'Van hieruit zit Het is prachtig, maar je moet het wél Colijnsplaat vecht voor behoud steiger diss kosten OPHEFFINGS UITVERKOOP Kerstcircus in Vlissingen 50% tot 70% KORTING 22 Woensdag 17 december 2008 PZC B „We roepen alle inwoners op om donderdag naar de raadsvergade ring te komen." Het steekt de dorpsraad en onder nemersvereniging vooral dat het dorp niet betrokken is bij het on langs genomen raadsbesluit om de steiger te slopen. „Colijnsplaat is af hankelijk van recreatie en toeris me, die steiger is een gezichtsbepa lend element en bepaalt het karak ter van de haven als geheel", licht HofFman een tipje van de sluier op van het betoog dat hij in de raadszaal zal houden. „De gemeen te redeneert: als we de steiger gauw weghalen, zijn we ook van het probleem van het onderhoud af Maar er is ooit acht ton voor be schikbaar gesteld, dat geld moet nog ergens zijn. Afgezien daarvan wil de watersportvereniging ook best bijdragen en kun je een be roep doen op allerlei fondsen en subsidies. Ook zou je vanuit de in woners een fonds kunnen opzet ten." De raadsvergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Wissenkerke. KNRM-post Hansweert heeft nu beschikking over reddingboot. door Luc Oggel hansweert - Hij is achttien jaar oud, "maar ziet eruit als nieuw: de Jan van Engelenburg, reddingboot voor het nieuwe station van de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) in Hans- weert. Onder flinke belangstelling arriveerde hij gisteren bij de lig plaats in de buitenhaven van Hans weert, aan het ponton van Rijks waterstaat bij de Oostsluis. Het was nog even passen en me ten, want aan het ponton liggen ook een boot van Rijkswaterstaat en een boot van de waterpolitie. Aan een oplossing voor dat 'pro bleem' wordt nog gewerkt. De reddingboot opereert straks op het deel van de Westerschelde dat tot nu eigenlijk nog een soort blin de vlek is. Dat gebied, globaal van Drankrijder moet rijbewijs inleveren scherpenisse - Een 54-jarige man uit de gemeente Tholen is gisteren omstreeks 17.15 uur met zijn auto in de sloot beland. Het eenzijdige ongeval gebeurde op de Brijhoekse- weg in Scherpenisse. De automobilist moest daar uitwij ken voor een trekker, raakte in een slip en belandde vervolgens in de sloot. De man had meer dan tweeënhalfkeer de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken en moest zijn rijbewijs inleveren. vles51ngen *- Elf dagen lang geeft het Groot Kerstcircus Zeeland voorstellingen in Vlissingen. Deze week slaat het circus zijn tenten op op het parkeerterrein op de hoek van de Scheldestraat en de Aagje Dekenstraat. De eerste voorstelling, de galapre mière, is op dinsdag 23 december om 19.30 uur. In de verwarmde tent treden ar tiesten uit heel de wereld op zoals onder anderen een diabolokam pioen uit Tsjechië, acrobaten uit Kenia, Braziliaanse trapeze-arties ten en Italiaanse en Nederlandse clowns. Circusdirecteur Alberto Althoff zelf geeft acte de presence met zijn paardendressuur. De grote circustent biedt plaats aan bijna duizend bezoekers. Alle voorstellingen worden in kersts feer gegeven. Van 23 december tot en met zon dag 4 januari zijn er dagelijks een of twee voorstellingen. Alleen op 24 en 31 december kan het 'hoog geëerde publiek' niet terecht bij het Groot Kerstcircus om de kun sten van de artiesten te bewonde ren. KOOPZONDAG 21 en 28 december Lange Vorststraaf 73 - 4461 JN Goes Misty Basement speelt in café La Strada goes - De reggeaband Misty Base ment treedt vrijdag op in muziek café La Strada in Goes. De muzi kanten brengen songs met een boodschap: de teksten weerspiege len de idealen van de formatie over zaken als respect, liefde en mi lieu. Misty Basement is bezig met het opnemen van een tweede al bum, maar staat bekend als een echte live-band. Het optreden in La Strada begint vrijdagavond rond tien uur. Dorp is tegen sloop van gezichtsbepalend element in haven. door Luc Oggel colijnsplaat - Colijnsplaat wil dat de houten steiger in de jachthaven behouden blijft. Die boodschap zullen dorpsraad en ondernemers vereniging morgenavond meege ven aan raad en college tijdens de raadsvergadering. Noord-Beveland wil het hele mid dendeel van de steiger slopen, om dat het onderhoud de komende ja ren veel geld zal kosten. Er moeten nu eigenlijk al negen palen wor den vervangen. Volgens dorpsraadvoorzitter Hen drikjan Hoffman is de staat van de steiger niet zo slecht als het college wil doen geloven. „Hij wordt puur gebruikt door voetgangers, zware schepen leggen er al lang niet meer aan." De dorpsraad en ondernemersver eniging zijn volgens Hoffman be zig een 'brede volksopstand' te or ganiseren tegen het voornemen. Kloetingenaar wil flink investeren in Vlissings Beeldenhuis. door Wendy van den Hurk vlissingen - De leden van de Klqe- tingse kaartclub stonden er gistera vond wel even van te kijken. Een stadspaleis gekocht? In Vlissin gen!? Maar ze hoorden het goed. Gideon Hoogstrate zag met de aan koop van het Beeldenhuis in de Hendrikstraat begin dit jaar een ba rokke droom in vervulling gaan. Pas afgelopen zomer ontdekte hij dat die droom wordt overscha duwd. Door twee bomen. Linden zijn het, niet ouder dan een jaar of vijftig. Maar ze hebben al een aardig groene en vooral vochtige laag achtergelaten op de Groot kerstconcert met jongerenkoren goes - Het Groot Zeeuws Jonge renkoor onder leiding van Peter Wildeman en jongerenkoor Chave- rim uit Alblasserdam geven van avond een kerstconcert in de Gro te of Maria Magdalenakerk in Goes. Maria Knops speelt mee op de harp, Martha van Gent op dwars fluit en Lennert Knops en Peter Wildeman afwisselend op de vleu gel. De deur is open om 19.15 uur, het concert begint om 20.00 uur. Rijbewijs kwijt na ongeval op A58 kapelle - Een 42-jarige automobi list uit de gemeente Borsele moest maandagavond zijn rijbewijs inle veren, nadat hij onder invloed van alcohol op snelweg A58 bij Kapelle van de weg was geraakt en in de vangrail was beland. Uit een blaas- test bleek dat hij vier keer zoveel al cohol had gedronken als wettelijk is toegestaan. Lodewijk XIV-gevel uit 1730. Bo vendien, en dat krenkt de Kloetin genaar nog het meest, neemt het weelderige gebladerte het zicht op het pand weg. „Terwijl ik dat juist zo graag wil laten zien", verzucht Hoogstrate. „Het is zo mooi! Als ik er een stoel voor zet, kan ik er zo een uur in zitten om naar de gevel te kijken. Maar dan moet die stoel wel dichtbij staan, anders zie je niets. Dat is toch zonde?" Daarbij staan de bomen in de weg voor de restaurateur, die volgens Hoogstrate flink wat ruimte nodig heeft. „Er moet nog een kraan bij. Ik laat het hele pand opknappen, van boven tot onder. De gevel gaat terug in oude staat, met witte beel den en het bordes in bladgoud. Al leen daar zijn we zeker al maan den mee bezig." Dan moet het hele interieur nog. Dat is immers verre van origineel en als Hoogstrate ergens niet van Hansweert tot Terneuzen, de Bel gische grens en richting Antwer pen, wordt nu nog waargenomen door de KNRM-post in Breskens. De Jan van Engelenburg, die de laatste jaren dienst deed in Scheve- ningen, is de afgelopen maanden grondig gerenoveerd en kan nóg ja ren mee. De boot is van alle snuf jes voorzien. Er is onder meer een marifoon aan boord, radar, gps-ap- paratuur, zeekaarten en brandblus sers. De opvarenden dragen zoge heten overlevingspakken, die wa terdicht zijn. Nu de Jan van Engelenburg in het nieuwe werkgebied is, kan de be manning (de 'opstappers') aan het laatste deel van hun training begin nen, namelijk oefenen met het offi ciële stationschip. De circa dertig vrijwilligers zijn afkomstig uit on der meer Goes, Kruiningen, Krab- bendijke, Wemeldinge en Kapelle. Uit Hansweert zelf komen slechts een man of vier. Eén van hen is Jean-Paul Knuit. Hij heeft uitgeke- houdt... Dus: hup, die art déco te geltjes en -deurlijsten eruit en al les wat barok is, erin. Zelfs alle pla- Het Beeldenhuis in de Vlissingse Hendrikstraat, met de twee bomen die het zicht op de gevel in de zomer ontnemen. foto Ruben Oreel Speelgoed Visser Langekerkstraat 2-6 Goes tel. (0113) 21 65 57 www.vissertoys.nl nunmeJi één in speelgoed verbouwingsopruiming: kortingen tot 50%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46