Dirksland voldoet aan eisen Duik in zee op nieuwjaar LM 30 en 31 27 Autogek Meer service bibliotheken Aanhouding in Dreischor na bedreiging van politiemensen Sydney is de mooiste Dinsdag 16 december 2008 Dit zijn géén paddo's Overdracht van Westerscheldetunnel loopt vertraging op Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Voor het eerst speciale T-shirts als aandenken aan het evenement. WESTENSCHOUWEN - Nog een week of rwee en dan kunnen de bikkels weer meedoen aan de tra ditionele nieuwjaarsduik in Wes- tenschouwen. De duik stijgt ieder jaar in populariteit; steeds meer mensen plonzen uit vrije wil bij de trap van Westenschouwen in het koude zeewater. Afgelopen jaar holden meer dan vierhonderd deelnemers door een cordon van kijkers naar de zee. Het is voor de dertiende keer dat de duik wordt gehouden. Het startsein wordt klokslag 15.00 uur gegeven door de bekende Westenschouwenaar Stoon. De dweilband Liever 'ier as tuus' vrolijkt het festijn weer op met de bekende feestmuziek en de vrijwilligers van de reddingsbriga de zorgen weer voor de veiligheid van de zwemmers. Voor het eerst worden dit jaar T-shirts verkocht als aandeken aan het festijn. De deelname is gratis en aanmelden kan via de website www.nieuw- jaarsduikwestenschouwen.nl. Daar kunnen nieuwe vrijwilligers zich aanmelden die mee willen helpen met de organisatie. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Als enorme autogek is hetjlink afkicken voor de dertiger uit Goes om een baan ver buiten de provincie te hebben. Voor het ge mak reist hij drie, vier keer per week op en neer met de trein. Kan-ie op de terugweg ook nog bergen werk verzetten op de lap top waarmee zijn baas hem heeft uitgerust. Maar die prachti ge, blauwe bolide, met die moder ne snufjes, sterke motor en een overdaad aan paardenkrachten staat intussen weg te kwijnen in zijn garage. „Ach", troostte een collega hem, „dan lijdt hij ook niks. Kun je hem altijd nog te koop zetten: z.g.a.n., altijd bin nen gestaan, niks geleden, van een oud vrouwtje geweest." Vanaf vandaag dagelijks gespecialiseerde arts op intensive care. door Jon van den Nouweland DIRKSLAND - Met ingang van van daag is er vier uur per dag een in- tensivist aanwezig in het zieken huis van Dirksland. De overige twintig uur loopt er een medisch specialist rond op de intensive ca re. Het ziekenhuis neemt deze maatre gel na de ophef die vrijdag ont stond over een rapport van de In spectie voor de Volksgezondheid. De intensive care van Dirksland zou niet voldoen aan de eisen en moeten sluiten. „Wij zijn door de inspectie neergezet op een manier die ons niet toekomt", zei medisch directeur Paul van der Velden giste ren. „Dat we na één telefoontje en twee e-mails weer van de lijst met te sluiten ic's af waren, is op zijn zachtst gezegd merkwaardig. We voelen ons genomen door de in spectie." Met de medisch specialist op de uren dat de intensivist er niet is, doet Dirksland méér dan de in spectie eist. Dat had namelijk ook een arts in opleiding mogen zijn. Navrant aan de zaak is dat Dirks land deze maatregel uit zichzelf al had genomen. Die zou op 1 janua ri ingaan. De commotie van vrij dag heeft dat veertien dagen ver vroegd. Intensivist Albert Grooten- dorst van het Rotterdamse Maas stadziekenhuis toonde gisteren in Dirksland het contract van zijn vas te aanstelling. Grootendorst is ook hoofd van de intensive care gewor den. Hij volgt daarmee de inter nist Aad Hoek op. Grootendorst: „In Dirksland woon ik elke dag de patiëntenbespreking bij en loop ik visite op de afdeling. In de nacht kan ik binnen twee uur ten tonele verschijnen. Dat lukt prima vanuit Rotterdam. Ik zie de patiënten el ke dag en kan zo beoordelen of ie- |T1 Het ziekenhuis in Dirksland heeft maatregelen getroffen waardoor de intensive care voldoet aan de eisen van de Inspectie voor de Volksgezondheid. mand beter af is in het Maasstad. Voor zo'n overplaatsing rijdt een mobiele ic-unit. Na ruim duizend ritten zonder overlijdens kan ik zeggen dat dit een veilig transport is voor de patiënt." Volgens hem past de inspectie binnenkort haar eisen aan. De dagelijkse aanwezig heid van een intensivist is dan niet meer nodig. Dat mag ook een spe cialist met een ic-aantekening zijn. Een groep specialisten van Dirks land volgt hiervoor in januari een tweedaagse cursus. Van der Vel den meldde gisteren ook dat het verplegend personeel op de ic in Dirksland gekwalificeerd en op sterkte is. „Elders in het land is ge brek aan deze verpleegkundigen. Wij kennen dat probleem niet." GOES - Biblioosterschelde, met achttien bibliotheken in de Ooster- schelderegio (Bevelanden, Tholen en Schouwen-Duiveland) breidt de dienstverlening uit. Zo kunnen zowel leden als bezoekers met in gang van het nieuwe jaar gratis ge bruikmaken van internet in alle vestigingen. Verder worden leden via een nieuwsbrief op de hoogte gehouden van activiteiten en ont wikkelingen. DREISCHOR - Een 22-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland is in de nacht van zaterdag op zondag in de Mr. P. Moggestraat in Dreischor aangehouden, nadat hij politie mensen had bedreigd. De man flip te, vermoedelijk als gevolg van het gebruik van drugs. Een GGD-arts en vijf politiemensen kwamen rond half drie 's nachts ter plaatse. De man gedroeg zich dusdanig agressief dat de politie pepper- spray in moest zetten. Hij is aangehouden en overge bracht naar Torentijd in Middel burg. De man zit nog steeds vast. NOORDWELLE - Dit is Sierra Blanca's Wish me luck. De Engelse cockerspaniel, die in het dage lijks leven luistert naar de naam Sydney, is in het afgelopen weekeinde uitgeroepen tot de mooiste hond van een grote internationale hondenten toonstelling in het Belgische Genk. .Sydney heeft maar liefst 2007 concurrenten verslagen en daar is zijn baas Laura Loeve uit Noordwelle apetrots op. „Hij was niet alleen de mooiste van zijn eigen ras, hij is ook de mooiste hond van alle deelne mers. Deze wedstrijd ging over schoonheid en ge zondheid, maar voor mij is ook karakter heel be langrijk en dit is een hele lieve hond." Sydney heeft twee keer eerder een titel veroverd. Hij is zowel in Luxemburg als in Nederland jeugdkam pioen geworden. Laura Loeve uit Noordwelle heeft een kennel en fokt met Engelse cocker- en springerspaniels. Sydney komt uit eigen huis en inmiddels is de negentien maanden oude hond zelf ook seksueel actief. In februari wordt Sydney voor het eerst vader. foto Dirk-Jan Gjeltema L WIE WORDT DE LEUKSTE BABY VAN NEDERLAND? Ga nu naar ikbendeleukste.nl en plaats de mooiste foto van uw (klein)kind op deze leuke babysite en maak kans op fantastische prijzen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55