Verzet Hulst tegen winkels Snowbase berco alles een stuk voordeliger Cultuur is kracht en insp Celstraf geëist voor geweld Zo lek als een mandje naar laatste rustplaats gesleept Z pzc Dinsdag 16 december 2008 25 Provinciate Staten laat twee leden aan het woon Sjoerd Heijning, statenlid [WD] Frans Babijn. statenlid [CDA] Provinciale Staten Provincie Zeeland "Cultuur is kracht en inspireert", vindt de pro vincie. Maar hoe moet het geld dat beschikbaar is voor kunst en cultuur worden verdeeld? Na de statenvergadering van 19 december ligt die verdeling vast in de nota provinciaal kunstenbe leid 2009-2012. Vooruitlopend daarop reageren Sjoerd Heijning (WD) en Frans Babijn [CDA] op de volgende stelling: Meer geld voor professio nele kunst, minder geld voor amateurkunst. Sjoerd Heijning (WD) "Ik heb in de commissie gepleit voor extra geld voor professionele groepen. Grote festivals en evenementen kunnen immers niet zonder subsi die. Festivals als Film by the Sea en het nazomer- festival zijn grote publiekstrekkers. Ze leveren een grote bijdrage aan de uitstraling van Zeeland. Met theater op bijzondere locaties door heel Zeeland, vestig je op een heel speciale manier de aandacht op je. Vanuit promotioneel oogpunt is dat heel goed voor de provincie. Kijk maar eens naar de mooie recensies in de grote landelijke bladen. Deze activiteiten sluiten goed aan bij de promotiecampagne waar we mee bezig zijn. Bovendien is wat de festivals bieden goed van kwaliteit en mooi om naar te kijken. Maar, dat ik extra geld wil voor professionele groepen, wil niet zeggen dat ik tegen amateur kunst ben. Sterker nog: amateurs zijn meestal zeer bezield en geven ook mooie voorstellingen. Bovendien zijn het enthousiaste bezoekers van professionele voorstellingen. Amateurkunst speelt zich meestal af op gemeentelijk niveau. Harmonieën in Biggekerke of Kloetinge zijn voor al actief binnen eigen gemeenten. Ik vind daarom dat de gemeenten daar subsidies aan moeten verlenen en hun verantwoordelijkheid voor moe ten nemen. Dat doen ze gelukkig ook. Cultuur is belangrijk voor de samenleving. Het is goed als er eens iets leuks of iets geks te zien is. Het zet mensen aan tot nadenken. De WD heeft daar geld voor over." Frans Babijn (CDA) "Die stelling is verkeerd. De provincie wil graag het kunstbewustzijn van de Zeeuwen stimuleren. Het is dus niet de vraag óf amateur- of professio nele kunstenaars subsidie moeten krijgen. Maar je moet eerst de artisticiteit toetsen; is het ver nieuwend, wat heeft een groep te bieden en past het binnen de doelstellingen die we als provincie voorstaan. Kunst is emotie Het is logisch dat er in verhouding meer geld naar de professionele groepen gaat. die hebben mensen op de loonlijst staan. Amateurs hebben andere uitgangspunten en zijn vaak net zo gepas sioneerd bij het beoefenen van hun hobby. Of dat nou het bespelen van een muziekinstrument is of toneelspelen, ze doen dat met volle overgave. Daar moeten we als provincie ook geld voor uit trekken. Helaas adviseerde de Raad voor Cultuur negatief op enkele nieuwe initiatieven. Bijvoorbeeld Stichting Kamerorkest Zeeuws Tij kreeg een afwijzing. De raad vindt het initiatief te pril voor een meerjarensubsidie. Het orkest moet zich eerst maar bewijzen. Dat vind ik jammer. Je kunt als nieuwkomer geen beleid maken als je geen vooruitzicht hebt op meerjarige subsidie. Het is net als met een prille liefde, die moet je toch ook koesteren? Wat wel bevorderd moet worden is dat professio nele musici samenwerken met amateurs, zoals het Zeeuws Orkest. Trouwens, wat maakt het uit of het amateur- of professionele kunst is. als mensen er maar van genieten." DINSDAG 16 DECEMBER UITVERKOOP! Winter 200 8/2009 Burberry totale collectie Incl. accessoires 30% korting Escada 30% korting Tod's Hogan schoenen 30% korting Moncler 30% korting Moschino 30% korting Bogner 30% korting Christ lammy's 30% korting MaxMara jassen 30% korting NU: Koopjeshoek met diverse MERKEN: €50,- €75,- €100,- D E L S C HER Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur. middelburg - Acht maanden cel waarvan drie voorwaardelijk. Die straf eiste officier van justitie giste ren tegen een inwoner (36) van de gemeente Hulst. Hij zou op 4 sep tember van dit jaar zijn vriendin hebben mishandeld en haar heb ben bedreigd met een mes. Vol gens raadsman H. Goedegebure viel het allemaal wel mee. Zijn cliënt had die dag flink wat gedron ken en de vriendin had coke ge bruikt. Vervolgens ontstond er ach tereenvolgens een woordenwisse ling, een ruzie en een schermutse ling omdat hij dacht dat zij geld van hem had gestolen. Hij pleitte voor een verplichte behandeling te gen de alcoholverslaving. Uitspraak 18 december. College wijst in brief aan statenfracties op 'bedreiging' eigen plan. door Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Hulst hebben met een brief aan Provinciale Staten een ultieme poging ondernomen om de vestiging van grootschalige detailhandel bij skicentrum Snow base in de Koegorspolder in Ter- neuzen-zuid te voorkomen. Gede puteerde Staten beslissen vandaag of ze een verklaring van geen be zwaar afgeven voor twee bouw markten, een winkel in bruin- en witgoed en een meubelzaak bij het centrum. Hulst beschouwt de plannen voor Snowbase als een re gelrechte bedreiging van de verge vorderde plannen van Life Style Village Hulst, dat samen met Mor- res wordt opgezet en aansluit bij de binnenstad. Wethouder Adhé- mar van Waes (economie) van Ter- neuzen blijft optimistisch, al heeft hij onlangs wel een indringend ge sprek gehad met bestuursleden van ondernemersvereniging City Terneuzen om hen te bewegen hun weerstand tegen de plannen te laten varen en GS te laten we ten dat ze alsnog akkoord gaan. Naar verluidt is het ambtelijk ad vies aan GS desondanks negatief Volgens B en W van Hulst is dat logisch omdat grootschalige detail handel bij Snowbase in strijd is met het regionaal en provinciaal detailhandelsbeleid. In zowel het Omgevingsplan Zeeland als in de Regionale Detailhandelsvisie wordt niet de Koegorspolder maar de Kennedylaan aangeduid als dé locatie voor grootschalige winkels. De ondernemersgroep, die de braakliggende terreinen aan Ken- nedylaan-west wil invullen, heeft het project zo goed als afgerond. Het wordt dinsdag 13 januari gepre senteerd aan het college. Volgens één van de ondernemers is de in vulling voor tachtig procent rond en heeft ook een aantal onderne mingen, dat zich bij Snowbase zou vestigen, belangstelling. Deze week worden ook knopen doorge hakt over de invulling van de Kop van de Noordstraat in Temeuzen, het verpauperende winkelgebied aan de zuidzijde van de Noord- straatpromenade. Volgens wethou der Frank van Hulle komen de par ticipanten deze week tweemaal bij een om van gedachten te wisselen over de aanpak. Het gaat om de ge meente, de Rabobank, woonstich- ting Clavis en projectontwikkelaar Leijten Vastgoed bv. Eerder teken den ze al een intentieverklaring. terneuzen - Hij bleek zo lek als een mandje, maar bij het transport van de Veerhaven in Terneuzen, via de zeesluis naar de landtong van Rijkswaterstaat achter de sluizen, bleef de ponton wonder boven wonder drijven. De vermolmde en afgedankte op- en afstapplaats voor reizigers van de provinciale boot Terneuzen-Hoedekens- kerke, die begin jaren zeventig werd opgeheven, werd gisterochtend door de sleepboot Hendrik III van sleep bedrijf Van Aerde uit Sas van Gent en het werkschip IJ- meer van aannemer De Klerk uit Werkendam van z'n plaats gehaald. De ponton deed, behalve als afmeerplaats voor de pro vinciale boot, ook decennia dienst als calamiteitenstei ger. De afdeling Terneuzen van schippersvereniging Schuttevaer vindt daarom dat de oude ponton in ieder geval moet worden vervangen. Waterstaat voelt daar niets voor en vindt dat bij calamiteiten ook de nieuwe sleepbootsteiger bij de Middensluis kan worden ge bruikt. Die is bij eb echter nauwelijks begaanbaar met een brancard. Wordt de Veerhaven heringericht, dan is de gemeente wel van plan een nieuwe voorziening te verwezenlijken. Maar dan moet de overname van de ha ven van Rijkswaterstaat door de gemeente wel eerst worden beklonken. foto Peter Nicolai Volkskerstzang met Sjaloom en huisorkest terneuzen - In de Grote Kerk in Terneuzen houden het koor Sja loom en het huisorkest van de Pro testantse Gemeente Terneuzen (in wording) op zondag 21 december hun jaarlijkse volkskerstzanga- vond. Peter Simons is organist. Me vrouw Esser-Visser van het Leger des Heils houdt een korte medita tie. De zangavond vol kerstliede ren in de Terneuzense binnenstad begint om 19.00 uur. Kerstvertelling en concert in Lamswaarde lamswaarde - In de Heilige Cor- neliuskerk in Lamswaarde wordt zondag 21 december een kerstcon cert gehouden. Juliën Blommaert vertelt kerstverhalen als intermez zi tijdens het optreden van ge mengd koor Terra Sancta (onder leiding van Ad van de Wege). Te nor Christiaan d'Hooghe onder steunt het koor. Het concert in het bedehuis begint om 15.00 uur. Volg vrijdag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69