Zeeland Woningen 'voorzichtig' afbreken O berco alles een stuk voordeliger Rit eindigt met drie straffen Oosterschelde loopt bijna leeg bij Yerseke Cultuur is kracht en inspireert? DINSDAG 16 DECEMBER UITVERKOOP! Winter 200 8/2009 Burberry totale collectie Incl. accessoires 30% korting Escada 30% korting Tod's Hogan schoenen 30% korting Moncler 30% korting Moschino 30% korting Bogner 30% korting Christ lammy's 30% korting MaxMara jassen 30% korting NU: Koopjeshoek met diverse MERKEN: €50,- €75,- €100,- D E L S C HER Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur B PZC Dinsdag 16 december 2008 25 TERNEUZEN - Een 33-jarige man uit de gemeente Terneuzen moet zijn agressieve rijgedrag met drie straf fen bekopen. Hij reed zondag rond 18.00 uur met ruim honderd kilometer per uur over de brug bij Sluiskil. De politie kreeg de man in de gaten, nadat hij een paar keer op onver antwoorde wijze gas gaf en remde. Bij een verkeerslicht trok hij zo hard op, dat hij deels in de berm belandde. Na een stuurcorrectie miste de man op een haar een au to die naast hem reed. De agenten namen zijn rijbewijs in. Hij kreeg ook een bekeuring omdat hij geen gordel droeg. En zijn auto, die te vens niet verzekerd bleek, werd in beslag genomen. YERSEKE - De Oosterschelde liep bijna leeg zaterdagoch tend. Zo laag hebben kenners het water in de zeearm zelden of nooit gezien. „Ik werk vijftien jaar op de ver keerspost Wemeldinge", meldde een medewerker giste ren, „en ik heb dit niet eerder meegemaakt." Hij had van vissers hetzelfde gehoord. De Krammersluizen in de Philipsdam en de sluizen bij Hansweert konden zelfs enige tijd geen schepen schutten. Het waterpeil zakte tot onder het veiligheidsniveau. De sluizen bij Hans- weert lagen er anderhalf uur uit. Een laagwaterstand van 1,70 meter onder Normaal Amsterdams Peil (NAP) was voorspeld, door de straffe zuidoostenwind daalde de waterstand op de Oosterschelde tot 2,73 meter on der NAP. foto Nancy van Poelje Ladies Night in Merral Theater GOES - Bioscoop Merral Theater in Goes houdt morgen een ladies night. Daarbij wordt de film Australia ge draaid. Bezoekers worden vanaf 18.30 ontvangen met een hapje en een drankje. Verder zijn er stands met mode, cosmetica en kunst. Leerlingen van Edudelta stellen kerststukjes tentoon, die ook te koop zijn. Na afloop van de film wordt een waardecheque verloot. Automobilist rijdt sloot in bij Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - Een 34-jarige man uit de gemeente Borsele is gis teren rond 07.15 op de Zwinweg in Ellewoutsdijk met zijn auto in de sloot beland. Door nog onbekende oorzaak verloor hij de controle over zijn auto, reed in de berm en kwam vervolgens in een sloot tot stilstand. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Zijn auto raakte flink beschadigd. R&B Wonen ziet niets in renovatie huizenbezit Poelwijck-De Kraayert. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Woningstichting R&B Wonen ziet niets in renova tie van 144 bejaardenwoningen in Borsele die de corporatie t januari 2009 overneemt van zorginstelling Poelwijck-De Kraayert. R&B-direc- teur Peter Bevers liet daarover gis teren bij de officiële overdracht van de appartementen geen mis verstand bestaan. De woningen die te vinden zijn in Borssele, 's-Gravenpolder, 's-Hee- renhoek, Heinkenszand, Oudelan- de, Nieuwdorp en Lewedorp, zijn volgens Bevers vooral te klein. Een totale woonoppervlakte van vijfen vijftig vierkante meter is, zei de R&B-directeur, niet meer van de ze tijd. De ouderenwoningen heb ben bovendien maar één slaapka mer. R&B Wonen wil de appartemen ten dus vervangen, maar op welke termijn is nog onbekend. „Uit ge sprekken met de zittende bewo ners hebben we begrepen dat zij er graag wonen", tekende Bevers aan. „De woningcomplexen in de verschillende dorpen vormen leef gemeenschappen op zichzelf De huismeesters spelen daarin een be langrijke rol. Ze doen veel werk buitenom hun vaste uren. Dat moet ons voor de toekomst ook iets waard zijn." Geleidelijk wil de woningcorpora tie de woningen gaan 'uitfaseren' oftewel afbreken. R&B Wonen wil daarbij voorzichtig te werk gaan. Bevers: „We gaan eerst een goede marktverkenning doen in samen spraak met de gemeente Borsele." Hij sluit niet uit dat er nieuwe ouderenwoningen op de huidige locaties terugkomen of - als daar meer vraag naar is - starterswonin- gen. In enkele complexen, in Borssele en Nieuwdorp, is sprake van vrij veel leegstand. Zorginstelling Poel wijck-De Kraayert is in afwachting van de voorgenomen verkoop van de woningen terughoudend ge weest met toewijzing. Onder meer in Oudelande zijn ouderenwonin gen aan jongeren toegewezen, om dat ouderen er minder interesse voor bleken te hebben. R&B-directeur Bevers liet weten voorlopig een pas op de plaats te willen maken met de toewijzing aan jongeren. „Wij blijven ons rich ten op de hoofddoelgroep, 55-plus- sers. Blijkt de vraag bij die catego rie beperkt te zijn, dan kunnen we altijd nog verder kijken." Sjoerd Heijning, statenlid [WD] Frans Babijn, statenlid [CDA] Provinciale Staten ■■mwh Zeeland Provinciale Staten laat twee leden aan het woord Provincie Zeeland "Cultuur is kracht en inspireert", vindt de pro vincie. Maar hoe moet het geld dat beschikbaar is voor kunst en cultuur worden verdeeld? Na de statenvergadering van 19 december ligt die verdeling vast in de nota provinciaal kunstenbe leid 2009-2012. Vooruitlopend daarop reageren Sjoerd Heijning (WD) en Frans Babijn (CDA) op de volgende stelling: Meer geld voor professio nele kunst, minder geld voor amateurkunst. Sjoerd Heijning (WD) "Ik heb in de commissie gepleit voor extra geld voor professionele groepen. Grote festivals en evenementen kunnen immers niet zonder subsi die. Festivals als Film by the Sea en het nazomer- festival zijn grote publiekstrekkers. Ze leveren een grote bijdrage aan de uitstraling van Zeeland. Met theater op bijzondere locaties door heel Zeeland, vestig je op een heel speciale manier de aandacht op je. Vanuit promotioneel oogpunt is dat heel goed voor de provincie. Kijk maar eens naar de mooie recensies in de grote landelijke bladen. Deze activiteiten sluiten goed aan bij de promotiecampagne waar we mee bezig zijn. Bovendien is wat de festivals bieden goed van kwaliteit en mooi om naar te kijken. Maar, dat ik extra geld wil voor professionele groepen, wil niet zeggen dat ik tegen amateur kunst ben. Sterker nog: amateurs zijn meestal zeer bezield en geven ook mooie voorstellingen. Bovendien zijn het enthousiaste bezoekers van professionele voorstellingen. Amateurkunst speelt zich meestal af op gemeentelijk niveau. Harmonieën in Biggekerke of Kloetinge zijn voor al actief binnen eigen gemeenten. Ik vind daarom dat de gemeenten daar subsidies aan moeten verlenen en hun verantwoordelijkheid voor moe ten nemen. Dat doen ze gelukkig ook. Cultuur is belangrijk voor de samenleving. Het is goed als er eens iets leuks of iets geks te zien is. Het zet mensen aan tot nadenken. De WD heeft daar geld voor over." Frans Babijn (CDA) "Die stelling is verkeerd. De provincie wil graag het kunstbewustzijn van de Zeeuwen stimuleren. Het is dus niet de vraag óf amateur- of professio nele kunstenaars subsidie moeten krijgen. Maar je moet eerst de artisticiteit toetsen; is het ver nieuwend, wat heeft een groep te bieden en past het binnen de doelstellingen die we als provincie voorstaan. Kunst is emotie. Het is logisch dat er in verhouding meer geld naar de professionele groepen gaat, die hebben mensen op de loonlijst staan. Amateurs hebben andere uitgangspunten en zijn vaak net zo gepas sioneerd bij het beoefenen van hun hobby. Of dat nou het bespelen van een muziekinstrument is of toneelspelen, ze doen dat met volle overgave. Daar moeten we als provincie ook geld voor uit trekken. Helaas adviseerde de Raad voor Cultuur negatief op enkele nieuwe initiatieven. Bijvoorbeeld Stichting Kamerorkest Zeeuws Tij kreeg een afwijzing De raad vindt het initiatief te pril voor een meerjarensubsidie. ITet orkest moet zich eerst maar bewijzen. Dat vind ik jammer. Je kunt als nieuwkomer geen beleid maken als je geen vooruitzicht hebt op meerjarige subsidie. Het is net als met een prille liefde, die moet je toch ook koesteren? Wat wel bevorderd moet worden is dat professio nele musici samenwerken met amateurs, zoals het Zeeuws Orkest. Trouwens, wat maakt het uit of het amateur- of professionele kunst is, als mensen er maar van genieten." V0I9 vrijdag de Statenvergadering via www.zeeland.nt of Omroep Zeeland televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49