonde zich onthutst over de vijandigheid jegens Neder land. De vergadering was door een bomdreiging verplaatst naar de marinebasis op Curasao. Bij de monstraties werden vijf mensen opgepakt, onder wie de partijlei der van oppositiepartij Partido So- berano en een parlementariër. De monstranten droegen jodenster ren uit protest tegen het feit dat Antillianen 'tweederangs burgers' zouden worden als de nieuwe staatkundige verhoudingen tussen Nederland en de eilanden worden vastgelegd. Staatssecretaris Bijle- veld (Koninkrijksrelaties) noemde het gebruik van de gele sterren 'to taal not done'. OM vecht bij Hoge Raad vonnis aan in klokkenluidersaffaire. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie (OM) stapt naar de Hoge Raad wegens de uitspraak in de zaak-Ad Bos, de man die bekendstaat als de klokkenluider van de bouwfraude. Een woordvoerster van het OM liet dat gisteren weten. Het OM wil van de Hoge Raad ant woord op de vraag of het gerechts hof in Den Haag het OM terecht niet-ontvankelijk verklaarde. Het hof deed dat omdat het OM Bos te laat zou hebben verteld dat hij niet alleen werd gehoord als getui ge in de bouwfraudezaak, maar dat hij ook nog verdachte kon wor den. Daarmee zou het OM Bos aan het lijntje hebben gehouden. Bos, die leidinggevende was bij we genbouwbedrijf Koop Tjuchem, werd ervan beschuldigd dat hij een ambtenaar van Rijkswater staat had omgekocht met golfreis- jes en een bezoek aan de inmid dels gesloten seksclub Yab Yum. Bos bracht de enorme fraude aan het licht toen hij in 2001 schaduw boekhouding van Koop Tjuchem openbaar maakte. Daaruit bleek dat de bouwwereld op grote schaal verboden prijsafspraken maakte. Het hof in Den Haag heeft niet geoordeeld over de handelingen van Bos, omdat het vond dat het OM de man niet had mogen ver volgen. slechts 100 meter verderop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5