eeland Regels coffeeshops lijken te streng PZCI21 Vuurwerk koo Intfatüin Kol Cameratoezicht mag WALCHEREN 30 en 31 27 Kerstcircus strijkt neer in Vlissingen vuurwerkverkoop gestart; www.intratuinvuurwerk.nl Man komt onder stroom te staan SIZSKÊm Slang Liedjesschrijvers van Songwriters United delen de smart Woensdag 17 december 2008 De Nederlandse geschiedenis is weer een canon rijker Tip? walcheren@pzc.nl Middelburgse eisen laten nauwelijks ruimte voor nieuwe vestiging. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad heeft zulke strenge re gels uitgevaardigd dat het de vraag is of er in de binnenstad nog wel ruimte is voor nieuwe coffee shops. Beleidsambtenaar Johan Groenenberg liet gisteren duidelijk blijken dat er volgens hem nauwe lijks mogelijkheden zijn voor on dernemers om een nieuwe coffee - shop te beginnen. De Middelburg se gemeenteraad bepaalde dit voor jaar dat er ruimte is voor twee ge doogde coffeeshops. Tegelijkertijd werd vastgelegd dat een nieuwe coffeeshop minimaal 250 meter verwijderd moet zijn van een plek waar veel jongeren bijeenkomen zoals scholen, sportgelegenheden en jongerencentra. Ook werd be paald dat ze niet in woonbuurten mogen staan, maar ook niet op in dustriegebieden. Al die eisen bij elkaar maakt het volgens Groenenberg zo goed als onmogelijk nog ruimte te vinden om in Middelburg een coffeeshop te vestigen. Hij denkt dan ook dat de gemeente nieuwe criteria moet vaststellen. Alleen dan is het vol gens hem mogelijk dat na sluiting van Roxy en Sixty 1\vo, vandaag sluit die laatste de deuren, onder nemers een kans hebben om een coffeeshop in Middelburg te ope nen. Tot nu toe hebben 25 onder nemers die gemeente laten weten dat ze interesse hebben. De gemeenteraad bepaalde on langs dat Middelburg niet passief af mag wachten tot alle procedures rondom Roxy en Sixty Two zijn af gerond. Beide eigenaren vechten namelijk de sluiting aan, waardoor het nog geruime tijd kan duren voor de Raad van State een defini tief oordeel velt. Op z'n vroegst de ze zomer buigt de Raad zich over Roxy. De gemeenteraad wil dat na dat definitieve oordeel snel een nieuwe coffeeshop de deur kan openen om zo te voorkomen dat Wi Beleidsambtenaar Middelburg denkt dat raad nieuwe regels moet vaststellen om te voorko men dat coffeeshops zich niet in de gemeente kunnen vestigen. kopers hun toevlucht moeten zoe ken tot straathandelaren. Groenen berg geeft echter aan dat het zeer moeilijk is om vooruit te lopen op een uitspraak van de Raad van Sta te. „Moeten we gegadigden op kos ten jagen, terwijl we ze geen enke le zekerheid kunnen geven dat ze daadwerkelijk een shop kunnen beginnen?" Die kosten worden on der meer veroorzaakt, omdat die kandidaten een accountantsverkla ring moeten overleggen. Ze beta len ook voor een procedure die moet aantonen dat ze niet met cri mineel geld werken. VLISSINGEN - Elf dagen lang geeft het Groot Kerstcircus Zeeland voorstellingen in Vlissingen. Deze week slaat het circus zijn tenten op op het parkeerterrein op de hoek van de Scheldestraat en de Aagje Dekenstraat. De eerste voorstelling, de galapre mière, is op dinsdag 23 december om 19.30 uur. In de verwarmde tent treden ar tiesten uit heel de wereld op zoals onder anderen een diabolokam pioen uit Tsjechië, acrobaten uit Kenia, Braziliaanse trapeze-arties ten en Italiaanse en Nederlandse clowns. Circusdirecteur Alberto Althoff zelf geeft acte de présence met zijn paardendressuur. De grote circustent biedt plaats aan bijna duizend bezoekers. Alle voorstellingen worden in kersts feer gegeven. Van 23 december tot en met zon dag 4 januari zijn er dagelijks een of twee voorstellingen. Alleen op 24 en 31 december kan het 'hoog geëerde publiek' niet terecht bij het Groot Kerstcircus om de kun sten van de artiesten te bewonde ren. foto Lex de Meester Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provindaleweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur VOGELWAARDE - Een 42-jarige man uit de gemeente Terneuzen is giste ren om 11.00 uur gewondgeraakt in Vogelwaarde. Hij pleegde onder houd aan een relaiskast van de hoogspanning en kwam onder stroom te staan. Hij raakte ge wond aan handen en bovenbenen. Motie PvdA, SP en GroenLinks haalt geen meerderheid. door Theo Giele MIDDELBURG - Een meerderheid in de Middelburgse gemeenteraad wil cameratoezicht op straat moge lijk maken. De Algemene Plaatselij ke Verordening (APV) wordt daar toe aangepast. De Socialistische Partij, Groen Links en Partij van de Arbeid voel den er deze week weinig voor om het cameratoezicht op te nemen in de APV samen met nog een reeks andere wijzigingen, zoals het blowverbod. De PvdA had lie ver een apart voorstel over het toe zicht gehad zodat er 'fatsoenlijk' over gediscussieerd kon worden. GroenLinks en SP vonden dat ca meratoezicht in Middelburg onno dig is. De andere partijen hadden weinig begrip voor de bezwaren. Zij von den dat de mogelijkheid beter nu in de APV kan worden opgeno men en niet te wachten met de discussie tot er zich situaties in de stad voordoen waarbij je camera toezicht echt wil toepassen. Een motie van SP, GroenLinks en PvdA om het cameratoezicht niet op te nemen in de nieuwe APV haalde dan ook geen meerder heid. Een meerderheid in de Middel- burgse gemeenteraad wil de mogelijkheid voor cameratoe zicht opnemen in de Algemene Plaatselijke Verordening. Tip? redactie@pzc.nl Stage lopen doe je om iets te le ren. De Goese studente journalis tiek die het vak bij deze courant onder de knie probeert te krijgen, heeft onlangs in elk geval weer wat opgestoken. Eén van de ver slaggevers van de Bevelandse re dactie maakte laatst een verhaal met de bijzondere opsporings ambtenaren die de gemeente Ka- pelle inzet tegen allerhande over last. Zij zou een dagje meelopen met de 'boa's', zoals de ambtena ren kortweg worden genoemd. Bij het doornemen van de onder werpen voor die dag werd die af korting dus ook gebruikt. De sta giaire hoorde het vol ongeloof aan. „Gaat ze écht met slangen op stap?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23