Maikel Harte houdt van UITGAANSTIP 28 Dinsdag 16 december 2008 PZC AGENDA OP PAD p- Leger des Heils Het Leger des Heils houdt een kerstvie ring. Vlissingen, Arsenaaltheater, 19.00 uur. p- Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen. 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl MUZIEK p Kerstconcert vol contrast Een kerstavond voor wie niet van traditio nele kerstconcerten houdt. Met het Zeeuwse koor Mu'sica Cordis, dat a capel- la zingt, en na de pauze een swingend gospelkoor. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 19.00-21.30 uur. p> Kerstzangavond Door muziekvereniging Sluiskil. Sluiskil, Protestantse Kerk, 19.30 uur. pTop of the World Het Carpenters Songbook gaat open in een sfeervolle muziektheatervoorstelling. Zie uitgaanstip elders op deze pagina. Bergen op Zoom, theater De Maagd, 20.00 uur. THEATER p Oudejaarsconference Sjaak Bral blikt terug op 2008. Goes, theater De Mythe, 20.00 uur p- Cabaret Enge Buren brengt Potje Poekelen. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur p- Falstaff Opera van Verdi door de Opéra National du Rhin uit Straatsburg. Antwerpen, Vlaamse Opera, 20.00 uur EXPOSITIES p Witte van Haemstede Fototentoonstelling ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de muziekvere niging Witte van Haemstede. Burgh-Haamstede, Bibliotheek, di en wo middag (t/m 5/1/09) meer agendanieuws op www.pzc.nl Musicalster Mariska van Kolck brengt vanavond in Bergen op Zoom in haar eerste solovoorstelling Top of the World een hommage aan het Amerikaan se muziekduo The Carpenters. Ze zingt, danst, drumt en vertelt over de op vallende overeenkomsten, zowel muzikaal als in het persoonlijke leven, tus sen haar en Karen Carpenter. Samerr met een band onder leiding van haar broer Cerbrand neemt ze een duik in het Carpenters Songbook. Daaruit haalt ze legendarische hits naar boven als Ticket to Ride, Top of the World, Close to You en Jambalaya. Begeleid door twee achtergrondstemmen brengt Mariska van Kolck de even zoetgevooisde als swingende Carpenters op nieuw tot leven. De voorstelling in De Maagd begint om 20.00 uur. FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, High school musical 3: 19.30 uur; Quantum of solace: 21.00 uur; Madagascar 2 (ov): 19.30 uur; The day the earth stood still: 21.00 uur; Wit licht: 20.30 uur; Estomago: 20.30 uur; GOES 't Beest, Blind date: 20.30 uur; Merral, Eagle eye: 20.15 uur; Quantum of Solace: 20.00 uur; The day the earth stood still: 20.15 uur; Wit licht: 20.00 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Paul dans sa vie: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Wit licht: 20.45 uur; The day the earth stood still: 20.30 uur; Quantum of Solace: 19.00 uur; High school musical 3: 18.45 uur; Bride flight: 21.00 uur Mada gascar 2 (ov): 18.45 uur; VLISSINGEN CineCity, Body of lies: 21.45 uur; Bride flight: 13.45 uur; Changeling: 16.00 en 21.45 uur; Frost/Nixon: 19.30 uur; High school musical 3: 13.45,16.15 en 19.00 uur; Madagascar 2 (nl): 13.45 en 16.15 uur; Madagascar 2 (ov): 14.00 en 19.15 uur; Oorlogswinter: 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Pride and glory: 21.45 uur; Quantum of Solace: 13.45, 16.15 en 22.00 uur; The day the earth stood still: 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Twilight: 13.45 en 19.15 uur; Vicky Cristina Barce lona: 19.30 uur; Wit licht: 16.30 en 21.30 uur; ZIERIKZEE FiZi, Brideshead Revisited: 13.00 uur. PZC-columnist staat opnieuw in theaters met eindejaarsshow. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Als je een gemiddel de Zeeuws-Vlaming op straat te genkomt en vraagt hoe het met hem gaat, volgt negen van de tien keer het even veel- als nietszeggen de antwoord: 'op het gemakje, eh!' Zo wil PZC-columnist, jurist eri liedjesschrijver Maikel Harte zijn nieuwe eindejaarsshow ook maar benaderen. En het liefst heeft hij dat zijn toehoorders dat ook zo doen. „Ik heb een gezin, ben advo caat en mijn hobby is cabaret." In die volgorde, niet meer en niet minder. Natuurlijk, het hobbymatige is er in vergelijking met zijn eerste thea tershow Champagne met een bab belaar, 2007) wel een beetje vanaf Waar die show eigenlijk min of meer bij toeval ontstond en volle zalen trok, is opvolger De Stamhast veel meer een doordacht avon tuur. De Stamhast begint waar Champag ne met een babbelaar eindigde. „Ik kreeg een kritische recensie in de PZC. Verslaggever Rolf Bosboom schreef daarin dat ik iets van een gezellige stamgast heb, die sfeer weet te maken en wie men flauwe grappen graag vergeeft. Dat vond ik wel een aardige kreet, dus heb ik er de titel van mijn nieuwe show van gemaakt", vertelt Harte. Dat klinkt alsof Harte zomaar ach teloos over de kritische noot heen stapte, maar dat is slechts schijn. „Er kunnen negen mensen tegen mij zeggen dat ik het goed doe, maar die tiende'reactie blijft door mijn hoofd spoken. Dat neemt niet weg dat iedereen eerlijk moet blijven. Als je er niets aan vindt, moet je dat gewoon durven zeg gen." Waar hij vorig jaar nog meteen in het diepe sprong, heeft Harte zijn show nu een aantal keren gespeeld voor kleinere gezelschappen. „Als ik hoorde dat er iemand jarig was, riep ik meteen: dan krijg je vast ook visite! En dus stond ik regel matig tussen de schuifdeuren te spelen. Met mijn broer )an altijd als kritisch toehoorder die zat te 'plussen en minnen*. Als een grap bij twee gezelschappen niet aan sloeg, schrapten we die uit de show." Voordat de voormalige voorman van dialectband De Lamaketta's ook maar alle reacties op zijn eer ste show tot zich had genomen, moest hij alweer beslissen over een vervolg. „Ik heb me veel meer voorbereid dan vorig jaar, omdat ik nu al in een vroeg stadium wist dat er weer optredens zouden komen. Dus kijk je het hele jaar anders naar het nieuws, probeer je vaak in serieuze dingen een grap te zien. Het hele jaar werk je toe naar die ene week. En dat vind ik nou juist het lekkere; je weet dat het eindig is. Die ene week in decem ber, daar gaat het om. Daarna komt er wel weer iets nieuws." In De Stamhast probeert Harte an dermaal dicht bij zichzelf te blij ven als hij het niéuws van 2008 de revue laat passeren. „Als je in één 'De gevolgen van politiek beleid behandel ik graag. Het rookbeleid bijvoorbeeld' jaar een kredietcrisis én de eerste zwarte president van Amerika hebt, vertaal ik dat bijna automa tisch in een blues. Ik denk dat Oba- ma een heel goede bluesmuzikant zou zijn. Nee, zonder gekheid; zwarte mensen behandelen al bijna een eeuw lang treurnis in bluesnummers. Tegelijkertijd blijft die stijl heel dicht bij mijn eigen muzikale interesses. Obama komt dus voorbij, maar ik zou nooit twee keer drie kwartier kunnen volpraten over politici. Maar de ge volgen van politiek beleid mag ik wél graag behandelen. Het rookbe leid bijvoorbeeld. Voor een vrijge zel is het rookverbod helemaal ge weldig. Moest je vroeger nog vijf glazen bessenjenever bestellen, nu sta je met één sigaret al met een vrouw in het portiek." Hartes tweede eindejaarsshow is, inclusief zes liedjes met gelegen heidsband De Hasten, grotendeels op dezelfde leest geschoeid als zijn voorganger. De vorig jaar opgedane ervaring Het Bedrijf v/h in de Zeeuwse Bibliotheek MIDDELBURG - De expositie Verbom gen verwondering, rond het 35-jarig bestaan van Het Bedrijf v/h (beel dend muziektheater), is tot 11 ja nuari te zien in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Het gaat om objecten, klankinstallaties, schet sen, werkfoto's en videobeelden. Ingeborg Cneut, Onno van Tonge ren en Rob Maaskant verzorgen za terdag (14.00 uur) in de biblio theek een klankimpressie. Kerstvoordracht in museum IJzendijke IJZENDIJKE - Anita Tournois en Bert van Gelder verzorgen vrijdag de voordracht Een kerstzang in pro za van Charles Dickens. Dat ge beurt in Museum Het Bolwerk in IJzendijke. De voordracht wordt deze avond tweemaal gehouden. De eerste is van 19.00 tot 20.00 uur, de tweede van 20.30 tot 21.30 uur. De zaal is open om 18.30 uur. Voorpremière film over Richard Nixon VLISSINGEN - Film by the Sea door het Jaar biedt vandaag de voorpre mière van Frost/Nixon. In deze dra matische vertelling, geregisseerd door Ron Howard, interviewt Da vid Frost de voormalige Ameri kaanse president Richard Nixon. De gesprekken deden destijds veel stof opwaaien, omdat Nixon open hartig praatte over de Watergate-af faire. De voorstelling in Cine City in Vlissingen begint om 19.30 uur. Voor de tiende keer indoorbluesfestival KWADENDAMME - In De Burcht in Kwadendamme wordt zaterdag de tiende editie van het Indoorblues festival gehouden. Vanaf 20.00 uur treden op: Stinky Lou 8c The Goon Mat met Lord Bernardo (mondharmonica), Barrelhouse met zangeres Tineke Schoemaker en The luke Joints, met de nieuwe bassist Derk Korpershoek. In de foyer speelt Dicky Greenwood. Eerste Muziekcafé in de Spot in Middelburg MIDDELBURG - De Spot in Middel burg houdt donderdag om 19.30 uur haar eerste maandelijkse Mu ziekcafé. Dat is de opvolger van de jamsessie. Elke maand is er een thema. Donderdag is het Muziekca fé helemaal akoestisch en in stijl van de wintermaanden. Iedereen die een akoestisch instrument heeft, is uitgenodigd mee te spe len. Ook zangers en zangeressen zijn welkom. Werk vijf kunstenaars op expositie Galerie T MIDDELBURG - Bij Galerie T in Mid delburg exposeren tot en met 17 ja nuari vijf kunstenaars: Dinie Nom- den, Aja Snelleman, Chris Over- beeke, Renée Mink en Kathe Ruijs- senaars. De galerie aan de Turfkaai is geopend van donderdag tot en met zaterdag, tussen 11.00 en 16.00 uur (behalve van 25 tot en met 27 december) en op nieuwjaarsdag van 13.00 tot 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30