Kussen helpt tegen file Droompiste lonkt voor wintersporters SIS Bommelding verstoort beraad Antillen Minder Nederlanders op vakantie met kerst Oad PZC Dinsdag 16 december 2008 5 WILLEMSTAD - Wegens een bom melding is een bijeenkomst die premier Jan Peter Balkenende gis teren in Willemstad op Curasao zou leiden verplaatst naar de mari nebasis. Voor aanvang van de Ronde Tafel Conferentie werd gemeld dat er een bom in het World Trade Cen ter zou zijn geplaatst. Daarop is be sloten te overleggen op de marine basis. Volgens critici op de Antillen zou Nederland te veel invloed krijgen. „Wie achteruit kijkt, krijgt geen blik op wat voor hem ligt", zei Bal kenende gisteren. „Het gaat om de toekomst van de Antillen." pagina 10: laveren in de Cariben Berging gekantelde trucks kan uur korter met opblaasbaar kussen. DEN HAAG - Gebruik van opblaasba re kussens bij het overeind zetten van gekantelde vrachtwagens in plaats van een kraanwagen kan veel verkeersellende voorkomen. Bergers boeken met de kussens minstens een uur tijdwinst. Dat blijkt uit het onderzoekspro gramma FileProof van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat, waarvan de resultaten vandaag worden gepresenteerd. De opblaasbare kussens zijn één van de zestig ideeën die de afgelo pen 2,5 jaar zijn uitgewerkt om het verkeer soepeler te laten doorstro men. Volgens projectmanager Lin- dy Molenkamp heeft inmiddels de helft van de bergers van zware voertuigen het hefkussen aange schaft. Niet iedereen is overtuigd van het nut van het opblaasbare materiaal. Volgens Branchevereniging Ber gers Belangen hebben de kussens hooguit zin als het ongeluk ge beurt op een plek waar er geen kraan bij kan, zoals in een tunnel. Al meters sneeuw in Alpenlanden, recordkou in Siberië. DE BILT - Wintersporters wrijven zich in de handen en liefhebbers van natuurijs mogen enige hoop koesteren. De winter in Europa is ongewoon vroeg en heftig ingeval len. Voorlopig is er vooral sprake van forse overlast in met name Italië en delen van Frankrijk en Spanje. Italië heeft de volle laag gekregen met in het zuiden zware storm en regen en in het noorden extreme sneeuw. Rome en Venetië kampen met forse wateroverlast. Ook van daag gaat het in heel Italië weer zwaar regenen en sneeuwen. In Frankrijk en Spanje is de elektri citeit op sommige plaatsen uitge vallen en zijn gisteren automobilis ten bevrijd uit auto's die zich in sneeuwstormen hadden vastgere- den. In de Alpen ligt in de dalen 50 tot 100 centimeter sneeuw en op de hoger gelegen pistes ligt tot 2 meter sneeuw. Volgens weerman Harrie Geurts van het KNMI in De Bilt blijft die sneeuw liggen.' Hij voorziet in de Alpenlanden richting de kerstda gen koud en zonnig weer; het ge droomde beeld voor winterspor- LEIDSCHENDAM - Dit jaar gaan circa 800.000 Nederlanders op vakantie in de kerstperiode. Dat zijn er zo'n 100.000 minder dan vorig jaar. Vol gens het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen heeft dat te maken met het feit dat kerst ters. Ook in de Duitse middelge bergtes ligt een pak sneeuw dat de kerst wel zal halen. In de Belgische Ardennen, ligt nauwelijks nog sneeuw. In Nederland is het eveneens dui delijk kouder dan gebruikelijk. In december is de gemiddelde tempe ratuur normaal 4 graden, de eerste helft van december kwam echter niet verder dan 2,9 graden. De ko mende dagen stijgt de tempera- midden in de week valt en met de economische onzekerheid. Circa 45 procent van de vakantie gangers blijft in eigen land. De rest viert de kerst over de grens in met name Duitsland, Oostenrijk,. Frankrijk en België. tuur iets, maar zo zacht als we het de laatste winters gewend zijn, wordt het volgens het KNMI niet. Ook elders op het noordelijk half rond is de winter goed op dreef met name in Siberië. Daar gaat de temperatuur richting -60 graden en dat is voor december zeer onge woon. Volgens weerman Jan Vis ser heeft deze extreme kou bezit genomen van een gebied zo groot als West-Europa. „Vooral de om vang van dat gebied is opvallend. Het is een gevolg van een draai kolk met kou die normaal boven Canada ligt." De weermannen laten zich niet verleiden tot een antwoord op de klassieke vraag of dit alles de voor bode is van een strenge winter in Nederland. Geurts: „Een echte winter komt meestal pas na Kerst mis op gang. Het is te vroeg om dat nu al te voorspellen." AMERSFOORT - Pantservoertuigen CV 90 rijden op het terrein van de Bernhardkazerne in Amers foort. De CV 90 neemt samen met de Fennek en de Boxer de taken over van de aloude YPR pant servoertuigen. Die zijn aan vervanging toe. Het nieuwe gevechtsvoertuig voor de landmacht is ook beter bestand tegen bermbommen. Staatsse cretaris Jack de Vries van Defensie kwam giste ren langs voor de officiële ingebruikname van de vijf pantservoertuigen. Nederland heeft er in to taal 192 aangeschaft. Ze worden overigens niet in Uruzgan ingezet. foto Vincent Jannink/ANP Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel Ü3J In unieke samenwerking met: IREIZEN De bus ve buurtl uit uw Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel v In unieke samenwerking met: REIZEN Londen is een bruisende wereldstad! De 'Swinging City' heeft voor ieder wat wils: van het bezichtigen van bijv. de Tower of London tot het gezellige uitgaansleven op Piccadilly Circus en het uitgebreid winkelen in de bekende winkelstraten. Kortom: London is the place for you! In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard. Vertrek zaterdag 21 februari Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven Ga voor boeking of meer informatie naar uw dichtsbijzijnde Globe Reisburo van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting bel 0900-8482 (0,20 pm) of kijk op www.globereisburo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5