met zege af Zevenklapper voor Sluis Doelpunten van Rawidjan en Kabal bezorgen RIA W. zege op Axel: 0-2 n Vrouwen van Zaamslag vernederen Bruse Boys Z PZC Maandag 15 december 2008 35 Afkoelingsperiode na commotie rond treffer van Sinan Coban. door Jack Begijn TERNEUZEN - De wedstrijd tussen Terneuzen en Steenbergen ken merkte zich gistermiddag voorna melijk, door chaos. Scheidsrechter De Rover uit Dordrecht legde na een kwartier spelen in de tweede helft de wedstrijd tien minuten stil voor een afkoelingsperiode. De aanleiding was de 3-1 die Sinan Coban voor Terneuzen maakte in vermeende buitenspelpositie. De grensrechter van de bezoekers vlag de, maar De Rover wuifde het sig naal weg en keurde de treffer goed. Op dat moment ging alles wat Steenbergen was verhaal ha len bij de leidsman. Ton Vroon deed dat wat al te na drukkelijk en kreeg zijn tweede ge le kaart. Door deze actie waren de rapen pas echt gaar bij Steenber gen. De Rover werd in het nauw gedreven en blies af, om vervol gens snel zijn kleedkamer op te zoeken, de spelers van beide par tijen in afwachting van wat ko men zou, achterlatend. „Ik voelde me door het hele elftal van Steenbergen belaagd", zei De Rover na afloop. „Mijn rapporteur begeleidde me en zei tijdens de af koelingsperiode dat ik de juiste be slissing had genomen met het goedkeuren van het Terneuzense doelpunt. Zoveel frustratie heb ik in mijn loopbaan nog niet meege maakt. Ik voelde me echt niet meer op mijn gemak en wilde er definitief een punt achter zetten. Na overleg met de rapporteur en de beide aanvoerders besloot ik de wedstrijd uit te laten spelen." Later in de wedstrijd mocht ook Dennis Uitdewilligen na een twee de gele kaart vertrekken. De wedstrijd begon rommelig, maar Terneuzen profiteerde onvol doende van de onmacht van Steen bergen. Jonathan Constancia had geen vaste bewaker en werd ook in de zone veel vrijheid gegund. Met enkele goede acties zette hij zijn medespelers vrij voor doel, maar Terneuzen slaagde er niet in te scoren. Daarnaast kwam de thuisploeg niet lekker in het spel door het hobbelige veld en veel miscommunicatie. Halverwege de eerste helft zette Constancia zijn ploeg op voorsprong na een afge meten hoekschop van Remco van Leeuwen. Steenbergen worstelde, maar kwam op Zeeuwse bodem niet boven. Uit de enige fatsoenlij ke aanval uit de wedstrijd maakte Ton Mulders na een half uur spe len de gelijkmaker. Op slag van rust kopte Roel Alberti op de lat. Uit de rebound bracht hij met een rollertje en met dank aan een blun derende doelman Hagens de 2-1 voor Terneuzen op het scorebord. In de tweede helft ging Terneuzen verder met het creëren en om zeep helpen van kansen. Na de af koelingsperiode werd er nauwe lijks meer gevoetbald en zaten de trouwe supporters hun tijd plicht matig uit. Fons Baart, technisch manager bij de thuisploeg, kon nog geen duide lijkheid geven over de opvolger 'Zoveel frustratie heb ik in mijn loopbaan nog niet meegemaakt' van de vertrekkende Ardian Lekaj. „We zijn volop bezig, maar er is nog geen witte rook. Voor de nieuwjaarsreceptie maken we de naam van de nieuwe trainer be kend." Lekaj zei tevreden te zijn over de eerste seizoenshelft. „Op vandaag na hebben we goed voet bal op de mat gelegd. We staan nu op de derde plaats. Wij gaan voor de prijzen, dat mag duidelijk zijn." En over zijn toekomst: „Daar ben ik altijd mee bezig. Ik ben bena derd door drie clubs, waarmee ik binnenkort ga praten." Terneuzen-Steenbergen 3-1 (2-1). 22. Jonathan Constancia 1 -0, 32. Tom Mulders 1-1, 42. Roel Alberti 2-1, 59. Sinan Coban 3-1. Scheidsrechter: P. de Rover (Dordrecht). Rode kaart (2x geel): Ton Vroon, Dennis Uitdewilligen (beiden Steenbergen). Gele kaart: Maik de Wolf (Terneuzen), Harry Damen en Klaas van der Spoel (beiden Steenber gen). Aantal toeschouwers: 200. Gelijkspel voor Clinge, Biervliet geeft zege in slotfase uit handen. AXEL - Koploper RIA W. boekte gisteren op het veld van Axel een 2-o-overwinning. Jong Ambon (3-1 tegen Hontenisse) liet zich niet verrassen en bleef daarmee in het spoor van de ploeg uit West- dorpe. Hekkensluiter Zeeland Sport ver raste met een 1-1-gelijkspel bij Clin ge dat hierdoor verder achterop raakte in de titelstrijd. Biervliet te gen Patrijzen eindigde in een 1-1-gelijkspel door een late treffer van invaller Ouassim Hamoudi. Axel-RIA W. 0-2: RIA W. gaat als koploper de winterstop in. De Westdorpenaren scoorden giste ren na rust twee keer in Axel en pakten daarmee de punten. Het was een tegenvaller voor de thuisclub, die opnieuw uitblonk in machteloosheid. Met vijftien doel punten voor en tien tegen in twaalf duels is het verhaal van de eerste competitiehelft van Axel ver teld. Een dergelijk aantal biedt slechts zelden perspectief op een toppositie in de vierde klasse. Bij RIA W. staat de teller al op 28 treffers voor en 15 tegen. Dat ziet er heel wat beter uit. Daarvan maakte de in Axel woonachtige Daryl Rawidjan er elf De kleine, aalvlugge spits is samen met zijn van Sluiskil overgekomen maatje Ferdi Kabal de doorslaggevende factor. Zo ook gisteren. Beiden wa ren doeltreffend in het Axelse Bos. De 23-jarige Rawidjan maakte de openingstreffer na bijna een uur spelen. Steve Kesteleijn nam de vrije trap, de Axelse defensie tastte mis en de handige anavaller scoor de. Daarna speelde hij een belang rijke rol in de beslissende treffer van Kabal. Hij kopte knap en precies in de loop van Kabal die op zijn beurt doelman Tonny van der Veen van Axel omspeelde om de bal in het lege doel te droppen. Die tweede dreun kwam hard aan in het Axel se Bos. Rawidjan was van mening dat zijn ploeg verdiend de punten pakte. „Vooral op basis van de tweede helft. We begonnen sterk, maar daarna nam Axel het initia tief over. Tijdens de rust vroeg on ze trainer Piet de Vries om Axel minder te laten voetballen, direc ter op de huid te kruipen. We moesten ze aanpakken. Dat is ge lukt gezien het beeld na rust." Jong Ambon-Hontenisse 3-1: In de eerste helft waarin Jong Am- bon meer balbezit en ook meer kansen had, werd de thuisploeg al na vier minuten op voorsprong ge holpen door een eigen doelpunt: 1-0. Kort na het begin van de twee de helft verdubbelde Remco Felius met een afstandsschot de marge: 2-0. Een kwartier later klopte Eldridge Pentury de Hontenisse- defensie op snelheid en schoot de 3-0 binnen. In de slotfase kwam Hontenisse nog terug tot 3-1 door Jeroen Maas, maar deze treffer bracht de spanning niet terug in de wedstrijd. Clinge-Zeeland Sport 1-1: De thuisploeg opende sterk met al in de eerste minuut een treffer van Thomas Leegwater: 1-0. De ploe gen waren echter vrijwel de hele wedstrijd aan elkaar gewaagd en na een half uur leverde dit de ge lijkmaker op van Joren Lammers na een fraaie aanval van de Vlissin- gers:T-i. Vooral in de slotfase van de wed strijd drong Clinge nog wel wat meer aan via opportunistisch spel, maar echt veel kansen leverde dit niet op zodat de wedstrijd in een terecht gelijkspel eindigde: 1-1. Biervliet-Patrijzen 1-1: Een licht overwicht voor de thuisploeg in het eerste halfuur leidde in deze fa se tot 1-0 via Tim Bogaart. Het laat ste kwartier voor de rust was voor de bezoekers, maar kort na de thee voerde Biervliet weer de boven toon, waarbij de ploeg verzuimde verder afstand te nemen. Gaandeweg de tweede helft kwam de wedstrijd weer meer in even wicht, maar leek Biervliet toch op weg naar de vierde overwinning dit seizoen. Kort voor tijd bracht invaller Ouassim Hamoudi de be zoekers echter alsnog langszij: 1-1. Ferdi Kabal (midden) zit klem tussen de Axel-spelers Bart Cornelissen (links) en Niels Gommers. foto Camile Schelstraete Leider RIA W. behoudt door een 2-0-zege bij Axel zes punten voorsprong op Jong Ambon. Het gat met nummer drie Clinge be draagt nu acht punten. Graauw ruim langs Schoondijke, Koewacht rekent af met Sluiskil. door Peter Snelders TERNEUZEN - Sluis begint op stoom te komen in de' vijfde klasse van het zondagvoetbal. Na enkele over winningen op rij werd ditmaal SDO'63 kansloos gelaten (7-1). Op vallend was ook de ruime winst van Graauw op Schoondijke (5-2). Koewacht-Sluiskil 4-0 (1-0): Koe wacht speelde voorzichtig en Sluis kil miste de kracht om het Koe wacht echt moeilijk te maken. Scoreverloop: Koen de Vliegher 1-0, Jarmo Gilling 2-0, Robin Mariman 3-0, Meivin Rijckaert 4-0. Sluis-SDO'63 7-1 (4-1): In de begin fase kon SDO'63 nog enige tegen stand van ..betekenis bieden en zelfs na een achterstand op gelijke hoogte komen. Daarna nam de thuisploeg het initiatief in handen en liep nog in de eerste helft uit naar een veilige 4-1-voorsprong. Scoreverloop: Andrew Wesbeek 1-0, Michel Colpaart 1-1 (strafschop), Koen Quaak 2-1, Patrick Vinke 3-1, Byron Bentley 4-1 en 5-1-, Andrew Wesbeek 6-1, Byron Bentley 7-1. Graauw-Schoondijke 5-2 (3-1): Binnen een tijdsbestek van vier mi nuten liep de thuisploeg uit naar 2-0. Voor de pauze werd het ook nog 3-1. Toen Schoondijke in de tweede helft terug kwam tot 3-2 kon het alle kanten uit. In de 88e minuut besliste Ronald Vael dit duel door 4-2 te scoren. Scoreverloop: Marcel Verschuren 1-0, Karei Steijaert 2-0, Matthijs Ruyten- burg 2-1, Marcel Verschuren 3-1, Mat thijs Ruytenburg 3-2, Ronald Vael 4-2 en 5-2. Vogelwaarde-Philippine 3-2 (2-1): Op basis van de eerste helft was de overwinning van de thuis ploeg niet onverdiend. Toen had Vogelwaarde een veldoverwicht en kreeg de beste kansen. De twee de helft was evenwichtiger. Scoreverloop: Dennis Vlassenrood 1-0, Artjan Lambert 2-0, Chiel de Smet 2-1, Artjan Lambert 3-1, Maarten de Groe ne 3-2. Hoofdplaat-Groede 4-1 (1-0): De cruciale fase speelde zich af tussen de 70e en 73e minuut. In de 70e minuut sprong een kopbal van Ralf Kramer via de onderkant van de lat en de binnenkant van de paal uit het Hoofdplaat-doel. In plaats van 1-2 werd het drie minu ten later 2-1. Op dat moment brak er iets bij Groede en kon de thuis ploeg naar 4-1 uitlopen. Scoreverloop: Bart de Smit 1 -0, David Almekinders 1-1, Eli Bolleman 2-1, Bar ry Sutin 3-1 en 4-1. Corn Boys-Terhole 4-1 (1-1): In de eerste helft kon Terhole goed aanklampen. Toen Corn Boys na de pauze het tempo opvoerde werd het krachtsverschil duidelijk. Scoreverloop: Steven de Meijer 1 -0, Kevin van de Brande 1-1, Martijn Mar- celis 2-1, Ricky Roeb 3-1, Victor Roe- giers 4-1. Terneuzen blijft leider in derde klasse dankzij ruime zege bij Sarto. door Peter Snelders TERNEUZEN - Slechts vijf van de tien voetbalwedstrijden waarbij een Zeeuws-Vlaams vrouwenteam betrokken was gingen door. De rest werd afgelast. Terneuzen won in de derde klasse van het zondag voetbal met 5-0 van Sarto en gaat als herfstkampioen de winterstop in. In de vierde klasse van het zater dagvoetbal won IJzendijke dankzij een sterke tweede helft met 3-0 op het kunsgras bij FC Dauwendaele. Zondagvoetbal. Derde klasse. Sarto-Terneuzen 0-5 (0-1): Al in de eerste helft domineerde Terneu zen constant. Toen liet het nogal wat scoringskansen liggen. Pas na de rust helft kwam de doelpunten- machine op gang. Laura Grguric gaf haar verjaardag een extra tintje door twee keer te scoren. Scoreverloop: Annelien van Hecke 0-1, Emily van Vooren 0-2, Annelien van Hecke 0-3 (strafschop), Laura Grguric 0-4 en 0-5. Vijfde klasse. Vivoo 2-Axel 0-4 (0-3). Scoreverloop: Evelien Bleyenberg 0-1 en 0-2, Linda van Meurs 0-3, Evelien Bleyenberg 0-4. Zaterdagvoetbal. Vierde klasse. FC Dauwendaele-IJzendijke 0-3 (0-0). Scoreverloop: Maud Kuijpers 0-1, Kel ly van Leeuwen 0-2, Rosanne Lammers 0-3. Vijfde klasse. Bruse Boys-Zaamslag 1-12 (0-5). Scoreverloop: Esther Win ter 0-1, Karin Schellekens 0-2, Linda Stouthamer 0-3, Karin Schellekens 0-4, Mandy Heppener 0-5, 0-6 en 0-7, Mi- lou Hamelink 0-8, Karin Schellekens 0-9, Mandy Heppener 0-10, Milou Ha melink 1-11, Karin Schellekens 1-12. ZSC'62-Oostburg 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85