Delta Sport 2 geslachtofferd Delta Sport laat zich verrassen 36 Maandag 15 december 2008 pzc S EMM in de aanval tegen de reserves van Delta Sport. foto Lex de Meester EMM boekt eerste competitiezege tegen Schouwse ploeg. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Eind goed, al goed. Op de valreep hebben de mannen van EMM dan toch de lang gekoes terde eerste competitiezege te pak ken. De winst kreeg extra glans doordat deze werd behaald in de derby tegen Delta Sport 2. De 25-17-zege was meteen een mooi afscheidscadeau voor de vertrek kende voorzitter Ton Houtepen. Na drie seizoenen heeft Piet Buijs de voorzittershamer overgeno men. Na maanden van malaise gloort er eindelijk een beetje hoop bij de mannen van EMM. Met veel bra- vour maar bovenal overtuiging werden de reserves van Delta Sport met een marge van acht tref fers afgetroefd. Opgelucht? „Nou en of', zei trainer Hans Dierickx. „We hebben hier met z'n allen een hele week naar toegewerkt. Dit is de verdienste van de hele ploeg." Op de eerste tien minuten na was EMM continu de bovenlig gende partij. „Daar viel niks op af te dingen", erkende Delta Sport-aanvoerder Rick Evertse. „Wij waren geen schim van de ploeg van vorige week." Toen wa ren de blauwhemden in vorm. Koploper Orion moest het eerste competitiepunt afstaan (20-20). Peter Lefevre dreigde het feestje voor de kerst nog even te versto ren bij EMM. Hij stuurde binnen tien minuten vijf keer de dekking van EMM het bos in: 2-5. Dierickx zag de bui al hangen en liet de Schouwse aanvaller bewaken door 'We hebben hier met z'n allen een hele week naar toegewerkt' Myron Bouwmeester. Deze voerde die taak met veel overtuiging uit. De angel was uit de aanval van de gasten. „We zijn niet goed met de mandekking omgesprongen", keek Evertse terug. „Het was te romme lig. Er was geen structuur." Dat kon van EMM niet worden ge zegd. De gretigheid kon je van de gezich ten aflezen. Er moest vandaag een goed resultaat uit de bus rollen. En dat gebeurde zonder al te veel poespas. Na driekwart wedstrijd was de pijp bij de gasten al aardig leeg. EMM pakt op eenvoudige wij ze de eerste zege. Scores EMM: Ben Alexandere en Mar cello Tax 5, Jordy Loo en Herco Rams- tijn 3, Arnold Zevenbergen, Jerry Aerts- sen en Mayron Bouwmeester allen 2, Tijs de Vos, Prosper Minnaert en Rinal- do Schipper allen 1Delta Sport 2: Peter Lefevere 7, Jordy Niemans 4, Ric ky Evertse 3 Erwin Bos, Martijn Giltay en Jaco Vleeshouwer allen 1. Schouwse handballers gaan voor eigen succes tegen Internos 2. door Wim Kakebeeke etten-leur - Ver onder de midden moot zijn ze pas terug te vinden, de reserves van Internos. Op de ne gende plaats. Na gisteren zal ieder een wel op zijn tellen passen in de eerste klasse. Waarom? De Braban ders beschikken gewoon over aan aardige ploegje. Niet alleen omdat Meco/Delta Sport nu onverwacht heeft verloren met 29-27. Integen deel, er is aardig wat kwaliteit aan boord om de concurrentie de stui pen op het lijf te jagen. Trainer Rob de Vos trok na de ver rassende nederlaag meteen het boetekleed aan. „Er is gewoon te leurstellend gespeeld. Delta Sport kan leuk handballen, maar het is niet constant. Vandaag is het weer bewezen. In het veld stralen we geen eenheid uit. Er is hard ge werkt voor een goed resultaat, maar we blijven met lege handen achter." Aan de werklust lag het beslist niet. Iedereen zette zijn beste been tje voor, maar het waren stuk voor stuk eilandjes. Dat was een week eerder in Zierikzee een ander ver haal. Het vuurwerk van het trio De Graaf (acht treffers) Mellaart (zes treffers) en De Vos (vier tref fers) strandde te vaak in de dek king of was een eenvoudige prooi voor doelman Jurgen Tak (ex-E&O). Ook in de dekking ging het nodige fout. Verbazingwek kend was het routinewerk van In ternos aan de cirkel. Bob van Lint was Onhoudbaar tegen MHV, maar kon tegen Internos de ploeg niet uit het slop trekken. Binnen tien minuten tijd had Delta Sport makkelijk met 1-5 kunnen leiden, maar aanvoerder Jimmy Niemans speelde twee keer veelte noncha lant een lob. Internos nam vervol gens via Jorgen Schram de benen De handballers van Delta Sport verliezen met 29-27 van het tweede van Internos. De Schouw se is niet constant genoeg voor de zege. naar 6-2. De blauwhemden toon den karakter en de marge bleef dankzij een aantal stops van Jaco de Looff beperkt tot 16-13. Ook na de pauze zat de spanning er goed in. De start is voor Delta Sport, maar meer dan langszij komen bij 20-20 zat er niet in. De routine van onder anderen Nikki de Bruin en Duncan van Cauter zorgde voor de Brabantse winst. Rob de Vos: „Individuele acties zijn leuk, maar je wint er niet mee. Je moet het altijd samen doen. Alleen de partij naar je hand zetten, lukt nooit." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 8, Kenneth Mellaart 6, Guust Sluijs 5, Thijs de Vos 4, Bob van Lint en Stefan de Oude 2. Jos van Belzen stopt als hoofdtrainer SSV'65 GOES - Jos van Belzen zal volgend voetbalseizoen geen hoofdtrainer van SSV'65 meer zijn. In verband met zijn werk ziet de oefenmees- ter uit Goes zich genoodzaakt zijn taken bij de zaterdag-tweedeklas ser uit Goes neer te leggen. Van Belzen, die in het verleden ook trainer van Zierikzee is geweest, heeft aangegeven wel betrokken te willen blijven bij de club. In welke hoedanigheid, mogelijk als lid van de technische commissie, daarover is nog niet gesproken. Vierdeklasser Hoedekenskerke hoeft niet op zoek naar een nieu we trainer. Ronald Zuijdwegt staat ook volgend seizoen aan het roer, voor het derde seizoen. Groene Ster is klaar voor Schouwse Boys ROOSENDAAL - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen maak ten in de aanloop naar de topper- tegen Schouwse Boys (woensdaga vond) korte metten met MMS Uni ted 2: 2-10. Halverwege het duel was het al 0-4. Opvallend was dat Hoessein Bou- zambou, Etienne Malie, Salim Ben Sellam, André Siereveld en Ashraf Elhrouz elk tweemaal scoorden. MMS kon alleen bij 0-6 en 1-7 iets terugdoen. Tovaal zet Gouda met 23-3 aan de kant GOES - De rugbyers van Tovaal zijn naar de derde plaats gestegen in de derde klasse na een 23-3-overwin- ning op Gouda. Tovaal kwam sterk uit de startblok ken. Bij een 5-3-stand drukte Koen Spaas een try en vergrootte Niels van Harn de voorsprong tot 12-3. Vervolgens drukte Spaas zijn der de try (17-3), waarna Tovaal op jacht ging naar de vierde. Het bleef bij twee peanltykicks van Niels van Harn. Tweede helft funest voor Oemoemenoe MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoe menoe had gisteren niets in te brengen tegen USRS uit Utrecht: 31-0. In het eerste bedrijf konden de gasten USRS redelijk bijbenen en de 12-0-achterstand bij rust bood perspectief op een beter re sultaat. Na de rust stak het verdedigend goed in elkaar, maar toch sloegen de Utrechtse'studenten nog regel matig een bres. Halverwege de tweede helft leek William Ver- vloedt de eer te redden, maar hij stapte net met een voet op de lijn. Daniëls steelt show bij zege Verbrugge SLUISKIL - De driebanders van Ver- brugge Terminals hadden tegen Melody Amber uit Waalwijk geen moeite zich te handhaven aan de kop van de ranglijst. Het werd 6-2. Opvallend genoeg moest Martin Spoormarts de winst aan zijn te genstander Wim van Cromvoirt la ten. Verder bleef de thuisploeg on geslagen. Ronny Daniëls stal de show opnieuw met een schitte rende overwinning (op Ferdy de Bruijn) met liefst 1.956 gemiddeld. Het was geen record, want dat is in handen van teamgenoot Glenn Hofman met 2.647. MjDDtiat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72