Messcherpe counters worden koploper Hansweertse Boys fataal Schakers HWP op weg naar de titel Volharding laat het afweten tegen Agathos Tijd begint te dringen voor 's-Gravenpolder De Ganze legt het af tegen De Stormvogel 2 B PZC Maandag 15 december 2008 37 Kwadendamme ziet Dreischor sterk terugkomen. VLISSINGEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal begint Sluis op stoom te komen. SDO'63 was volstrekt kansloos: 7-1. In de vijfde klasse B is de titelstrijd weer hele maal open na de 2-3-nederlaag van koploper Hansweertse Boys op eigen veld tegen NVS. Dreischor-Kwadendamme 3-4: De bezoekers namen een 0-3-voor- sprong via Frank Franse, Mariusz Mosiej en een eigen doelpunt. Kort voor rust werd het 1-3 door Ppter Stouten, maar toen Arjan Franse er na de thee 1-4 van maak te leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Dreischor toonde echter ka rakter en kwam door twee doel punten van Kas van der Linde te rug tot 3-4. In de slotfase werd de gelijkmaker van Jimmy Versluis af gekeurd wegens buitenspel. Dreischor-Kwadendamme 3-4 (1-3). Frank Franse 0-1, Mariusz Mosiej 0-2, eigen doelpunt 0-3, Peter Stouten 1-3, Arjan Franse 1-4, Kas van der Linde 2-4 en 3-4. Hansweertse Boys-NVS 2-3: Na de openingstreffer van Sander Sim ons (0-1), kwamen de Boys nog voor de rust terug tot 1-1 via Kevin Trotman. Twee messcherpe coun ters leidden in de tweede helft tot 1-3 via Joris Nagelkerke en Erik Piasmans. Kort voor het einde stel de de thuisploeg hier via Kawun Yu wat tegenover: 2-3. Hansweertse Boys-NVS 2-3 (1-1). San- der Simons 0-1Kevin Trotman 1 -1Jo ris Nagelkerke 1-2, Erik Piasmans 1-3, Kawun Yu 2-3. FC Moerstraten-Volharding 2-2: Voor rust was FC Moerstraten de betere ploeg. De eerste helft werd Vijfdeklasser Lewedorpse Boys heeft dit seizoen moeite met scoren. afgesloten met 1-1 door treffers van John Sommeijer en Bert-Jan Mulders. In de tweede helft kwa men de bezoekers op voorsprong via Barend Schik: 1-2. Waar Volhar ding de nodige kansen onbenut liet, schoot Rick van de Berge aan de andere kant wel raak: 2-2. FC Moerstraten-Volharding 2-2 (1-1). John Sommeijer 0-1, Bert-Jan Mulders 1-1, Barend Schik 1-2, Rick van de Ber ge 2-2. Lewedorpse Boys-WW'67 0-2: De thuisploeg heeft dit seizoen moeite met scoren. Een overwicht van Lebo voor rust leverde niets op, terwijl Dennis van Loon na mens WWV'67 de score opende met een lastig schot dat net voor de doelman opstuitte: 0-1. In de tweede helft probeerde de thuis ploeg de bakens te verzetten, maar WW'67 liep verder uit: 0-2. Lew. Boys-WVV'67 0-2 (0-1). Dennis van Loon 0-1, Stefan van de Velde 0-2. Vijfde klasse A. Sluis-SDO'63 7-1 (4-1) - Andrew Wesbeek 1-0, Michel Colpaart 1-1 (strafschop), Koen Quaak 2-1, Patrick Vinke 3-1, Byron Bentley 4-1 en 5-1, Andrew Wesbeek 6-1, By ron Bentley 7-1. Graauw-Schoondijke 5-2 (3-1) - Mar cel Verschuren 1 -0, Karei Steijaert 2-0, Matthijs Ruytenburg 2-1, Marcel Ver schuren 3-1, Matthijs Ruytenburg 3-2, Ronald Vael 4-2 en 5-2. Vogelwaarde-Philippine 3-2 (2-1) - Dennis Vlassenrood 1 -0, Artjan Lam bert 2-0 (vrije trap in de kruising), Chiel de Smet 2-1, Artjan Lambert 3-1, Maarten de Groene 3-2. Hoofdplaat-Groede 4-1 (1-0) - Bart de Smit 1-0 (assist Loek Thomaes), Da vid Almekinders 1-1, Eli Bolleman 2-1, Barry Sutin 3-1 en 4-1. Corn Boys-Terhole 4-1 (1-1) - Steven de Meijer 1-0, Kevin van de Brande 1-1, Martijn Marcelis 2-1, Ricky Roeb 3-1, Victor Roegiers 4-1. Tweede team HWP boekt eenvoudige zege op Messemaker 1847 door Roeland Alders GOES - Het eerste schaakteam van Het Witte Paard is hard op weg naar het kampioenschap in de eer ste klasse van de landelijke compe titie. Tegen HMC Calder werd het 8-2. HWP Sas van Gent-HMC Calder 2 8-2: De Zeeuws-Vlamingen had den geen enkel probleem met HMC Calder 2 uit Den Bosch. In valler Walter Tonoli speelde snel remise. Tom Piceu pakte de winst, waarna een zeer tevreden teamlei der Hans Groffen het punt deelde. Daarna liep het team snel uit naar een veilige marge door overwin ningen van invaller Kees Nieuwe- link en Thibout Maenhout. HWP Sas van Gent 2-Messema- ker 1847 6-2: Lisa en haar vader Han Schut zetten de Sasse ploeg op voorsprong. Na een nederlaag van Donna Schut wonnen Eva Baekelant en Marc Lacrosse en ver volgens ook Ivo Timmermans. Erasmus-Souburg 3-5: De Soubur gers boekten in de derde klasse een belangrijke overwinning voor lijfsbehoud. Alleen René Tiggel- man en Jeroen Hekhuis konden Volharding in actie tegen Agathos. foto Willem Mieras hun gunstige stellingen niet verzil veren. Koos Zomer boog zijn min dere stelling om naar de winst. HWP Sas van Gent 3-Bergen op Zoom 3-5: Er had meer ingezeten dan deze ingecalculeerde winst te gen de koploper als het torenoffer van Rudy van de Wynkele door slag had gehad. Mark de Waal en Marnix van der Zalm wonnen. Landau-De Pion 2 2-6: Landau, dat Johnny Schalkx, Arthur Hugae- rt en Erik Bolleman mistte, had niet veel in te brengen. Terneuzen-Spijkenisse 6,5-1,5: De mooiste partij was die van teamleider Gosse Kamminga, die zijn torenoffer knap verzilverde. Incomplete ploeg verliest met 76-101 en zakt verder op ranglijst. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De mannen van BC Vlissingen behaalden in de hoofd klasse van de basketbalcompetitie hun tiende opeenvolgende zege. In de overgangsklasse zakte Volhar ding verder weg door een neder laag tegen Agathos. Bij de vrou wen reisde BV Souburg tevergeefs naar Oosterhout, waar de wed strijd door het ontbreken van scheidsrechters niet doorging. Con current BC Vlissingen verloor van Octopus. Mannen. Tracks- BC Vlissingen 62-95: In Heerlen kon de thuis ploeg bijblijven tot 12-12. Door een full court press liep BC Vlissingen snel uit naar 28-48 bij rust. In het derde kwart liep het verschil op tot 47-78. In het laatste kwart bleef de marge gehandhaafd. Scores BC Vlissingen: Erwin Hilbert 19, Dorde Karadzic 14, Dennis de Paauw 12, Sjors van der Poel 12, Emilio Jangbahadoer 12, Sjoerd van Pelt 11, Michel Bosters 9, Benjamin Steenbeek 4 en Stefan Schrier 2. Volharding-Agathos 76-101: Na drie vrije weekenden speelde een incompleet Volharding thuis tegen Agathos, dat net als de Goesena- ren nog slechts één overwinning had behaald. De gasten uit Geertr-uidenberg gingen fel van start, wat resulteerde in een 18-32- voorsprong. Volharding gooide er daarna een schepje bovenop en kwam sterk terug tot 40-46 bij rust. In het derde kwart kon Vol harding het goede spel echter niet doorzetten, waardoor de achter stand opliep tot 15 punten. In het laatste kwart kwam Volharding in foutenlast en moest het een geflat teerde 76-101-nederlaag slikken. Scores Volharding: Frank Vermeulen 20, Winston Doesburg 17, Bas Remijn 13, Ralph Ranshuijsen 12, Kristiaan van Schaik 7, Jeroen Schoe 3, Patrick Kom pier 3 en Dave van Maurik 1 Vrouwen. BC Vlissingen-Octo- pus 52-57: BC Vlissingen leed veel balverlies en miste aanvallend veel kansen. Octopus nam een 8-16- voorsprong, bij rust was het 24-29. Na rust kwam BC Vlissingen nog terug tot 47-48, maar het slotak koord was voor Octopus. Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 20, Elisa Kuipers 13, Marjolein de Dreu 7, Quintana Pattinama 5, Nayara de Ridder 4 en Dorien de Witte 3. Dammers verliezen van DVSB en zakken dieper weg in degradatiezone. MIDDELBURG - Niet eerder dit sei zoen waren de dammers van PWG 's-Gravenpolder dichter bij succes als zaterdag tegen DVSB. Toch ging het mis. De ereklasser uit Soest won na een bloedstollen de wedstrijd met 11-9. Voor PWG wordt de situatie, met nog vier wedstrijden voor de boeg, steeds zorgelijker. Zelfs bij winst tegen de gradatiekandidaten Amsterdam 80 en DUO is het de vraag of PWG zelf boven de rode streep kan ein digen. De klok speelde een cruciale rol in het duel tegen DVSB. Twee par tijen gingen verloren door tijds overschrijding. Eerst haalde Arjo Kousemaker zijn zetten niet tegen de sterke Wit-Rus Boulatov en even later zag ook Aart Walraven een nul genoteerd worden. Eerder had PWG een 4-0-voor- sprong opgebouwd door winstpar tijen van Ruud Kloosterman en André Droog. Daarna kantelde de wedstrijd helemaal in het voordeel van de bezoekers. Topscorer Arie van de Weteringh verloor door een forcing en Henk Gunter werd kansloos weggespeeld. Na een knap gelijkspel van Andres van den Berge tegen Cock van Leeu wen bracht Martijn Rentmeester met zijn eerste competitiezege de achterstand terug tot twee punten. Johnny de Leeuw moest een gelijk spel accepteren en de partij tussen Daaf Kasse en grootmeester Evgue- ni Vatoetin eindigde in remise. De Middelburgse damclub is nog niet helemaal veilig in de eerste klasse C maar zette zaterdag wel een belangrijke stap door 11-9-winst op Damcombinatie Nij- Arjo Kousemaker kwam in tijdnood tijdens zijn partij tegen de sterke Wit-Rus Boulatov. foto Willem Mieras megen. Routiniers Arie Kamme- raat en Peter Schunselaar sleepten met hyn winstpartijen hun ploeg erdoorheen. Aan de andere acht borden konden de Zeeuwen geen vuist maken. De Nijmegenaren wa ren slordig in de afwerking en ga ven veel punten weg. Het tweede team van Gorinchem was veel te zwak voor PWG 2, dat ondanks de 16-4-winst vierde blijft in de tweede klasse F. Niels Roelofsen, René Dusebout, Eric Boogert, Hans van Akkeren, Ko Louwerse en Mark van der Hage zorgden voor de winstpartijen. GOES - De waterpoloërs van De Ganze waren in de inhaalwed strijd niet opgewassen tegen de re serves van De Stormvogel: 6-9. De Vlissingese waterpoloërs kon den ondanks een ruime selectie slechts over acht spelers beschik ken. Zij troffen in Goes een gemo tiveerde tegenstander, die in de eerste periode echter slecht speel de: 0-4. Daarna kwam De Ganze beter in de wedstrijd. Halverwege stond het 2-6 en na de derde perio de 4-7. In de laatste periode ver zuimde de thuisploeg te scoren uit twee man-meer-situaties, waarna De Stormvogel het duel gerouti neerd uitspeelde. Scores De Ganze: Stijn Sandee 3, Gui- do Vermeulen, Jos Schrijver en Maar ten Buijs allen 1 maal. Scores De Stormvogel 2: Jaap Boven dorp, Kees Leijnse en Pim Bekkers 2 en Jeroen van de Broeke en Bas Mechiel- sen 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59