Groenlinks Goes laks met klimaatnota Gemeente onderzoekt sportbehoefite ouderen BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 27 BSO in Schore mag openblijven Autogek College zou veel harder achter doelstellingen moeten zitten. door Lilian Dominicus goes - Goes moet veel meer vaart maken met de uitwerking van be loftes over klimaatsverbetering, vindt GroenLinks. „We willen pe per zien van het Goese college", zegt Gert van der Slikke van de Goese fractie. De Goese klimaatnota had volgens Van der Slikke al op 1 maart van dit jaar klaar moeten liggen. „We zijn nu negen maanden verder en er ligt nog niks. In mei is de belof te gedaan dat we bij de top tien van duurzame gemeenten in Ne derland willen horen. De gemeen te Goes heeft nog niet eens één ambtenaar vrijgesteld om daaraan te werken, terwijl er meer dan driehonderd in dienst zijn. Papier is geduldig, maar uiteindelijk is het de bedoeling dat er in de prak tijk iets gebeurt. We vragen leider schap en visie." In een reactie op de kritiek van GroenLinks zegt wethouder Joost Adriaanse (SGP/ChristenUnie) van milieu: „Zo is het niet." Vol gens hem ligt de klimaatnota er nog niet door 'vervelende persoon lijke omstandigheden'. „De kli maatambtenaar vertrok van de ene op de andere dag en nam alle kennis mee. We moesten dus voor de zomervakantie van voren af aan beginnen. De raad is daarover ingelicht." GroenLinks maant het college van Goes tot meer daadkracht wat betreft het uitvoeren van door de gemeente zelfopgeleg de klimaatdoelstellingen. Adriaanse zegt net twee ambtena ren te hebben gevonden die kli maatverbetering nu hebben opge nomen in hun bestaande taken pakket. Hij verwacht dat de kli maatnota in januari klaar is. „Mo gelijk vloeit daaruit voort dat we een coördinerende klimaatambte naar zullen aanstellen." De wethouder zegt verder 'blij te zijn met zo'n inventieve raad, die meedenkt over oplossingen op het gebied van klimaatverbetering'. Hij doelt daarmee op de 95 kli maatstellingen die GroenLinks gis termorgen op de deuren van het stadhuis op de Grote Markt spijker de, gelijk Luther in 1517 deed op de kerkdeuren van Wittenberg. Daar in staan onder meer aanbevelin gen om aardgasstations in Goes te installeren, led-lampjes in de feest verlichting te draaien, het gebruik van de fiets te stimuleren en indus triële restwarmte te verwerken voor de verwarming van nieuw bouwwijken. Volgens Adriaanse brengt Goes al veel van de suggesties in de prak tijk. „We werken al met groene stroom en hebben een optimaal fietsbeleid. Niet voor niets is Goes vijfde fietsstad van Nederland. Niettemin blijven er genoeg inte ressante stellingen over waarmee we iets kunnen doen." Wat GroenLinks betreft is er nog bijzonder veel werk aan de winkel. Van der Slikke heeft geen bijzonde re voorkeur voor welke stelling eerst zou moeten worden uitge voerd. „Het is moeilijk te zeggen, omdat we nog op zoveel terreinen aan de slag moeten. Natuurlijk zijn maatregelen in de industrie heeft meest effectief) maar daar heeft de gemeente geen zeggen schap over. Wethouder Joost Adriaanse van milieu (I.) helpt Gert van der Slikke van GroenLinks met het bevestigen van de 95 klimaatstellingen op de deuren van het Goese stadhuis. foto Dirk-Jan Gjeltema Dinsdag 16 december 2008 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Dit zijn géén paddo's Overdracht van Westerscheldetunnel loopt vertraging op WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland wil weten hoe het staat met de sportbehoefte bij oudere inwoners. Daarom wordt begin januari een enquête ver spreid onder 1400 mensen van 50 jaar en ouder, om op die manier per kern in beeld te krijgen of het aanbod van sport en beweging aan sluit op de wensen. Noord-Beveland hecht er veel be lang aan dat er genoeg sport- en beweegmogelijkheden zijn voor al le inwoners en wil de beoefening daarvan makkelijker en aantrekke lijker maken. Eerder dit jaar is er al een sportkaart gelanceerd voor jon geren in de gemeente. Wat betreft ouderen is er onduidelijkheid over het sportaanbod. Door middel van een (anoniem) onderzoek wil Noord-Beveland erachter komen of er een tekort aan sporten voor voor ouderen is of juist een over schot en hoe het aanbod aansluit bij de behoeften. De enquête moet ook aan het licht brengen of bijvoorbeeld het ont braken van een bepaalde faciliteit of de bereikbaarheid van een loca tie mensen weerhoudt om te spor ten of te bewegen. De resultaten worden besproken met een werk groep, bestaande uit vijftigplus sers. Morgen ondertekenen sport wethouder Piet de Putter en direc teur Noordhoek van SportZeeland het convenant 'Taskforce soplus'. schore - Buitenschoolse opvang Waaidorp in Schore mag openblij ven. De BSO moest vóór de kerst vijf kinderen per dagdeel hebben om te mogen voortbestaan. Dat is ge lukt. „We zitten nu op zeven of acht kinderen", zegt woordvoer ster Lotte Rijk van Stichting Kin deropvang De Bevelanden. „Maar er kunnen nog altijd kinderen bij." De BSO bestaat sinds augustus en zit in openbare basisschool De Tunnel. Kinderen kunnen op maandag, dinsdag en donderdag direct na schooltijd naar de BSO. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Als enorme autogek is hetJlink afkicken voor de dertiger uit Goes om een baan ver buiten de provincie te hebben. Voor het ge mak reist hij drie, vier keer per week op en neer met de trein. Kan-ie op de terugweg ook nog bergen werk verzetten op de lap top waarmee zijn baas hem heeft uitgerust. Maar die prachti ge, blauwe bolide, met die moder ne snufjes, sterke motor en een overdaad aan paardenkrachten staat intussen weg te kwijnen in zijn garage. „Ach", troostte een collega hem, „dan lijdt hij ook niks. Kun je hem altijd nog te koop zetten: z.g.a.n., altijd bin nen gestaan, niks geleden, van een oud vrouwtje geweest."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45