verenigt eenlingen Art of Voices weet te raken 5,1 °/o Vierde editie Arte Piccolezza Kerstoptreden (Als u uw spaargeld altijd wilt kunnen opnemen, kijk dan op de pagina hiernaast.) Fortis Bank Nederland pzc Woensdag 17 december 2008 29 gen in het instrumentarium en het akoestische. Liedjes die we met Songwriters United brengen, spelen we ook in onze solovoor stellingen. Daar ga je veel meer in op het uitwerken van het geluid dat je in je hoofd hebt bij het com poneren. Op een cd geef je het weer anders vorm." Sommige liedjes zijn minder ge schikt voor dit project, anderen worden heel bewust hiervoor uit gekozen. „De voorraad songs is on uitputtelijk. Het is een flexibele for mule." „Louis van Empel is dit jaar ge stopt met zijn bijdrage aan Song writers United. Dat betekent een nieuwe uitdaging. Louis was een bluesman met veel energie. Dat moeten we op een andere manier opvullen. We gebruiken nu geen drums meer. We zijn drie pure liedjesmannen. De luistermuziek komt nu beter naar voren. Soms denken we wel" eens aan uitbrei ding met een echte bassist en een drummer of zo. Vooral voor de fes tivals waar we gevraagd worden. Het geeft net dat beetje extra bo dy." Ieder groepslid heeft zijn eigen ka rakter, stijl en achtergronden. Dat is hoorbaar op de cd Another round with..., waar invloeden uit- 'We doen dit naast onze individuele bezigheden. Het is de kers op de taart' eenlopen van The Flying Burrito Brothers tot Tom Waits en Hank Williams hand in hand gaat met Talking Heads. Toch is het geen allegaartje. Er is wel degelijk een herkenbaar eigen geluid op de nummers losgelaten. Meerstemmige zang vervult daar in een verbindende factor. „We zijn alle drie zangers, alias liedjes schrijvers. Die willen zingen. Maar het moet functioneel en ondersteu nend zijn en in dienst van het lied. En nee, we hebben nooit voorgesteld om eens liedjes van el kaar te zingen. Daar ligt wel een uitdaging. Ik ga dat de volgende keer gelijk inbrengen." Songwriters United vrijdag 19 decem ber om 20.00 uur in De Wegwijzer in Nieuw- en St. Joosland. veere - Voor de vierde keer houdt Arte Piccolezza rond de kerstdagen een verkoopexpositie in Museum de Schotse Huizen in Veere. Arte Piccolezza is een initiatief van onaf hankelijke kunstenaars. Er doen 22 kunstenaars mee: An- toine Mes, Addie Nieuwenkamp, Ankie Kienhuis, Els Schouten, Elt de Boer, Gonny Geurts, Han van den Broeke, Hans Keukelaar, Han- ny Mallekote, Inge de Groot, Linda Meulenhoff, Mira Peters, Marion Kamper, Paul Kamper, Rien Zan- dee, Rinus Rentmeester, Ton Koops, Robert Schilder, Antonio Plettenberg, Tineke van de Water, Vera van Heusden en Henk Doorn. De openingstijden zijn: vrijdag 19 december van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag 20 december van 11.00 tot 17.00 uur, zondag 21 december van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag 27 de cember van 11.00 tot 17.00 uur en zondag 28 december van 13.00 tot 17.00 uur. Q www.artepiccolezza.nl BIJ NADER In de aankondiging van het Mu ziekcafé dat morgen voor het eerst in de Spot in Middelburg wordt ge houden (PZC van 16 december), staat dat de jamsessie maandelijks plaatsvindt. Dat moet zijn: weke lijks. Wel is er één keer in de maand een themasessie. Morgen is dat Sssst, going out with a bang, waarbij het de bedoeling is dat mu zikanten akoestisch spelen. De zaal gaat om 19.30 uur open. middelburg - De Grandpa Nick Sessieband verzorgt traditiege trouw tijdens de kerstnacht, op woensdag 24 december, een con cert. Het gezelschap, onder leiding van saxofonist Niek van Raay, be looft een sfeervol en swingend concert met oude en nieuwe hits in de meest uiteenlopende muziek stijlen, van Nederlandstalig tot Ca ribbean en van cool tot hot. Het optreden vindt plaats in café Brooklyn in Middelburg en begint om 22.30 uur. Drie Zeeuwen zingen in bijzonder koor van dirigent Rob Meyboom. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Een virus is het, een weldadig virus welteverstaan. Het Vocaal orkest' Art of Voices be staat pas sinds 2006, maar heeft al heel wat teweeggebracht. „Het is een uniek koor", vindt Rien Mon- deel uit Middelburg, een van de le den. „Onze ervaring is dat de mu ziek het publiek raakt. Het is altijd staan aan het eind en mensen heb ben vaak tranen in de ogen. Het grijpt erg aan." Vrijdag verzorgt het close harmony-ensemble voor het derde jaar op rij een kerstcon cert in Middelburg. Art of Voices is opgericht door diri gent Rob Meyboom, die meerdere koren onder zijn hoede heeft. Hij is een bewonderaar van Disney-ar- rangeur Derrie Johnson, wiens re pertoire hij inmiddels heeft ver worven. Het is minimaal achtstem mige muziek, met bijzondere klankkleuren en ook extreem ho ge en lage tonen. De leden komen uit diverse delen van het land en repeteren in Ze venbergen. Momenteel zijn er drie Zeeuwen. Naast Mondeel zijn dat Bianca Mossinkoff uit Vlissingen en Eric van Nieulande uit Veere. Mondeel ('ik werd vorig jaar tij dens Vól-koren in Middelburg ge raakt door het Art of Voices-vi rus') zit er het langst bij. De ande re twee zijn dit jaar toegetreden. Art Of Voices, vorig jaar tijdens haar kerstconcert in Oudenbosch. „We zongen allebei in Te Quiero, een van de andere koren van Rob Meyboom", zegt Mossinkoff. „Ik wilde al heel lang zingén bij Art of Voices, maar het koor was vol. Ge lukkig vielen er onlangs enkele plaatsen open." Van Nieulande is 'wat zoekende geweest'. „Ik hopte van het ene koor naar het andere. Bij Art of Voices had ik echt het ge voel van thuiskomen." Er wordt op semi-professioneel ni veau gezongen. Van de vocalisten wordt dan ook kwaliteit en inzet verwacht. Iedereen studeert thuis zijn partijen in, die op de repeti ties tot één geheel worden ge smeed „Noten stampen moet je thuis doen", zegt Mondeel. „Rob Meyboom is echt een perfectio nist. Er wordt hard gewerkt en bijna niet gekletst. Dat vind ik zo heerlijk. De organisatie is perfect. Als iemand zoveel voor de club doet, word je zelf ook bevlogen." De reeks kerstconcerten brengt Art of Voices niet alleen in eigen land, maar ook in België en Duits land. Voor de drie Zeeuwen is het optreden in Middelburg toch iets bijzonders. „Het is een thuiswed strijd. Er komen een heleboel men sen die je kent. Dat is wel spannen der. Je wordt kritischer bekeken en omdat het de derde keer is, heb ben we ook iets waar te maken. Art of Voices heeft toch al een flin ke reputatie opgebouwd." Kerstconcert Art of Voices, vrijdag 19 december in Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Aanvang: 20.15 uur. Aan de zaal zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wilt u een extra hoge spaarrente? Kies er dan voor om uw spaargeld 1 jaar vast te zetten bij Fortis Bank Nederland en ontvang maar liefst 5,1%* rente. Meer weten? Ga naar fortisbank.nl, bezoek een Fortis Bank-kantoor of bel 0900 - 8179 (lokaal tarief). *Rentewijzigingen voorbehouden. Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31