Meningen Het is groen en het zit vast... Recessie maakt jongeren reislustig jEneco PZC Dinsdag 16 december 2008 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Kerstmarkt In de Zeelandhallen werd de groot ste kerstmarkt van Zeeland gehou den. (PZC, 12-5) Bij binnenkomst zag het er aardig uit, leuk aange kleed maar daarna was de afgang voor mij compleet. Buiten een vijf tal kramen met redelijke tot leuke kerstspullen, kwam bij mij de vraag naar wat hier de kerstgedach te van was bovendrijven. Wat breng je op een gezellige Zeeuwse kerstmarkt? Een kraam vol Ninja zwaarden, kramen met cd's, met Oosterse luchtjes en walmende wierrook, met indianen spullen, kramen met weet ik niet wat, maar niets dat met kerst te maken heeft. Het was inderdaad de groot ste kersthal van Zeeland maar qua deelnemers ook de grootste afgang van het jaar. Voor de organisatie geldt, dat ook hier de verkeerde poppetjes op de verkeerde plaat sen zitten. Voor mij geen wonder dat de Zeelandhallen qua evene ment op dit niveau blijven han gen. Ik hoop dat ze in de toekomst iets' meer tijd en aandacht schen ken aan wat ze organiseren in plaats van alleen kramen te verko pen met het oog op vol vol B.J. de Boer Nieuwstraat 50, Goes Kerstmarkt 2 Waarom het me niet verbaast dat een gedeelte van het koor zelf voor de parkeerkosten moet op draaien? Ik had de bon uit de krant geknipt voor het tweede kaartje gratis. Ik was er zondag morgen om half u, maar helaas! Het bleek al 2 mlhuten over half 11 te zijn en ik moest dus gewoon voor 2 betalen. Toen ik uit mijn mond liet vallen, dat ik dat toch wel belachelijk vond, werd me doodleuk meegedeeld dat ik 'ook gewoon weer naar huis kon gaan'. Lekker klantvriendelijk. Yvette Slabber Anjelierstraat 15, Goes Banken en pensioenen Hebt u dat nu ook, dat u het niet meer begrijpt. Banken verdienden kapitalen met allerlei ondoorzichti ge producten, bouwden luxueuze hoofdkantoren, strooiden met bo nussen, waren voor miljoenen sponsor van evenementen en sportclubs, schopten tegen de over heid aan vanwege belemmerende regelgeving. Hetzelfde bij verzeke ringsmaatschappijen. Nu het niet goed gaat houden ze hun hand op bij overheid, krijgen het geld en ge ven het niet uit, maar stoppen het in hun spaarpot bij DNB. Gevolg: economie komt deels hierdoor tot stilstand. Fraai is dat. Als de ban ken niets met het geld willen doen kan DNB het net zo goed aan de pensioenfondsen uitlenen zodat voor gepensioneerden deels in dexatie kan plaatsvinden. Zien die nog iets terug van de netjes afge dragen premies en blijft ook hun koopkracht op orde. Goed voor de economie. Maar het bovenstaande zal wel te simpel gedacht zijn. Eco nomen hanteren vaak moeilijker constructies oiïi problemen te lijf te gaan* Henk van Gilst Grote Sternstraat 8, Middelburg Poortambacht Het geklaag van meneer Rob Vink (PZC 12 december) over de modde rige wegen in Poortambacht (o.m.: moeten wachten op lossende bouwvrachtauto's en 'klei aan on ze auto's') is een typisch voor beeld van onverdraagzaamheid en van overdreven zeurpieterij. Bouwen betekent per definitie overlast en als het dan ook nog re gent, dan is dat jammer. Het zijn vooral de mensen die in weer en wind in de bouw werken, die daar last van hebben. Niet die zeurkousen die soms even in hun verwarmde auto's moeten wachten. Is meneer Vink vergeten dat ook zijn huis en met overlast voor anderen is gebouwd? Wat ik bepaald niet netjes vind is dat meneer Vink zegt te spreken 'namens de bewoners van Poort ambacht 10'. Dat is onwaar en dus misleidend. Ik vermoed zelfs dat de meeste be woners van onze wijk het niet met hem eens zijn. Minderheids groepen luidruchtigen, ook als ze overdrijven, krijgen helaas de aan dacht die ze niet verdienen. Jacques Rouw Scholeksterstraat 1Zierikzee Bellamypar k Bureau 'Handle with Care', het bu reau met het ontwerp waar de massa (terecht!) voor koos, is afge keurd door het college van Vlissin- gen. Bureau Okra geniet de voor keur van het college. Okra heeft een ontwerp van (ook weer) één grote kale vlakte waar kraak noch smaak aan zit. Maar er komt meer kleur! We gaan van grijs (het 'ge zellige' Spuiplein) naar groen! (een ongezellige, kale, groene (gras)vlakte). De schetsen van Bureau 'HWC' hebben niets met truttigheid te maken maar met gezelligheid, warmte en sfeer. Er wordt weder om voorbijgegaan aan wat veruit de meeste mensen willen en leuk vinden! Waarom is de Efteling zon succes (met Anton Pieck-sfe- ren)? Vrijwel niemand wordt warm van het feit dat Vlissingen tweede kunststad (met wat?) van Nederland is. Grote kans dat Vlissingen volgend jaar de 'eerste kunststad' van Ne derland is, want het moet een koud kunstje zijn om op deze voet verder te gaan! Arlette Ventevogel Molenstraat 21, Vlissingen Strooibeleid Vorige week vrijdag, 12 december, werd menig Vlissingse fietser we derom onaangenaam verrast dat de gemeente totaal niet had ge strooid, ondanks het feit dat de voortekenen van de gladheid don derdagavond merkbaar waren. Op de gemeentegrens van Vlissin gen en Middelburg (Nieuwe Vlis- singseweg) was dit het duidelijkst merkbaar daar de gemeente Mid delburg wel goed had gestrooid. Het gevolg hiervan was dat er een paar fietsers met de ambulance moesten worden afgevoerd naar het ziekenhuis vanwege een valpar tij (PZC, 13 december). Ik zou de gemeente Vlissingen toch dringend willen verzoeken het strooibeleid aan te passen om dat tussen de middag het zout nog op de fietspaden lag en niet 's mor gens toen het nodig was. G. van 't Zelfde Wijenburg 86, Vlissingen Wie niet na studie werk vindt, beproeft zijn geluk in den vreemde. AMSTERDAM - Een slechte economi sche tijd leidt tot meer reislust bij jongeren. Studenten die na hun af studeren niet meteen een baan kunnen vinden of mensen van wie het tijdelijke contract afloopt, hakken sneller de knoop door om een jaartje te gaan reizen en wer ken in het buitenland. De afgelopen drie maanden zijn flink meer jongeren naar het bui tenland vertrokken om daar te gaan werken. Vooral werkvakan ties in Australië zijn populair, blijkt uit cijfers van reisorganisatie Activity International. In 2007 ver trokken 440 mensen tussen okto ber en december naar het buiten land, dit jaar gaat het om 528 men sen. Het zijn voornamelijk jonge ren tussen de 18 en 25 jaar die de sprong wagen. Volgens een woord voerder van joho, het platform dat advies geeft over reizen en werk in het buitenland, zijn inmiddels de eerste tekenen van de kredietcrisis merkbaar. „We hebben de laatste maand een kwart meer inschrijvin gen op de website voor werken in het buitenland in vergelijking met november vorig jaar. Ook zijn er meer verzekeringen voor expats verkocht." Duidelijke verschillen zijn volgens de woordvoerder waarschijnlijk pas over een half jaar zichtbaar. „Mensen die nu naar het buitenland vertrekken, hebben de beslissing om te gaan over het algemeen al eerder geno men, voor de crisis zeg maar." Eneco GroenVast. 3 jaar een vaste scherpe prijs voor groene stroom en gas. Hoe hoog worden de energieprijzen in 2009? Dat is een vraag die bij veel mensen leeft. Eneco heeft daarop het antwoord: Eneco GroenVast. Daarmee zet u de prijs vast. U bent dan 3 jaar lang verzekerd van een vaste scherpe prijs voor groene stroom (Eneco Ecostroom®) en gas. U weet tot 2012 dus precies waar u aan toe bent. Bel vandaag nog met 0800 - 0062 of ga naar eneco.nl een vaste, scherpe prijs groene stroom (Ecostroom) Eneco regelt het overstappen we gaan vooruit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9