PZC Stadsraad Veere ontploft MtftoJ Advocaat vraagt om vrijspraak Wm> M 21 WALCHEREN 30 en 31 |g|||a^ ■i 27 Kinderen wandelen door kerstverhaal Burgerinitiatief N57 beloond Autogek Dit zijn géén paddo's r Overdracht van Westerscheldetunnel loopt vertraging op Dinsdag 16 december 2008 Tip? walcheren@pzc.nl Voltallig bestuur stapt op wegens 'minachting' door gemeentebestuur door Henk Postma veere - Het bestuur van de Stads raad Veere is met onmiddellijke in gang opgestapt. De aanleiding is het gemeenteraadsbeluit om de Spuikom voor vijf jaar in te rich ten als halfverhard parkeerterrein. Terwijl was afgesproken dat de bin nenstad op termijn autoluw zou worden. Een ander breekpunt is de gang van zaken tijdens de Stadsschouw van twee maanden geleden. Wet houders en gemeenteraadsleden zouden toen openlijk blijk hebben gegeven van 'minachting', zowel voor het werk van de stadsraad als voor opmerkingen van inwpners. Kortom, het was een 'duidelijke vertoning van schijndemocratie', schrijven de zes bestuursleden in hun ontslagbrief. Hun boosheid richt zich zowel op kernwethouder Jaap Melse (SGP) als op de gemeenteraad. Die zou den hun oren te veel hebben laten hangen naar secretaris Gert Geel hoed van de plaatselijke onderne mers en uitbater |an Mosmans van de vele cadeaushops in het stadje. Dat tweetal pleitte sterk voor ver betering van de gratis parkeermo- gelijkheden in de Spuikom. Stadsraad en ondernemers ston den daardoor op voet van oorlog. Zij verweten elkaar privémenin- gen te verkondigen in plaats van te luisteren naar de achterban. Kernwethouder Jaap Melse, die ook verantwoordelijk is voor het parkeerbeleid, had zich voorgeno men vredesbesprekingen te zullen leiden. Maar hij is nu zelf de kop van Jut. „De wethouder ziet het als een ruzie tussen de stadsraad en de ondernemers. Maar dat is het probleem niet", zegt de afgetre den stadsraad-voorzitter Hans Muschter, „We moeten constate- De stadsraad Veere voelt zich niet langer serieus genomen, nu de gemeente heeft besloten in de historische stadskern een parkeerterrein te verharden. ren dat de stadsraad, met 312 beta lende leden, noch door de wethou der, noch door de gemeenteraad serieus wordt genomen." Wethouder Melse betreurt het op stappen van het stadsraad-be stuur. „Ik kan me niet in hun op vatting herkennen." Volgens hem staat het gezamenlijk vastgestelde toekomstplan 'Veelzijdig Veere' nog lijnrecht overeind, inclusief de daarin vastgelegde belofte dat de stadskern op termijn autoluw wordt gemaakt. Hij benadrukt dat de verharding van de Spuikom een tussenoplos sing is voor vijf jaar. „Dan zijn daar evenementen mogelijk en hoeft niemand er meer met de as tot in de modder te staan." middelburg - 'Once in royal David's city' zingt een koortje vierstemmig in de Koepoort in Mid delburg. De jongste kinderen van de Klarenbeek- se basisschool Acaciahof luisteren aandachtig. Al le leerlingen van de school liepen gisteren aan het begin van de avond in groepjes een kerstwan deling van de Acaciahof aan de Zuidsingel naar de vestiging van Acaciahof in Klarenbeek. Onder- middelburg - Het was een histo risch moment gisteravond in de Middelburgse raadszaal. Voor het eerst nam de raad een burgerinitia tief over. De primeur is voor het Burgerinitiatief N57 dat vroeg om met Rijkswaterstaat te praten ten einde op de nieuwe N57 een maxi mumsnelheid van 80 km per uur te laten gelden. In de huidige plan nen wordt de maximumsnelheid 100 km per uur tussen de A58 en de President Rooseveltlaan in Mid delburg. Met uitzondering van de Christenunie stemde de hele raad in met het burgerinitiatief van Henk Seybel. Wethouder Frank Streng zal nu samen met de pro vincie bij Rijkswaterstaat pleiten voor de lagere maximumsnelheid. middelburg - Vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. Volgens ad vocaat C. Korvinus zijn dat de mo gelijkheden voor de Middelburgse rechtbank om uit te kiezen als er over twee weken een uitspraak wordt gedaan. Want zijn cliënt uit de gemeente Veere is absoluut niet schuldig aan een poging tot dood slag, zoals officier van justitie C. de Kimpe gisteren oordeelde. De Veerenaar was op 17 maart van dit jaar op bezoek in Vlissingen. Toen hij in zijn auto wilde stap pen, werd hij belaagd door twee jongemannen. Hij kon echter vluchten waarna die twee zijn au to beschadigden en zijn tomtom ontvreemden. Nadat zij hun weg vervolgden, stapte de Veerenaar in zijn auto en reed hen achterna. Hij wilde hen stoppen, zo verklaarde hij. Daarom reed hij ook over de stoep en botste 'heel zachtjes' te gen hen aan, waardoor ze vielen. De man besefte op dat moment dat hij niet bij machte was hen aan te houden, omdat hij alleen was en een van de twee mogelijk zelfs gewapend was. Daarop reed hij achteruit en probeerde te ver dwijnen. Agenten hadden zijn ach tervolging echter gezien en hiel den hem aan. Volgens De Kimpe stond voor haar een atypische verdachte, een man die erg ongelukkig had gerea geerd op het gedrag van de twee. Ze eiste een celstraf tegen hem van 150 dagen waarvan 105 voor waardelijk zodat de man, als de rechtbank die eis overneemt, niet meer terug de cel in moet. Korvinus stelde op zijn beurt dat er sprake was van psychische over macht. „Geconfronteerd met die enorme explosie aan geweld kon mijn cliënt niet meer helder den ken. Zonder te denken aan de ge volgen, handelde hij." Hij wees er ook op dat de twee, na die aanrij ding gewoon opstonden en over een hek konden klimmen. „Ze mankeerden niets." weg werden op verschillende plekken scènes uit het kerstverhaal gespeeld. Vanavond vanaf half zes lopen de kinderen van de Acaciahof aan de Zuidsingel de route. foto Lex de Meester ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Als enorme autogek is het jlink afkicken voor die dertiger uit Goes. Hij heeft een baan, ver bui ten de provincie, maar reist voor het gemak drie, vier keer per week op en neer met de trein. Dan kan hij op de terugweg nog bergen werk verzetten op de lap top, waarmee zijn baas hem heeft uitgerust. Die prachtige, blauwe bolide, met moderne snufjes, sterke motor en een over daad aan paardenkrachten staat intussen weg te kwijnen in zijn garage. „Ach", troostte een colle ga hem, „dan lijdt hij ook niet. Kun je hem altijd nog te koop zetten: z.g.a.n., altijd binnen ge staan, niks geleden, van een oud vrouwtje geweest."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23