Belgische atleten zijn oppermachtig zijn klasse apart Trainer Chaves baalt van situatie bij Savok z pzc Maandag 15 december 2008 31 J Morres/Hulst levert één set in maar behoudt wel de ongeslagen status. door Peter van Kouteren middelburg - De volleybalsters van Morres/Hulst gaan in de regio divisie na winst op Volley Zuid (1-3) ongeslagen de winterstop in. Savok verspeelde in de promotie klasse in de ontmoeting met het op de derde plaats geklasseerde Udenhout een 2-t-voorsprong en verloor met 3-2. Volley Zuid-Morres/Hulst 1-3 (19-25, 14-25, 20-25, 26-24): Voor het eerst in weken verloor de Huls ter formatie een set. Dat was de verdienste van een keihard wer kend Volley Zuid, dat een gebrek aan lengte met een geweldige in zet compenseerde en in verdedi gend opzicht veel redde. Toch wa ren de Zeeuws-Vlamingen aanzien lijk beter. In de eerste set gingen beide teams geruime tijd gelijkop. Vanaf het moment dat de Hulster formatie het tempo opschroefde, werd afstand genomen. In de twee de set stond er geen maat op het spel van de Zeeuwen, die zonder al te veel inspanning overtuigend wonnen. Gemakzucht leidde ertoe dat in de derde set Volley Zuid terug in de wedstrijd kon komen. Morres/ Hulst won die set nog wel, maar stuitte in het vierde bedrijf op een voor een punt knokkende thuis ploeg, die naar 12-5 uitliep. Dat bleek net voldoende. Savok-Udenhout 2-3 (24-26, 25-23, 21-25, 25-22,15-13): De Sasse formatie was in de vierde set dicht bij een 3-1-zege, maar slaagde er met twee setzeges op zak niet in om een 24-20-voorsprong te be houden. Dat was deels te wijten aan eigen fouten. De thuisploeg verzuimde om in die fase koel en zakelijk te spelen en wilde het alle maal te mooi doen. „Ze moeten verdorie wel luisteren", mopperde trainer Freddy Chaves. „Ik zeg in elke time-out tot vervelens toe het zelfde." De oefenmeester deed ver der zijn beklag over de geringe trai ningsopkomst. „Dinsdag had ik er vier op de training, vrijdag waren er zes. Dan kun je geen team trai nen." Volgens Chaves is dat één van de voornaamste oorzaken voor de malaise. „Ik zal met de technische commissie moeten pra ten. Er zijn verschillende goede jeugdspeelsters, maar die missen nog kracht. Toch zullen we het daar in de toekomst van moeten hebben. Er moet jeugd overko men." Savok begon de wedstrijd met een forse nederlaag in de eer ste set. Daarna nam de thuisploeg het initiatief Dat resulteerde in twee setzeges op rij en een ruime voorsprong in de vierde set. Die ging in de slotfase verloren, waar na ook de vijfde set werd verloren. De volleybalsters van Morres/ Hulst verslaan ook Volley Zuid en gaan ongeslagen de winter stop in. Savok geeft tegen Uden hout een zege uit handen. om mee verder te komen. Jammer voor haar dat de ruin even verzet toonde, anders was de uitslag pre cies andersom geweest. Want dat koste haar vier punten." In de tweede proef reed Louws met Zion naar een afgetekende 'Als je hem in zijn waarde laat, is hij bereid om voor je te werken' overwinning (67.33 procent). Waar de nummers twee tot en met vijf met een verschil van amper een procent tegen elkaar aanschurkten, sloeg Louws een ware krater naar de rest. De Middelburgse toonde zich na afloop gelukkig met haar optreden. „Ik heb Zion voor Leu- nis van Lieren gereden. Het klikte meteen tussen ons. Ie zou kunnen zeggen: liefde op het eerste ge zicht. Zion is een fijn paard, maar erg gevoelig. Als je hem in zijn waarde laat, is hij bereid om voor je te werken. Toen ik enkele maan den geleden de kans kreeg hem te kopen, heb ik het ook meteen ge daan. Alleen het geluid van buiten af vormt nog een probleem. Daar kan hij erg gespannen op reageren. Maar daar zal hij aan moeten wen nen. En het gaat steeds beter." Met de derde plaats (65 procent) schaarde Lisette den Dekker uit Kloosterzande zich met Hinde bij de langgerekte groep die begin ja nuari knokt om de nog resterende startbewijzen voor de finale. Alleen Theo Rabout kan in Jules Unlimitedloop nog enigszins volgen. door Wim de Vos terneuzen - Alleen Theo Rabout kon gisterochtend in de Jules Unli mitedloop lang meestrijden om de eerste plaats. Desondanks was het dit weekeinde echter een Belgisch festival in de Zeeuws-Vlaamse lo pen. Zaterdag ging de overwin ning in de Scheldoradoloop naar Peter de Petter uit Oudegem, giste ren was de Jules Unlimitedloop in Breskens een prooi voor Jan Daems uit het verre Kasterlee. De halve marathon in Terneuzen werd zaterdag uiteraard geken merkt door de scherpe koude die het loperspeloton teisterde. De temperaturen kwamen nauwelijks boven het nulpunt. Dat was voor de lopers en loopsters geen pretje. Desondanks maakten vooral de Belgische lopers er een harde wed strijd van. Eerder dit jaar, in de Piet Spruit Memorial, had Peter de Petter zijn visitekaartje al afgege-. ven. Hij voerde in het bos van de Braakman toen een felle strijd met Matti Buysse, die De Petter uitein delijk verloor. Tijdens zijn volgende optreden op Zeeuws-Vlaamse bodem liet hij er geen enkele twijfel over bestaan wie de sterkste was. De Petter ging het gevecht met de concurrenten niet aan. Nee, hij koos meteen voor de aanval en moest uiteinde lijk alleen strijden tegen de weers omstandigheden. De voorsprong was meteen duidelijk en alleen een inzinking had hem de eerste plaats nog kunnen kosten. De Petter bleef echter in zijn een tje vooruit en achter hem voerde het - Belgische - trio Matti Buysse, Patrick Hembrecht en Nico Ros een aantrekkelijk gevecht uit. Buy- se moest als eerste lossen en toen Hembrecht nogmaals versnelde was ook Ros geklopt. Frank Boere- bach uit Hoek werd met zijn ze- De atleten lopen over het strand richting Cadzand. Geheel rechts met pet Sjaak Luteijn, Nederlands kampioen bij de veteranen. foto Peter Nicolai vende plaats de best geklasseerde Zeeuws-Vlaming. Bij de vrouwen won Petra Rasenberg deze halve marathon voor de tweede keer op rij. Ze liep ver voor de overige vrouwen uit naar een nieuwe ze ge. Esther Platteeuw zorgde op de vijf kilometer eveneens voor een Zeeuws-Vlaams succes. Met Jan Daems kreeg de Jules Unli mitedloop een sterke winnaar op de erelijst. De Belg uit Kasterlee was gisterochtend al vroeg vertrok ken om op tijd in Breskens te kun nen zijn. Daems staat in zijn land vooral bekend als een duatleet. De 38-jarige Belg maakt bijvoorbeeld deel uit van het Endurance Team Kasterlee, maar won dit jaar al ver schillende lopen. Zondag staat de winterduathlon Belgische atleten heersen dit weekeinde in de Zeeuws-Vlaam se trimlopen. Peter de Petter en Jan Daems winnen in respectieve lijk Terneuzen en Breskens. van Kasterlee op het programma, een wedstrijd waarin hij vorig jaar nog vijfde werd. In Breskens kon Theo Rabout bijna de helft van de in totaal negentien te lopen kilo- - meters Daems volgen, maar toen de Belg versnelde moest de Aar- denburgse atleet passen. Toch kwam Rabout in de slotfase nog aardig dichtbij. „Maar dat kwam vooral omdat ik onbekend was met het parkoers, waardoor ik meer meters heb gelopen", ver klaarde Daems. Bij de vrouwen was de voormalig Temeuzense Karin Bakker een klasse apart. Zij won met overmacht en gaf aan zich behoorlijk thuis te voelen in deze omgeving. „Over een paar we ken doe ik mee aan de Kerstloop. Ik vind het tof om hier te lopen", zei de inwoonster van Roeselare. De vijf kilometer werd bij de man nen gewonnen door Peter van Waes uit Aardenburg en Marga van de Broecke uit Breskens bij de vrouwen. La Porte D'or is nog zonder puntenverlies oostburg - In de eerste klasse van het Orevo-zaalvoetbal mag La Por te D'or zich winterkampioen noe men. De formatie uit IJzendijke won met 6-0 van GAOS en gaat daardoor zonder puntenverlies de winterstop in. Achtervolgers Telepost/Belderok en De Blauwe Tulp bleven beide in het spoor door allebei met 5-0 van respectie velijk Oud Sluis en MD Meeusen te winnen. Ruime overwinning vrouwen Scheldesport terneuzen - De vrouwen van Scheldesport wonnen in de Zeeuwse basketbalcompetitie met ruim verschil (73-29) van Volhar ding. Bij de rust was de stand 29-11 in het voordeel van Scheldesport. In de tweede helft liep het team van Martin van Ham uit naar een marge van ruim veertig punten. Topscoorster bij Scheldesport was Marjolein Kruijsse met 28 punten. Royal/De Parel verliest ATB-wedstrijd in aansluiting met de top Westdorpe afgelast sas van gent - Na de 3-5-neder- laag tegen Business Fun verlie zen de driebanders van Royal/de Parel de aansluiting met de kop in poule twee van de tweede divisie, lens van Dam had geen schijn van kans tegen Peter Witveld. Etienne van Damme verloor kansloos van Jos Nieuwenhuizen. Tonny Dobbe- laere kwam in een sterke match re mise overeen en Eddie van Goethem won van Henri Lander. Scheldesport 2 is te sterk voor koploper terneuzen - De basketballers van Scheldesport 2 brachten koploper Virtus de eerste nederlaag toe. De ploeg won het duel in de eerste klasse rayon met 97-74. De basis werd in het begin van de laatste periode gelegd, na een 44-38-rust- stand en 57-59-achterstand. De Ter- neuzenaren scoorden veertien punten achter elkaar. Alexander van Glansbeek maakte 22 punten. westdorpe - De achtste wedstrijd in de strijd om de Zeeuwse ATB op het Finlandcircuit in Westdor pe gaat niet door. De wedstrijd zou zaterdag 27 december worden verreden. Organisator Danny Soethaert heeft deze beslissing om organisa torische redenen moeten nemen. „Er was geen andere mogelijk heid." De competitie bestaat nu nog uit negen wedstrijden. Groene Ster speelt met tweede team van MMS Roosendaal - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen maak ten in de aanloop naar de topper tegen Schouwse Boys van woens dag korte metten met MMS Uni ted 2. In Roosendaal trakteerden ze hun tegenstander op een 2-10- nederlaag. Hoessein Bouzambou, Etienne Mallie, Salirn Ben Sellam, André Siereveld en Ashraf Elhtouz scoorden elk tweemaal. De Savok-speelsters Nienke Sterenborg (nummer 5) en Evelien Bakker (8) vormen het blok bij een aanval van Udenhout. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87