Zeeland PZCI21 Meer huurhuizen in Goese Schans BEVELANDEN-TH'OLEN 30 en 31 27 Borsele twijfelt aan nut van hartmachines vuurwerkverkoop gestart; www.intratuinvuurwerk.nl CDA-fracties maken zich sterk voor behoud politie en rechtbank Z£Ëim$ff3EX3u33HH Slang Bosnische baby wordt Nederlander Woensdag 17 december 2008 Liedjesschrijvers van Songwriters United delen de smart De Nederlandse geschiedenis is weer een canon rijker Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Financiële crisis dwingt ontwikkelaars ertoe de koers te verleggen. door Frank Balkenende GOES - In de eerste fase van het prestigieuze woningbouwproject Goese Schans komen meer huur woningen, zowel goedkope als du re. Met het oog op de kredietcrisis is de Ontwikkelingsmaatschappij Goese Schans VOF gedwongen de koers verleggen. „Wij denken dat er op dit mo ment wat meer interesse is in huur." Directeur Maarten Sas van woningcorporatie RWS, die sa men met Heijmans Proper Stok en Van Garderen Dekker de ven nootschap vormt, vermoedt dat een deel van de gegadigden voor een huis in de Goese Schans liever even niks koopt, maar wel in is voor een huurwoning. Dat is deels een gevolg van de fi nanciële crisis, waarbij het wel licht wat moeilijker wordt een hy potheek te krijgen. Ook speelt mee dat een aantal gegadigden, meestal vijftigplussers, opziet te gen de rompslomp van eigen wo- ningbezit. Er is nog een andere reden om in de eerste fase zoveel mogelijk ty pen woningen, zowel koop als huur, te mixen. Beter gezegd, de eerste tranche van de eerste fase: 150 van in totaal 450 woningen op en rond het terrein van de gesloop te AKF-hal. Die strook krijgt de naam Goese Diep. „We willen laten zien wat er moge lijk is in de Goese Schans. Daarom bouwen we in de eerste tranche w* De Goese Schans zal in de eerste fase meer huurwoningen dan ge pland tellen. De kredietcrisis dwingt de ontwikkelingsmaat schappij tot een koerswijziging. kadewoningen, vrijstaande hui zen, eensgezinswoningen en appar tementen. Ook goedkope en dure huur. Een breed prijspakket dus. Als mensen zien hoe een wijk wordt, trek je ze sneller over de streep", zegt directeur verkoop Rob van Avermaete van de Ont wikkelingsmaatschappij Goese Schans VOF. Eind 2009, begin 2010 gaan aan de noordrand de eerste paal de grond in voor een wijk die na tien jaar tweeduizend woningen moet tel len. Gezien de donkere wolken die zich boven de woningmarkt sa menpakken, verwacht de ontwik kelingsmaatschappij dat het best eens wat langer kan gaan duren. Niettemin staan er al duizend geïn teresseerden op de lijst. Van hen komt 80 procent uit Zeeland. Om de Goese Schans vol te krij gen, is berekend dat de helft van de kopers van buiten Zeeland dient te komen. Van Avermaete: „Daarom begin nen we na januari een gerichte campagne in de regio Rotterdam, West-Brabant en Vlaanderen. Wij geloven stellig in een fraaie woon wijk van waaruit je zo naar de Oos- terschelde zeilt." HEINKENSZAND - Voor de gemeen te Borsele is het geen uitgemaakte zaak dat de plaatsing van hartma chines - oftewel automatische ex terne defibrillatoren (aed's) - nut tig zijn. Het Borsels college van B en W is dan ook niet van plan sys tematisch mee te werken aan plaat sing van aed's. Hartmachines winnen aan popula riteit, ook in Borsele. Op initiatief van de dorpsraad zijn er in Nieuw- dorp twee geplaatst. In 's-Heeren- hoek heeft het bedrijf Paree er één aangeschaft. 's-Heer Abtskerke is ermee bezig. De gemeente juicht dit toe, maar zij plaatst er ook gro te vraagtekens bij. Over het inscha kelen en opleiden van vrijwilligers en of iemand op tijd, binnen zes minuten, bij een slachtoffer kan zijn in een noodsituatie. Hans van Dam, secretaris van de dorpsraad in Nieuwdorp, noemt al die argumenten 'flauwekul' en een gemeente die een actief kleine kernenbeleid wil voeren 'onwaar dig'. „Moet je dan vijftien minuten op een ambulance wachten?" Vol gens Van Dam had Borsele er goed aan gedaan eerst overleg te voeren met dorpsraden. KRUININGEN - Het is maar goed dat bij burge meester Jan Huisman in de armen liggen niet bij de naturalisatieprocedure voor baby's hoort, an ders was de elf maanden oude Fadis Ibrahimovic „gezakt voor het inburgeringsexamen. Het zoontje van Sudeta en Velid Ibrahimovic kreeg gistermid dag officieel de Nederlandse nationaliteit. Zijn ouders en broer Hadis (7) gingen hem bijna een jaar geleden al voor, maar Fadis was toen te jong. Zij moesten speciaal voor hem terug naar Bosnië om een geboortecertificaat te halen en de proce dure op te starten. „Best vervelend", zei Huisman gisteren. „We hebben gekeken of we wat konden regelen. Maar dat is niet gelukt." foto Willem Mieras ïntratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provinclaleweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur middelburg - De Zeeuwse burge meesters moeten ten strijde trek ken om de zelfstandigheid van zo wel het Zeeuwse politiekorps als het arrondissement Middelburg te waarborgen. Dat is de strekking van een motie die door de Zeeuwse CDA-fracties is voorbereid en maandag ook is al aangenomen door de Middelburg se raad. De christen-democraten vinden het mogelijk verdwijnen van het korps en de rechtbank als gevolg van een reorganisatie onbe spreekbaar. De veiligheid van de in woners staat volgens hen op het spel. „We zullen ons in Zeeland hard moeten maken en er alles aan moeten doen om onze provincie in alle opzichten leefbaar te hou den", stelt Lia Flikweert, fractie voorzitter in Sluis, namens de Zeeuwse CDA-fracties. „Als het zo door blijft gaan, is Zeeland straks een uitgeklede provincie zonder mosselen en wuivend graan, en met een uitgekleed politiekorps." Tip? redactie@pzc.nl Stage lopen doe je om iets te le ren. De Goese studente journalis tiek die het vak bij deze courant onder de knie probeert te krijgen, heeft onlangs in elk geval weer wat opgestoken. Eén van de ver slaggevers van de redactie maak te laatst een verhaal met de bij zondere opsporingsambtenaren die de gemeente Kapelle inzet te gen allerhande overlast. Zij zou een dagje meelopen met de 'boa's', zoals de ambtenaren kort weg worden genoemd. Bij het doornemen van de onderwerpen voor die dag werd die afkorting dan ook gebruikt. De stagiaire hoorde het vol ongeloof aan. „Gaat ze écht met slangen op stap?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45