Regels coffeeshops lijken te streng CDA trekt ten strijde tegen verdwijnen politiekorps IJ, do. 18 december Komt u ook? En U? 'Ik zal altijd aan je blijven denken' Borsele twijfelt aan nut AED UDEURLOO I VANAF VANDAAG 50% KORTING V I I I OP DE NAJAARS-EN 'jfi 99 WINTERCOLLECTIE J ftê KJ WINTERCOLLECTIE #2sl MUZIEKCENTRUM MIDDELBURG S PZC Woensdag 17 december 2008 25 Het is zo goed als onmogelijk ruimte te vinden in Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad heeft zulke strenge re gels uitgevaardigd dat het de vraag is of er in de binnenstad nog wel ruimte is voor nieuwe coffee shops. Beleidsambtenaar Johan Groenenberg liet gisteren duidelijk blijken dat er volgens hem nauwe lijks mogelijkheden zijn voor on dernemers om een nieuwe coffees hop op te starten. De Middelburgse raad bepaalde dit voorjaar dat er ruimte is voor twee gedoogde coffeeshops. Tege lijkertijd werd vastgelegd dat een nieuwe coffeeshop minimaal 250 meter verwijderd moet zijn van een plek waar veel jongeren bijeen komen zoals scholen, sportgelegen- heden en jongerencentra. Ook werd bepaald dat ze niet in woon- HEINKENSZAND - Voor de gemeen te Borsele is het geen uitgemaakte zaak dat de plaatsing van hartma- chines - oftewel automatische ex terne defibrillatoren (aed's) - nut tig zijn. Het Borsels college van B en W is dan ook niet van plan sys tematisch mee te werken aan plaat sing van aed's. Hartmachines win nen aan populariteit, ook in Borse le. Op initiatief van de dorpsraad zijn er in Nieuwdorp twee ge plaatst. In 's-Heerenhoek heeft het bedrijf Paree er één aangeschaft. 's-Heer Abtskerke is ermee bezig. De gemeente juicht dit toe, maar zij plaatst er ook grote vraagtekens bij. Over het inschakelen en oplei den van vrijwilligers. En of ie mand op tijd, binnen zes minu ten, bij een slachtoffer kan zijn in een noodsituatie. Hans van Dam, secretaris van de dorpsraad in Nieuwdorp, noemt al die argu menten 'flauwekul' en een ge meente die een actief kleine ker- nenbeleid wil voeren 'onwaardig'. buurten mogen staan, maar ook niet op industriegebieden. Al die eisen bij elkaar maakt het volgens Groenenberg zo goed als onmogelijk nog ruimte te vinden om in Middelburg een coffeeshop te vestigen. Hij denkt dan ook dat de gemeente nieuwe criteria moet vaststellen. Alleen dan is het vol gens hem mogelijk dat na sluiting van Roxy en Sixty Two, vandaag sluit die laatste de deuren, onder nemers een kans hebben om een coffeeshop in Middelburg te ope nen. Tot nu toe hebben 25 onder nemers die gemeente laten weten dat ze interesse hebben. De gemeenteraad bepaalde on langs dat Middelburg niet passief af mag wachten tot alle procedures rondom Roxy en Sixty Two zijn af- UJ Beleidsambtenaar Middelburg denkt dat raad nieuwe regels moet vaststellen om te voorko men dat coffeeshops zich niet in gemeente kunnen vestigen. Speciale kerstboom bij crematorium Terneuzen om te herdenken. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Pepijn wilde zijn oma graag iets zeggen. Dat kon niet, dus schreef hij het deze week op een sterretje. Die hangt nu in een kerstboom voor het cremato rium in Terneuzen. Een beetje absurde boodschap is het wel aan een overledene, maar dat heeft Pepijn vast nog niet in de gaten. 'Voor oma. Fijne kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Van Pe pijn.' Het hanenpootjeshand- schrift verraadt een welgemeende, vertederende kinderwens. Pepijn wilde het gewoon even kwijt. En zo heeft bijna iedereen nog wel iets te melden aan een overleden dierbare. Zeker in de aanloop naar de dagen dat hij of zij nog eens gerond. Beide eigenaren vechten namelijk de sluiting aan waardoor het nog geruime tijd kan duren voor de Raad van State een defini tief oordeel velt. Op z'n vroegst de ze zomer buigt de Raad zich over Roxy. De gemeenteraad wil dat na dat definitieve oordeel er snel een nieuwe coffeeshop de deur kan openen om zo te voorkomen dat kopers hun toevlucht moeten zoe ken tot straathandelaren. Groenenberg geeft echter aan dat het zeer moeilijk is om vooruit te lopen 'op een uitspraak van de Raad van State. „Moeten we gega digden op kosten jagen, terwijl we ze geen enkele zekerheid kunnen geven dat ze daadwerkelijk een shop kunnen beginnen?" Die kos ten worden onder meer veroor zaakt omdat die kandidaten een accountantsverklaring moeten overleggen en moeten betalen voor een procedure die moet aan tonen dat ze niet met crimineel geld werken. extra wordt gemist: Kerstmis. De sterrenherdenkingsboom biedt daarvoor een mogelijkheid. De boom staat er nog maar een dag, maar het aantal aangebrachte ster retjes is al aanzienlijk. Tot 30 de cember kunnen er in dertig ge meenten nog weerbestendige her inneringssterretjes worden opge hangen. Het hoeft niet veel te zijn, zomaar een klein berichtje is ge noeg. Kijk maar eens naar de boom in Terneuzen. 'Pa, we mis sen je', 'Ik zal altijd aan je blijven denken' of'Voor altijd in onze ge dachten'. Op www.sterrenherdenkingsboom.nl kunt u online een ster in een boom hangen. Bij het crematorium in Terneu zen is een speciale kerstboom ge plaatst. In de boom komen ster retjes te hangen ter herinnering aan overledenen. Cameratoezicht mag van raad Middelburg MIDDELBURG - Een meerderheid in de Middelburgse gemeenteraad wil cameratoezicht op straat moge lijk maken. De Algemene Plaatselij ke Verordening (APV) wordt daar toe aangepast. De Socialistische Partij, GroenLinks en Partij van de Arbeid zijn niet gelukkig met het voorstel cameratoezicht op te nemen in de APV samen met nog een reeks andere wijzigingen, zo als het blowverbod. Maar de meer derheid van de raad is wel voor. Vrouw mishandelt man in woning Westdorpe WESTDORPE - Een 65-jarige man is gisteren om 13.20 uur gewond ge raakt in een woning in Westdorpe tijdens een relationeel conflict. De politie heeft om 13.45 uur in de woning een 60-jarige vrouw aange houden. Zij wordt vastgehouden wegens poging tot zware mishan deling. De technische recherche van de politie Zeeland heeft een onderzoek ingesteld. De man is inmiddels weer uit het ziekenhuis ontslagen. Naar Deurloo meubelen, de deur naar mooi wonen! Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl Looptijd actieperiode t/m 30 december 2008. W designonstock0 EASTBORH SWJBS Haringvlietplein 4, Zierikzee I www.deurloomeubelen nl di t/m vrij 10 - 17.30 uur za 10 - 17 u Ma 22 en 29 december zijn wij geopend Wo 31 december gesloten -SE \V vj t/m maart iedere dinsdag gesloten Brandbrief naar ministers en moties in gemeenteraden. MIDDELBURG - De Zeeuwse burge meesters moeten ten strijde trek ken om de zelfstandigheid van zo wel het Zeeuwse politiekorps als het arrondissement Middelburg te waarborgen. Dat is de strekking van een motie die door de Zeeuwse CDA-fracties is voorbereid en maandag ook al is aangenomen door de Middelburg se raad. De christen-democraten vinden het mogelijk verdwijnen van het korps en de rechtbank als gevolg van een reorganisatie onbe spreekbaar. De veiligheid van de in woners staat volgens hen op het spel. „We zullen ons in Zeeland hard moeten maken en er alles aan moeten doen om onze provin cie in alle opzichten leefbaar te houden", stelt Lia Flikweert, frac tievoorzitter in Sluis, namens de Zeeuwse CDA-fracties. „Als het zo De dertien Zeeuwse gemeenten en de provincie werken eendrach tig aan een strategisch document over de toekomst van de provin cie Zeeland. door blijft gaan, is Zeeland straks een uitgeklede provincie zonder mosselen, zonder wuivend graan in onze polders, wegtrekken van jonge gezinnen, leegstand van wo ningen en veel natte natuur. We hopen dat de Zeeuwse burgemees ters zullen aanzetten tot actie." De Zeeuwse gemeenten en de pro vincie hebben onlangs besloten dat ze samen een strategisch docu ment opstellen waarin komt te staan wat volgens hen nodig is om Zeeland leefbaar te houden. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere stelt dat het voor de zo mer gereed zal zijn. imT-Tm» Lange delft 80 - 0118-635252 www.mcmiddelburg.nl showtijden: 14.30/16.00/19.30 uur demonstratie met Michel Voncken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59