Jans hoopt dat Meerdink weggaat Jea nette: de vrouw Zeeuwen strijden op eerste rij 36 Dinsdag 16 december 2008 PZC Motorcrossers Boot en Gijsel laten zich zien op circuit in Stekene. door Herman Heuvink STEKENE - In het Belgische Ste kene, in de buurt van Sint-Niklaas, vond de traditionele afsluiter van het motorcrossseizoen plaats. Elk jaar organiseert de VMD (Vereni ging van Motordealers) een bene fietwedstrijd ten bate van het 'Hulpfonds voor gekwetste pilo ten'. In Stekene vond de 26e editie plaats. Opnieuw mochten de orga nisatoren heel veel rijders en pu bliek verwelkomen. In de klasse MX 2 Inters was een hoofdrol weggelegd voor Mark Boot. De KTM-rijder uit Burgh- Haamstede wist beide manches op zin naam te schrijven. Het zware zandcircuit was een kolfje naar de hand van de zeventienjarige cros ser. De meeste tegenstand kreeg hij van de Belgen Verheyen en Van Hove. Bij de Inters MX 1 en MX 3-klasse werd Roy Gijsel uit Heikant knap tweede. In de eerste manche pakte hij kopstart, maar kon dit niet ver zilveren. In het verdere verloop van de manche moest de deze maand achttien jaar geworden Ka- wasaki-rijder het hoofd buigen voor een ontketende Kevin Wouts. In de tweede manche was de start van de Zeeuws-Vlaming net iets minder maar hij reed desondanks zeer bekwaam naar de derde plaats. Deze keer moest Gijsel niet alleen het hoofd buigen voor dag winnaar Wouts, maar ook voor een sterk rijdende David Cools. Jordi van de Wiele uit Sint Jan steen kende bij de nationalen MX 2 een heel sterke eerste manche. Hij werd daarin knap derde. In de tweede manche deed hij het met een veertiende plek heel wat min der. In het dagklassement legde hij beslag op de achtste plaats. Martin Boodt uit Vrouwenpolder werd in de dagklassering twaalfde. In de eerste manche bleef hij met een negende plaats knap binnen de top tien. In de tweede manche ging het met een dertiende plaats wat minder. De winst was voor Jens Getteman. Speler weigerde in te vallen tegen FC Twente en is nu uit de gratie. door Jan Mennega GRONINGEN - Trainer Ron Jans van FC Groningen zegt te hopen dat re servespeler Martijn Meerdink in de winterstop vertrekt bij de club. Meerdink weigerde zondag in te vallen in de verloren wedstrijd te gen FC Twente. De speler traint sinds gisteren bij de beloftes van FC Groningen. De wedstrijd FC Groningen-FC Twente (1-4) bevond zich in de slotfase toen Jans reservespeler Meerdink riep. De Achterhoeker had zich al geruime tijd warm gelo pen langs de lijn en Jans wilde hem in het veld brengen. Aangeko men bij de dug-out kregen beiden ruzie. Meerdink weigerde in te val len. Jans reageerde woedend toen Meerdink het vertikte zich van zijn trainingskledij te ontdoen. „Direct na afloop van de wedstrijd ben ik ook enorm boos op hem ge weest", vertelde Jans gisteren. „Vanmorgen gingen we trainen en liep hij straal langs mij heen. Hij zei me niet eens goedemorgen, ter wijl ik wel groette. 'Vervoeg jij je maar bij de beloftes', zei ik tegen hem. Daarna is hij weggegaan." Waarom Meerdink weigerde in te vallen, zei Jans niet te kunnen aan geven. „Hij heeft dat niet tegen me gezegd. Waarschijnlijk vond hij dat er nog te weinig tijd was of zo. Goran Lovre lag op de grond, ik wilde wisselen. En hoe weinig tijd er ook was, er is geen enkele reden te bedenken waaipm je niet wilt invallen." Ruim een week eerder had Jans een aanvaring met Berry Powel. Hij had hem buiten de selectie ge laten voor de competitiewedstrijd tegen PSV en de manier waarop dat was gebeurd was de aanvaller in het verkeerde keelgat geschoten. Powel traint inmiddels ook bij het belofteteam, is op zoek naar een andere club en vertrekt in de win terstop bij FC Groningen. „Ja, dit is er weer één", aldus Jans. „Club en zaakwaarnemer en speler zul len nu ook wel weer aan tafel gaan zitten. Al geloof ik niet dat Martijn hiermee bewust aanstuurt op een breuk met de club. Hij is een im pulsief persoon. Of ik denk dat hij in de winterstop bij ons vertrekt? Ik hoop het wel. Ik heb het gevoel dat we ook met Martijn op een dood spoor zitten." „In slechte tijden leer je je vrien den kennen. We zitten in een heel moeilijke fase. Dan moet je heel hard werken, rustig blijven en naast elkaar blijven staan. En wij willen hier ook op een bepaalde manier met elkaar omgaan en daar horen ook heel normale dingen bij zoals invallen. Je moet graag bij FC Groningen willen voetballen en anders maar niet, maar ik baal hier wel enorm van." Meerdink is summier in zijn com mentaar. Hij bevestigt te hebben geweigerd om in te vallen, maar wil niet zeggen waarom. urr BASKETBAL New York. NBA: Memphis Grizzlies - Miami Heat 102-86, San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 109-104, Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 98-86. BILJARTEN Driebanden. Bekercompetitie. Verbrugge Ter- minals-ATC Zwart 6-2, 6-6 in sets. Martin Spoormans-Ronny Brants 2-1 (14-15, 15-13, 15-8) 1.128-0.923; Ronny Daniëls-Bert van Ma nen 2-1 (11-15, 15-10, 15-9) 0.911-0.755; Kees Wittens-Emilio Sciacca 03 (11-15, 9-15, 3-15) 0.638-1.216; Berry Dallinga-Edgar Meer wijk 2-1 (15-14, 14-15, 15-8) 1.128-0.921. Clinge. Kampioenschap vijfde klasse band stoten ZVB. Eindstand: 1. John Wille (SBC Sluiskil), 2. Cor van Eek (BW Terneuzen), 3. Peter Haneveld (DOS Hoek), 4. Carlos van der Veeken (CBC Clinge), 5. Anita de Vriend (Hof van Eede, Eede), 6. Alain Dugrincks (CBC), 7. Nelis Maasman (Hof van Eede), 8. Eduard Ivens (CBC). Poolbiljarten Kanaalzone: Dream Team-The Riff 3-3, The Black Lions-Milord 2 6-0, The Black Lions-Dream Team 6-0. Stand: 1. The Black Lions 8-45, 2. Milord 1 8-30, 3. Beterdak 7-24, 4. The Riff 9-18, 5. Dream Team 9-18, 6. Milord 2 9-16. BOWLEN Sas van Cent. Huisleague: The Killers-Angie's Dream Team 4-0, De Watergeus-'t Stremijn 0-4. Stand: The Killers 45-22822, 't Stremijn 36-22395, De Watergeus 15,5-20358, Angie's Dream Team 7,5-18055. Hoogste gamegemiddelde, vrouwen: Marion de Leux 167,41 pins. Mannen: Franz Roeb 172,18. Hoogste game, vrouwen: Marion de Leux 233. Mannen: Franz Roeb 211. Teams: The Killers 677. Hoogste serie, vrouwen: Ma rion de Leux 639. Mannen: Franz Roeb 567. Teams: The Killers 1882 pins. TENNIS Hoek. TenJB Braakman Kersttoernooi. Man- nendubbelspel. HD7: H. Prijs/W. Wolfert-J. Agten/H. Pichel 11-5. Vrouwendubbelspel. DD7:1. van Noord/V. de Rooij-Y. Bakker/S. Cee- len 12-1, E. Moens/M. Stevens-M. Franken/M. Pieters 7-5. Gemengddubbelspel. CD5: S. de Schepper/M. de Haas-A. van Strien/D. van den Hout 7-6. WIELRENNEN Zürich. Zesdaagse. Stand na vierde dag: 1. Marvulli/Llaneras (Zwi/Bel) 239 punten, 2. Risi/Stam (Zwi/Ned) 221' op 1 ronde: 3. Aeschbach/LSmpater (Zwi/Dui) 199; op 2 ron den: 4. Rasmussen/Morkov (Den) 242, 5. Hondo/Beikirch (Dui) 158' op 3 ronden: 6. Van Bon/De Ketele (Ned/Bel) 164. ZAALVOETBAL Oostburg. Orevo: l'Equipe-Security Nederland 7-2, GAOS-La Porte d'Or 0-6, Avance-Expert Bakker/Diancy 5-1, Oud Sluis-Telepost/ Belde- rok 0-5 (reglementair), Drie Koningen-Potterie Sluis 5-4, De Blauwe Tulp-M.D. Meeusen 5-0 (reglementair), Spitsbroek-Trendy Telecom 1-4. Hulst. Rayoncompetitie. A-klasse: Van Waes graszoden-Restaurant De Vest 4-3, De Kast-Garage Casteels 9-2. Stand: Ivens Rijschool 9-27, De Kast 9-21, Damen/Kabalt Beterda 8-16, Van Waes graszo den 9-12, Sporting MTS 9-12, Max Korting 9-9, Restaurant De Vest 8-7, Garage Casteels 9-7, Lazarus/Nicky's 8-3. B-klasse: FC De Top-Café Ambiance 3-7, Mor- res- IZV/IBS 2-4, ZOOT-IZV/IBS 2 5-2. Stand: FC De Top/Ripa 10-22, Tèncezaman.nl 2 10-20, ZOOT 10-19, IZV/IBS 9-18, Den Dullae- rt 9-15, Rue du Nord/MicroAna 10-15, Café Ambiance 10-9, Morres 10-8, Necker- mann/Stuntmarkt 10-7, IZV/IBS 2 10-6. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Duivenmelkster is ook op bestuurlijk vlak een bezige bij. door Fred Rabout TERNEUZEN - Ze reist nu nog dage lijks heen weer tussen de Margriet straat in Terneuzen en Spui. Maar Jeanette de Witte-Bruce en haar echtgenoot Rinus Witte hopen dat ze over een week of acht hun nieuwe woning in de buurtschap kunnen betrekken. Het duiven hok, inclusief de duiven zitten al in Spui. „Die hebben hun verzor ging dus nodig. Geeft niks, want onze droom op om 'de buiten' te gaan wonen en daar onze sport te beoefenen wordt werkelijkheid", vertelt ze. Jeanette is geboren en getogen in Accrington, op twintig minuten van Manchester. Op afstand is ze nog steeds supporter van United. Twintig jaar geleden kwam ze naar Nederland. Jeannette raakte dankzij Rinus besmet met het dui- venvirus. „Het leven kan raar lo pen", stelt de nu 46-jarige Jeanet te. „In Engeland wist ik amper hoe een duif eruit zag en nu zit ik dage lijks op de hokken". Rinus kreeg hetzelfde virus mee van thuis.Hij speelde jarenlang in combinatie met Jan Moes. Maar sa men met zijn Jeanette is Rinus vo rig seizoen weer 'op zijn eigen' ge gaan. Waar voorheen in de combi natie van vitesse tot de grote fond werd gespeeld, beperken de toe komstige inwoners van Spui zich Martijn Meerdink, die hier boven Feyenoorder Nuri Sahin uit torent, heeft het inmiddels verbruid bij FC Groningen. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72