Boerenschuur plek aan twaalf Provincie wil in 2011 beginnen met aanleg havengebonden terrein Inwoner Scherpenisse verlaat boos rechtszaal van de reepe m Rommelpotten klaar Echt 'kindeke' in kerststal Heinkenszand 22 Dinsdag 16 december 2008 pzc B Opknapbeurt voor gymzaal Schore schore - De gymzaal bij het dorps huis in Schore krijgt een opknap beurt. De gemeente Kapelle trekt 30.000 euro uit voor het binnenschilder- werk, het vernieuwen van de gor dijnen, verlichting en geluiddem pende voorzieningen voor de wan den. Ook moet de sportvloer worden vervangen, omdat die niet meer voldoet aan de huidige veiligheids eisen. De raad van de gemeente Kapelle vergadert vanavond om 19.30 uur in het gemeentehuis over de op knapbeurt. Auto raakt in slip en eindigt in sloot veere - Een auto is gisteren rond 14.15 uur op de Bosweg in Veere van de weg geraakt. De 24-jarige bestuurster uit Rei- merswaal raakte met haar auto in de slip, botste met de linkerzijde tegen een boom en kwam vervol gens via het fietspad tot stilstand in een sloot. De automobiliste en een 20-jarige vrouw uit dezelfde gemeente die naast haar zat, kwamen met de schrik vrij. De auto raakte bescha digd. Speeltuin Amaliaplein Wemeldinge aangelegd wemeldinge - Het nieuwbouw- wijkje Amaliaplein in Wemeldin ge heeft sinds kort zijn eigen speel tuin. Het speelterrein met een groot klimklautertoestel wordt woens dagmiddag om 15.30 uur officieel in gebruik genomen. In het klimklautertoestel zit een schommel, wandrek en glijbaan. Ook is er een zogeheten 'vogel nest' geplaatst, een cirkelvormige schommel. 5ch0enm0de i Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl Bibliotheken breiden dienstverlening uit goes - Biblioosterschelde, met achttien bibliotheken in de Ooster- schelderegio (Noord- en Zuid-Be veland, Tholen en Schouwen-Dui- veland) breidt de dienstverlening uit. Zo kunnen zowel leden-als be zoekers met ingang van het nieu we jaar gratis gebruik maken van internet in alle vestigingen. Daar naast introduceert de organisatie een nieuwsbrief, waarin leden op de hoogte worden gehouden van activiteiten en ontwikkelingen. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden via www.biblioosterschel- de.nl/nieuwsbrief of in één van de bibliotheken. Rijkssubsidie voor Schorebrug heeft beperkte houdbaarheid. door Luc Oggel kruiningen - De provincie wil ui terlijk eind 2011 beginnen met de aanleg van een havengebonden be drijventerrein in de polder Schore brug, ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland bij Kruinin- gen. Ook zal de hele polder wor den omgevormd tot industriege bied. Dat bleek gisteren tijdens de pre sentatie van de uitkomsten van een milieueffectrapportage aan be woners en de gemeenteraad. Uit dat onderzoek blijkt dat Schore brug de beste locatie is voor een nieuw havengebonden bedrijven terrein in midden-Zeeland, een uit komst die voor niemand meer als een verrassing kwam. Bij de aanleg is enige haast gebo den. Uitvoering- in 2011 is voor waarde voor een rijkssubsidie van zes miljoen euro. Daarmee is het exploitatietekort van twaalf mil joen voor de helft gedekt, de rest komt van de provincie (vijf mil joen) en Goes (1 miljoen), dat twee betonbedrijven kwijt moet vanwege nieuwbouwwijk Goese Schans. Van Reimerswaal wordt geen bijdrage verwacht. Wel kan de gemeente volgens de provincie opbrengsten tegemoet zien: een malig twee miljoen uit leges en structureel 120.000 euro woz-in- komsten. Hoewel er nog investeerders en ontwikkelaars worden gezocht, is er vanuit bedrijven in Reimers waal, Borsele en Kapelle belangstel ling om zich in Schorebrug te vesti gen. Om die allemaal te kunnen herbergen, zal de hele polder moe ten worden omgevormd tot indus triegebied. De bewoners lijken steeds meer in hun lot te berusten. „We wachten eerst af hoe de on derhandelingen gaan", aldus voor- man Sjaak van Loo van het actieco mité, dat de laatste maanden flink van zich heeft laten horen. Bij de gemeenteraad daarentegen lijkt juist steeds meer aversie tegen de plannen te ontstaan. SGP, Christenunie, Leefbaar Reimers waal en PvdA stelden zich gisteren uiterst kritisch op. „Wat gebeurt er eigenlijk als de raad dit niet zit zit ten?", wilde SGP'er Huib Knuist van gedeputeerde Marten Wiers- ma (die zijn collega Harry van Wa- veren verving) weten. „Waarom zou u dit plan niet omarmen?", stelde Wiersma een wedervraag, om later te stellen dat de provincie het plan, als het moet, ook zonder steun van de raad kan uitvoeren. „U zet een pistool op ons hoofd", reageerde Andries Jumelet (CU). „Dit plan wordt gebracht alsof we we blij moeten zijn, maar dat zijn we niet", deed Dieuwke Louwrink een PvdA-duit in het zakje. De ge meenteraad buigt zich op 13 janua ri over het rapport. Baarland wacht grootste woningbouwproject op aparte lokatie. door Harmen van der Werf baarland - Van de muziek, zijn grote hobby, is Ad den Dekker uit Kapelle op de projectontwikkeling overgestapt. „Mooi vak", vindt hij. „Ik ben er ook uit liefhebberij mee begonnen. Het is schitterend om iets helemaal vanaf het begin op te bouwen, zoals hier in Baarland, op het terrein van de voormalige Slot- hoeve." Al enkele jaren is Den Dekker met het perceel achter het Slot Baar land bezig. Hij wilde een project realiseren dat de gemeente Borsele niet zag zitten. Den Dekker is dat wel gewend. „Het hoort erbij, ze ker bij dit soort projectjes", stelt Ook gerechtshof eist zes weken voorwaardelijke celstraf tegen man (74). scherpenisse - De aanklager van het Haagse gerechtshof eiste giste ren zes weken voorwaardelijke ge vangenisstraf en betaling van 500 euro tegen een 74-jarige man uit Scherpenisse voor het stalken en belasteren van een politieman. De eis van de hofaanklager was daar mee gelijk aan de straf die de poli tierechter in Middelburg de man eerder oplegde. En juist die straf was voor de inwoner van Scherpe nisse reden om in hoger beroep te gaan bij het gerechtshof De man vindt dat de politieman enkele jaren geleden meineed heeft gepleegd toen de 74-jarige zich in een andere strafzaak moest verantwoorden wegens mishande ling. In hoger beroep wilde de man een aantal getuigen laten ho ren om aan te tonen dat de politie man een onbetrouwbare verkla ring had afgelegd. Toen het ge rechtshof liet weten hieraan geen behoefte te hebben, liep de Scher- penissenaar boos de zittingzaal uit. „Deze man moet ophouden met deze zaken", zei aanklager mr. D. Kuipers. „Maar als ik zijn tem perament zie, ben ik daarop niet gerust". Uitspraak volgt op 29 december. tholen - De lagere schooljeugd van Tholen zal op oudjaar weer van zich laten horen. Op de Markt begint dan om 11.00 uur het rommelpotfestival. Kinderen die nog geen rommelpot hadden, konden gisteravond in gemeen schapscentrum De Meulvliet een rommelpot maken, foto Chris van Klinken hij nuchter vast. „Als het allemaal gemakkelijk zou gaan, was de lol er ook snel af." Den Dekker en Borsele hebben el kaar inmiddels gevonden. En Den Dekker is niet ontevreden over het resultaat. De witgepleisterde boe renwoning is verkocht aan een par ticulier. Op de plek waar tot 2006 een grote houten boerenschuur stond, wil Den Dekker twaalf star ters woningen realiseren. „Wij heb ben nog wel gekeken of de schuur te restaureren viel, maar die was te slecht." De schuur komt terug, in nieuwe stijl, met zes starterswoningen aan de noordkant en zes starterswonin gen aan de zuidkant. Rug aan rug. Voor Borsele wordt dit het groot ste startersproject tot nu toe. Voor Baarland is het project het groot ste nieuwbouwplan sinds jaren. heinkenszand - Een kerstkindje, blatende schapen, heuse herders, koningen en engelen. De 'levende' kerststal in de Blasiuskerk in Hein kenszand wordt vrijdag 26 decem ber, tweede kerstdag, weer een kleurrijk tafereel. Het is de twintigste keer dat in Heinkenszand een eeuwenoude traditie in ere wordt gehouden. Het verhaal van Jozef, Maria en-de geboorte van het kindeke Jezus in een stal wordt niet alleen verteld, maar ook uitgebeeld. De voorstel ling, die voor iedereen open staat, is vooral bedoeld voor kinderen. Tijdens de bijeenkomst, die om 11.00 uur begint, worden ook lied jes gezongen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46