Vloerzege Padmos Hekkensluiter Swift vecht tegen bierkaai Volleyballers van Forza geven een 2-0-voorsprong uit handen Tijd dringt voor 's-Cravenpolder HWP op weg naar titel S pzc Maandag 15 december 2008 37 Fortis behaalt eerste overwinning in de overgangsklasse. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De korfballers van Swift lijken nu al verloren voor de eerste klasse. Het staartduel met Korbatjo werd met 12-11 verloren. Tjoba verloor van koploper Vites se, terwijl Fortis in de overgangs klasse de eerste zege boekte. Twee deklasser TOP (A) won' het vijfde duel op rij. Fortis-SDO 15-14: „Het was een lo terij", vatte Niels Bebelaar de hecti sche slotfase samen. Voor rust ge bruikte Fortis het hele veld om kansen te scheppen. Vlak voor rust leidden de Souburgers met 9-7 maar de ploegen gingen met 9-9 rusten. Daarna verloor Fortis het overzicht. Vlak voor het eind signaal bij een 15-14-stand kreeg SDO een vrije worp die niet benut werd. Scores Fortis: Patrick Koppejan en Re- mi van de Broeke 3, Jessica de Boer, Chalana Janisse en Niels Bebelaar 2, Joy ce Schoonaard, Remco Crucq en Chaim Koole 1. Tjoba-Vitesse 13-14: Opluchting was er over het vertoonde spel. Daardoor leek de nederlaag tegen de koploper uit Barendrecht bijna van ondergeschikt belang. Met drie andere basisspelers speelde Tjoba fris van de lever en strooide flink wat zand in de geoliede ma chine van Vitesse. Met de nodige ups and downs leverde het een spannende strijd op, waarbij de thuisploeg geen loon naar werken kreeg. Scores Tjoba: Niels Westmaas en Mar cel de Dreu 3, Dennis Broerse en Es ther van Boven beiden 2, Gerben van Boven, Dirkjan Westmaas en Kim van den Broek allen 1. Korbatjo-Swift 12-11: Coach Ralph Gillissen zag zijn ploeg be ter korfballen, maar afgebluft wor den door een strijdvaardigere te genstander. Swift was heel de par tij veroordeeld tot achtervolgen en kreeg nergens grip. De achterstand van vier punten op de ranglijst noopt Gillissen tot realisme: „We zullen nu een Houdini-act moeten uitvoeren om aan degradatie te ontkomen." Scores Swift: Richard Geldof 4, Ivo de Hond 3, Paul van den Berg, Anita Hoekstra, Vera Kuijper en Jacco van de Bosse allen 1. TOP-Olympia 19-12: Net als voor gaande weken schortte het niet aan scorend vermogen, maar coach Edwin Coppoolse verlangde ook fraai spel van zijn ploeg. „Dat kon beter", was zijn kritische com mentaar, maar Coppoolse realiseer de zich maar al te goed dat zijn ploeg niet voor niets als koploper het jaar afsluit. Scores TOP: Jeanine Marijs, Leon van Belzen en Corné Bezemer allen 4, Petra de Ridder en Corola Meulmeester bei den 3, Frank Bouwsma 1. Turnster uit 'Brouw' verslaat nationaal kampioene in Woerden. WOERDEN - Tijdens de Bosan Cup turnwedstrijden in Woerden heb ben de turnsters van Turnvereni ging Delta Sport de eerste proef tussen de Nederlandse topturn- sters goed doorstaan. Lisa Padmos uit Brouwershaven won in de eerste divisie pupil 1 knap het onderdeel vloer met 8.050 punten en versloeg daarmee de Nederlandse kampioene Demi Arkenbout uit Amsterdam. Pad mos werd tweede op de sprong en brugoefening. Bij de voor-instap liet Sanne Rein- tjens uit Nieuwerkerk zien een ta lentvolle turnster te zijn door vier medailles in de wacht te slepen. Zij werd eerste bij de brugoefe ning, tweede op de balk en derde bij zowel de sprong- als vloeroefe- 'Zilveren' Fleur Verwest ning. Fleur Verwest uit Nieuwer kerk behaalde bij de brugoefening de tweede plaats en Marika Pad mos uit Brouwershaven zorgde bij de junioren twèede divisie voor een derde plaats op de balkoefe- ning. Tijdens de parenwedstrijd bij de Bosan Cup eindigden Lisa en Mari ka Padmos op een knappe vierde plaats van de 24 deelnemende teams. Ook Turnschool Zeeland was ac tief in Woerden. Bij de junioren behaalde Lisa He'ndrikse zilver op sprong, terwijl Lyn de Pagter der de werd. Daphne Andriessen haal de brons op vloer. Bij de jeugd was er een derde plaats voor Romy van Huizen op sprong; ook Kelly du Pon behaalde bij de senio ren brons op sprong. Rebecca Yuen werd in de eredivi sie knap tweede op sprong, San dra van de Ven zag een goede bru goefening beloond met een derde plaats, gedeeld met Rebecca Yuen maar vanwege een hogere uitgangs waarde was het brons voor Sandra van de Ven. Op vloer werd Kelly Goedegebure derde plaats. Ondanks de nederlaag van Tjoba (groene shirts) bij koploper Vitesse was er volop tevredenheid over het vertoonde spel. foto Willem Mieras Vrouwenteam houdt goed gevoel over aan derde verlies op rij. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De twee standaard teams van Forza verloren in de laatste wedstrijd van het kalender jaar allebei in een vijfsetter. De vrouwen konden in de regiodivisie een goede wedstrijd tegen Slied- recht Sport 3 net niet bekronen met winst: 3-2. De mannen gingen in de eerste klasse A met 3-2 onder uit bij het derde team van VCN/Capelle. De mannen van Mytilus snakken naar de winterstop en incasseer den tegen FiksZo/Krimpen in de tweede divisie voor de tweede ach tereenvolgende week een 4-0-ne- derlaag. WS'92 liep.in de regiodi visie tegen Sliedrecht Sport 3 in Vlissingen voor de zesde week op rij tegen een nederlaag aan: 2-3. De vrouwen van Morres/Hulst wonnen met 1-3 bij Volley Zuid en handhaafden daarmee de ongesla gen status in de regiodivisie. WS92 verloor in de promotieklas se met 1-3 van Mikro Electro/ Roosendaal 3. Savok ging voor ei gen publiek met 2-3 onderuit te gen Udenhout. Sliedrecht Sport 3-Forza 3-2 (24-26, 25-23, 21-25, 25-22, 15-13): Forza incasseerde de derde neder laag op rij, maar hield daar deson danks een goed gevoel aan over. „We gaan toch met een goed ge voel de winterstop in", zei Marije Munter. „We hebben wedstrijden gespeeld waarin we er totaal niet aan te pas kwamen, maar na deze wedstrijd overheerste het gevoel dat we toch best goed kunnen vol leyballen." Forza deed niks onder voor de thuisploeg, die teerde op de inbreng van één geroutineerde kracht. „Het was een redelijk jong team, maar ze draaiden op een er varen speelster. Die maakte het ver schil." Aan het slot van de eerste set kon Forza een opgebouwde voorsprong nog nipt naar winst af- l^j Met de derde opeenvolgende ne- derlaag gaan de volleybalsters van Forza de winterstop in. Het mannenteam start sterk, maar verliest toch. wikkelen, maar in de tweede set bleek een vroeg geslagen gaatje on voldoende om buiten schot te blij ven. Toch pakte de Schouwse for matie in de derde set de goede draad weer op. In een boeiend duel beschikte de thuisploeg over het sterkste eindschot. De Zuid-Hollandse formatie trok in de rally's aan het langste eind en legde zo de basis voor de zege. VCN/Capelle 3-Forza 3-2 (22-25, 22-25, 25-20, 25-17, 15-8): Een aan trekkelijk duel, waarin Forza hard werkend de huid duur verkocht en een stuk beter speelde dan de voorbije weken. De Zeeuwen be gonnen uitstekend en namen goed spelend een 2-o-voorsprong. Dat was vooral te danken aan een prima pass. Na twee setzeges met 22-25 tapte de thuisploeg uit een ander vaatje. „Je zag het heel lang zaam gebeuren", stelde routinier Leen de Jonge vast. Capelle kreeg vat op de Schouwse aanval, die te stereotiep en te doorzichtig was. Daar had de thuisploeg met een goed blok en een hechte verdedi ging antwoord op. Dat leidde tot de ommekeer in dit duel. Dammers verliezen van DVSB en zakken dieper weg in degradatiezone. MIDDELBURG - Niet eerder dit sei zoen waren de dammers van PWG 's-Gravenpolder dichter bij succes als zaterdag tegen DVSB. Toch ging het mis. De ereklasser uit Soest won na een bloedstollen de wedstrijd met 11-9. Voor PWG wordt de situatie, met nog vier wedstrijden voor de boeg, steeds zorgelijker. Zelfs bij winst tegen de gradatiekandidaten Amsterdam 80 en DUO is het de vraag of PWG zelf boven de rode streep kan ein digen. De klok speelde een cruciale rol in het duel tegen DVSB. TWee par tijen gingen verloren door tijds overschrijding. Eerst haalde Arjo Kousemaker zijn zetten niet tegen de sterke Wit-Rus Boulatov en even later zag ook Aart Walraven een nul genoteerd worden. Eerder had PWG een 4-0-voor- sprong opgebouwd door winstpar tijen van Ruud Kloosterman en André Droog. Daarna kantelde de wedstrijd helemaal in het voordeel van de bezoekers. Topscorer Arie van de Weteringh verloor door een forcing en Henk Gunter werd kansloos weggespeeld. Na een knap gelijkspel van Andres van den Berge tegen Cock van Leeu wen bracht Martijn Rentmeester met zijn eerste competitiezege de achterstand terug tot twee punten. Johnny de Leeuw moest een gelijk spel accepteren en de partij tussen Daaf Kasse en grootmeester Evgue- ni Vatoetin eindigde in remise. De Middelburgse damclub is nog niet helemaal veilig in de eerste klasse C maar zette zaterdag wel een belangrijke stap door 11-9-winst op Damcombinatie Nij megen. Routiniers Arie Kamme- raat en Peter Schunselaar sleepten met hun winstpartijen hun ploeg erdoorheen. Aan de andere acht borden konden de Zeeuwen geen vuist maken. De Nijmegenaren wa ren slordig in de afwerking en ga ven veel punten weg. Het tweede team van Gorinchem was veel te zwak voor PWG 2, dat ondanks de 16-4-winst vierde blijft in de tweede klasse F. Niels Roelofsen, René Dusebout, Eric Boogert, Hans van Akkeren, Ko Louwerse en Mark van der Hage zorgden voor de winstpartijen. goes - Het eerste schaakteam van Het Witte Paard is hard op weg naar het kampioenschap in de eer ste klasse. Tegen HMC Calder werd het 8-2. HWP Sas van Gent-HMC Calder 2 8-2: Invaller Walter Tonoli speel de snel remise. Tom Piceu pakte de winst, waarna een zeer tevre den teamleider Hans Groffen het punt deelde. Daarna liep het team snel uit naar een veilige marge door zeges van invaller Kees Nieu- welink en Thibout Maenhout. HWP Sas van Gent 2-Messema- ker 1847 6-2: Lisa en haar vader Han Schut zetten de Sasse ploeg op voorsprong. Na een nederlaag van Donna Schut wonnen Eva Baekelant en Marc Lacrosse en ver volgens ook Ivo Timmermans. Erasmus-Souburg 3-5: De Soubur gers boekten in de derde klasse een belangrijke overwinning voor lijfsbehoud. Alleen René Tiggel- man en Jeroen Hekhuis konden hun gunstige stellingen niet verzil veren. Koos Zomer boog zijn min dere stelling om naar de winst. HWP Sas van Gent 3-Bergen op Zoom 3-5: Er had meer ingezeten dan deze ingecalculeerde winst te gen de koploper als het torenoffer van Rudy van de Wynkele door slag had gehad. Mark de Waal en Marnix van der Zalm wonnen. Landau-De Pion 2 2-6: Landau, dat Johnny Schalkx, Arthur Hugae- rt en Erik Bolleman mistte, had niet veel in te brengen. Terneuzen-Spijkenisse 6,5-1,5: De mooiste partij was die van teamleider Gosse Kamminga, die zijn torenoffer knap verzilverde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73