Gemeenten maken één bedrijvenvisie 'Dit is véél beter dan wat we eerst hadden' van de reepe w Huiskamerproject voor Drugsgebruikers opent deuren op nieuwe plek. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - „Ik zou zelf ook hui verig zijn. Maar mensen moeten er ook aan wennen. Dat geldt voor ons trouwens ook. Het is daarom goed dat de regels voor ons zijn aangescherpt." Aan het woord is een van de cliën ten van het Huiskamerproject voor Drugsgebruikers. Het HKPD is gisteren in gebruik genomen. In de gloednieuwe huiskamer zitten maandag rond het middaguur een stuk of tien cliënten aan robuuste, houten tafels. Ze drinken een kop je koffie of wat sinas. „Het is mooi geworden", zeggen ze. „Het heeft, door die tafels wel iets weg van een bruin café. Véél beter dan wat we in de Coosje Buskenstraat had den. Die panden waren oud en vervallen." Ook beheerder Thijs van Damme van het HKPD en Rozette Wille, directeur Verslavingszorg bij Emer- gis, zijn blij met het pand. „We zit ten nog gewoon in de stad. Dat is geweldig want we willen met on ze cliënten midden in de maat schappij staan." Over het contact met de buren heeft Wille nu een goed gevoel. „Voor de totstandkoming van het buurtbeheerplan zijn we een paar maanden lang intensief opgetrok ken. We begrijpen eikaars stand punt. En dat het beheersplan er De huiskamer van het HKPD aan de Dr. Stavermanstraat in Vlissingen. foto Lex de Meester ligt, bewijst ook dat we elkaar al pratende gevonden hebben." Ook Van Damme ziet de toekomst met de buren positief tegemoet. „De laatste dagen ben ik hier na tuurlijk al erg veel geweest en ik merk dat de buren me al beginnen te kennen. Ze roepen: 'Hee Thijs, hoe is het?' of 'Hee Thijs, heb je dit al gehoord?' Ze weten dat ze me kunnen aanspreken als er iets is." De verhuizing van de Coosje Bus kenstraat naar de Dr. Staverman straat heeft commotie opgeleverd. Omwonenden voelden zich over vallen door de komst van het HKPD en hebben tevergeefs gepro beerd de komst tegen te houden. „Of ik het een volgende keer an ders zou doen?", herhaalt Wille de vraag. „Zulk nieuws kan je nooit goed brengen. Het leidt altijd tot emoties en ik snap het nog ook. Maar wij weten dat er met onze cliënten afspraken te maken zijn en wij zorgen ervoor dat we waar maken wat we beloven. Maar mis schien hadden we bij de start van het proces beter moeten communi ceren. We hebben wel degelijk na gedacht over hoe we het moesten brengen. Maar misschien hebben we te hard achter de schermen al les op elkaar afgestemd en te wei nig met de buitenwereld." Uitlatingen over verhuizing verbazen Herstaco. door Theo Ciele MIDDELBURG - De drie Walcherse gemeenten komen binnenkort met een visie op de spreiding van de bedrijven in de regio. Volgens de Middelburgse wethouder Han- nie Kool-Blokland zijn Middel burg en Veere het inmiddels eens en verwacht men de kwestie bin nenkort ook met Vlissingen 'af te tikken'. De wethouder zei dit gisteravond nadat een meerderheid van de Middelburgse gemeenteraad had ingestemd om ten westen van Nieuw- en Sint Joosland aan te ko pen. De fracties van SP, Groen- Links, Christenunie, PPM Akdag en Middelburg Transparant - sa men tien zetels - stemden tegen de aankooop. De overige negen tien raadsleden (PvdA, WD, CDA, SGP en PPM Kraan) waren vóór. De gemeente heeft de grond nodig om er een bedrijventerrein aan1 te leggen. Volgens het college van B en W en ook de Middelburgse onderne mers heeft de gemeente dringend behoefte aan nieuw terrein. De ge meente wil eerst ruimte creëren door waar het kan Arnestein her in te richten en ook de verhuizing van de stalen huizenhandel Hersta co naar Vlissingen kan voor een paar jaar wat lucht geven. Daarna is het gisteravond gekochte terrein bij Nieuwland aan de beurt. Directeur Paul Hermsen van Her staco toonde zich gisteren desge vraagd verbaasd over uitlatingen van het Middelburgse college over mogelijke verhuizing van zijn be- De gemeenteraad van Middel- burg heeft gisteravond besloten tot aankoop van grond voor een bedrijventerrein ten westen van Nieuw- en Sint Joosland. drijf Herstaco zit nu op tien hecta re grond tussen het Kanaal door Walcheren en het bedrijventerrein Arnestein. Tussen de gemeenten Middelburg en Vlissingen is con tact geweest om Herstaco naar Vlissingen te verplaatsen. Maar re cent niet met Herstaco zelf, aldus Hermsen. Wethouder Kool-Blokland zegt dat vorig jaar nog contact is ge weest met Herstaco omdat het be drijf wilde uitbreiden. Toen is ook de optie van verhuizen genoemd. Herstaco-directeur Hermsen zegt dat een verhuizing van 50.000 ton aan stalen buizen 'een enorme toe stand' is en veel geld kost. Hij zit niet te springen om zijn bedrijf te verkassen. „We zitten hier hartstik ke goed." Volgens wethouder Kool-Blokland kan Herstaco een uitnodiging ver wachten als de bedrijvenvisie rond is. Met de tien hectare van Hersta co zou Middelburg een jaar of vijf vooruit te kunnen. O Rozette Wille, directeur Versla vingszorg bij Emergis: „We heb ben wel degelijk nagedacht over hoe we het nieuws moesten brengen." Auto in brand bij benzinepomp A58 ARNEMUIDEN - Twee mannen heb ben zondagavond bij Arnemuiden hun bestelauto langs de kant moe ten zetten toen er brand achter in het busje was uitgebroken. Zij par keerden bij een tankstation langs de A58. Medewerkers sloten voor de veiligheid meteen de pompen af. De brandweer heeft het brand je geblust. De mannen waren op een golfbaan voor een barbecue. Toen die was afgelopen hadden zij twee barbecues, drie gasflessen en wat plastic kratten ingeladen. PRUIMING SCHOENMODE I Papegaaistraat B Gcje www.vandereepe.nl Auto raakt in slip en eindigt in sloot VEERE - Een auto is gisteren rond 14.15 uur op de Bosweg in Veere van de weg geraakt. De 24-jarige bestuurster uit Reimerswaal raakte met haar auto in de slip, botste met de linkerzijde tegen een boom en kwam via het fietspad tot stilstand in een sloot. De auto mobiliste en een 20-jarige vrouw uit dezelfde gemeente die naast haar zat, kwamen met de schrik vrij. De auto raakte beschadigd. Kerstconcert OKK in Westkapelle WESTKAPELLE - Brassband Oefe ning Kweekt Kunst (OKK) geeft op zaterdagavond 20 december een kerstconcert in de NH Kerk aan de Markt, in Westkapelle. Het concert onder leiding van Ronny de Rooij is de afsluiting van het ju bileumjaar van OKK. Speciale gas ten zijn de Zeeuwse Muzikanten onder leiding van René Koelemaij. Het concert begint om 19.30 uur. KAT-koor houdt kerst-scratch MIDDELBURG - Het KAT-koor (Koor Aller Tijden) houdt zaterdag 20 de cember in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg een kerst-scratch. De hele dag worden bekende en minder bekende kerst liederen ingestudeerd. Aan het eind van de middag worden de lie deren ten gehore gebracht. Dit con cert begint om 17.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Voor de kerst-scratch is het gemengde koor uitgebreid tot zo'n zestig mensen. Dirigent is Dirk Laplasse. Franse drugstoeristen gaan nog 7 Dirpn XX71 titioo re \tc\ H \c\ iltQtP nauwelijks naar Terneuzen ZuCVCll WlIlIlclcilS Vdll IddlblC Verkoop softdrugs aan niet-lokalen blijft een juridisch probleem. TERNEUZEN - Terneuzen lijkt vrij wel volledig verlost van Franse drugstoeristen. Sinds de herope ning van coffeeshop Miami, enkele weken geleden, zijn er slechts en kele overlastmeldingen gerappor teerd. Het klantenbestand schom melt de voorbije maand rond de 300 klanten per week. Burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen: „Dat is zo'n beetje de om vang die wij ook voorstaan. De klandizie bestaat, zo blijkt uit de registratie, voor ongeveer de helft uit mensen uit de streek en voor de andere helft uit Belgen. Fransen komen amper nog in Terneuzen. Dat heeft ook te maken met het feit dat er in Terneuzen nog maar drie gram softdrugs per keer ge kocht mag worden. Voor Fransen blijkt dat gegeven aanleiding te zijn om door de tunnel naar Goes of Middelburg te glippen." Lonink is tevreden over de manier waarop nu in Terneuzen met de coffeeshops wordt omgegaan. „De beleidsaanpassing blijkt succesvol. Probleem is dat we ons beleid niet formeel kunnen vastleggen. Minis ter Ballin van Justitie biedt geen nieuwe instrumenten om drugs verkoop aan niet-ingezetenen te beperken. In een brief verwijst hij naar het proefproces in Maas tricht, maar we verwachten niet eerder dan eind januari uitspraak." Gemeente Middelburg reikte in totaal bedrag van 8000 euro uit. door Marina Kalle MIDDELBURG - De Spekcheques zijn voor de elfde en laatste keer uitgereikt. Zeven verenigingen en stichtingen in Middelburg kregen gisteren een bedrag voor hun goe de werk. Wethouder Albert de Vries overhandigde de cheques op het stadskantoor in Middelburg. De vetste cheque was van 1.500 eu ro. Dit bedrag werd twee keer weg gegeven. De eerste was voor de jeugdraad van wijkvereniging 't Zand/Stromenwijk. Die kreeg de cheque voor het organiseren van een halloweenfeest waar 150 kinde ren op af kwamen en voor het or ganiseren van een speeltuinfeest. Lynn den Boeft van de jeugdraad was zeer verbaasd toen het bedrag uitgereikt werd. „Ik kreeg tranen in m'n ogen toen ik het hoorde. Ik dacht dat we mis schien de helft zouden krijgen. Hier kunnen we nog jaren mee toe." De andere cheque van 1.500 euro was voor wijkvereniging 't Zand/Stromenwijk zelf De wijk vereniging ontving de cheque voor al het goede werk dat is ver richt de afgelopen jaren. Het geld is bedoeld om een beamer te ko pen. De vereniging heeft namelijk een buurtfilm gemaakt en zou die graag met de hele buurt willen be kijken. Normaal zijn de Spek cheques niet bedoeld om wensen te vervullen, maar omdat dit de laatse keer was dat ze werden uit gereikt werd er een uitzondering gemaakt. Waarnemend voorzitter Tonny van Hoorn was erg blij met het geld. „Die beamer willen we al 'Ik kreeg tranen in m'n ogen toen ik het hoorde. Hier kunnen we jaren mee toe' heel lang. Nu kan de jeugdraad ook karaokeavonden organiseren." Een ander hoog bedrag dat werd uitgereikt was 1.000 euro voor stichting Griffioen De Wijk. Zij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24