Jacco Ricardo wordt professional Onrust over school onterecht Verzet tegen sluiting Zorgcentrum De Molenhof in van politiepost Axel r P Zaamslag verkoopt oude inboedel Politie zoekt daders van poging beroving pizzabezorger in Axel Z PZC Maandag 15 december 2008 15 Charmezanger zegt baan in super op en wordt fulltime artiest. door Frank Gijsel OOSTBURG - De vijfde kerstshow van Jacco Ricardo, zaterdag en zon dag in het Ledeltheater in Oost burg, was voor een belangrijk deel Vlaams getint. Naast de West-Zeeuws-Vlaamse charmezan ger zelf beklommen ook de ooit zo zwaarwichtige zangeres Mar griet Hermans en het komische Brugse Variététheater het podium. Het showballet Jumelle en play- backartiest Ruben maakten het spektakel compleet. Maar de kers op de taart was uiteraard het optre den van Jacco Ricardo samen met door Wout Bareman AXEL - De Stadsraad Axel, de Stads- tafel en ondernemersvereniging Axclusief vinden het onbegrijpe lijk dat de politie Zeeland de poli tiepost in Axel wil sluiten. De ver bazing is des te groter omdat het voornemen haaks staat op de re cente uitspraak van een zegsman van de politie dat de post Axel per januari 2009 met negen agenten weer op volle sterkte zou komen. „Uit berichtgeving in de media is ons duidelijk geworden dat de poli tie moet bezuinigen. Wij hebben daar begrip voor, maar vinden het absoluut onaanvaardbaar dat deze bezuinigingen directe gevolgen hebben voor de operationele sterk te. Vooral niet in deze tijd, die ge kenmerkt wordt door mentaliteits verharding van de jeugd, vandalis me, verhoogde criminaliteit en toe nemende onverdraagzaamheid", schrijven de drie overlegorganen in een brandbrief aan Burgemees ter en Wethouders van Terneu- assistente Conny Jansen. In zijn ve le sketches probeerde hij het pu bliek - de twee shows trokken sa men 600 toeschouwers - in vervoe ring te brengen. Het afgelopen jaar heeft de zanger zich bekwaamd als presentator en entertainer. Hij heeft wilde plan nen en droomt van een professio neel leven als artiest. Daarvoor zeg de hij zijn baan als assistent-be drijfsleider bij een supermarkt in Sluis op. Volgend jaar hoopt hij een contract af te sluiten met een nieuw managementbureau om zo zijn werk nog verder uit te brei den. Ricardo ziet het allemaal groots. De charmezanger startte zijn showprogramma met een spe ciaal voor zijn vijfde show geschre ven nummer, waarin hij al meteen zen. Volgens de drie is de post van groot belang voor de kern Axel met ruim 8000 inwoners en een groot gebied daaromheen. De poli tie is dagelijks zichtbaar aanwezig en dat werkt preventief. Boven dien zijn de agenten precies op de hoogte van ontwikkelingen in Axel en omgeving. Wordt de af stand groter, dan valt die kennis grotendeels weg en zal het vertrou wen in de 'sterke arm' ook afne men. De drie organisaties vinden de inzet van een mobiel kantoor, één keer per week, geen bruikbaar alternatief Ze vragen zich ook af of sluiting werkelijk een bezuini ging oplevert, omdat de groep agenten onderdak zal moeten vin den in een (dan) te klein bureau in Terneuzen, dat zal moeten wor den uitgebreid. B en W wordt ge vraagd, 'in het belang van de leef baarheid en levensvatbaarheid' van Axel, bij de korpsleiding te pleiten voor herziening van het be sluit. aankondigde eerdere shows mini maal te evenaren. Na nummers als What a wonderful world met assis tente Conny op schoot en een sa menzang met evergreens als Stille Nacht en Walking in a winter wonderland probeerde hij meteen de zaal in vervoering te brengen. Ledeltheater krijgt heel andere Ricardo te zien: zang, maar ook sketches „Jullie zingen en ik ga helpen", kondigde hij veelbelovend aan. Een echte dolle boel werd het ech ter niet. Wie verwacht had dat zan geres en politica Margriet Her mans als een raspaardje (of ren- ZAAMSLAG - Zorgcentrum De Mo lenhof in Zaamslag wil van z'n oude inboedel af De 65 bewoners zijn twee weken geleden verhuisd naar het nieuwe zorgcentrum, iets verderop in de straat. Het oude ge bouw gaat tegen de vlakte en wat niet meegaat naar de nieuwbouw, wordt tijdens een speciale boedel dag verkocht. De verkoop vindt plaats op maandag 22 december AXEL - De politie stelt een onder zoek in naar een poging tot bero ving en mishandeling, vrijdaga vond tussen kwart voor en kwart over tien op de Kanaalkade in Axel. T\vee tot nu toe onbekend geble ven mannen probeerden een 22-ja- rige pizzabezorger uit Terneuzen te beroven. De bezorger wilde op de Kanaalkade een bestelling afle- dier) in volle kerstoutfit het toneel zou betreden, kwam ietwat bedro gen uit. Geen sprake van glitter of glamour, maar een optreden vol eenvoud. Gelukkig was er die nog steeds warme, heldere stem waar van het publiek stil genoot. Ricar do mocht net voor de pauze haar hand vast houden tijdens het war me duet De wereld draait maar door en mee genieten van haar zang- en acteertalent. Na de pauze ging Ricardo gewoon verder op de komische toer. Steeds maar weer probeerde hij met zijn sketches het publiek lol en ver maak te bieden. Jammer dat die momenten heel vaak terugkeer den en dat zijn eerder getoonde ■zangtalent daarmee wat naar de achtergrond verdween. van 10.00 uur 's ochtends tot 16.00 uur 's middags. De gekochte spul len moeten voor 17.00 uur door de kopers worden weggehaald. De op brengst is bestemd voor de stich ting Vrienden van De Molenhof die tal van activiteiten voor de be woners ontplooien. Het nieuwe zorgcentrum herbergt onder meer ook een peuterspeelzaal, kapsalon en bibliotheek. veren, toen hij werd overvallen door de mannen, die bivakmutsen droegen. De bezorger kreeg een klap en er ontstond een worste ling, waarbij over en weer rake klappen vielen. De twee mannen gingen er na enige tijd zonder geld vandoor. De pizzabezorger liep bij de poging tot beroving een ge scheurde lip, een pijnlijke knie een een kneuzing aan een jukbeen op. Kinderen uit Othene kunnen straks gewoon naar nieuwe school. door Wout Bareman TERNEUZEN - Ouders van kinderen uit de nieuwbouwwijk Othene in Terneuzen hoeven zich geen zor gen te maken over de toelatingscri teria voor de nieuwe brede school in hun wijk. Die wordt in 2010 in gebruik genomen. In de wijk gaat het hardnekkige verhaal rond, dat straks alleen de kinderen van de openbare Iris- school uit Zaamslag en de protes tants-christelijke school van Reu- zenhoek én kinderen uit de wijk, die voor het eerst naar school gaan, zouden worden toegelaten. Die maatregel zou worden getrof fen om leegloop van de Zuidland- school en Op de Hoogte in de be lendende wijk Serlippens te voor komen. Volgens onderwijswethouder Cees Liefting is daarvan absoluut geen sprake. „De vrije schoolkeuze laat zo'n maatregel absoluut niet toe. We trekken wél een grens in die zin dat het niet de bedoeling is dat kinderen uit Serlippens straks naar de brede school in Othene gaan. En verder denk ik dat er best oudere kinderen uit Othene zul len zijn, die vanwege hun vriend jes op hun oude school willen blij ven. Niemand houdt ze tegen", al dus Liefting. Vernieler ruitenwissers op heterdaad betrapt MIDDELBURG - De politie heeft za terdagochtend om half zes een 29-jarige Terneuzenaar opgepakt, die vlakbij het politiebureau Ach ter de Houttuinen in Middelburg de ruitenwissers van vijf geparkeer de personenauto's had vernield. Hij was daar nog volop mee bezig toen hij op heterdaad werd be trapt door een agent, die toevallig uit het raam keek. Hij is overge bracht naar gevangenis Torentijd. Zeeuwse babes leggen het af tegen Bergse ROTTERDAM - Op een manifestatie in Rotterdam is Kim de Sitter (20) uit Bergen op Zoom Pabo Babé 2008 geworden. Aan de wedstrijd, uitgeschreven door erotiek-postorderbedrijfPabo in Walsoorden, deden ook een twintigjarige Kloetingse en een ne gentienjarige Krabbendijkse mee. Zij eindigden niet bij de eerste drie. Snelheidsduivel rijdt 64 kilometer te hard CADZAND - Een Bressiaander (21) moest in de nacht van zaterdag op zondag zijn rijbewijs inleveren. Hij reed op de Zuidzandseweg in Cad- zand 144 kilometer per uur terwijl je daar maar 80 mag. Hij reed dus 64 kilometer te hard. De man kon worden opgespoord dankzij een la sercontrole. De politie zette hem aan de kant, waarna hij zijn rijbe wijs moest inleveren. Charmezanger Jacco Ricardo, hier met Margriet Hermans, deed meer dan zingen; hij ontpopte zich als entertainer. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77