'Die agent was echt erg bang' O bsrco alles een stuk voordeliger Topoverleg over gevolgen crisis Sydney is de mooiste W PZC Dinsdag 16 december 2008 25 lange vorststraat - goes DINSDAG 16 DECEMBER UITVERKOOP! Winter 200 8/2009 Burberry totale collectie Incl. accessoires 30% korting Escada 30% korting Tod's Hogan schoenen 30% korting Moncler 30% korting Moschino 30% korting Bogner 30% korting Christ lammy's 30% korting MaxMara jassen 30% korting NU: Koopjeshoek met diverse MERKEN: €50,- €75,- €100,- DELSCHER Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur. TERNEUZEN - De PvdA-fractie in Terneuzen wil dat het gemeentebe stuur met werkgevers- en werkne- mersorgansiaties om tafel gaat om te bezien of er regionaal maatrege len genomen kunnen worden om het economisch tij te keren. Ook vraagt de fractie aan B en W om de provincie te manen investe ringsplannen in Zeeuws-Vlaande- ren versneld uit te voeren. Het col lege krijgt verder de opdracht om gemeentelijke werkzaamheden - voor zover mogelijk - lokaal aan te besteden. De PvdA vindt voorts dat ook andere bedrijven (Delta) en instellingen een bijdrage aan de werkgelegenheid kunnen leveren door zoveel mogelijk lokaal in te kopen of aan te besteden. Deze week Hutspot met gehaktbal of Kip met kerriesaus en witte rijst i Jf\{ f £'ke dinsdag-, woensdag- en donderdagavond Winterkost itaurant Markt2l 4 3 3I LJ MiddelburgOI 18 6I320I Officier eist twee jaar opsluiting tegen man die agent bijna keelde. MIDDELBURG - Wat officier van jus titie G. van der Hofstede betreft wordt een 34-jarige Vlissinger voor langere tijd opgesloten. Die veelpleger heeft volgens hem ge noeg kansen gekregen. Het dicht knijpen van de keel van een Vlis- singse agent vormt voor hem het teken dat het nu echt genoeg is ge weest. Hij vroeg de Middelburgse rechtbank de man te veroordelen tot opsluiting voor een periode van twee jaar in een inrichting voor stelselmatige daders. Daar kan hij proberen verlost te raken van zijn alcoholproblemen. Tegelij kertijd vormt die opsluiting een manier om hem twee jaar niet op straat te hebben. De politie werd op 1 september te hulp geroepen omdat de volslagen dronken Vlissinger bij een tanksta tion zeer vreemd stond te doen. Toen een politieman hem aan wil de houden probeerde hij te ont snappen. Een agent tackelde hem en sprong bovenop hem. Vervol gens werd hij door de Vlissinger bij de keel gegrepen en zijn keel ook enige tijd dichtgeknepen, al dus de officier. „Die agent was echt erg bang dat er wat met hem zou gebeuren." De Vlissinger zei dat hij echt niet de bedoeling had die agent te kelen. „Ik wilde hem wegduwen en daarbij raakten mijn handen de keel van die agent." Gezien de verwondingen aan de hals en keel vond de offi cier dat verhaal niet geloofwaardig. Raadsman J. Wouters vroeg de rechtbank een onderzoek uit te la ten voeren door gedragsdeskundi gen. Hij vermoedt dat de Vlissin ger door zijn periode als militair op de Balkan en als jeugdig slacht offer van incest de nodige trau ma's heeft. „Voor er veroordeeld wordt moet de Vlissinger dan ook onderzocht worden." Uitspraak 24 dcecember. Sjoerd Heijning. statenlid [WD] Kerstconcert vol contrast in jacobskerk VLISSINGEN - Geheel in het teken van het thema 'contrast' houdt HZ Cult vanavond om 19.00 uur een kerstconcert vol contrast in de Vlis- singse Sint Jacobskerk. Het contrast zit 'em. in het pro gramma: als eerste komt een saxo- foonquintet, dan een klassiek koor en als intermezzo worden verha len verteld. Na de pauze is er een gospelkoor. Reserveren? hzctilt@hz.nl Ceremony of Nine Lessons in Biggekerke BIGGEKERKE - Het Willibrord En semble, onder leiding van Elena Berdnikova, geeft ook dit jaar een Ceremony of Nine Lessons and Ca rols in de Dorpskerk van Biggeker ke, namelijk vanavond vanaf 20.00 uur. Jos Vogel klimt achter de kla vecimbel en er klinken enkele strij kers. Er zijn tevens lezingen, ver zorgd door Frans van der Heide. De toegang is gratis. üi Frans Babijn, statenlid [CDA] Provinciale Staten Provincie Zeeland "Cultuur is kracht en inspireert", vindt de pro vincie. Maar hoe moet het geld dat beschikbaar is voor kunst en cultuur worden verdeeld? Na de statenvergadering van 19 december ligt die verdeling vast in de nota provinciaal kunstenbe leid 2009-2012. Vooruitlopend daarop reageren Sjoerd Heijning (WD) en Frans Babijn (CDA) op de volgende stelling: Meer geld voor professio nele kunst, minder geld voor amateurkunst. Sjoerd Heijning (VVD) "Ik heb in de commissie gepleit voor extra geld voor professionele groepen. Grote festivals en evenementen kunnen immers niet zonder subsi die. Festivals als Film by the Sea en het nazomer- festival zijn grote publiekstrekkers. Ze leveren een grote bijdrage aan de uitstraling van Zeeland. Met theater op bijzondere locaties door heel Zeeland, vestig je op een heel speciale manier de aandacht op je. Vanuit promotioneel oogpunt is dat heel goed voor de provincie. Kijk maar eens naar de mooie recensies in de grote landelijke bladen. Deze activiteiten sluiten goed aan bij de promotiecampagne waar we mee bezig zijn. Bovendien is wat de festivals bieden goed van kwaliteit en mooi om naar te kijken. Maar. dat ik extra geld wil voor professionele groepen, wil niet zeggen dat ik tegen amateur kunst ben. Sterker nog: amateurs zijn meestal zeer bezield en geven ook mooie voorstellingen. Bovendien zijn het enthousiaste bezoekers van professionele voorstellingen. Amateurkunst speelt zich meestal af op gemeentelijk niveau. Harmonieën in Biggekerke of Kloetinge zijn voor al actief binnen eigen gemeenten. Ik vind daarom dat de gemeenten daar subsidies aan moeten verlenen en hun verantwoordelijkheid voor moe ten nemen. Dat doen ze gelukkig ook. Cultuur is belangrijk voor de samenleving. Het is goed als er eens iets leuks of iets geks te zien is. Het zet mensen aan tot nadenken. De WD heeft daar geld voor over." Frans Babijn (CDA) "Die stelling is verkeerd. De provincie wil graag het kunstbewustzijn van de Zeeuwen stimuleren. Het is dus'niet de vraag óf amateur- of professio nele kunstenaars subsidie moeten krijgen. Maar je moet eerst de artisticiteit toetsen; is het ver nieuwend, wat heeft een groep te bieden en past het binnen de doelstellingen die we als provincie voorstaan. Kunst is emotie. Het is logisch dat er in verhouding meer geld naar de professionele groepen gaat, die hebben mensen op de loonlijst staan. Amateurs hebben andere uitgangspunten en zijn vaak net zo gepas sioneerd bij het beoefenen van hun hobby. Of dat nou het bespelen van een muziekinstrument is of toneelspelen, ze doen dat met volle overgave. Daar moeten we als provincie ook geld voor uit trekken. Helaas adviseerde de Raad voor Cultuur negatief op enkele nieuwe initiatieven. Bijvoorbeeld Stichting Kamerorkest Zeeuws Tij kreeg een afwijzing. De raad vindt het initiatief te pril voor een meerjarensubsidie. Het orkest moet zich eerst maar bewijzen. Dat vind ik jammer. Je kunt als nieuwkomer geen beleid maken als je geen vooruitzicht hebt op meerjarige subsidie. Het is net als met een prille liefde, die moet je toch ook koesteren? Wat wel bevorderd moet worden is dat professio nele musici samenwerken met amateurs, zoals het Zeeuws Orkest. Trouwens, wat maakt het uit of het amateur- of professionele kunst is, als mensen er maar van genieten." 1 NOORDWELLE - Dit is Sierra Blanca's Wish me luck. De Engelse cockerspaniel, die in het dagelijks leven luistert naar de naam Sydney, is afgelopen weekeinde uitgeroe pen tot de mooiste hond van een grote internationale hondententoonstelling in het Belgische Genk. Sydney heeft maar liefst 2007 concurrenten verslagen en daar is zijn baas Laura Loeve uit Noordwelle apetrots op. „Hij was niet alleen de mooiste van zijn eigen ras, hij is ook de mooiste hond van alle deelnemers. Deze wedstrijd ging over schoonheid en gezondheid, maar voor mij is ook karakter heel belangrijk en dit is een hele lieve hond." Sydney heeft twee keer eerder een titel vero verd. Hij is zowel in Luxemburg als in Nederland jeugd kampioen geworden. Loeve heeft een kennel en fokt met Engelse cocker- en springerspaniels. Sydney komt uit eigen huis en inmiddels is de negentien maanden oude hond zelf ook seksueel actief. In februari wordt Sydney voor het eerst vader. foto Dirk-Jan Gjeltema Volg vrijdag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27