Zeefaiid Weg met vooroordelen over techniek bin n9n uit Waterreis door de tijd moet jeugd inspireren Scheepvaartpolitie legt deel haven Antwerpen plat Noodpakket is gewild Executieverkoop Belastingdienst Rookmelders in huis Genieten van UITVERKOOP bij De Jonge Hoek van Dijke De Vlijt: 10 - 40% korting! www.binnenuit.nl PZC Woensdag 17 december 2008 27 Techniekambassadeurs gaan de boer op om hun beroep te promoten. door René Schrier TERNEUZEN - Nog niet zo lang gele den zat Rudi de Waal uit Hengst dijk zelf in de schoolbanken. Nu staat hij voor de klas om kinderen te vertellen hoe leuk een baan in de techniek is. Rudi is één van de Veertien tech niekambassadeurs die morgen hun certificaat krijgen. Dat certifi caat geeft aan dat de ambassadeurs zijn opgeleid om gastlessen en be drijfsbezoeken te verzorgen. En dat allemaal in een poging scholie ren te interesseren voor een techni sche opleiding. Rudi de Waal werkt sinds oktober 2007 bij DOW in Terneuzen in het Maintenance en Facility Team Che micals. Dat wil zeggen dat hij toe zicht houdt op het goede verloop van processen en bij storingen zelf ingrijpt of het probleem laat oplos sen. Toen de vraag kwam of hij er iets Rudie de Waal is werkzaam bij Dow, maar trekt als techniekambassadeur langs scholen. foto Peter Nicolai voor voelde om als techniekambas sadeur op te treden, leek het hem wel wat. Inmiddels heeft hij al bij scholen voor de klas gestaan. Dat is niet altijd even gemakkelijk, want niet alle scholieren zitten te wachten op een praatje over tech niek, hoezeer De Waal ook gemoti veerd is. Hij doet de voorlichting samen met een collega die bij Outokum- pu werkt. „Ik vind het leuk men sen enthousiast te maken voor techniek. Als je zelf gemotiveerd bent om met techniek bezig te zijn, probeer je dat op anderen over te dragen. Het is ook goed om de vooroordelen over techniek weg te kunnen nemen. Je kunt de mensen laten zien dat techniek een erg breed terrein is." De Waal en de andere ambassadeurs staan ook klaar als scholen het bedrijf willen bezoeken, of als docenten hun praktijkkennis weer eens bij willen spijkeren. Over het vervoer hoeven de scho len niet in te zitten. Daar kan de techniekbus voor gebruikt wor den. Het initiatief moet wel van de scholen uitgaan. De veertien techniekambassadeurs die morgen hun certificaat krijgen, 'Ik vind het leuk mensen enthousiast te maken voor techniek' zijn allemaal mannen. Er waren aanvankelijk wel twee vrouwen bij, maar die moesten om prakti sche redenen afhaken. Rudie de Waal ziet niet meteen een toekomst in het onderwijs voor zichzelf weggelegd. Maar als het er om gaat mensen iets over techniek te vertellen, dan wil hij dat graag doen. Op donderdag 18 december 2008 om 10.30 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: E.S.M.Marazzi Te koop wordt aange boden: restaurant- en keukeninventaris w.o.: tafels, stoelen, bar met koeling, diep- vrieskasten, wasstraat, oven en wat verder te koop zal worden aangeboden De plaats van verkoop is Goes, Piet Heinstraat 3a Bezichtiging:donderdag 16 december 2008 van 09.30 uur tot 10.30 uur. Alleen contan te betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en of informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop 06-13 54 03 98 De belastingdeur waarder belast met de executieverkoop Belastingdienst MIDDELBURG - Ongeveer driekwart van de Zeeuwen heeft thuis één of meer rookmelders. Dat blijkt uit een inventarisatie van de brand weer. In heel Nederland zijn in ze ven van de tien huizen rookmel ders te vinden. door Marcel Modde MIDDELBURG - De campagne Denk Vooruit van het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een gro te vraag op gang gebracht naar complete watersnoodpakketten. Het bedrijf Novelties dat vorige maand alle ambtenaren van BZK van een tonnetje met inhoud voor zag, heeft inmiddels 15.000 pakket ten afgeleverd aan gemeenten, vei ligheidsregio's en particulieren. Pakketten die voldoen aan de ei sen van het ministerie, mogen het logo van de campagne voeren. Maar ook andere samenstellingen zijn toegestaan. Een woordvoer ster benadrukt dat het vooral de bedoeling is dat burgers zelf hun verantwoordelijkheid nemen en al tijd spullen voor nood gereed hou den. De kosten voor het drijvende tonnetje van Novelties variëren van 62,50 tot 82,50 euro. De offi ciële pakketten zijn te bestellen op www.hetnoodpakket.nl. Hoogleraar twijfelt aan nut van presentatie in huidige vorm canon. door Marcel Modde MIDDELBURG - De vormgeving en presentatie van het watercanon dat gisteren door staatssecretaris Tineke Huizinga in Utrecht werd gepresenteerd, is een gemiste kans. Dat zegt hoogleraar watermanage ment Ruud Schotting van de Roos evelt Academy in Middelburg en de Universtiteit van Utrecht. Schotting signaleert een schreeu wend tekort aan hydrologen. De informatie in de canon is volgens hem echter te 'droog' om de doel groep (jongeren) breed aan te spre ken. Ook mist hij een duidelijk on derling verband tussen de 25 ge schiedenisvensters. Zeeland komt in de canon slechts mondjesmaat aan bod. In twee vensters worden de Deltawerken en de internationale rol die water bouwers als Johannis de Rijke uit Colijnsplaat hebben gespeeld, uit gelicht. De watersnoodramp van 1953 ontbreekt echter in het ven ster 'overstromingen'. Onder die noemer gaat de meeste aandacht uit naar de vorming van het land schap door toedoen van de vele malen verwoestender Sint Eliza beth- (1421) en Allerheiligenvloed (1570). De ramp van 1953 wordt weer wél genoemd als opmaat naar de Deltawerken. Daarnaast worden Zeeuwse belangen in on der meer de visserij, recreatie en zeevaart kort aangestipt. Schotting is het 'honderd procent De Nederlandse geschiedenis is weer een canon rijker. Gisteren werden in de 25 belangrijkste vensters gepresenteerd over de invloed van het water. met Huizinga eens' dat het nuttig is in het Nederlandse onderwijs nadrukkelijk aandacht te besteden aan dit onderwerp. „Misschien is dit ook wel het juiste moment", verwijst hij naar het tekort aan een nieuwe lichting hydrologen. „Dat begint een behoorlijk pro bleem te worden. Maar als ik kijk wat ze er van hebben gebakken, wordt ik enigszins verdrietig. Het zijn allemaal losse flodders. Ik zie nauwelijks verbanden." Daardoor blijft het aandeel van waterland Zeeland bij uitstek schijnbaar on derbelicht, aldus Schotting. „Wan neer het doel is jongeren aan te spreken en je brengt het zó droog. Waarom wordt bijvoorbeeld niet met illustraties gewerkt, die in één klap laten zien wat er aan de hand is en waarop je kunt doorklikken naar achterliggende informatie?" De 'waterreis door de tijd' staat on line op www.watercanon.nl. Actievoerende agenten blokkeren Kallosluis tijdens stiptheidsactie. door Wout Bareman ANTWERPEN - Actievoerende agen ten van de Belgische scheepvaart politie hebben gisterochtend een prikactie gehouden aan de Kallo sluis in Antwerpen. Ongeveer hon derdvijftig agenten uit alle Bel gische havens verzamelden zich rond tien uur bij de sluis, die op dat moment vol lag met zeesche pen. Ook voor de sluis lag een aan tal schepen te wachten. De Kallosluis is de enige toegang tot de Waasland haven op de lin ker Scheldeoever. Net na het mid daguur werd de blokkade opgehe ven en trokken de actievoeders naar het stadhuis voor een gesprek met burgemeester Patrick Jans- sens. De scheepvaartpolitie protesteerde met de actie tegen de structurele onderbezetting en het gebrek aan rw* De scheepvaartpolitie in de Bel- gische havens kampt met een chronische onderbezetting. Er zijn 200 vacatures. De veiligheid in de havens staat op het spel. financiële middelen om verouderd materieel te vervangen. Volgend jaar wordt de politie extra getrof fen door een bezuiniging van vier procent op het budget. De politie in de havens van Antwerpen, Gent, Zeebrugge, Oostende en Luik kampt met een enorm perso neelstekort: van de 481 arbeids plaatsen zijn er 200 vacant. Vol gens Patrick Debel van de socialis tische vakbond staat de veiligheid van de havens op het spel. Vorige week ketsten besprekingen over het eisenpakket van de bonden af. Wordt het overleg niet snel her vat, dan volgen hardere acties. SCHILDERSWEEK KALENDER 2009 13 bladen met schilderijen, gemaald tijdens de schildersweek 2008 te Domburg. 35 x 50 cm. Gedrukt op fraai crème papier ZEELANDKALENOER 2009 13 topfoto's van Ruden Riemens. 44 x 67 cm. Een monument: luxe uitgevoerd met glanslak en zilverdruk. ZEELAND 2009 140 pag. luxe 16x20 cm l/HDTIKIP Veel foto's, oude Zeeuwse ^ü."lVUmll\IU groenten, recepten. 'p- M natuur, haventjes, cultuur. rTifrJ dTTHftH'd /rTHT:/ enheel.eellrlo.o.a. w getijden, vakanties, etc. KIJK VOOR MEER INFO BEELDEN OP www.zeelandkalenoer.nl VERKRIJGBAAR BU DE BOEKHANOEL UITGAVE; PIETERS GROEDE BIJ AANKOOP VAN 2 KALENDERS/ AGENDA'S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29