punt in Axel Vliegende start Kloetinge krijgt geen vervolg Bruse Boys heeft smaak te pakken s_ PZC Maandag 15 december 2008 I 31 DFS haalt tegen AZW 2-o-achterstand op en speelt alsnog gelijk: 2-2. door Peter van Kouteren AXEL - Net als eerder in de compe titie tegen Wolphaartsdijk ver speelde AZW zaterdag tegen DFS een overwinning. De Axelaars leid den met 2-1, toen de fel aandrin gende bezoekers in een al- les-of-niets-offensief raak schoten. Pieter de Munnik tekende in bles suretijd voor de gelijkmaker: 2-2. De ex-speler van Hoek ontving een afgeslagen bal met de rug naar het doel, draaide handig weg en mikte van net binnen het straf schopgebied raak. Het was de tweede competitietref fer van De Munnik, die voor de tweede keer dit seizoen op het middenveld speelde. „Het was wel terecht dat we gelijk maakten", vond De Munnik. „We hadden in de eerste helft twee keer moeten scoren en niet zo'n knullige goal te gen moeten krijgen." DFS werkte in Axel in de slotfase E een 2-0-achterstand weg en hand haafde zich door het resultaat in de subtop van de derde klasse. „We moeten reëel zijn", zei De Munnik. „We komen nog iets te kort voor het kampioenschap. We komen net uit de vierde klasse en moeten bij de eerste vijf kunnen eindigen." AZW incasseerde na het verlies te gen Veere een nieuwe tegenvaller 1 en verloor door het puntenverlies verder terrein. „Het kampioen schap kunnen we nu wel verge ten", stelde voorzitter Jan Allewijn gelaten vast. „Dit hebben we abso luut niet verdiend. We zijn een oor aangenaaid door de scheids rechter." De preses wees op een ten onrechte wegens buitenspel af gekeurd doelpunt van Ludovico Cantoro. Arbiter Van Stigt liet zich misleiden door het vlagsignaal van DFS komt in Axel tegen AZW met 2-0 achter. Door doelpunten van invaller Leon de Bruine en Pieter de Munnik houdt de ploeg toch een punt over aan het duel. assistent John Bonte (DFS). „Ik kon het op dat moment zelf niet beoordelen." De scheidsrechter wuifde voorts een buiteling van Gert-Jan Kolijn weg en legde de bal net buiten het strafschopge bied, nadat de doorgebroken Kana da Rosa Bernardo binnen het zes tienmetergebied aan zijn shirt was getrokken. AZW-DFS was een boeiend duel tussen twee goed voetballende ploegen, die allebei gevaar sticht ten en kansen kregen. De Zeeuws-Vlamingen kwamen hal verwege de eerste helft op voor sprong, toen Emine Youssef een vrije trap van Sean Verhaege van dichtbij binnenkopte: 1-0. Na de rust vergrootte Corné Lan- gendoen uit een indirecte vrije trap (toegekend omdat doelman Leander Rouw een terugspeelbal opraapte) 2-0. Invaller Leon de Bruine bracht uit een indraaiende vrije trap DFS terug in de wed strijd. Pieter de Munnik, die een paar keer eerder dicht bij een tref fer was, sleepte voor zijn ploeg een punt uit het vuur. AZW-DFS 2-2 (1-0). 21. Emine Yous sef 1-0, 63. Corné Langendoen 2-0, 69. Leon de Bruine 2-1, 90. Pieter de Mun nik 2-2. Scheidsrechter: J.W.E. van Stigt (Giessen). Gele kaart: Vincent Bakker, Ronald Braam (beiden DFS), Kana da Rosa Bernardo, Michiel Standaert (bei den AZW). Aantal toeschouwers: 200. Sterk op vreemde bodem DFS is dit seizoen nog ongesla gen in uitwedstrijden. Van de zes uitbeurten werden er twee gewonnen en vier met een gelijkspel afgesloten. De enige twee nederlagen dit seizoen leed DFS dus op eigen veld. Veere (2-3) en Rillandia (1-2) waren daarvoor verant woordelijk. In het hele kalenderjaar 2008 verloor DFS slechts één keer op vreemde bodem. Dat was eind vorig seizoen bij Wolf- aartsdijk. Door vier goals van Wilfred van den Dries werd het 4-1. DFS was toen al kampioen in de vierde klasse. Bruse tweedeklasser boekt tegen Serooskerke derde zege op rij: 0-2. door Marco Puik MIDDELBURG - Bruse Boys heeft het lek boven. De zaterdag-tweede klasser boekte tegen Serooskerke de derde overwinning op rij (0-2), nadat het daarvoor zes opeenvol gende duels had verloren. Inmid dels is de Bruse club alweer opge klommen naar de zevende plaats op de ranglijst én deelt het de lei ding in de tweede periode. Koploper Duiveland zag zijn duel bij Oostkapelle afgelast worden, waardoor Dinteloord de leiding kon overnemen door een 1-0-zege bij VCK. SSV'65 verraste met een 2-1-zege bij Arnemuiden. Serooskerke-Bruse Boys 0-2: Bru se Boys startte sterk in Seroosker ke en dat resulteerde al vrij snel in een voorsprong. Mats Willemse nam het leer hard op zijn slof en schoot de bal in de linkerboven hoek. In het vervolg van het duel ging er aan beide kanten veel fout. Serooskerke was eenmaal dicht bij de gelijkmaker, maar de inzet ging voorlangs. Namens Bruse Boys liet Thomas Groeneveld een goede kans op 0-2 liggen. Kort voor rust was het wel voor de tweede maal raak aan de zijde van 'Bru'. Een vrije trap werd slecht verwerkt door Serooskerke-doelman Milad Oghabian, die de bal tegen ploeg genoot Jeroen Geerse aan stompte. Vervolgens was het voor Robin Bruse Boys wint voor de derde keer op rij. Ditmaal moet Seroos kerke eraan geloven (0-2). Duive land komt niet in actie, waardoor Dinteloor de leiding overneemt. Meertens een koud kunstje om de 0-2 binnen te werken. De tweede helft leverde meer druk van de thuisclub op. Uit counters verzuimde Bruse Boys echter om het duel definitief op slot te gooien. Onder anderen Ge orge Geluk, die alleen op de keeper mocht aflopen, en Peter Willemse (inzet over het doel) lie ten goede kansen onbenut. Echt dicht bij de aansluitingstreffer kwam Seroos niet. Bruse Boys trok de zege over de streep. De goed leidende scheidsrechter deel de gele kaarten uit aan de Bruse Boys-spelers Emiel Dorst en Erik Giljam. Arnemuiden-SSV'65 1-2 (0-2). David den Hollander 0-1, Christiaan Boon 0-2, Bart-Jan Kroes 1-2. VCK-Dinteloord 0-1 (0-1). Nicky de Frel 0-1. Seolto-VVC'68 0-0. Zaterdag-eersteklasser heeft geen kind aan Wilhelmina'26: 3-0. door Sven Bakker KLOETINGE - Terwijl de voetballers van Kloetinge direct vanaf het be gin van de wedstrijd er lustig op los combineerden, leken de tegen standers van Wilhelmina'26 met hun gedachten nog meer in de warme spelersbus dan op het half bevroren veld. Kloetinge verzuim de een monsterscore neer te zet ten en bleef steken op 3-0. Het was een makkelijk dagje voor Kloetinge in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Na zeven mi nuten stond het al 2-0. Bij Wilhel mina'26 ging werkelijk helemaal niets goed. Er werd geen enkel per soonlijk duel gewonnen en alle passes eindigden in de voeten van de spelers van Kloetinge. Het team uit Wijk en Aalburg maakte geen seconde aanspraak op de zege, waardoor Kloetinge naar harten- lust kon combineren en de vrije ruimtes kon induiken. „We waren duidelijk twee klassen beter", con stateerde Kloetinge-spits Niels Ko- le na afloop terecht. Kloetinge leek in het begin van de wedstrijd de 7-1-overwinning van de uitwedstrijd tegen Wilhelmi- na-'26 te gaan verbeteren. De 1-0 kwam voort uit een schot van het linkerbeen van Etiënne Mallie dat op de lat belandde, waarna Marcel de Waal de bal in het eigen doel 'Tegen zo'n ploeg kom je in de problemen als je na 70 minuten nog op 0-0 staat' liep. De 2-0 was weer een present je van Wilhelmina'26. Mervin Nie- mantsverdriet zei 'bedankt' en prikte de bal simpel in de hoek. „Ik kreeg de bal zomaar in de voe ten gespeeld, ongelooflijk. Terwijl Aanvoerder Daan Esser (links) jaagt achter de bal aan tegen Wilhelmina'26. foto Willem Mieras ik toch echt niet hetzelfde shirt droeg als hen", zei Niemantsver- driet nadat hij na 75 minuten werd gewisseld. „Ik vraag me toch echt af hoe dit team aan elf punten komt." Trainer Diederik Hiensch wist daar het antwoord wel op. „Tegen zo'n ploeg kom je in de proble men als je na zeventig minuten nog op 0-0 staat. Dan scoren ze zo'n frommelgoal uit een hoek schop of vrije trap. Maar wij heb ben de eerste veertig minuten erg goed gespeeld. Wij vonden goed de vrije man en de vrije ruimte die ontstond", aldus Hiensch, die bezig is aan zijn laatste seizoen bij Kloetinge. Toch kon Kloetinge de score niet uitbreiden en bleef het tot de 54e minuut 2-0. Niels Kole rondde een mooie steekpass van Wouter de Craene koelbloedig af: 3-0. Kans op kans volgde, maar er leek een vloek op het doel te rusten. „Dit zijn eigenlijk de wedstrijden om aan het doelgemiddelde te wer ken", zei Kole. „Maar omdat we zo vroeg al redelijk zeker waren van de winst, waren we een stuk min der scherp." Kloetinge-Wilhelmina 3-0 (2-0). 5. Marcel de Waal 1-0 (eigen doelpunt), 7. Mervin Niemantsverdriet 2-0, 54. Niels Kole 3-0. Gele kaart: André Vers teeg (Wilhelmina'26). Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Aantal toe- sthouwers: 210. Mats Willemse (hier op archieffoto) opende de score zaterdag voor Bruse Boys tegen Serooskerke. Willemse maak te zijn vierde seizoensdoelpunt. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67