Begin aanleg uiterlijk 2011 berco Drie keer prijs snelheidsduivel Kraan tilt kraan in binnenstad Hulst alles een stuk voordeliger Cultuur is kracht en inspireert? s PZC Dinsdag 16 december 2008 25 erneuzen - Een 33-jarige man uit Ie gemeente Terneuzen moet zijn gressieve rijgedrag met drie straf- èn bekopen. Hij reed zondag rond 8.oo uur niet ruim honderd kilo- neter per uur over de brug bij iluiskil. De politie kreeg hem in Ie gaten, nadat de man een paar eer op onverantwoorde wijze gas ;af en remde. Bij een verkeerslicht rok hij zo hard op, dat hij deels in Ie berm belandde. Na een stuur- orrectie miste de man op een aar een auto die naast hem reed. la overleg met de officier van jus- itie vorderden de agenten zijn rij- ewijs in. Hij kreeg ook een bekeu- ing, omdat hij geen gordel droeg, lijn auto, die niet verzekerd bleek, in beslag genomen. DINSDAG 16 DECEMBER UITVERKOOP! Winter 200 8/2009 Burberry totale collectie accessoires 30% korting 30% korting Hogan schoenen 30% korting 30% korting loschino 30% korting logner 30% korting ïhrist lammy's 30% korting jassen 30% korting NU: (oopjeshoek met diverse MERKEN: €50,- €75,- €100,- DELSCHER irote markt 11-13 Goes 0113 227607 peningstijden. di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur. HULST - De 35 meter hoge telescoopkraan (op de ach tergrond) die een jaar lang is ingezet bij de bouw van het appartementencomplex aan de Dubbele Poort in Hulst is gisteren met een andere kraan verwijderd. Dat karwei duurde de hele dag. De bouwkraan werd in stukken gedemonteerd, waarna ze met een tweehon- derdtonskraan weg werden gehesen. De metershoge bouwkraan was het afgelopen jaar gezichtsbepalend voor de skyline van de Hulster binnenstad. Van de 39 appartementen in wooncomplex De Dobbele Poort van woningcorporatie zijn er nog drie te koop. foto Peter Nicoiai lange vorststraat - goes Signeersessie auteurs boek over Noordwelle burch-haamstede - De drie au teurs van het onlangs uitgekomen boek Noordwelle, Polderdorp achter de duinen houden zaterdagmiddag een signeersessie bij Goudzwaard Warenhuis in Haamstede. De schrijvers Henk Dalebout, Wim de Vrieze en Frans Westra zijn hier tussen 14.00 en 16.00 uur aanwezig. Hun boek biedt een ge varieerd inzicht in de dorpsgeschie denis van Noordwelle Auto in brand bij tankstation A58 arnemuiden - Twee mannen heb ben zondagavond bij Arnemuiden hun bestelauto langs de kant moe ten zetten toen er brand achter in het busje was uitgebroken. Zij par keerden bij een tankstation langs de A58. Medewerkers sloten voor de veiligheid de pompen af. De brandweer heeft het brandje ge blust. De mannen vervoerden twee barbecues en drie gasflessen. Provinciale Staten laat twee leden aan het woord rovincie: polder bij anaal is beste keus oor industrieterrein. )or Luc Oggel iuiningen - De provincie wil ui- rlijk eind 2011 beginnen met de inleg van een havengebonden be- •ijventerrein in de polder Schore- ug, ten oosten van het Kanaal tor Zuid-Beveland bij Kruinin- :n. Ook zal de hele polder wor- :n omgevormd tot industriege- ed. at bleek gisteren tijdens de pre- ntatie van de uitkomsten van ■n milieueffectrapportage aan be- oners en de gemeenteraad. Uit it onderzoek blijkt dat Schore- ug de beste locatie is voor een euw havengebonden bedrijven- rrein in midden-Zeeland, een uit wist die voor niemand meer als :n verrassing kwam. j de aanleg is enige haast gebo- in. Uitvoering in 2011 is voor aarde voor een rijkssubsidie van s miljoen euro. Daarmee is het ploitatietekort van twaalf mil- en voor de helft gedekt, de rest imt van de provincie (vijf mil- en) en Goes (1 miljoen), dat zee betonbedrijven kwijt moet nwege nieuwbouwwijk Goese hans. Van Reimerswaal wordt geen bijdrage verwacht, wel kan de gemeente volgens de provincie opbrengsten tegemoet zien: een malig twee miljoen uit leges en structureel 120.000 euro woz-in- komsten. Hoewel er nog investeerders en ontwikkelaars worden gezocht, is er vanuit bedrijven in Reimers waal, Borsele en Kapelle belangstel ling om zich in Schorebrug te vesti gen. Om die allemaal te kunnen herbergen, zal de hele polder moe ten worden omgevormd tot indus triegebied. De bewoners lijken steeds meer in hun lot te berusten. „We gaan eerst afwachten hoe de onderhandelingen gaan", aldus voorman Sjaak van Loo van het ac tiecomité, dat de laatste maanden flink van zich heeft laten horen. Bij de gemeenteraad lijkt juist steeds meer aversie tegen de plan nen te ontstaan. SGP, Christenu nie, Leefbaar Reimerswaal en PvdA stelden zich gisteren uiterst kritisch op. „Wat gebeurt er eigen lijk als de raad dit niet zit zitten?", wilde SGP'er Huib Knuist van ge deputeerde Marten Wiersma (die zijn collega Harry van Waveren verving) weten. „Waarom zou u dit plan niet omarmen?", stelde Wiersma een wedervraag. De gemeenteraad buigt zich op 13 januari over het rapport. Sjoerd Heijning, statenlid [WD] Frans Babi|n, statenlid IC DA] Provinciale Staten Provincie Zeeland "Cultuur is kracht en inspireert", vindt de pro vincie. Maar hoe moet het geld dat beschikbaar is voor kunst en cultuur worden verdeeld? Na de statenvergadering van 19 december ligt die verdeling vast in de nota provinciaal kunstenbe leid 2009-2012. Vooruitlopend daarop reageren Sjoerd Heijning (WD) en Frans Babijn (CDA) op de volgende stelling: Meer geld voor professio nele kunst, minder geld voor amateurkunst. Sjoerd Heijning (WD) "Ik heb in de commissie gepleit voor extra geld voor professionele groepen. Grote festivals en evenementen kunnen immers niet zonder subsi die. Festivals als Film by the Sea en het nazomer festival zijn grote publiekstrekkers. Ze leveren een grote bijdrage aan de uitstraling van Zeeland. Met theater op bijzondere locaties door heel Zeeland, vestig je op een heel speciale manier de aandacht op je. Vanuit promotioneel oogpunt is dat heel goed voor de provincie. Kijk maar eens naar de mooie recensies in de grote landelijke bladen. Deze activiteiten sluiten goed aan bij de promotiecampagne waar we mee bezig zijn. Bovendien is wat de festivals bieden goed van kwaliteit en mooi om naar te kijken. Maar. dat ik extra geld wil voor professionele groepen, wil niet zeggen dat ik tegen amateur kunst ben. Sterker nog: amateurs zijn meestal zeer bezield en geven ook mooie voorstellingen. Bovendien zijn het enthousiaste bezoekers van professionele voorstellingen. Amateurkunst speelt zich meestal af op gemeentelijk niveau. Harmonieën in Biggekerke of Kloetinge zijn voor al actief binnen eigen gemeenten. Ik vind daarom dat de gemeenten daar subsidies aan moeten verlenen en hun verantwoordelijkheid voor moe ten nemen. Dat doen ze gelukkig ook. Cultuur is belangrijk voor de samenleving. Het is goed als er eens iets leuks of iets geks te zien is. Het zet mensen aan tot nadenken. De VVD heeft daar geld voor over." Frans Babijn (CDA) "Die stelling is verkeerd. De provincie wil graag het kunstbewustzijn van de Zeeuwen stimuleren. Het is dus niet de vraag óf amateur- of professio nele kunstenaars subsidie moeten krijgen. Maar je moet eerst de artisticiteit toetsen; is het ver nieuwend. wat heeft een groep te bieden en past het binnen de doelstellingen die we als provincie voorstaan. Kunst is emotie. Het is logisch dat er in verhouding meer geld naar de professionele groepen gaat, die hebben mensen op de loonlijst staan. Amateurs hebben andere uitgangspunten en zijn vaak net zo gepas sioneerd bij het beoefenen van hun hobby Of dat nou het bespelen van een muziekinstrument is of toneelspelen, ze doen dat met volle overgave. Daar moeten we als provincie ook geld voor uit trekken. Helaas adviseerde de Raad voor Cultuur negatief op enkele nieuwe initiatieven. Bijvoorbeeld Stichting Kamerorkest Zeeuws Tij kreeg een afwijzing. De raad vindt het initiatief te pril voor een meerjarensubsidie. Het orkest moet zich eerst maar bewijzen. Dat vind ik jammer. Je kunt als nieuwkomer geen beleid maken als je geen vooruitzicht hebt op meerjarige subsidie. Het is net als met een prille liefde, die moet je toch ook koesteren? Wat wel bevorderd moet worden is dat professio nele musici samenwerken met amateurs, zoals het Zeeuws Orkest. Trouwens, wat maakt het uit of het amateur- of professionele kunst is. als mensen er maar van genieten." Volg vrijdag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59