mirlrlpnmntpr Goals Freek Torensma zorgen voor topdag Zierikzee in de derde klasse Buitenspel voorkomt gelijkspel Dreischor Vlissingen is de leiding kwijt Persoonlijke fouten kosten RCS de kop S pzc Maandag 15 december 2008 35 I U U C I I I I I LC I -1 wmm J J J I I Nieuwerkerkers helpen koploper Veere in het zadel met paar fouten. door Klaas Verspoor nieuwerkerk - Het voecbaljaar 2008 begon prachtig voor SKNWK. Het ene na het andere re cord sneuvelde en na veertien ze ges op rij werd de ploeg met grote overmacht kampioen in de vierde klasse B. Een klasse hoger blijkt dat er voor SKNWK, na de 2-i-thuisnederlaag tegen Veere, niet meer dan een rol van midden moter is weggelegd. Op de ranglijst heeft de ploeg van trainer Peter Groenewegen twaalf punten achterstand op winterkam pioen Veere en scheiden nog drie ploegen SKNWK van de koploper. De Nieuwerkerkers boetten voor de start in de derde klasse A met •het vertrek van Ronald van Vos sen en Maarten Padmos al aan kwaliteit in en dat gemis doet zich, evenals enkele blessuregeval len, nog steeds voelen. Na een pri ma competitiestart (5-0-zege op Heinkenszand) speelde SKNWK vier keer gelijk, werd er vier keer verloren en boekte de ploeg zeges op Colijnsplaatse Boys, ZSC'62, Ka- pelle en Wolfaartsdijk. Groenewegen keek met gemengde gevoelens terug op de duels. „Wij zijn ten prooi gevallen aan blessu res. Daardoor zie je niet de patro nen terug die je als trainer zou wil len zien. Als je de balans opmaakt, dan zie je gewoon dat de selectie te smal is. Aan de andere kant zie ik wel positieve punten, zoals Rob bert Padmos die al een paar wed strijden als rechtshalf speelt. En Kristian Bouwman. Dat is nog een B-junior, maar die doet het ook niet onaardig." Schouwse vijfdeklasser toont karakter, maar het is niet genoeg: 3-4. MIDDELBURG - Dreischor legde Kwa- dendamme gisteren het vuur na aan de schenen in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. In de slotfase werd zelfs de gelijkmaker van Dreischor afgekeurd, waar door Kwadendamme met een 4-3-overwinning met de hakken over de sloot kwam. De derby tus sen Ouwerkerk en Renesse werd afgelast. Koploper Hansweertse Boys leed zijn eerste nederlaag. De topper te gen nummer twee NVS (Nieuw- Vossemeer) ging op eigen veld met 2-3 verloren. Ook de overige Zeeuwse vijfdeklasser kwamen gis teren niet tot winst. Volharding speelde met 2-2 gelijk bij FC Moer straten. Lewedorpse Boys, voor Aan het duel met Veere hield Groe newegen een vervelend gevoel over. „We zijn niet weggespeeld en hadden wel een puntje verdiend. Veere was iets effectiever en is een meester in het afstraffen van fou ten van de tegenstander." De trai ner doelde op twee situaties in de wedstrijd. In de 21e minuut glipte Silvion Uranie langs Sytze Stins en Martin Kiesenberg, waarna René Michel Gerritsen met de knie voor de 1-0 zorgde. Kort voor rust kwam SKNWK op 1-1 toen Erwin Nelissen uit een hoekschop van Christian van Vossen scoorde. Na rust hielp SKNWK de koploper in het zadel. 'Heel knullig' vond Groe newegen de tweede goal. Ronnie Louwerse mocht in de 54e minuut vanaf links een voorzet geven. Leon Pollemans kon opruimen, maar kopte de bal zo in de voeten van Uranie, die wel raad wist met 'Wij doen vandaag goede zaken, want niet alle ploegen zullen hier winnen' het buitenkansje: 1-2. Daarna was Veere een aantal malen dicht bij de 1-3, maar hing ook de 2-2 nog in de lucht. „Ik heb hier nog nooit verloren", biechtte Veere-trainer Carlos de Jonge na afloop op. En vervolgens: „Wij doen vandaag goede zaken, want niet alle ploe gen zullen hier winnen." Voor SKNWK, dat er tegen Veere met al leen vechtlust niet kwam, ging het mooie voetbaljaar 2008 als een nachtkaars uit. SKNWK-Veere 1-2 (1-1). 21. René Mi chel Gerritsen 0-1, 40. Erwin Nelissen 1-1, 54. Silvion Uranie 1-2. Scheidsrech ter: G.J. de Jonge (Heukelom). Aantal toeschouwers: 105. het eerst onder leiding van Ray mond Mohr, verloor op eigen veld met 0-2 van WW'67. ZPR'84 houdt druk op de leiders door met 1-5 te winnen bij Val Aan en staat nu derde. Dreischor-Kwadendamme 3-4: De bezoekers namen een 3-0-voor- sprong via Frank Franse, Mariusz Mosiej en een eigen doelpunt. Kort voor rust werd het weliswaar 1-3 door Peter Stouten, maar toen Arjan Franse er na de thee 1-4 van maakte leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Dreischor toonde echter karakter en kwam door twee doelpunten van Kas van der Linde terug tot 3-4. In de slotfase werd de gelijk maker van Jimmy Versluis op ad vies van de grensrechter afgekeurd wegens buitenspel. Hansweertse Boys-NVS 2-3 (1-1). San- der Simons 0-1, KevinTrotman 1-1, Jo ris Nagelkerke 1-2, Erik Piasmans 1-3, Schouwse derdeklasser klimt naar derde plaats na 2-1-zege bij BSC. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Bij gebrek aan een schutter die er in een seizoen twin tig inschiet, verdeelt Zierikzee de scores over verschillende spelers. Twee duels geleden maakte Rutger Kooman er twee tegen Dosko, vori ge week trad Leon Sinke tegen Steen in zijn voetsporen en giste ren nam Freek Torensma de sco rende rol op zich. Met twee doel punten met het hoofd kroonde de verdediger zich in Roosendaal tot matchwinnaar tegen BSC: 1-2. Zierikzee werd meteen de win naar van de dag in de derde klasse A van het zondagvoetbal. De club was de enige ploeg in de top vijf die won en klom daardoor naar de derde plaats. Zierikzee heeft boven dien nog de inhaalwedstrijd tegen FC Bergen (komende zondag) voor de boeg. Door de drie opeen volgende zeges speelt Zierikzee te vens een vooraanstaande rol in de tweede periode. Na de eerste helft zag het er aller minst naar uit dat het de dag van Zierikzee zou worden. „Het was Terneuzen winnaar in tumultueus duel met Steenbergen (3-1). MIDDELBURG - Na de 1-1 gisteren te gen IFC is Vlissingen de kopposi tie kwijt in de tweede klasse van het zondagvoetbal. EBOH is de nieuwe leider met twee punten voorsprong op Vlissingen én een wedstrijd meer gespeeld. Terneu zen haakt aan door een 3-1-zege op Steenbergen. Terneuzen-Steenbergen 3-1: De wedstrijd kenmerkte zich door chaos. Scheidsrechter De Rover uit Dordrecht legde na een kwartier spelen in de tweede helft de wed- Kawun Yu 2-3. FC Moerstraten-Volhar ding 2-2 (1-1). John Sommeijer 0-1, Bert-Jan Mulders 1-1, Barend Schik 1-2, Rick van de Berge 2-2. tam en veel te slap. Totaal niet scherp", vond trainer Marco Groe- neveld. Na twaalf minuten kwam Zierikzee dan ook op achterstand door een goal van Steven van Gin- deren. „Volkomen terecht", erken de Groeneveld. Door een kleine aanpassing (We sley Quist en Elmar Verhage ruil den van positie) kreeg Zierikzee iets meer grip op het duel, maar de gelijkmaker van Torensma kwam totaal onverwacht. Verhage trapte een voorzet voor het doel, Wesley Quist kopte de bal terug, Torensma kopte binnen: 1-1. „On verdiend", volgens Groeneveld, ze ker omdat BSC daarvoor twee dot ten van kansen had laten liggen. In de tweede helft toonde Zierik zee een ander gezicht. De scherpte was terug, er kwamen kleine kans jes en Groeneveld greep terug op het winnende recept van vorige week: Leon Sinke erin. Pal daarna maakte Torensma de 1-2. Opnieuw uit een vrije trap, nu van Robert Jan van de Genugten. „En op een Zierikzee wint in Roosendaal met 1-2 van het laaggeklasseer de BSC. Verdediger Freek Torens ma maakte beide doelpunten voor de Schouwse derdeklasser. strijd tien minuten stil voor een af koelingsperiode. De aanleiding was de 3-1 die Sinan Coban voor Terneuzen maakte in vermeende buitenspelpositie. De grensrechter van de bezoekers vlagde, maar De Rover wuifde het signaal weg en keurde de treffer goed. Op dat mo ment ging alles wat Steenbergen was verhaal halen bij de leidsman. Ton Vroon deed dat wat al te na drukkelijk en kreeg zijn tweede ge le kaart en mocht vroegtijdig ver trekken. Door deze actie waren de rapen pas echt gaar bij Steenber gen. De Rover werd in het nauw gedreven en blies af, om vervol gens snel zijn kleedkamer op te zoeken, de spelers van beide par- Lewedorpse Boys-WVV'67 0-2 (0-1). Dennis van Loon 0-1, Stefan van de Vel de 0-2. Val Aan-ZPR'84 1-5. schietkans in blessuretijd na zijn we daarna niet meer in de proble men geweest", aldus Groeneveld. Michiel van Schelven speelde een sterke wedstrijd als vervanger van de afwezige Perry Lukus (werk) en kan zich ook opmaken voor een basisplaats in het duel met FC Ber gen. Dan zijn ook Ben Verwest, Martijn van Grunsven (beiden ge schorst) en Ingmar Quist (vakan tie) weer van de partij. Overige wedstrijden Goes-HW24 0-0. Bijzonderhe den: Kieran O'Shea (HVV'24) krijgt rood in de 75e minuut. Halsteren-Dosko 1-1. MOC'17-Roosendaal 1-1. Steen-FC Bergen 2-2 (0-1 Roald Wilbrink 0-1Sander van Remortele 1-1, Eddy van den Bosch 2-1, Roald Wilbrink 2-2. Zeelandia Middelburg-Aar denburg 1-3 (0-0). Michiel Le- ijte 0-1, Jerfy Booy 1-1, Martin van Vooren 1-2, Merijn van der Plas 1-3. Stand aan kop: Goes 13-29, Roosendaal 13-28, Zierikzee 12-22, Halsteren 13-21, Aar denburg 13-21, HVV'24 13-20. tijen in afwachting van wat ko men zou, achterlatend. „Ik voelde me door het hele elftal van Steen bergen belaagd", zei De Rover na afloop. Behalve Sinan Coban scoorden ook Jonathan Constancia en Roel Alberti voor Terneuzen. IFC-Vlissingen 1-1: Raymond Wolff bracht zijn ploeg na een kwartier in de tweede helft op 0-1. Vlissingen nam daarmee een ver diende voorsprong, want de ploeg had het betere van het spel. IFC weigerde zich echter neer te leg gen bij een nederlaag en toonde veerkracht. Na hard werken sloeg Danny Slingerland vijf minuten voor tijd toe: 1-1. gorinchem - RCS beleefde giste ren een lastige middag tegen het Gorinchemse Unitas. De Soubur gers hadden veel moeite met de counters van de thuisploeg, maar verloor ook door persoonlijke fou ten: 2-1. RCS speelde een redelijke eerste helft, totdat de thuisploeg op 1-0 kwam. „Daarna liepen we achter de feiten aan", zei Romeo van Aer- de na afloop. Door een fout van Yordi Nijland kon Unitas de voor sprong verdubbelen en dat bete kende de genadeklap. RCS was niet meer bij machte om Unitas nog onder druk te zetten. Pas in de slotminuut deed Alwin van FTam nog iets terug: 2-1. „We zijn toe aan de winterstop", zei van Ae- rde. „Jongens lopen op de toppen van hun tenen en dat ga je mer ken. Maar we hebben deze wed strijd vooral verloren op persoonlij ke fouten. Het had niet gehoeven." SKNWK heeft 't thuis altijd lastig tegen Veere De afgelopen vijf seizoenen kan heeft SKNWK op eigen veld maar niet winnen van Veere. Opvallend daarbij is dat de Nieuwerkerkers telkens twee doelpunten tegen kregen. De scores in de onderlinge wedstrijden waren sinds het seizoen 2002/2003 achtereenvolgens: 0-2, 1-2, 2-2, 0-2 en nu weer 1-2. SKNWK hervat de competitie na de winterstop in Burgh-Haamstede met de eilandelijke derby tegen DFS. Het eerste onderonsje eindigde in 2-2. Dreischor (gestreepte shirts) liet Kwadendamme gisteren behoorlijk schrik ken, maar stond uiteindelijk toch met lege handen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71