Blauwe zone in deel Axelsestraat blijft Zoemende treintjes in Sas Night of the Friends mooie vriendendienst Provincie enthousiast over museumbeleid Regionale dienst van lezingen en kerstliedjes Gewonde door ganzen op weg Sambal 14 Maandag 15 december 2008 PZC Allen samen op het podium bij Night of the Friends, foto Camile Schelstraete Initiatief van zangeres Fran^oise Eier brengt ruim duizend euro op. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Een afgelast optreden bracht zangeres Franqoise Eier van de band Whatever! op een idee. Zélf een optreden organiseren en daarbij een goed doel steunen. Ze zocht nog twee bands en maakte er een benefietavond van. Porgy en Bess was zaterdagavond het to neel van de Night of the Friends. De inzet: geld inzamelen voor Vriendendienst, een initiatief van Stichting Welzijn West Zeeuws-Vlaanderen, bestaande uit vrijwilligers die een 'maatje' zijn voor mensen die het psychisch moeilijk hebben. Eier: „Ze doen al les uit eigen zak en zijn afhanke lijk van donaties. Ik vind het een De eerste editie van het benefiet concert Night of the Friends in Porgy en Bess in Terneuzen heeft zaterdagavond duizend euro op gebracht voor het goede doel. schitterend initiatief en wilde met deze avond geld bijeen brengen. Muziek brengt vaak vrienden bij el kaar en dat is precies wat ik wilde realiseren. Een avond met vrien den, door vrienden, voor vrien den", zei Eier. Naast Whatever! tra den ook The Hidden Charms en The Good, the Bad Bart op. De benefietavond werd geopend met het nummer Let me entertain you van Robbie Williams. Het was een avondje genieten van pure mu ziek, prachtige songs én entertain ment. Na ruim drie uur vertier vol blues,, rock, pop en 6o's muziek kwam er een eind aan deze eerste editie en waarschijnlijk niet de laat ste. „Het was prachtig. Dit smaakt naar meer. Het lijkt me mooi om dit jaarlijks te doen. Voor om het even welk doel. Vriendendienst heeft echter mijn hart gestolen. Ze hebben geld én mensen heel hard nodig. Laat deze avond alvast een mooi voorbeeld zijn geweest", al dus Eier. De eerste editie van Night of the Friends bracht in to taal ruim duizend euro op voor het goede doel. Verkeerswethouder ziet af van plaatsing parkeerautomaten. door Wout Bareman TERNEUZEN - De blauwe zone in de Axelsestraat in Terneuzen wordt gehandhaafd. Verkeerswethouder Co van Schaik ziet af van de ver vanging van de parkeerschijf, die twee jaar geleden werd ingevoerd, door betaald parkeren. Hij wilde daarmee langparkeerders, die mis bruik maken van de schijf en hem op gezette tijden doordraaien, aan pakken. Maar de ondernemers in de Axelsestraat hebben, zo bleek uit onderzoek, geen behoefte aan een wijziging van de huidige parkeer- maatregel. Voorzitter Piet Hamelin- ck; „Stel je voor dat je even een broodje of een onsje boterham worst wilt kopen en dan eerst hon derd meter moet lopen om een paar munten in zo'n automaat te HOEK - Bij een aanrijding op de N252 bij Hoek is zaterdag om streeks 11.00 uur een 34-jarige vrouw uit Terneuzen gewond ge raakt. De aanrijding werd waar schijnlijk veroorzaakt doordat er een groep ganzen de weg overstak. De vrouw remde er voor af Een achter haar rijdende 59-jarige man uit Sas van Gent kon niet tijdig stoppen en er volgde een aanrij ding, waarbij beide auto's zware schade opliepen. De vrouw moest door de brandweer uit haar auto worden geknipt. Zij is met nek- klachten naar het ziekenhuis ge bracht. De wegwas enige tijd afge sloten, maar werd nadat de ravage was opgeruimd weer vrijgegeven. gooien. Dat is bepaald niet klant vriendelijk, dus dat wilden we niet." Volgens Van Schaik is nu ge kozen voor een andere aanpak. Bij de ondernemers in de Axelsestraat was al langer bekend welke men sen misbruik maakten van de par keerschijf. „Die notoire door draaiers, in de meeste gevallen zelf ook ondernemer of werknemer, worden daar door de collega's op aangesproken. En ook de gemeen te zal hen benaderen in de hoop dat ze hun leven beteren. We kun nen de parkeerwachters namelijk niet in de bosjes posteren om hen op heterdaad te betrappen." De ge meente gaat voor de langparkeer ders op zoek naar alternatieve loca ties. Van Schaik: „Tja, dan zullen ze misschien wel een stukje moe- De blauwe zone in een deel van de Axelsestraat in Terneuzen wordt niet vervangen door par keerautomaten. De zone wordt zelfs nog uitgebreid. door Wout Bareman TERNEUZEN - De provincie heeft po sitief gereageerd op het Museum beleidsplan 2009 - 2012 van Ter neuzen. Wethouder Jaap Bos (cul tuur): „Onze opzet past helemaal in het provinciaal beleid. Ik heb daarop gereageerd met de opmer king dat we dan vermoedelijk ook kunnen rekenen op financiële on dersteuning vanuit 'Middelburg'." Hij heeft goede hoop dat dat ook inderdaad zal gebeuren. In het beleidsplan wordt uitgegaan van verhuizing van tiet Schoolmu seum in Terneuzen naar een oud bankgebouw in de Nieuwstraat, ten lopen, maar dat is gezond." Om te voorkomen dat langparkeer ders, zoals in het verleden veelvul dig gebeurde, hun auto neerzetten in zijstraten van de Axelsestraat, waren ook de Tuinstraat, Van Cantfortstraat en Verlengde Van Steenbergenlaan opgenomen in de blauwe zone. Nu wordt de Tramstraat daar aan toegevoegd. De bewoners krijgen er een par- keervergunning. Overigens blijkt dat het aantal parkeerplaatsen voor werknemers en werkgevers in de binnenstad veel te beperkt is. Er is een wachtlijst voor met na me de Rosegracht, Steenkamp- laan, Oostelijk Bolwerk en Schelde- kade en daar komt eind januari ook de Herengracht nog bij. Van Schaik bekijkt hoe hij dat pro bleem kan oplossen. Het parkeer terrein aan de dijk bij Checkpoint wordt - nu het drugstoerisme dras tisch is gedaald - heringericht. Het wordt verkleind, maar het betaald mparkeren wordt er gehandhaafd. van verhuizing van het streekmu seum Land van Axel naar de Markt en nieuwe huisvesting van het Industrieel Museum in Sas van Gent. Het gaat om een miljoenen investering. Het beleidsplan wordt donderdag 18 december vastge steld door de gemeenteraad. De WD dient dan een motie in om de provincie onder druk te zetten een 'ruimhartige' subiside te ver strekken. Raadslid Pim Broekhuy- sen (eigen lijst) komt met een amendement om de verhuizing van het streekmuseum een half jaar uit te stellen, gezien de econo mische malaise. SAS VAN CENT - In de Cuyperskerk in Sas van Gent wordt zondag 21 december om 15.00 uur de jaarlijk se regionale dienst van lezingen en Kerstliederen gehouden in de En gelse traditie. Het gaat om schriftle zingen en gedichten, die voorberei den op Kerstmis en om het samen zingen van kerstliedjes. Voorgan gers zijn pastor Jordens, pastor Van Loveren en pastor Erpeiinck en monseigneur Lommers, de kan selier van het bisdom Breda. Het Zeeuws-Vlaams Kamerkoor zingt, met Jos Verpoorten op orgel. Tij dens de dienst wordt met orgelmu ziek de Franse componist Olivier Messiaen herdacht. Dagelijks doen Moira (5) en Bing (7) uit Vlissingen nieuwe ontdek kingen. Van de week werden er thuis vissticks gegeten en Moira vroeg of daar inderdaad vis in zal en wat voor vis dat was. 'Koolvis', wist haar vader. „Is dat dan vier kante vis?" vroeg Moira. Bing maakte gisteren kennis met sam bal. Zijn vader voegde tijdens de Tipredactie@pzc.nl maaltijd wat van dat goedje toe aan de gekookte boontjes op diens bord. Toen Bing vroeg wat voor spul dat was zei z'n vader: „Dat is sambal, dat is voor grote mensen en als jij daarvan eet sta je in brand, want het is heel pittig en heet." Bing keek naar het sambal potje, pakte het op en riep: „Papa, je jokt, dit potje is koud!" Grote belangstelling voor modelbouwers tijdens tweedaagse. SAS VAN GENT - Liefhebbers van modeltreintjes, modelbouw en sce- nerycreaties kwamen afgelopen weekend in Sas van Gent ruim schoots aan hun trekken. Cultu reel Centrum de Speye was twee dagen lang het toneel van een open dag en ruilbeurs. De organi satie was in handen van Model trein en Sceneryclub Zeeuws-Vlaanderen. 'Het is gewoon supermooi om te doen. M'n zoons en ik vormen een goed team' Een Marklinbaan in aanbouw, een ruilbeurs, een digitale N-baan naar Zwitsers model, tal van maquettes in papier én een bijna elf meter lange modelbaan, er was voor het publiek veel te zien. Het gezoem van rijdende treintjes, mensen druk in de weer met seinen en wis sels. Jong en oud vergaapte zich aan het gedetailleerd nagebouwde landschap én de diversiteit aan treinwagons. Veel bekijks had voor al de gigantische scenery van de fa milie Cauwels. Vader Han en zoons Peter en Johnny hadden' twintig van hun zestig vierkan te meter modelbaan uitgestald. „Het is gewoonweg supermooi om te doen. De zoons houden vooral i van het rijden en ik van het techni- sche spul. We vormen zo een goed team", legde Han zijn passie uit. De modelbouwshow trok honderden mensen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76