Voetbalschool van NOAD genomineerd ,h laten het systeem falen Mensen mi ©YAMAHA En u? Komt u ook? MUZIEKCENTRUM MIDDELBURG Kampioenschap 2008 tafeltennis VANAF VANDAAG 50% KORTING OP DE NAJAARS- EN WINTERCOLLECTIE UDEURLOO B PZC Woensdag 17 december 2008 25 do. 18 december demonstratie met Michel Voncken showtijden: 14.30/16.00/19.30 uur .CS. Lange delft 80 - 0118-635252 www.mcmiddelburg.nl Fliplandse club dingt mee in voorronde van Richard Krajicek Award. SINT PHILIPSLAND - De voetbal- school 2008 van voetbalvereniging NOAD'67 uit Sint Philipsland is ge nomineerd voor de Richard Kraji cek Award 2008. Met zes andere Zeeuwse projecten dingt NOAD'67 mee in de Zeeuwse voor ronde van de award. Die voorron de is een initiatief van Sport Zee land. Op 30 januari volgend jaar beslist een jury welk project zich win naar mag noemen. De Zeeuwse winnaar komt vervolgens in de landelijke finale terecht. De uitslag daarvan wordt in februari bekend gemaakt. Voorzitter van die lande Het Landsbanki-debacle lijkt in Goes uit te gaan als een nachtkaars. Het systeem krijgt simpelweg de schuld. Dat is te gemakkelijk. Niet de mensen hebben ge faald, het systeem deugde niet. Het Bureau Integri teit Nederlandse Gemeenten (Bing) trekt kortweg die conclusie in een onderzoek naar de 12 mil joen euro die Goes heeft verloren door zaken te doen met de IJsland se bank Landsbanki. Maar, het sys teem is wel bedacht en toegepast door mensen. Mensen die signa len hadden kunnen opvangen over de precaire toestand waarin de IJslandse bancaire sector ver keerde. Bing, een onafhankelijk instituut van de Vereniging Nederlandse Ge meenten, heeft naar eer en gewe ten onderzoek-gedaan. Goes ging voor de hoogste rente en zette - na raadpleging van het gespecialiseer lijke jury is Richard Krajicek zelf NOAD'67 uit Sint Philipsland runt de voetbalschool al vier jaar op rij en de vijfde aflevering in de herfst vakantie van 2009 is al gepland. De bedoeling van de school is, zo leggen secretaris Gerard Noort- hoek en Theo Gorissen van de ver eniging uit om kinderen te laten beleven hoe het is om een prof voetballer te zijn. Beiden vind het een uitdaging dat de vereniging meedingt in de Zeeuwse voorron de. Om kinderen te laten beleven hoe het is om een profvoetballer te zien, haalt de voetbalschool trai ners naar het dorp die zelf ook be roepsvoetballer zijn geweest. Om dat voor elkaar te krijgen zoekt NOAD'67 samenwerking met on der meer bedrijven en kennisinsti tuut Fundeon. ANALYSE door Harmen van der Werf de bureau Intercessie - op 23 juli 8 miljoen euro en op 25 september 4 miljoen euro voor drie maanden op de rekening van Landsbanki. De Nederlandsche Bank had als toezichthouder al langer bedenkin gen bij de kredietwaardigheid van de IJslandse bank, maar zweeg naar buiten toe. Landsbanki zou anders om kunnen vallen. Wat be gin oktober toch gebeurde. Goes was in last en bevond zich in het ongelukkige gezelschap van meer overheden; twee provincies, één waterschap en ruim tien ge meenten. De gemeente Pijnacker- Nootdorp is er daar één van. De si tuatie vertoont er opvallende paral lellen met die in Goes. Ook Pijnacker-Nootdorp zette 12 mil joen euro weg bij Landsbanki en liet naderhand onderzoek doen, De Richard Krajicek Foundation stelt zich ten doel sportieve activi teiten te stimuleren voor de jeugd. Zodat ze in een sociaal-veilige si tuatie kunnen sporten. Vooral op plekken waar dat moeilijk kan, wil de foundation van de oud-topten- nisser iets zien te bereiken. Aan de award kunnen projecten meedingen die specifiek bedoeld zijn voor kinderen of jongeren in de leeftijd van 4 tot 23 jaar. Het winnende project kan een bedrag van 10.000 euro in de wacht sle pen. De activiteit die kunnen mee dingen kunnen door jongeren zelf zijn georganiseerd. Maar het mag ook een activiteit die door een school of vereniging op poten is ge zet. www.krajicek.nl door IRS Accountability Services uit Rotterdam. IRS is gedetailleer der en kritischer te werk gegaan dan Bing. Bestuurders wisten feite lijk van niets, zoals ook in Goes, ambtenaren deden het werk, maar signaleert IRS vervolgens in ant woord op één van de onderzoeks vragen: 'Het naar de letter toepassen van de wet- en regelgeving is geen doel op zichzelf en behelst slechts de minima le gedragslijn. Het doel is prudent omgaan met overheidsgeld door het vermijden van overmatig risico. Van bestuurders en ambtenaren mag een eigen verantwoordelijkheid worden verwacht ten aanzien van het analy seren van relevante informatie, ont wikkelingen en het vertalen daarvan naar de gemeentelijke situatie.' IRS geeft ook een overzicht van verontrustende signalen over de bancaire sector in IJsland. Dit over zicht begint al begin 2008. Trouw meldt 2 april 2008: 'Banksector IJs land aan rand afgrond'. Het Finan- cieele Dagblad volgt 19 april 2008: 'Kredietcrisis duwt IJsland in ra vijn'. Het Internationaal Monetair Fonds laat 4 juli 2008 weten 'the SINT ANNALAND - In De Wellevaete in Sint Annaland vindt zaterdag het Thoolse kampioenschap 2008 tafeltennis plaats. Elke inwoner van de gemeente Tholen en leden van een Thoolse tafeltennisvereni ging kunnen er aan meedoen. De jeugd tot en met vijftien jaar speelt 's ochtends, de overige deel nemers zijn 's middag vanaf 14.00 uur aan de beurt. Aanmelden voor deelname kan bij toernooileider Kees Vroegop van de organiserende vereniging, Smash'76 uit Sint Annaland. Dat kan tot en met vanavond. Vroegop is te bereiken op telefoonnummer 0166 - 652487. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Erva ring is niet nodig, spelers worden ingedeeld op speeisterkte. banking system (of Iceland) still faces significant risks'. Goes moet dan nog de eerste korte- termijnlening bij Landsbanki uit zetten, die overigens volgens erken de bureaus die banken keuren, bijna tot op het laatste moment 'veilig' blijft. Goes is - zoals de regels ook voor- schreven - gegaan voor het hoog ste rendement bij het uitzetten van gelden. Zonder signalen op te vangen die in de media en daarbui ten rondzongen. Zonder rekening te houden met zoiets als duur zaamheid en millenniumdoelstel lingen, zoals bestrijding van ar moede, die Goes in het Afrika-jaar 2009 zo graag wil uitdragen. De Goese gemeenteraad praat mor gen nog eens over Landsbanki. Een voorspelling: De affaire zal uit gaan als een nachtkaars. Het Bing-onderzoek geeft daar alle aan leiding toe. Alhoewel, er staat één kritische noot in. De mensen die het achteraf verkeerde systeem uit voerden, deugden dan wel, ze had den er volgens Bing goed aan ge daan de risico's over meer dan één bank te spreiden. Inloopavond ontwerp school Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De gemeente Tholen houdt vanavond in ge meenschapscentrum De Wellevae te een inloopbijeenkomst over het definitieve ontwerp voor een bre de school in Sint-Annaland en de planning van de bouwwerkzaam heden. De brede school komt aan de Schoolstraat. Behalve twee ba sisscholen worden de bibliotheek en kinderopvang erin gehuisvest. In 2010 moet het complex klaar zijn. De inloopavond is van 19.30 tot 21.00 uur. Kerstmusical school en orkest in Wissenkerke WISSENKERKE - Kinderen van basis school De Vliete en het leerlingen orkest van muziekvereniging Apol lo in Wissenkerke spelen vrijdag de kerstmusical Een kaart met een geheim in zaal Onder de Toren. De liedjes zijn gearrangeerd door An ne Vink. Het decor is gemaakt door Rinus Schuiling. Na de pauze geeft Apollo een concert. De en tree is 2 euro. Kaarten zijn vandaag van 19.00 tot 19.30 uur in de Uit komst, Ooststraat 1, verkrijgbaar. Aanvang musical: 19.30 uur. tl t/m maart iedere w 1 dinsdag gesloten Naar Deurloo meubelen, de deur naar mooi wonen! Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl Looptijd actieperiöde t/m 30 december 2008. designonstock® EASTBORN Haringvlietplein 4, Zierikzee www.deurloomeubelen.nl j di t/m vrij 10 - 17.30 u Ma 22 en 29 december zijn wij geopend Wo 31 december gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49