Minder les middelbare school Gratis vliegen?» 33 Jacht op damhert mag beginnen 3,10 en 11 30 en 31 WALCHEREN Commissie: vakantie in zomer verkorten tot zes weken. DEN HAAG - De commissie-Corniel- je vindt dat het voortgezet onder wijs toe kan met 1000 lesuren per jaar, nu zijn het er 1040. Boven dien zou de zomervakantie een week korter kunnen. Het advies van de commissie ver deelt de coalitiepartijen. CDA en Christenunie zijn blij met deze 'realistische' norm. De PvdA vraagt zich af of geen verschillen de lestijden nodig zijn voor afzon derlijke onderwijsniveaus. De par tij mist bovendien de onderbou wing dat de urennorm door de scholen kan worden bekostigd. Het advies, dat gisteren is overhan digd aan staatssecretaris Van Bijs- terveldt (Onderwijs) roept alom vraagtekens op. Zo meent de SP dat de norm nieuwe problemen schept omdat de commissie onder leiding van de Gelderse commissa ris der koningin Cornielje niet meldt welke lesuren daaronder moeten vallen. Scholen in het voortgezet onder wijs, verenigd in de VO-raad, stel len dat de 1000 uur in de boven bouw niet haalbaar is. Een goed onderbouwde motivering voor de norm ontbreekt, zegt de VO-raad. De Algemene Onderwijsbond (AOb) vindt dat docenten geen week vakantie moeten inleveren, zoal§ Cornielje voorstelt. De commissie wil de zomervakan tie terugbrengen van zeven naar zes weken. De in te leveren vakan tieweek kan worden omgezet in vijf roostervrije dagen, die gedu rende het jaar kunnen worden in gepland, bijvoorbeeld als het do centencorps een studiedag heeft. De leraren moeten op alle rooster vrije dagen beschikbaar zijn, vindt de commissie. Scholieren zouden op zo'n dag bijvoorbeeld boeken op kunnen halen of een bepaalde taak kunnen krijgen. Freek de Jonge relativeert op Sportgala Rente in VS bijna nihil WASHINGTON - De Fed, het stelsel van Amerikaanse centrale banken, verlaagde de rente gisteren tot bijna nul procent, het laagste peil ooit. Sparen wordt zo ontmoe digd, investeren aangemoedigd. Wall Street reageerde positief. pagina 14: beurzen Zomervakantie voortgezet onderwijs kan best week korter Hm,', H i mrWBFffl» Met kerst let ik niet op mijn portemonnee eens gj 23% 77% aantal reacties: 500 Zeeland: 2, 3,21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 13; Beurs: 14; Eco nomie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. procent. De aanpak buiten het natuurgebied blijft ver achter bij het gewenste resultaat en daarom moeten we in de natuurgebieden gaan schieten." Fractievoorzitter Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren is woest en wil juridische stappen nemen. „De cijfers zijn onjuist. Vreemd dat de provincie een besluit neemt op basis van dubieu ze informatie. Staatsbosbeheer gaat voorbij aan haar taak: beheer van de natuur. Let wel: jagen in natuurgebieden is verboden. Tal van alternatieve maatregelen zijn nog niet genomen. Dat is dan ook de inzet van de juridische procedure." foto Melita Lanting Zie ook filmpje op www.pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE - In de Kop van Schouwen worden de komende tijd 267 damherten afge schoten. De provincie Zeeland heeft de vergun ning hiervoor verleend. Momenteel lopen in het gebied rond de duizend herten. Afschot is vol gens gedeputeerde Frans Hamelink de enige op tie om de populatie in de Kop van Schouwen be heersbaar te houden. „Jaarlijks groeit die met 35 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 711688 Bewolkt Waardencatalogus: handig steuntje of fatsoensbijbel? Zelandia lllustrata komt eindelijk uit de kast WOENSDAG 17 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 300 - los nummer 1,45, zaterdag 2,1 waarom zou je verder zoeken 4-daagse autovakantie Hampshire Het Godshuis*"* incl. ontbijt 5-gangendiner op 25/12 www.kras.nl/50497 i'anaf zie advertentie in deze krant gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1