zelf geen last van kredietcrisis BenZeker f 4 J Rampregie De goedkoopste zorgpolis van Nederland? Uitleg over schrappen van psychosociale begeleiding uit AWBZ Weer vragen over damherten PZC Dinsdag 16 december 2008 3 Naam: Chantal Bennaars uit Vlissingen. Gekocht: Laptop met tas voor zoon Davey. „We zijn wel wat voorzichtiger met uitgeven dan vorig jaar. We weten bij voorbeeld nog niet of we op vakantie gaan volgend jaar. Maar de dagelijkse dingen - zoals dit verjaardagscadeau - gaan gewoon door. Davey heeft deze laptop écht nodig voor school." foto Lex de Meester Naam: Ebrineke Nijsse Woonplaats: Middelburg Gekocht: Een ketting van de juwelier, als cadeau voor iemand die ze kent. Wie? Nee, dat moet nog even een geheim blijven. Anders is de verrassing er helemaal af. En of ze zichzelf inhoudt vanwege de kredietcrisis? „Hele maal niet. Ik koop gewoon wat ik nodig heb." foto Willem Mieras f f J !jj»" grfÊÈËÊ Naam: Henk en Corrie Eekhout uit Terneuzen. Gekocht: Manege van Playmobil als kerstpresentje voor de kleindochters. Zuiniger door de financiële crisis? „Welnee. We lezen genoeg over alle el lende met die kredietcrisis. Maar zelf houden we èr niet al te veel rekening mee. We houden het niet precies bij, maar we denken ongeveer evenveel als vorig jaar te hebben uitgegeven." foto Peter Nicolai Naam: mevrouw Steendijk uit Zierikzee. Gekocht: een lekker luchtje voor een man, maar wat precies is een verras sing en blijft nog even geheim. Wordt er minder gekocht door de kredietcrisis? Nee, dit jaar nog niet. Nu merken we er nog niets van. Misschien volgend jaar wel maar dat weten we nu nog niet. Mensen praten elkaar nu wel de puree in. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Klaverblad Zeeland en Zorg kantoor Zeeland lichten mensen voor over de zorg die komend jaar uit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) verdwijnt. De begeleiding voor mensen op psychosociale grondslag wordt ge schrapt. Wat kinderen en volwasse nen met langdurjge psychische, verslavings- of gedragsproblemen aan hulp nodig hebben bij per soonlijke verzorging, huishoudelij ke talen of sociale contacten moe ten zij uit de Wet Maatschappelij ke Opvang (WMO) vragen. In drie voorlichtingsbijeenkomsten wor den de nieuwe indicaties en alter natieve hulpaanvragen uitgelegd. De data: dinsdag 13 januari, Schouwburg Middelburg, 19.30 uur. Woensdag 14 januari, De Mythe Goes, 14 uur. Donderdag 15 januari, Churchillhotel Terneuzen, 14 uur. Aanmelden: 0113-256856. COMMENTAAR Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken negeert de wens van Provinciale Staten van Zeeland. Niet de commissaris van de koningin maar de korpsbeheerder van politie, dus de burgemeester van Middelburg, zal leiding geven aan de regionale rampenbestrijding. Dus niet Karla Peijs maar Koos Schouwenaar. Tijdens de laatste grote rampenoefening Waterproef bleek dat de Zeeuwse bestuurders niet op één lijn zitten. Peijs vindt dat de provincie het voortouw moet nemen, maar de voorzitter van de Veiligheidsregio burgemeester Jan Lonink van Terneuzen vindt dat zijn organisatie de regie behoort te hebben. Provinciale Staten namen deze kwestie zo hoog op, dat er een brief naar de minister ging. Ter Horst komt nu met een acceptabele variant waarin de commissaris een rol blijft spelen. De korpsbeheerder krijgt de leiding. Dat ligt voor de hand omdat hij als voorzitter van de Veiligheidsregio gewend is om zaken te doen met onder meer politie en brandweer. De commissaris op haar beurt kan als directe vertegenwoordiger van de minister aanwijzingen geven. Daarmee lost Ter Horst meteen een probleem op dat bij Waterproef is opgedoken. Toen bleek de communicatie tussen Zeeland en Den Haag een groot knelpunt. Al met al ligt er nu een werkbare aanpak. Het touwtrekken tussen de bestuurders kan stoppen. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de twee de keer dit jaar moet minister Ger- da Verburg (CDA, Landbouw) zich buigen over de damhertenpo pulatie in de Kop van Schouwen. Kamerlid Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren (PvdD) heeft vervolgvragen gesteld over de afschotvergunning. Thieme trekt de inspanningen van de pro vincie Zeeland in twijfel als het gaat om het treffen van preventie ve maatregelen om het verkeer te beschermen tegen de herten. Het gaat onder meer over snelheidsbe- perkende maatregelen en het af sluiten van wegen in het gebied. De partij die zich met alle legale middelen tegen jacht wil verzet ten, stelt in de vragen ook de juist heid van de damherttellingen ter discussie. Verder vraagt de PvdD aan de minister of de verstrekte jachtaktes openbaar zijn en of bur gers deze kunnen controleren. D BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3