Slim zakendoen ontslaat politiek niet van keuzes maken m éi ■*-- Meer huurhuizen in Goese Schans l« oi IJ, do. 18 december Lüi Oude visie Nieuwe visie U VANAF VANDAAG 50% KORTING If V OP DE NAJAARS- EN WINTERCOLLECTIE COS £2sl MUZIEKCENTRUM MIDDELBURG W pzc Woensdag 17 december 2008 25 door Frank Balkenende goes - In de eerste fase van het wo ningbouwproject Goese Schans ko men meer huurwoningen. Met het oog op de kredietcrisis is de Ontwikkelingsmaatschappij Goese Schans VOF gedwongen de koers verleggen. Directeur Maarten Sas van woning corporatie RWS, die samen met Heijmans Proper Stok en Van Gar deren Dekker de vennootschap vormt, vermoedt dat een deel van de gegadigden voor een huis in de Goese Schans liever even niks koopt, maar wel in is voor een huurwoning. Dat is deels een ge volg van de financiële crisis, waar bij het wellicht wat moeilijker wordt een hypotheek te krijgen. Ook speelt mee dat een aantal ge gadigden, meestal vijftigplussers, opziet tegen de rompslomp van ei gen woningbezit. Er is nog een andere reden om in de eerste fase zoveel mogelijk ty pen woningen, zowel koop als huur, te mixen. Beter gezegd, de eerste tranche van de eerste fase: 150 van in totaal 450 woningen op en rond het terrein van de gesloop te AKF-hal. Die strook krijgt de naam Goese Diep. „We willen laten zien wat er moge lijk is in de Goese Schans. Daarom bouwen we in de eerste tranche kadewoningen, vrijstaande hui zen, eensgezinswoningen en appar tementen. Ook goedkope en dure huur. Een breed prijspakket dus. Als mensen zien hoe een wijk wordt, trek je ze sneller over de streep", zegt directeur verkoop Rob van .Avermaete van de Ont wikkelingsmaatschappij Goese Schans VOF. Eind 2009, begin 2010 gaan aan de noordrand de eerste paal de grond in voor een wijk die na tien jaar tweeduizend woningen moet tel len. Er staan al duizend geïnteresseer den op de lijst. Van hen komt 80 procent uit Zeeland. De gemeenteraad van Mid delburg heeft grond gekocht voor een bedrijventerrein bij Nieuw- en Sint Joosland. Het zijn niet de meest loven de kritieken die het Mid delburgse college vanuit Nieuw- en Sint Joosland ten deel vallen. Het college wordt verweten het dorp stiekem een bedrijventer rein in de maag te hebben ge splitst. De oppositiepartijen in de gemeenteraad toonden zich ook onaangenaam verrast. Eerst grond kopen en daarna pas discussiëren over nut en noodzaak van een be drijventerrein op die plaats vinden' ze een verkeerde volgorde. ANALYSE door Theo Ciele De gemeente Middelburg voert een actieve grondpolitiek. Dat wil zeggen dat de gemeente waar het kan grond aankoopt om speculan ten de pas af te snijden. Dat heeft er toe geleid dat de gemeente in middels 200 hectare landbouw grond in haar bezit heeft. Maar deze door de gemeenteraad bejubelde werkwijze heeft een schaduwzijde. Om geen slapende geldwolven wakker te maken werd in alle stilte een groen stukje op de kaart van de gemeente paars ge- ünt Laurens Wijk Griffioen 3 Middelburg Vv,..> West-Souburg^ Nieuw-en Sint Joosland kv c ViTïi^ Wijk Griffioen 3 fV' Middelburg Nieuw-en Sint joosland -f West-Souburg,' Oosf-Soubursjï PZC Willem Adriaansens kleurd en met de eigenaar onder handeld over de aankoop. Zo moest de Nieuwlandse familie Van Sluis in de krant lezen dat ze een bedrijventerrein voor haar deur krijgt. De gemeenteraad werd voor het blok gesteld en kon eigenlijk niets anders doen dan 'ja' zeggen tegen de aankoop van de grond met de bedoeling er binnen een jaar of vijf een bedrijventer rein van te maken. Nee zeggen, zou betekenen dat de zelfde grond later, en dan wellicht tegen een veel hogere prijs, alsnog gekocht moest worden. Vanuit za kelijk oogpunt hebben het college en raad goed gehandeld. Maar met deze ene verstandige zet behoort het politieke schaakspel nog niet ten einde te zijn. Volgens het college is er duidelijkheid ge schapen door de aankoop te kop pelen aan de keuze voor een be drijventerrein op die plaats. Dat is wel duidelijk, maar zo wordt de discussie over de wense lijkheid van bedrijvigheid op die plaats overgeslagen. Er zijn meer overwegingen te maken dan de toevallige en plotselinge beschik baarheid van een flinke lap grond. In de vorige week gepresenteerde 'herijkte kwaliteitsatlas', waarin het college de toekomst van Mid delburg tot 2030 schetst, stond ook een bedrijventerrein aan de A58 te genover Arnemuiden ingetekend. Dat mag volgens het college nu al als achterhaald worden be schouwd. Net als de groene pijl bij Nieuw- en Sint Joosland die nog niet zo heel lang geleden op teke ningen van de gemeente de groe ne zone tussen de A58 en het Sloe- gebied aangaf Dat roept toch vragen op. Want wat als een boer bij Arnemuiden zijn grond had willen verkopen. Had Nieuw- en Sint loosland dan mazzel gehad en Arnemuiden pech? De Nieuwlanders mogen van de raad verwachten dat 'nut en nood zaak' van het bedrijventerrein bij hun dorp onomstotelijk wordt aan getoond. Het college zegt met gro te stelligheid dat de stad zit te springen om bedrijventerrein. Dan moet het niet moeilijk zijn om de keuze met harde cijfers te onderbouwen. De conclusie kan uiteindelijk zijn dat Nieuw- land-West de beste plaats is. Die keuze is dan voor het dorp nog al tijd moeilijk te slikken, maar wel licht net iets beter te verteren. Verdachte overval op winkel aangehouden middelburg - Een winkel in de Korte Geere in Middelburg is giste ren om 13.50 uur beroofd. De 38-ja- rige eigenaresse werd door een man, onder bedreiging van een scherp voorwerp, gedwongen de kassa te openen. Hij ging er met een onbekend geldbedrag van door. De vrouw ging daarna op zoek naar de overvaller en zag hem op de Koningsbrug lopen. Dankzij een getuige werd de ver dachte, een 18-jarige Middelbur ger, door de politie aangehouden. Hij is overgebracht naarTorentijd. Borsele twijfelt aan nut van hartschokmachines heinkenszand - Voor de gemeen te Borsele is het geen uitgemaakte zaak dat de plaatsing van hartma- chines - oftewel automatische ex terne defibrillatoren (aed's) - nut tig zijn. Hans van Dam, secretaris van de dorpsraad in Nieuwdorp, hekelt de houding van de gemeente. Het is een gemeente die een actief klei ne kernenbeleid wil voeren vol gens hem 'onwaardig'. Van Dam: „Moet je dan vijftien minuten op een ambulance wachten?" Automobilist raakt vluchtheuvel vlissingen - Een 57-jarige man uit de gemeente Veere is gisteren om streeks 19.30 uur met zijn auto te gen een vluchtheuvel gereden. Op de kruising van de Veerhavenweg en de rijksweg A58 bij Vlissingen ging het mis. De automobilist reed over de Veer havenweg en sloeg op de kruising rechtsaf de A58 op. In de bocht verloor hij de macht over het stuur en botste tegen de vlucht heuvel. De man bleef ongedeerd; de auto raakte beschadigd. Vrouw mishandelt man in woning Westdorpe westdorpe - Een 65-jarige man is gisteren om 13.20 uur gewond ge raakt in een woning in Westdorpe tijdens een relationeel conflict. De politie heeft om 13.45 uur in de woning een 60-jarige vrouw aange houden. Zij wordt vastgehouden wegens poging tot zware mishan deling. De technische recherche van de politie Zeeland heeft een onder zoek ingesteld. De man is inmiddels weer uit het ziekenhuis ontslagen. t/m maart iedere dinsdag gesloten ««a -200. Lange delft80 - 0118-635252 www.mcmiddelburg.nl showtijden: 14.30/16.00/19.30 uur demonstratie met Michel Voncken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27