Zeela PZC Philippine verliest zijn glans PvdA wil overleg over crisis Sluis verwacht geen sanctie ozb ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 21 27 Kraan tilt kraan in binnenstad Hulst Dit zijn géén paddo's j Dinsdag 16 december 2008 Overdracht van Westerscheldetunnel loopt vertraging op Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Horecaondernemers nemen voortouw voor opstellen toekomstvisie. door Wout Bareman PHILIPPINE - De horecaonderne mers in Philippine luiden de nood klok. Ze vinden dat het mossel dorp afglijdt en dat snel moet wor den ingegrepen. In een brief aan de Terneuzense raadsfracties vra gen ze een bijdrage van 10.000 eu ro in de kosten van het opstellen van een toekomstvisie door een ex tern bureau. De brief wordt mede onderschre ven door de dorpsraad, de werk groep Thematisering en de mid denstandsvereniging. De horecaondernemers stellen vast dat, hoewel Philippine van grote economische en toeristische waarde is voor de gemeente, de in richting van de openbare ruimte in het dorpscentrum daar onvol doende op inspeelt. De mosselrestaurants trekken jaar lijks 500.000 bezoekers, vooral uit België, die niet alleen voor de nodi ge levendigheid zorgen, maar ook van groot belang zijn voor de eco nomie en werkgelegenheid. „Zon der de mosselrestaurants was Phi lippine al lang zijn oorspronkelijke glans als mosseldorp verloren en zou Zeeuws-Vlaanderen een unie ke toeristische attractie armer zijn. De gemeente Terneuzen is zich blijkbaar onvoldoende bewust dat zij één van haar grotere recreatieve attracties aan het verliezen is, om dat er door u te weinig wordt geïn vesteerd in ons dorp." De restauranthouders doen dat wel en verwachten van de gemeen te niet anders. De bezoeker komt niet alleen naar Philippine om er mossels te eten, maar wil ook graag iets weten over de historie van het voormalige ha ventje. Die is echter grotendeels onzichtbaar. Bovendien is de aanblik van het centrum alles behalve fraai: een brede doorgaande weg, kale ga zons en de te sobere inrichting van onder meer het Vissersplein QQ Philippine heeft de 500.000 bezoekers, die het mosseldorp jaarlijks aandoen, niéts meer te bieden dan mossels en een wijntje. Dat is niet genoeg. zijn bepaald geen fraai visitekaart je. „Een gemiste kans, want als Phi lippine niets méér te bieden heeft dan eten en drinken, zal de steeds kritischere consument niet meer de moeite nemen de rit naar Phi lippine te maken. Het is de hoog ste tijd om de handen ineen te slaan." De horecaondernemers zelf zetten de eerste stap. Ze hebben V+G Ar- chitekten Ingenieurs in Sas van Gent gevraagd een visie voor een hoogwaardige ontwikkeling van het centrum van Philippine op te stellen. HULST - De 35 meter hoge telescoopkraan die een jaar lang is ingezet bij de bouw van het ap partementencomplex aan de Dubbele Poort in Hulst is gisteren met een andere kraan verwij derd. Dat karwei duurde de hele dag. De bouw- kraan werd in stukken gedemonteerd, die met een tweehonderdtonskraan weg werden gehe sen. De metershoge bouwkraan was het afgelo pen jaar gezichtsbepalend voor de skyline van de Hulster binnenstad. Van de 39 appartementen in wooncomplex De Dobbele Poort van woningstich ting Hulst zijn er momenteel nog drie te koop. Bouwbedrijf Van Kerckhoven uit Kloosterzande levert het appartementengebouw in april vol gend jaar op. foto Peter Nicolai door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De PvdA-fractie in de Terneuzense gemeenteraad wil dat het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen op zeer korte termijn met de werkge vers- en werknemersorgansiaties om de tafel gaat zitten om te be zien of er regionaal maatregelen ge nomen kunnen worden om het economisch tij te keren. Ook vraagt de fractie aan B en W om de provincie te manen investe ringsplannen in Zeeuws-Vlaande ren versneld uit te voeren. Het col lege krijgt verder de opdracht om gemeentelijke werkzaamheden - voor zover mogelijk - lokaal aan te besteden. „Natuurlijk begrijpen wij wel dat deze mondiale crisis niet regionaal bezworen kan wor den. Neemt niet weg, dat wij ons grote zorgen maken over de werk gelegenheid van onze inwoners. Als je lokaal iets kan doen, moet je zeker niet nalaten dat nu te doen. Er liggen plannen voor riolerings werken en wegenonderhoud, maar ook op het gebied van onder wijs en het museumbeleid zijn er ideeën, die nu kunnen worden uit gevoerd. Als lokale bedrijven bij dit soort projecten betrokken wor den zorg je er als lokale overheid toch voor dat er werk geschapen wordt", legt fractievoorzitter Mar- nix van Oyen uit. De PvdA'er vindt voorts dat ook andere bedrijven (Delta) en instel lingen een bijdrage aan de werkge legenheid kunnen leveren door zo veel mogelijk lokaal in te kopen of aan te besteden. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis zit vol gend jaar met de stijging van de onroerend zaak belasting (ozb) vier procent boven de landelijke norm. Deze norm is vastgesteld op een stijging van maximaal zes pro cent. Sluis zit op tien procent. Dit kan Sluis op een sanctie ko men te staan, stelt het college van burgemeester en wethouders in een raadsvoorstel. De sanctie kan een correctie op de uitkering uit het Gemeentefonds tot gevolg heb ben. Het college verwacht overi gens niet dat het zo ver zal komen. Voor berekening van de rekentarie- ven 2009 is uitgegaan van een lan delijke gemiddelde waardestijging van 3,8 procent voor woningen en 1,7 procent voor niet-woningen. De gemiddelde waardestijgingen in Sluis liggen hier dicht tegen aan. Het college verwacht daarom dat deze minieme afwijking geen gevolgen heeft voor de algemene uitkering. WIE WORDT DE LEUKSTE BABY VAN NEDERLAND?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65