volgend seizoen vlammen in het Uefa Cuptoernooi Arbitragezaak Arts tegen FC Utrecht dient volgende week Hoek hoeft zaterdag niet weer naar Nieuwegein voor duel met Geinoord S PZC Woensdag 17 december 2008 37 Sneijder snel hersteld van spierblessure, eerste training Huntelaar. zeist - De arbitragezaak van de ontslagen keeperstrainer Maarten Arts tegen FC Utrecht dient vol gende week maandag (22 decem ber) in Zeist. Dat liet de voetbal bond KNVB gisteren weten. Arts werd eind oktober op non-actief gezet, net als zijn collega-trainers lohn van Loen, David Nascimento en Rob Druppers. De keeperstrai ner is het niet eens met die beslis sing. Hoofdtrainer Willem van Ha- negem was de enige die mocht aanblijven in de technische staf van FC Utrecht. FC Utrecht bereikte de afgelopen weken met de assistent-trainers Van Loen en Nascimento al over eenstemming over een vertrekrege- ling. Loop- en conditietrainer Druppers spande in eerste instan tie net als Arts een arbitragezaak aan, maar die is aangehouden. Bei de partijen praten nog over ontbin ding van het contract. I55 De ontslagen keeperstrainer Maarten Arts van FC Utrecht heeft nog steeds geen overeen stemming bereikt met de club over een vertrekregeling. Arts werkte bij FC Utrecht ruim twee jaar samen met doelman Mi chel Vorm. Die maakte op 19 no vember in de oefenwedstrijd tegen Zweden zijn debuut in het Neder lands elftal. De blessure die Wesley Sneijder zaterdag opliep in de kraker tussen Real Madrid en FC Barcelona valt mee. De middenvelder van de Ma- drilenen blijkt alleen een spiertje in de hamstring te hebben verrekt. Sneijder kan mogelijk zaterdag te gen Valencia alweer in actie ko men. Aanvankelijk dacht Real Ma drid de Nederlander weer een maand te moeten missen. Sneijder maakte zaterdag in Camp Nou zijn rentree na een blessure aan het bovenbeen. De Nederlan der moest na 35 minuten het veld alweer verlaten met klachten aan hetzelfde been. Real Madrid ver loor het duel met 2-0. Klaas-Jan Huntelaar heeft giste ren voor het eerst meegetraind met zijn nieuwe club Real Madrid. De van Ajax overgenomen aanval ler was actief op het trainingscom plex Valdebebas. Huntelaar, al eni ge tijd geblesseerd aan de linkeren kel, deed een looptraining samen met enkele andere spelers die her stellen van een blessure: Gabriel Heinze, Pepe, Wesley Sneijder en Miguel Torres. Golfster Marjet van der Graaff komt ook volgend seizoen uit in de Ladies European Tour voor professionals. foto Dirk Jan Gieltema Harrington beste golfer op Amerikaanse tour ponte verda beach - Padraig Har rington is uitgeroepen tot de beste golfer van het. jaar uit de Ameri kaans proftour PGA. De 37-jarige Ier is de eerste Europeaan die de prijs ontvangt.- Harrington won dit jaar twee Majors: het Brits Open en het PGA Championship. Sinds het begin van de PGA tour in 1990 wonnen bijna altijd Ameri kanen de prijs, van wie Tiger Woods zelfs negen keer. I Trainerssoap bij Steaua Boekarest boekarest - Nog geen twee maan den na zijn aanstelling als hoofd trainer van Steaua Boekarest heeft Dorinel Munteanu zijn ontslag brief gekregen. Hij moet plaats ma ken voor Marius Lacatus, de man die eind oktober zelf ontslag nam bij de Roemeense topclub. Mun teanu (40) boekte slechts één over winning. De machtige eigenaar George Becali haalde vervolgens Lacatus weer binnen. Trainerssoap bij Steaua Boekarest Boekarest - Nog geen twee maan den na zijn aanstelling als hoofd trainer van Steaua Boekarest heeft Dorinel Munteanu zijn ontslag brief gekregen. Hij moet plaats ma ken voor Marius Lacatus, de man die eind oktober zelf ontslag nam bij de Roemeense topclub. Mun teanu (40) boekte slechts-één over winning. De machtige eigenaar George Becali haalde vervolgens Lacatus weer binnen. door Barry van der Hooft middelburg - Voor de spelers van Hoek is de winterstop begonnen. De KNVB heeft de uitwedstrijd te gen Geinoord, die zaterdag op het laatste moment werd afgelast, niet op het programma voor aanstaan de zaterdag gezet. Dat zorgde voor opluchting bij Hoek, na de teleurstelling van vier dagen geleden. Scheidsrechter Van Ewijk besloot het duel nog geen uur voor de geplande aftrap af te gelasten omdat bepaalde delen van het veld volgens hem niet be speelbaar waren. De selectie van Hoek zat daardoor vijf uur in de bus, zonder een bal te raken. De vier Zeeuwse zaterdag-eerste klassers moeten zaterdag nog wel aan de bak. Naast het duel WGZ- Kloetinge, dat al eerder was vastge steld, worden ook de afgelopen za terdag afgelaste wedstrijden van Zaamslag (thuis tegen Nieuw Lek- kerland), Terneuzense Boys (uit naar Rijsoord) en GPC (thuis te- gen Achilles Veen) gespeeld. In de tweede klasse zijn Oostkapel- le-Duiveland en Oranje Wit- Nieuwdorp weer vastgesteld en één niveau lager staan de duels FC Dauwendaele-Kapelle en Rillan- dia-Coiijnsplaatse Boys geprogram meerd. In de vierde klasse B is het Kruiningen-Krabbendijke en ont vangt Brouwershaven op eigen veld Vosmeer. Nederland en Oekraïne is nu nog 5,5 punten. Maar alleen al door het schrappen van de resultaten van het seizoen 2004-2005 loopt Oekraïne flink in. Portugal is Ne derland dan al voorbij. Nederland heeft echter het geluk dat de num mer zeven van de ranglijst, Roeme nië, door de uitschakeling van CFR Cluj al zijn zeven deelnemen de clubs kwijt is. Nederland moet nog een kloof van 1,3 punten met de Roemenen overbruggen. Bij winst van NEC, Feyenoord, Hee renveen, FC Twente en Ajax en Het is vrijwel uitgesloten dat Ne- derland de komende jaren een extra plaats in de Champions Lea gue verdient. Daarvoor is een po sitie in de Europese top-6 nodig. plaatsing van NEC voor de knock-outfase zou Nederland 1,8 punten verdienen (5x2 plus 1 bo nus punt voor NEC, gedeeld door zes) voor de ranglijst. Dan is Ne derland de Roemenen voorbij en moet het proberen de kloof nog uit te bouwen. Dat is nodig, want de Roemenen scoorden in 2004-2005 aanmerkelijk slechter dan Nederland. Alleen al door het schrappen van dat seizoen wint Roemenië 6,5 punten op Neder land. De kans dat Nederland Roe menië nog dit seizoen inhaalt, is dus klein. Er staat wel tegenover dat Roemenië een jaar later zelf veel punten inlevert (16,5 tegen 7,5 voor Nederland) zodat de situatie dan weer precies omgekeerd is. Voor komend seizoen moeten de Nederlandse clubs dus proberen zich Portugal en Oekraïne van het lijf te houden. Als dat niet lukt, zakt Nederland naar plaats 10 op de ranglijst en die geeft voor het seizoen 2010/2011 recht op één Champions-Leagueplaats en één plaats in de voorronde Champions League. Wel levert Nederland dan een Uefa-Cupplaats (dan Euro pa-Leagueplaatsen) in. VijfEurope- se plaatsen in plaats van de huidi ge zes. Het is vrijwel uitgesloten dat Ne derland de komende jaren een extra plaats in de Champions Lea gue verdient. Daarvoor is een posi tie in de top-6 nodig. Koploper En geland is alleen Everton en Portsmouth - dat tegen Heeren veen speelt - kwijtgeraakt. uit BASKETBAL NBA. New York. Atlanta Hawks - Charlotte Bobcats 83-79, Toronto Raptors - New Yersey Nets 87-94, Washington Wizards - Indiana Pa cers 98-118, Boston Celtics - Utah Jazz 100-91, Miami Heat - Milwaukee Bucks 83-98, Dallas Mavericks - Denver Nuggets 88-98, Phoenix Suns-New Yersey Knicks 111-103, Sa cramento Kings - Minnesota Timberwolves 118-103, Golden State Warriors - Orlando Ma gic 98-109. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. Café Bil jart Reseda - L&B Ledermode 8-0: Theo Plat- jouw - Comé Bakkers 30-17, 39; Cor de Jonge - Ad Braspenning 25-13, 37; Rob Claerhoudt - Rien Bakkers 25-17, 44; Cees Baumgarte - Cees van Rossum 20-1139. TENNIS Hoek. TenJB Braakman Kersttoernooi. Mannen- dubbelspel. HD7: H. Prijs/W. Wolfert-J. Agten/H. Pichel 11-5. Vrouwendubbelspel. DD7:1. van Noord/V- de Rooij-Y. Bakker/S. Cee- len 12-1, E. Moens/M. Stevens-M. Franken/M. Pieters 7-5. Gemengddubbelspel. GD5: S. de Schepper/M. de Haas-A. van Strien/D. van den Hout 7-6. VOLLEYBAL Vrouwen. Champions League. Farmutil Pi- la-Dela Martinus 3-1 (25-12 25-18 25-27 25-17). Vrouwen. CEV Cup. Oeralotsjka Jekate- rinenburg-Longa'59 3-0 (25-15 25-15 25-20). ZAALVOETBAL Goes. Tweede klasse A21. SSV65/EI Toro 1-Biezentrappers 2 16-2, SSV '65 3-SSV65 4 7-12, Biezentrappers 1-Matisse 1 5-4, FM Sra- nang 2-FC Dauwendaele 3 gestaakt bij de stand 4-3. AGENDA BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. Steketee Schilders - 's Lands welvaren 2. Locatie: Tappe rij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang; 19.30 uur Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse Uni ted - Roadhouse Rookies. Locatie: The Road house, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. TENNIS TenJB Braakman Kersttoernooi. Locatie: ten- nishal Braakman Sport te Hoek. Aanvang: 18.00 uur. ZAALVOETBAL Eerste klasse: Groene Ster-Schouwse Boys (21.00 uur) meer uitslagen op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39