afgelasting Steen blijft ontgoocheld dure punten achter na late gelijkmaker z PZC Maandag 15 december 2008 31 Ploeg Demanet vanuit Nieuwegein weer terug naar huis gestuurd. iooBarry van der Hooft NIEUWEGEIN - De woorden van Ga by Demanet lieten aan duidelijk heid niets te wensen over. „Dit is een schande", sprak de trainer van Hoek zaterdagmiddag rond de klok van kwart voor twee. Hij stap te daarna het strafschopgebied uit, beet op zijn tong, maar keek nog wel even met een dodelijke blik naar scheidsrechter Van Ewijk. De leidsman had zojuist, nog geen uur voor de aftrap, besloten dat het duel Geinoord-Hoek werd afge last. Dat besluit leidde tot woede bij de Zeeuws-Vlaamse club. Erevoorzit ter John Bravenboer stapte ook het veld op om naar het verhaal van de arbiter te luisteren en zijn mening te geven. Het hielp niets, want Van Ewijk bleef bij zijn be sluit. Tot ongenoegen van alles en iedereen bij Hoek. „We hebben tweeënhalf uur in de bus gezeten", brieste Demanet. „En nu kunnen we weer tweeën half uur terug. Terwijl er op dit veld gewoon prima gevoetbald kan worden. Het gaat om een stuk van twee, drie vierkante meter in het strafschopgebied. Daar moeten ze alleen een beetje zand op gooien. Maar ik begreep van de scheidsrechter dat de mensen van Geinoord dat niet wilden." Bij Hoek kregen velen het gevoel dat de thuisclub het niet zo erg vond dat de wedstrijd alsnog werd afgelast. Gemoord bezet op de ranglijst van de hoofdklasse B de voorlaatste plaats, i „Die trainer (Bert van Sas) zei een paar keer tegen de scheidsrechter dat het veld volgens hem onbe speelbaar was", aldus Demanet. In de bestuurskamer benadrukten en- kele bestuursleden van Geinoord de gang van zaken heel spijtig te vinden. „Laat ik nu maar niets zeg gen", fluisterde de trainer van Hoek. Het besluit kwam echter volledig op het conto van scheidsrechter Van Ewijk, of hij nu wel of niet beïnvloed was. „Tot twaalf uur vanmiddag waren alle wedstrijd hier afgelast", legde de arbiter uit. „Omdat het twee graden boven nul zou zijn, hoopte men hier het veld op tijd bespeelbaar te krijgen. Het ligt er ook best goed bij, alleen zijn er in de strafschopgebieden te veel harde, gladde stukken. Ik kijk naar de veiligheid van de spelers. Als iemand zijn been breekt, zijn wij als arbitraal trio verantwoorde lijk." Van Ewijk voegde er nog aan toe dat hij het onbegrip bij Hoek wel enigszins kon begrijpen. „Ik be treur het dat die mensen zo lang in de bus hebben gezeten. Darom hebben we ook nog gekeken of we op een ander veld konden spelen. Dat lag er prima bij, maar er stond geen omheining rond het veld. Ge zien de reglementen mag er dan geen hoofdklassewedstrijd op ge speeld worden. Leuk is het in ie der geval niet. Ik fluit nu dertig jaar en heb dit nog nooit moeten doen." De kans bestaat nu dat het duel aanstaande zaterdag opnieuw wordt vastgesteld. Voor Geinoord staat dan een bekerwedstrijd op het programma, maar de KNVB kan dat doorschuiven om het in- haalduel mogelijk te maken. Als Hoek inderdaad opnieuw naar Nieuwegein moet afreizen is Gaby Demanet er niet bij. „Ik moet voor mijn werk met een klas op skista- ge in Oostenrijk. Dat staat al gerui me tijd vast en daar kan ik niet on deruit. Daarom hoop ik dat Hoek hier volgende week niet weer naar toe moet." Het duel Geinoord-Hoek wordt nog geen uur voor de aftrap afge last door scheidsrechter Van Ewijk. Bij Hoek zijn ze niet te spreken over de gang van zaken. Terneuzen D1 kan niet opnieuw stunten TERNEUZEN - Na de verrassende 1-3-overwinning van vorige week op FC Den Bosch D2 konden de D-pupillen van Terneuzen zater dag niet opnieuw stunten. Op ei gen veld ging de Zeeuws-Vlaamse tweede-divisionist met 0-3 ten on der tegen middenmoter Jeka Dl. Bij rust keek Terneuzen tegen een 2-0-achterstand aan. In de tweede helft probeerde het de bakens nog wel te verzetten, maar alleen Jeka wist nog te scoren: 0-3. HW'24 houdt Goes op 0-0, Aardenburg pakte punten in Middelburg. TERNEUZEN - Steen gaf in de derde klasse van het .zondagvoetbal in de slotfase tegen FC Bergen een zege uit handen (2-2). HW'24 hield ti telkandidaat Goes op 0-0, terwijl Aardenburg afrekende met hekken sluiter Zeelandia Middelburg (1-3). Steen-FC Bergen 1-1: Niet voor het eerst dit seizoen verspeelde Steen in de laatste minuten kostba re punten. Na een zwakke eerste helft keek de thuisploeg dankzij een kopbal van Roald Wilbrink te gen een 1-0-achterstand aan. Eén minuut na rust schoot Sander van Remortele een voorzet van Wouter de Neijs binnen. Amper tien minuten later was jubilaris De Neijs, die zijn 350e wedstrijd speel de, opnieuw betrokken bij een doelpunt. Uit zijn voorzet tikte Ed dy van den Bosch de 2-1 binnen. De thuisploeg leek op rozen te zit ten, maar bracht zichzelf in de pro blemen. Dave de Waal pakte ver op de helft van de tegenstander een tweede, domme gele kaart. Nadat Sander van Remortele Geen doelpunten bij duel Bevelanders-Spui KAMPERLAND - Spui kwam in de vierde klasse van het zaterdagvoet bal op bezoek bij Bevelanders niet tot scoren. Het duel eindigde zoals het begon: 0-0. Een matige eerste helft leverde nauwelijks hoogtepunten op. In de tweede helft was Bevelanders meer in de aanval en loerde Spui op de counter. Uitgespeelde kan sen vielen er echter niet te note ren. De eindstand gaf het wed strijdbeeld dan ook goed weer. (paal) en Eddy van den Bosch mo gelijkheden op de 3-1 hadden la ten liggen, zorgde Wilbrink in bles suretijd met de punt van zijn schoen voor 2-2. Goes-HW'24 0-0: Voor rust wa ren er twee goede kansen voor een iets beter Goes, maar Kyle Doesburg en Padden van den Wa ter wisten deze niet te benutten. De bezoekers hadden pech met een inzet die tegen de paal eindig de. Een in de tweede helft fel aan dringend Goes kreeg via jordy den Toonder een goede kans om de score te openen, maar oog in oog met de doelman schoot hij naast. Een kwartier voor tijd kreeg HW- middenvelder Kieran O'Shea zijn tweede gele kaart en kon hij ver trekken, maar ook tegen tien man kwam de thuisploeg niet tot sco ren. Zeelandia Middelburg-Aarden burg 1-3: Na twaalf minuten wa ren de Zeeuws-Vlamingen dicht bij 0-1, maar de inzet van topsco- Steen geeft een zeker lijkende ze ge op FC Bergen nog uit handen (2-2). HW'24 speelt bij Goes ook gelijk, terwijl Aardenburg met 1-3 wint in Middelburg. Kloetinge is mild voor Wilhelmina'26 KLOETINGE - Kloetinge verzuimde zaterdag tegen Wilhelmina'26 een monsterscore neer te zetten. De ploeg van de vertrekkende trainer Diederik Hiensch bleef op eigen veld steken op 3-0. Binnen zeven minuten stond het via een eigen doelpunt van Marcel de Waal en een treffer van Mervin Niemantsverdriet al 2-0. Na rust kon alleen Niels Kole daar nog een treffer voor Kloetinge aan toevoe gen (3-0). rer Niek van Sprundel eindigde op de paal. Gaandeweg de eerste helft kwam de thuisclub beter in de wedstrijd. Na de opleving zakte de thuisclub echter weer terug en had het geluk dat Marco de Croo- ck in de slotfase van de eerste helft namens de gasten de lat trof Kort na de pauze kreeg-het duel een belangrijke wending. Een in zet van Thomas Leurgans werd op de doellijn met de hand gekeerd door Middelburger jesper Davidse. Scheidsrechter Van Leeuwe restte niets anders dan de actie met rood te bestraffen en een strafschop toe te kennen aan de gasten. Michiel Leyte wist wel raad met het buiten kansje. De Middelburgers lieten de kopjes echter niet hangen en kwamen verrassend snel weer langszij via jerfey Booij. Ondanks het ondertal ging de thuisclub op zoek naar een voorsprong, maar uit een counter sloegen de gasten via Martin van Vooren genadeloos toe. Toen invaller Merijn van der Plas er 1-3 van maakte was het duel ge speeld. BSC-Zierikzee 1-2: Steven van Ginde- ren 1-0, Freek Torensma 1-1, Freek To- rensma 1-2. :rs en Michiel Standaert (van links naar rechts) en DFS'errPieter de Munnik (ge- Axelse ploeg gaan. foto Camile Schelstraete Middenvelder Wouter de Neijs, die zijn 350e duel in het shirt van Steen speelde, zoekt een gaatje in de verdedi ging van FC Bergen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81