Train je Hersenen Verbeek is nog niet aan het aftellen naar de winterstop LEZERSEXTRA PZC Ajax wil Elia, Twente weet van niets Houd uw brein fris en jong 34 Woensdag 17 december 2008 PZC Het is mogelijk om dagelijks een paar snelle oefeningen uit te voeren die uw geheugen trainen en zorgen dat u alert en vitaal blijft. Ook kunt u een compleet trainingsprogramma volgen waarbij de computer iedere dag een aantal oefeningen uitzoekt. Met de Brain Test volgt u wekelijks de vorderingen. Als extra hersenkraker kunt u ontelbare Sudoku en Kakuro puzzels maken. Adviesprijs 35,99 exclusief verzendkosten 4,95 Meer informatie en bestellen ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON TRAIN JE HERSENEN BOX Hierbij bestel ik(aantal) x de Train je Hersenen box a 17,95* voorletters voornaam Om Ov geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener NieuwsMedia BV om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank/girorekening exclusief verzendkosten van 4,95. Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. Train je Hersenen box, Postbus 130,8200 AC Lelystad. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. Feyenoord moet tegen Lech Poznan negatief record voorkomen. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Als een strijder in een actiefilm doemde Gertjan Ver beek gisterochtend tijdens de trai ning op uit de mist. Maar waar ac tiefilms op het witte doek vaak een goed einde kennen, is dat bij de trainer van Feyenoord aller minst zeker. Vanavond sluiten de Rotterdammers een teleurstellen de Uefa-Cupcampagne af met een duel dat op een bijzonder slecht moment komt. Voor het tussendoortje met Lech Poznan kent Feyenoord eigenlijk maar twee opdrachten. En die zijn tegenstrijdig. Het vertrouwen kan een beetje opgekrikt worden en met het oog op de ontmoeting met PSV van aanstaande zondag moeten nieuwe blessures koste wat kost worden voorkomen. In dat opzicht zou Verbeek er verstan- Halve selectie op tribune dig aan doen spelers als Roy Ma- kaay, Karim El Ahmadi en Georgi- nio Wijnaldum een avondje vrijaf te geven. Er is alleen één pro bleem. Die luxe heeft hij niet, om dat de trainer geen vervangers heeft. Als Verbeek de Polen met spelers van de tweede en vaak derde keus tegemoet zou treden, vestigt de ge plaagde club vrijwel zeker een ne gatief record. In de honderdjarige historie verloor Feyenoord nooit Gertjan Verbeek: 'Ons doel is om niet als laatste in de poule te eindigen' vier opeenvolgende Europese duels in één seizoen. Na de neder lagen tegen Nancy (3-0), CSKA Moskou (1-3) en Deportivo La Cor- una (3-1) is een nieuwe 'mijlpaal' akelig dichtbij. Lech Poznan maakt alleen bij een overwinning kans de volgende ronde te bereiken. Van de selectie waar Feyenoord het seizoen mee begon, nemen van avond tijdens het Uefa Cupduel met Lech Poznan twaalf spelers plaats op de tribune. Giovanni van Bronckhorst is één van hen. De aanvoerder liep zaterdag te gen AZ (0-1) een hoofdwond op en is niet fit genoeg om te spelen. Z-ijn plaats als linksback wordt ingenomen door Kevin Wattamaleo, die zijn Europese debuut maakt. Naast Van Bronckhorst ontbreken ook de geblesseerden Serginho Greene, Ron Vlaar, Kevin Hofland, Tim de Cler, Denny Landzaat, Jona than De Guzman, Diego Biseswar, Jon Dahl Tomasson, Michael Mols, Danny Buijs en Tim Vincken. Opstelling Feyenoord: Timmer; Tiendalli, Derijck, Bahia, Wattamaleo; Wijnaldum, El Ahmadi, Fer, Lucius, Bruins; Makaay. „Ons doel is om niet als laatste in de poule te eindigen", zei Verbeek. „We moeten dus winnen om Lech Poznan achter ons te houden." De trainer staart zich niet blind op een zege maar zegt vanavond voor al naar het proces te kijken. „Naar de manier van voetballen dus. We zoeken naar vastigheid, omdat we de laatste wedstrijden minder spe len dan in de periode daarvoor. De duels die we in november speelden moeten de norm wor den. En als de selectie straks com pleter is, ben ik ervan overtuigd dat we nog een goede serie neer kunnen zetten." De suggestie dat het duel met de Polen op een slecht moment komt, schoof hij terzijde. „We wa ren in oktober blij met de plaat sing voor de poulefase van de Uefa Cup. Toen wisten we ook dat deze wedstrijd gepland stond. Daar moet je dus niet over zeuren. Euro pese wedstrijden geven spelers ook vaak een andere prikkel dan een competitiewedstrijd. Ik ben ook niet aan het aftellen naar de winterstop, hoewel ik zin heb om binnenkort een paar dagen te gaan skiën." Hij vervolgt: „We doen er alles aan om Feyenoord te krijgen waar het hoort." Dat is naar een plek in het linker rijtje, om kans te blijven maken volgend seizoen opnieuw Euro pees voetbal te spelen. „Of dat nog lukt, kan ik nu niet zeggen. Het wordt heel moeilijk bij de eerste vijf te komen. Maar met Heeren veen ben ik eens als zevende geëin digd en haalden we via de play offs Uefa Cupvoetbal. Dat kan nu nog steeds." Marco van Basten heeft al een kort gesprek met flankspeler gehad. door Dick Sintenie en Leon ten Voorde AMSTERDAM - Ajax heeft zijn zin nen gezet op Eljero Elia, aanvaller van FC Twente. Trainer Marco van Basten heeft al met Elia gesproken. Joop Munsterman, voorzitter van FC Twente, kan zich niet voorstel len dat Elia in de winterstop bij zijn club vertrekt. „Het is toch cri sis in de wereld? Ik ben benieuwd wie hem denkt te kunnen beta len." Munsterman doelt op het feit dat de voetballer nog anderhalf jaar onder contract staat en dus veel geld moet kosten. Dat gold overi gens ook voor Klaas-Jan Huntelaar bij Ajax, maar toen bleek dat Real Madrid een transferbedrag wilde ophoesten dat, inclusief bonussen, kan oplopen tot 27 miljoen euro, was de overeenkomst snel beklon ken. Van Basten zei gisteren tij dens de persconferentie vooraf gaand aan de Uefa Cupwedstrijd tegen Slavia Praag nog maar eens dat Ajax zelfs niet van plan is de helft van dat bedrag te investeren in een nieuwe speler. „Maar wij vinden Elia een heel goede voetbal ler. We hebben Twente toestem ming gevraagd met hem te mogen praten en die hebben we gekre gen. Ik heb kort met hem gepraat." Eljero Elia Het gaat snel met de carrière van de 21-jarige Eljero Elia. Hij flonkert dit seizoen als linksbuiten van FC Twente, de club die keurig mee gaat in het spoor van AZ en Ajax. Vooral zijn optreden in het Uefa Cupduel met Manchester City heeft de belangstelling gewekt van Joop Munsterman: 'Ik ben benieuwd wie hem denkt te kunnen betalen' verschillende clubs in binnen- en buitenland. Voor een stap naar het buitenland vindt hij het nog te vroeg. Elia zegt gestreeld te zijn door de interesse van Ajax. Die interesse is niet nieuw. In het voorjaar van 2007 waren de Am sterdammers ook al in gesprek met de aanvaller van, toen nog, ADO Den Haag. Ajax wil de voet baller, die destijds voor FC Twente koos, nu alsnog inlijven omdat zo wel Van Basten als technisch ma nager Danny Blind onder de in druk is van de progressie die Elia maakt' Saillant detail is dat de snelle drib belaar, die op negenjarige leeftijd bij ADO Den Haag terechtkwam, ook nog twee jaar (200.0-2002) in de jeugd van Ajax speelde. Daarna keerde Elia terug op het oude nest en debuteerde hij in 2004 bij ADO in het eerste elftal. Bij FC Twente heeft de vleu gelspits zich ontpopt tot smaakma ker van de eredivisie. Hij speelde dit seizoen vijftien duels waarin hij vijf maal scoorde. Elia is meer een voorbereider dan een afmaker en hij wordt door Ajax dan ook niet beschouwd als vervanger van Huntelaar. Toch past een authen tieke flankspeler als Elia bij Ajax. Dennis Rommedahl en Kennedy Bakircioglü hebben zich de afgelo pen anderhalf jaar op de vleugels niet kunnen onderscheiden. De twee hebben te horen gekregen dat ze naar een jndere club mo gen uitkijken. Net als Javier Marti na overigens. Wellicht dat Ajax Rommedahl en/of Bakircioglü (ex-FC TWente) in de deal met Elia wil betrekken. Twente-voorzitter Munsterman: „Ik heb nog niets ge hoord en ik ga er vanuit dat er in de winterstop niemand vertrekt." Jfealwsnldiüs tfiuaSB-uiv.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36