o 'Je ziet vooral aan -C-ËLOK 'Pinguïns leefden wél in noorden' Onderdak op z'n kop 14 Maandag 15 december 2008 PZC Lekkende kraan... of een lopend toilet? Wandclosets, baden en alle andere sanitaire materialen! Alles op maat: net als uw offerte! Uneto-Vni Kaarsenmaakster krijgt verwonderde reacties op 'foute' uitspraken. BURGH-HAAMSTEDE - Het moet maar eens klaar zijn, vindt Roos Koning. De vrouw uit Burgh- Haamstede, die met haar vestiging boven de Formido de enige profes sionele kaarsenmaker in Zeeland is, vertelde begin deze maand in de PZC dat eskimo's pinguïns ge bruikten als kaars, door een stok door hun lijf te doen en die in brand te steken. „Vervolgens kreeg ik steeds commentaar", zegt Ko ning. „Mensen beweren dat pin guïns op de zuidpool leven en eski mo's op de noordpool." Dat is ook zo, maar Koning weet als expert meer dan een ander over de geschiedenis van de kaars. „Dit gaat over duizenden jaren ge leden. En toen leefden er wel dege lijk pinguïns op de noordpool. Die stonden ook wel bekend als reu- zenalken." door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Harde beats en luid gejoel zaterdag in sportcentrum Onderdak in Zierikzee. Meer dan zeshonderd dansers uit het hele land deden mee aan het Streetdancespektakel dat dans school Kramer daar organiseerde. Het leverde een bomvolle sporthal op. Natuurlijk ging het grotendeels om de show, maar de dansers deden wel degelijk mee aan een wedstrijd, legt organisator Onno Kramer uit. „Die is onderdeel van een reeks wedstrijden door het hele land. Vandaar dat de deelnemers vandaag ook overal vandaan komen." De dansers lieten hun kunnen zien in verschillen de categorieën (break dance, electric boogie, hip hop en streetdance), alleen of met een groep en in drie leeftijdscategorieën: kinderen vanaf een jaar of zeven, junioren en volwassenen. Hoewel die laatste groep vooral tieners omvat, verklaart Kramer. „Dit soort dans doe je nu eenmaal niet zo snel meer als je ouder bent dan vijfentwintig. Het blijft toch onderdeel van een jongerencul tuur." Maar wel één waar niemand meer omheen kan. Zat het streetdance tot voor kort nog in een wat alternatieve hoek, tegenwoordig is het een stuk toegankelijker, mede door tv-programma's als So you think you can dance en videoclips op muziek zenders. „Dat leidt er weer toe dat hip hop niet meer je hele leven hoeft te beïnvloeden om het toch te dansen. Je ziet dat zeker bij kinderen. Die steken elkaar simpelweg aan." Ook wat 'oudere jongeren' zien de moderne dan sen steeds meer als een alternatief voor voetbal len of hockeyen. „Het is gezond en gezellig, net als andere teamsporten", stelt Kramer, die zijn school zaterdag vertegenwoordigd zag door twee groepen volwassenen hip hop en één club junio ren streetdance (foto). foto Dirk-Jan Gjeltema Vier oud-leerlingen organiseren reünie van Huishoudschool. Zeeuwse babes leggen het af tegen Bergse ROTTERDAM - Tijdens een manifes tatie in Outland in Rotterdam is de 2o-jarige Kim de Sitter uit Ber gen op Zoom Pabo Babe 2008 ge worden. Aan de wedstrijd, uitge schreven door erotiek-postorderbe- drijf Pabo uit Walsoorden, deden ook een 20-jarige uit Kloetinge en een 19-jarige uit Krabbendijke mee. Zij waren met 63 anderen uit verkoren om aan de internetstem- ming mee te doen. Kerstknutselen bij kinderboerderij ZIERIKZEE - Kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zie rikzee houdt woensdag knutsel- middag. Het thema is kerst. De middag duurt van 13.30 uur tot 15.30 uur. Meedoen kost 1,50 euro. Vooraf opgeven via 0111 417179. Overigens roept de kinderboerde rij ouders op om foto's in te stu ren. Die komen op de website van de boerderij: www.de-punt.nl. Laatste klaverjasavond 2008 in Serooskerke SEROOSKERKE (S) - De Dorpsge meenschap Serooskerke houdt woensdag klaverjasavond in het dorpshuis. Aangezien het gaat om de laatste editie van dit jaar, wordt aan het eind van de avond de Kla- verjaskampioen 2008 bekend. De avond begint om 20 uur. Mee doen kost 3 euro. Opgeven kan ui terlijk vandaag nog bij Hugo van Buren (0111 671165) of Lina de Groot (0111 671828). Samen Verder houdt instuif voor kleuters ZIERIKZEE - De Christelijke Jonge ren Vereniging (CJV) Samen Ver der in Zierikzee houdt woensdag een mini-instuif. Kinderen van 4 tot 6 jaar zijn welkom. De middag in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof begint om 14 uur en duurt tot 16 uur. Toegangsprijs be draagt 1 euro. Meer informatie bij Wilna Bazen via 0111412921. www.cjv-zierikzee.nl Vandalen takelen auto fors toe in Zierikzee ZIERIKZEE - Een automobiliste vond gistermiddag haar auto aan het Jannewekken in Zierikzee flink beschadigd terug. Toen de vrouw zaterdag rond 13 uur parkeerde, was haar voertuig nog prima in orde. Bij terugkeer de volgende dag bleken beide spie gels vernield, was er een deuk in de zijkant van de auto getrapt en was een ruitenwisser afgebroken. Het schadebedrag is niet bekend. Man vernielt auto's vlak voor politiebureau MIDDELBURG - Een 29-jarige Ter- neuzenaar koos zaterdagochtend rond 5.30 uur niet de meest handi ge plaats uit om zijn agressie kwijt te raken. Vlak voor het Middel burgse politiebureau vernielde hij de ruitenwissers van een aantal au to's. Agenten hoefden maar door het raam te kijken om het vandalis me waar te nemen. De man is naar Torentijd gebracht. door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - Vijfenveertig jaar geleden was het een hele bink, de leraar Engels van de huis houdschool in Burgh-Haamstede. „We waren allemaal gek van hem", zwijmelen de vier oud-leer lingen die zaterdag een reünie voor oud-schoolgenoten en docen ten hielden. „Hoe hij er nu uitzag? Eh... een beetje ouder." Denken aan vroeger, praten over toen en nu. Eigenlijk kan een reü nie bijna niet tegenvallen. Een kar wei om te organiseren is het wél, bemerkten Amanda Ottevanger ('s-Heer Hendrikskinderen), Jan- nie Bom (Serooskerke), Annie Boot en Hanneke Kanters (beiden Burgh-Haamstede). Ze nodigden iedereen uit die tussen i960 en 1973 naar school gingen of lesga ven op huishoudschool De Schut- se. Zo'n honderd van hen kwa men zaterdag naar het dorpshuis. Geen betere plek om de reünie te houden dan daar. Want laat het dorpshuis nu deels huizen in de vroegere schoolgebouwen. Net als de naastgelegen bibliotheek trou wens. Het maakt het verleden nóg levendiger. „Kijk, dit was onze hal", wijst Jannie. „Dat was het kooklokaal. En waar nu de bieb is, 'Op de toiletten was het te koud. Daarom gebruikten we die van de kleermaker' kregen we babyverzorging en naai les." Het was overigens nog niet zo sim pel om iedereen 'van vroeger' weer op te sporen. Want bijna alle meisjes zijn inmiddels getrouwd, waardoor ze hun vroegere naam niet meer hebben. „Ik heb zelfs En-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62