Gemeente wil af van NHG 12391 PZC: 1KRAS.NL Meer alcoholcontroles rond de feestdagen Newcastle United - S underland Voetbalcruise 28 en 29 33 Schoeisel wordt symbool van Iraaks protest Breed Zeeuws front tegen vertrek diensten mnrnnmÊÊÊÊÊimm Vertrek op 30 januari wSSÊk waarom zou je verder zoeken hele jaar werkt Maikel toe naar die ene week DINSDAG 16 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 299 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Leo Beenhakker is op oorlogspad in Polen WALCHEREN VNG vindt garant staan voor hypotheken een taak voor het Rijk. DEN HAAG - De 443 gemeenten in Nederland vinden het te riskant om nog langer garant te staan voor hypotheken met een Nationa le Hypotheekgarantie. Hun belan genorganisatie VNG (Vereniging varf Nederlandse Gemeenten) overlegt met het Rijk over de ge meentelijke wens om binnen af zienbare tijd de gemeentelijke ga ranties over te dragen aan de staat. De Nationale Hypotheekgarantie wordt verstrekt voor hypotheken (en verbouwingen) tot 265.000 eu ro. Wie zijn hypotheek niet meer kan betalen, kan dankzij deze ga rantie een beroep doen op het Waarborgfonds Eigen Woningen, dat financiële hulp verleent. Dit fonds heeft een kapitaal, gevormd door bijdragen van iedereen die een hypotheek met Nationale Hy potheekgarantie heeft afgesloten. Per huizenkoper is die bijdrage 0,45 procent van het hypotheekbe drag. Mocht het Waarborgfonds onvoldoende geld hebben, dan moet de gemeente waarin de huis eigenaar woont bijspringen. De gemeenten vrezen nu dat ze in tijden als deze, met een wereldwij de fmancieel-economische malai se, vaker zullen worden aangespro ken op hun garantiestelling als 'achtervang' en dat ze die garantie dan niet waar kunnen maken. Daarom stellen ze voor dat het WJ Gemeenten zijn nu het econo- misch minder gaat bang voor de financiële gevolgen van de Natio nale Hypotheekgarantie. Die wil len ze aan het Rijk overdragen. Rijk voortaan voor dergelijke hypo theken garant staat. Een alternatief is dat de situatie voor verstrekte hy potheken bij het oude blijft en dat het Rijk bij nieuw NHG-verstrek- kingen geheel garant staat. Dat staat in een rapport over de toe komst van de NHG, dat onlangs naar de Tweede Kamer is ge stuurd. De nieuwe situatie zou in 2010 moeten ingaan. Vorige week nam de Tweede Ka mer een motie aan, om de NHG te verhogen naar 350.000 euro, en zo de stagnerende woningmarkt weer op gang te krijgen. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg neemt het initiatief om met alle Zeeuwse gemeenten en de provincie een breed front te vor men tegen het opheffen van het Zeeuwse politiekorps en verdwij nen van de rechtbank en mogelijk andere overheidsdiensten uit Zee land. De Middelburgse raad toon de zich gisteravond erg bezorgd over plannen die in Den Haag hier over gesmeed worden. WD'er Chris Simons zei gekscherend dat het misschien tijd wordt om de vrije staat Zeeland op te richten. EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7, 8; Me ningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cultuur: 29; Buitengebied: 30, 31; Sport: 33 t/m 37; Tv: 38 en 39. Met kerst let ik niet op mijn portemonnee zie pagina 2 en 3 reageer op www.pzc.nl Zeeland kan niet zonder eigen politiekorps eens 84% BAGDAD - Irak is in de ban van het 'schoenenincident'. Duizenden mensen Bush. Dat geldt in de Arabische wereld als een grove belediging. Volgens betoogden gisteren voor de vrijlating van de Iraakse journalist Muntazer een collega zei de 28-jarige journalist maanden geleden al dat hij zijn schoe- al-Zaid, die zondag zijn schoenen wierp naar de Amerikaanse president nen naar Bush zou gooien als hij daarvoor de kans zou krijgen. foto AP Inclusief minicruise Newcastle, 2 hotelnachten i en wedstrijdkaarten- L Zie www.kras.nl/29155 Tf- o.fa.v 2 u MIDDELBURG - Wie rond de feestda gen met drank op achter het stuur wil kruipen, moet deze maand extra op zijn hoede zijn. De politie steekt veel extra energie in alcohol controles. 'Vliegende brigades' worden op pad gestuurd om drankrijders op de Zeeuwse wegen te betrappen. Ook elders in het land worden de controles opgevoerd, zo liet giste ren het Korps Landelijke Politie diensten (KLPD) weten. De extra inspanning wordt gedaan wegens de nieuwe Bob-campagne van Ver keer en Waterstaat. Uit onderzoek van Rijkswaterstaat blijkt overigens dat steeds minder mensen achter het stuur kruipen na het nuttigen van alcoholische dranken. pagina 26: controle op alcohol intensiever Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1