Waterpolosters Oranje dachten Willem Bevelander is op dreef Remise Verbrugge Terminals r 2 18 !li\ 18 lik 18 Pil -17 4- Dominique Verlinde (Koewacht) Vier Zeeuwse records voor Bj'orn Scherbeijn Eindzege circuit voor masters van De Stormvogel 34 Dinsdag 16 december 2008 PZC Daniëlle de Bruijn (derde van links) was tijdens de Olympische Spelen dé speelster van het gouden Oranje. klasse goals factor totaal 1- Hoessein Bouzambou (RCS) 1C 11 22 2. m Danny Weber (Krabbendijke) 4B 22 1 22 3. - Dennie le Comte (Duiveland) 2E 14 1,5 21 4.- NiekvanSprundel (Aardenburg) 3A 13 1,5 19,5 5.- Adri van Hanegem (IJzendijke) 5A 19 1 19 6. - Dennis de Nooijer (RCS) 1C 9 2 - Wesley Goud (SKNWK) 3A 12 1,5 ■f- René-Michel Gerritsen (Veere) 3A 12 1,5 18 John Sommeijer (Volharding) 5B 18 1 10. Thomas Vos (Mevo) 4B 17 1 Mark Minderhoud (Noormannen) 4A 17 1 17 12.4" Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 3A 11 1,5 16,5 13.Arjen Pattenier (Oostkapelle) 2E 10 1,5 15 4" Corné de Frel (Noad'67) 3B 10 1,5 15 4 Ahmet Demir (Rillandia) 3A 10 1,5 15 5B 15 1 15 Mariusz Mosiej (Kwadendamme) 5B 15 1 PZC I WA 15 Willeboordse weer bij genomineerden ROTTERDAM - Judoka Elisabeth Wil leboordse is donderdag één van de genomineerden voor de titel Sport vrouw van het jaar in Rotterdam. De van origine Middelburgse, die in de Maasstad woont, won brons op de Olympische Spelen. Wille boordse heeft tijdens het Rotter damse sportgala concurrentie van hockeyster Fatima Moreira de Me- lo en judoka Deborah Gravenstijn. De Zeeuwse is 'titelverdedigster'. Sprinter Bolt aast ook op record 400 meter LONDEN - Drievoudig olympisch kampioen Usain Bolt heeft; zich een nieuw doel gesteld. De sprint koning heeft zich voorgenomen in 2009 ook eigenaar te worden van het wereldrecord op de 400 meter. De Jamaicaan heeft de mondiale toptijden op de 100 en 200 meter al in bezit. Het wereldrecord op de 400 meter staat sinds 1999 op naam van de Amerikaan Michael Johnson: 43,18 seconden. Paul Bosveit assistent bij Go Ahead Eagles DEVENTER - Oud-international Paul Bosveit (38) treedt toe tot de technische staf van zijn oude club Go Ahead Eagles. Hij ondertekent in Deventer een contract voor 2,5 jaar. De voormalige Feyenoorder gaat hoofdcoach Andries Ulderink assisteren. De 24-voudig internatio nal begon zijn voetballoopbaan bij de Eagles. Daarna speelde hij voor FC Twente, Feyenoord, Manches ter City en SC Heerenveen. Ook Oscar Pereiro in Tour Down Under SYDNEY - Na zevenvoudig tourwin naar Lance Armstrong heeft ook de Spanjaard Oscar Pereiro, die de Ronde van Frankrijk in 2006 won, zich aangemeld voor de Tour Down Under. Dat maakte de orga nisatie van de Australische wieler ronde maandag bekend. De Tour Down Under is van 20 tot en met 25 januari en is de eer ste ProTour-wedstrijd van het nieu we wielerseizoen. Na Honda verlaat ook Suzuki autosport TOKIO - Suzuki doet niet langer mee aan de wereldkampioenschap pen rallyrijden. De Japanse autofa brikant noemt de financiële crisis en de daaruit voortvloeiende te ruglopende verkoop van auto's als belangrijkste reden. Suzuki is de tweede fabrikant die zich wegens de crisis terugtrekt uit de autosport. Eerder besloot Hon da de Formule 1 te verlaten. Paard Berlin neemt afscheid van de sport LOCHEM - Het springpaard Euro- commerce Berlin is door zijn eige naren teruggetrokken uit de sport. De schimmelhengst groeide in de loop der jaren uit tot een vaste waarde in de Nederlandse equipe, met eerst Wim Schroder en later Gerco Schroder op de rug. Berlin en Gerco Schroder maakten in 2006 deel uit van de formatie die in Aken wereldkampioen werd. door Rudy Boogert MIDDELBURG - De top zes in het topscorersklassement van de PZC is dit weekeinde niet tot scoren ge komen. Drie spelers kwamen met hun club niet in actie (Danny We ber, Dennie le Comte en Adri van Hanegem). De andere drie maakten simpel weg geen doelpunt(en). Hoessein Bouzambou (RCS) en Weber (Krabbendijke) blijven daardoor aan de leiding staan, op de voet ge volgd door titelverdediger Le Com te (Duiveland). Schutter van het weekeinde werd Willem Bevelander van vierdeklas ser SPS uit Poortvliet. Hij scoorde zaterdag vier keer tegen Waarde en bracht zijn totaal daarmee op twaalf doelpunten. Negen van die goals maakte hij in de laatste vier wedstrijden. Nigel Beenhakker (Yerseke) en By ron Bentley (Sluis) maakten er dit weekeinde drie. Voor Beenhakker was dat dit seizoen de tweede keer. Komend weekeinde wordt de laat- door Joop van den Oudenhoven VALKENSWAARD - De driebanders van Verbrugge Terminals wonnen zondagavondTaat met 6-2 van ATC Zwart in de bekercompetitie en speelden gisteravond met 4-4 ge lijk bij Gras Groep/Halpaco. In het bekerduel tussen de kroon prinsen van de eerste divisie (bei den stevenen op de titel af) was de thuisploeg duidelijk de sterkste. Ko mende zondag volgt de return. Martin Spoormans en Ronny Da niels wonnen hun duel met 2-1. ste speelronde voor de winterstop afgewerkt. De leider op dat mo ment heeft geen garanties voor de toekomst. Vorig jaar sloot Arjan Smalheer (toen ZSC'62, nu Kloetin- Kees Wittens kreeg zwaar klop van de Italiaan Emilio Sciacca. Ber ry Dallinga vocht op bord vier een prachtige strijd uit met Edgar Meerwijk, op het driebanden na in elke spelsoort ereklassen De eer ste set eindigde in 15-14 voor Dal linga en de tweede ging met dezelf de cijfers naar de opponent. In de derde set trok Dallinga de winst naar zich toe (15-8) en noteerde 1.128. In Valkenswaard volgde gistera vond de vooruit gespeelde wed- ge 2, maar hij wil in de winterstop naar Zierikzee) het kalenderjaar af als koploper (met 23 punten). Het einde van het seizoen haalde hij als vierde. strijd in de reguliere competitie te gen Gras Groep. De eerste helft was een volledig Belgisch onder onsje. Martin Spoormans ging on deruit tegen Danny Jansen en Ron ny Daniels verpulverde zijn collega bij het casino, Robert van Dijck. Glenn Hofman zorgden na de thee voor een voorsprong, maar Kees Wittens gaf die weer uit handen. De Sluiskilse formatie heeft nu zes punten voorsprong op de rest, maar heeft wel een wedstrijd meer gespeeld. foto Robert Vos/ANP VLISSINGEN - Tijdens een invitatie- wedstrijd zwemmen in Vlisingen maakte Björn Scherbeijn (Schelde- stroom) indruk bij de junioren. Hij vestigde vier Zeeuwse records. Met name de 27.77 op de 50 meter vrije slag sprak erg tot de verbeel ding. Bob Dalmeijer (Luctor et Emergo) vestigde ook twee ZR's, op de 50 rug (28.65) en 50 vrij .(25.86). René van Wallenburg is de snelste zestienjarige op de 100 vlin der (1.00,52). Simon Edenburg ver beterde het record op de 100 wis sel voor vijftienjarigen naar 1.02,93. Judith Stap (Stormvogel) had voor deze afstand slechts 1.05,83 nodig. EINDHOVEN - De master-zwem- ploeg van De Stormvogel heeft het circuit in Zuid-Nederland gewon nen. De laatste wedstrijd werd ge wonnen door PSV,' maar de eind zege voor De Stormvogel kwam niet meer in gevaar. In Eindhoven sneuvelden ook Zeeuwse records. Gabrielle Ver donk (Luctor et Emergo) kwam op de 100 rug tot 1.33,20. Verder waren het zwemmers van. De Stormvogel: Marijke van Hoek op de 50 school in 42.97, Eelco van Ge- mert op de 50 vlinder in 27,96 se conden en Conzuela Brink vestig de twee Zeeuwse masterrecords. Op de 200 school (3.13,75) en de 400 wisselslag (6.44,93).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36