Oma en Zet uw eindejaarswens op pzc.nl Flexibel werk, soepel leven Leegloop De krant 5 weken voor 15 euro! PZC 2 Woensdag 17 december 2008 PZC Elly Brand Cees Lodder COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 ACTerneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl We zijn van zeven uur 's ochtends tot half zeven 's avonds open", zegt di recteur Elly Brand van Kinderop vang De Bevelanden. „Daar is meer behoefte aan. Mensen die in een dorp wonen en in de stad wer ken, moeten wel heen en weer kunnen rijden. Degenen die vroeg gebracht worden, worden vaak ook vroeg opgehaald. In vakanties is de buitenschoolse opvang volle dig flexibel. Ouders weten vooraf niet wanneer ze met de kinderen naar de Efteling of naar opa en oma gaan. We hebben voor de va kanties een strippenkaart waar mee kinderen bijvoorbeeld tien keer op verschillende dagen bij de opvang terecht kunnen." De PZC wenst u prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar. Dat doen we hier in de krant, maar ook op on ze site. Ook kunt uw wensen online zet ten. Wensen aan alle Zeeuwen, of aan een specifiek persoon. Op de homepage www.pzc.nl la ten we de komende tijd een selectie zien van de mooiste eindejaarsmen sen. In het fotoalbum 'Beste wensen' kunt u ze allemaal terugvinden. U kunt het ook bij woorden laten. Als u onder in het artikel klikt op 'reageren' kunt u meteen uw wens in typen. In de sectie 'Foto' op onze site heb ben we ook het album 'Kerst 2008' geopend. Daar kunt u onder meer fo to's plaatsen van kerstversiering en -verlichting. De mooiste foto's ma ken kans op plaatsing in de krant. Het grote publiek is nog niet gewend om voor huis- houdtaken iemand in te huren," merkt Cees Lodder. Hij leidt de Middelburgse vestiging van Stichting Domestica, het leer- werkbedrijf waar mensen na ar beidsongeschiktheid reïntegreren door te werken als schoonmaker bij gezinnen, als boodschappen dienst of tuinopruimer voor een uurtarief van circa veertien euro. „Ik ben er nog niet achter of gezin nen dat willen. Tot nu toe heeft niemand ons wasgoed laten opha len om het gevouwen en gestreken weer thuis te krijgen." De klussen- en tuinopruimdienst daarentegen is goedbevraagd. „Wij moeten het van rondvertellen hebben." Om baan, boodschappen én kinderen te combineren, moeten we naar een maatschappij die van zeven tot zeven uur door draait. Maar Zeeland heeft nog een lange weg te gaan, blijkt uit onderzoek van Scoop. door Cornelleke Blok en Claudia Sondervan Hij werkt fulltime als teamleider bij het wa terschap Zeeuwse Eilan den, zij heeft een eigen bedrijf Johan en Caroline van Cra- nenburgh uit Veere hebben vier kinderen: twee dochters van 19 en 20 - die niet meer thuis wonen - en de twaalfjarige tweeling Marijn en Robert. Druk? „Ach, wat is druk...", reageert Johan nuchter. „Je groeit er gewoon in." Tussen de bedrijven door heeft Jo han even tijd om over zijn dagin deling te vertellen. „Ik had nu ei genlijk in een vergadering moeten zitten", bekent hij. Het is een overvolle doordeweekse dag. Oma Jo - de moeder van Jo han - komt vanavond eten met de kinderen. „We zijn pas rond half tien thuis. Mijn vrouw heeft een cursus in Haarlem en ik heb het 's avonds vaak druk, omdat ik ook nog bestuurslid van de watersport vereniging ben. Maar dat is ook een hobby hoor." „Wij zijn in de gelukkige omstan digheid dat de familie in de buurt woont. Dat is echt een vangnet. De kinderen kunnen er altijd te recht als we klem zitten." Maar dat komt volgens Johan niet vaak voor. „Het is een kwestie van goed plannen. Ik sta om zes uur op. Dan heb ik even tijd voor mezelf. Om zeven uur wek ik de kinderen en ontbijten we met z'n allen. Ik ga meestal rond kwart voor acht naar m'n werk. Mijn vrouw blijft thuis totdat de kinderen naar school gaan. Zij kan later begin nen, omdat ze een eigen bedrijf heeft. Ze zorgt ook dat ze om kwart over drie weer thuis is, als de kinderen uit school komen. Op maandagmiddag gaan ze naar de Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement mei automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook' 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om mei pe-soonsgegeveni in het colofon treft u nadere informatie ERNSTJAN ROZENOAAL Aanvankelijk begreep ik de commotie niet zo goed. Zee land dreigt leeg te lopen. Het kabinet wil het Zeeuwse politiekorps opheffen en samenvoegen met dat in West- en Midden-Brabant. Nou en? Als dat gebeurt, verdwij nen ook de rechtbank en de gevangenis, voorspellen geschok te bestuurders. Hebben we straks een provincie zonder juut, zonder balie en zonder nor. Prachtig toch? De vrijstaat Zee land. Misschien kunnen ze ons meteen samenvoegen met dat andere eilandenrijk, de Antillen. Dit 'boevennest' - ik citeer PW'er Hero Brinkman - is ook niet meer dan een verzame ling gemeenten. Kunnen we ons samen de overzeeuwse ge biedsdelen noemen. Maar Karla Peijs heeft me van ge dachten doen veranderen. Je kunt de top van de gefuseerde Zeeuws-Brabantse politie toch ook in Middelburg huisvesten? Een briljante gedachte. De com missaris gaat voortaan fluitend naar zijn werk. Hij staat nooit meer in de file. Politieagenten worden niet dik betaald, maar in Zeeland kunnen ze allemaal een huis kopen. Wat voor de politie geldt, geldt ook voor andere organisaties. Ik ben gistermiddag meteen gaan lobbyen. „Waarom zou je ei genlijk vertrekken?", vroeg ik museumdirecteur Valentijn Byvanck op zijn afscheidsreceptie. „Laat dat nieuwe Nationaal Historisch Museum lekker naar Zeeland komen. Kan zo in de Vlissingse machinefabriek worden ondergebracht." En Feyenoord en PSV. Willen die in Europa ooit nog potten breken, dan zullen ze toch echt moeten fuseren. Ik zie de con touren van een megastadion langs de A58 nu al voor me. De regionale kranten hebben het ook zwaar. Samenvoegen, is mijn advies, met een hoofdredactie in Middelburg. Alleen zo voorkomen we dat onze Haagse verslaggever straks boven zijn stukjes moet zetten: 'van onze buitenlandse correspondent'. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns 'Een provincie zonder juut, zonder balie en zonder nor' Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 -0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Als je je personeel wilt behouden, dan moet je meegaan met hun leefpatroon en loopbaan, zegt personeelsadviseur Frans Wille men van Emergis. Driekwart van het personeelsbestand van Emergis bestaat uit parttimers. „Er werken hier heel veel vrouwen. We hebben een vaste werktijdenregeling. In overleg past iedereen de werktij den aan op z'n persoonlijke situatie. Er moet om half negen natuurlijk wel iemand zijn die de telefoon aanneemt. Dat gaat in onderling over leg. Mensen met kinderen hebben behoefte aan die structuur, want ook bij de kinderopvang moeten ze vaste opvangdagen opgeven." Emergis geeft medewerkers de kans om thuis te werken. „Twee maan den geleden zijn we ook begonnen met een officiële regeling voor tele werken. Een medewerker kan een vaste dag in de week afspreken, waar op hij thuis werkt. Daar was veel vraag naar, vooral van mensen met kin deren en mensen die buiten de provincie wonen. Zij kunnen zo hun werk makkelijker combineren met hun privéleven." Er is ook ruimte voor onverwachte zaken. „Vroeger meldde een mede werker zich ziek, als z'n kind veertig graden koorts had. In onze CAO is vastgelegd dat iedereen jaarlijks twee weken recht heeft op zorgverlof We investeren veel in mensen: die willen we niet kwijtraken. Dat zou kapitaalvernietiging zijn. Je moet meegaan in de loopbaan. Als iemand minder wil werken, omdat 'ie kinderen krijgt, dan hebben we daar geen enkel probleem mee. Er werken bij ons een paar honderd hoog opgelei de mensen: als ze niet bij ons in dienst zijn, dan gaan ze de provincie uit. We werken graag mee om die mensen te behouden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2