Tjoba maakt het de koploper moeilijk Opnieuw teleurstelling voor handballers Orion Topteam komt nog tekort tegen de top 36 Maandag 15 december 2008 PZC B Ondanks de nederlaag van Tjoba bij koploper Vitesse was er volop tevredenheid over het vertoonde spel. Tjoba wist de schade beperkt te houden: het werd 13-14. foto Willem Mieras Fortis wint nipt, degradatie Swift lijkt onafwendbaar. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Fortis won zaterdag het degradatieduel met SDO (15-14). Tjoba redde het net niet te gen Vitesse (13-14). Swift lijkt al in een vroeg stadium het degradatie leed over zich te hebben afgeroe pen. Fortis-SDO 15-14: „Het was een lo terij", vatte Niels Bebelaar de hecti sche slotfase samen. Voor rust ge bruikte Fortis het hele veld om kansen te scheppen. Vlak voor rust leidden de Souburgers met 9-7 maar de ploegen gingen met 9-9 rusten. Daarna verloor Fortis het overzicht. Vlak voor het eind signaal bij een 15-14-stand kreeg SDO een vrije worp die niet benut werd. Scores Fortis: Patrick Koppejan en. Re- mi van de Broeke 3, Jessica de Boer, Chalana Janisse en Niels Bebelaar 2, Joy ce Schoonaard, Remco Crucq en Chaim Koole 1. Tjoba-Vitesse 13-14: Opluchting was er over het vertoonde spel te gen de koploper uit Barendrecht. Met drie andere basisspelers strooi de Tjoba flink wat zand in de geol iede machine van Vitesse. Met de nodige ups and downs leverde het een spannende strijd op. Lang had den de Goesenaren zicht op een punt, maar sluwigheid van Vitesse bepaalde anders. Scores Tjoba: Niels Westmaas en Mar cel de Dreu 3, Dennis Broerse en Es ther van Boven beiden 2, Gerben van Boven, Dirkjan Westmaas en Kim van den Broek allen 1. Korbatjo-Swift 12-11: Er stond Swift maar één ding te doen in Oud Beijerland: winnen om niet in direct degradatiegevaar te. ko men. 'Zuur' noemde coach Ralph Gillissen de nederlaag dan ook. Hij zag zijn ploeg beter korfballen, maar afgebluft worden door een l^j TOP uit Arnemuiden wint een- voudig van middenmoter Olym- pia. De koploper heeft genoeg scorend vermogen maar mist 'fraai spel'. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van Orion verloren met 25-22 van Whi te Demons. De EMM-mannen pak ten hun eerste competitiezege na een 25-17-zege op streekgenoot Del ta Sport 2. Het duel tussen GSC en Mixed Up werd afgeblazen wegens blessures en ziekte aan de kant van GSC. Bij de vrouwen gaf EMM HMC goed partij. Olympus won verdiend van Groene Ster 2. Mannen. White Demons 4-SV Orion 25-22: De ene teleurstelling is amper verwerkt of de volgende dient zich al weer aan. Grote te leurstelling in deze wedstrijd was de vroege rode kaart (drie tijdstraf- fen) voor gangmaker Arno Rie- mens. Orion, dat momenteel niet op zijn sterkst is, was duidelijk aan geslagen. „We moeten het echt hebben van het collectief" zei Jaap Sinke na af loop. „Het was echt een off-day. strijdvaardigere tegenstander. De achterstand tot de nummer voor laatst bedraagt nu vier punten. Scores Swift: Richard Geldof 4, Ivo de Hond 3, Paul van den Berg, Anita Hoekstra, Vera Kuijper en Jacco van de Bosse allen 1. TOP-Olympia 19-12: De koploper uit Arnemuiden had weinig moei te met de middenmoter uit Spijke- nisse. Net als voorgaande weken schortte het niet aan scorend ver mogen, maar volgens coach Edwin Niemand uitgezonderd." De aan sluiting met de kop is voor Orion nu even uit zicht. EMM 2-de Beuk 22-18: De reser ves waren op tijd bij de les. Het rooskleurige beeld (19-12) werd bijna uit handen gegeven. Peter Schmelzer was de gangmakers met vier treffers. Vrouwen. EMM-HMC 15-16: De koploper kroop door het oog van de naald in de Middelburgse sport hal. EMM was op alle fronten greti ger. De marge van vier treffers was dan ook logisch: 15-11. Toch ver dween de kloof als sneeuw voor de zon in de slotfase. Olympus-Groene Ster 2 18-16: Trainster Rita van de Velde zag de Vlissingse ploeg met lef acteren te gen het gevreesde Groene Ster. Martje Huiben en Wendy Meer man trokken de kar met ieder vijf treffers. Vlissingen rukt nu op naar een gedeelde eerste plaats. Coppoolse wel aan fraai spel: „Dat kon beter." Scores TOP: Jeanine Marijs, Leon van Belzen en Corné Bezemer allen 4, Petra de Ridder en Corola Meulmeester bei den 3, Frank Bouwsma 1 Voltreffers-Togo 11-12: Togo liet zich verleiden mee te gaan in het lage tempo van de thuisploeg. To- go-coach Robert Jongejan zag daar door 'een matte vertoning'. Scores Togo: Dennis Boelman, André Goossens, Martin Postuma en Mijke Ta- Tovaal zet Gouda met 23-3 aan de kant GOES - De rugbyers van Tovaal zijn naar de derde plaats gestegen in de derde klasse Zuidwest na een 23-3-overwinning op Gouda. Tovaal kwam sterk uit de startblok ken. Bij een 5-3-stand drukte Koen Spaas een try, Niels van Harn ver grootte de voorsprong tot 1273. Ver- yolgens drukte Spaas zijn derde try: 17-3, waarna Tovaal op jacht ging naar de vierde. Niels van Harn benutte twee penaltykicks. Oemoemenoe verliest van USRS MIDDELBURG - Rugbyclub Oemoe menoe had niets in te brengen te gen USRS uit Utrecht: 31-0. In het eerste bedrijf konden de gas ten USRS redelijk bijbenen en de 12-0-achterstand bij rust bood enig perspectief op een beter resultaat. Verdedigend stak het goed in el kaar, maar toch wisten de Utrecht se studenten nog regelmatig een bres te slaan. hapary allen 2, Wendy Uitterhoeve, Jan- neke de Wit en Anouk Hazelaar 1. Stormvogels-Gemini 17-11: Gemi ni's kwetsbaarheid was zichtbaar maar Stormvogels kon het klassen verschil niet vertalen in cijfers. Scores Stormvogels: Linda de Witte 5, Frank Peene 4, Niek Peene en Franc- ky Koole beiden 3, Kristian Gabriëlse en Arjen Schoe beiden 1. Seolto-RWA 14-15: Bij 14-12 leek er geen vuiltje aan de lucht, maar RWA ging er in de slotseconden door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - De dubbel in de topteamcompetitie voor het top- team van 's Lands Welvaren trok in Tapperij 's Lands Welvaren een volle zaal, maar leverde geen pun ten op. Het werd tegen Cubri/Etikon en J8cB Küpers 2-4. In een bij tijd en wijle luidruchti ge zaal bleek dat topteam 's Lands Welvaren nog iets tekort komt voor het allerhoogste niveau. Te gen Cubri/Etikon bewees Wiel van Gemert op dit niveau mee te kunnen. Hij versloeg verrassend Jean Paul de Bruijn in zijn eigen spelletje, het bandstoten. Het werd een fraaie ontmoeting die in drie beurten was gepiept: 100-64. Ian van Krieken ging in het kader 47/2 van acquit met 176 en oogstte bewondering van de toeschou wers, maar Henri Tilleman was niet geïmponeerd en tikte de par tij in één beurt uit (200). Peter de met de buit vandoor. Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Remy Schuuring beiden 4, Dennis Goe- degebuur en Jolanda Kerkhof beiden 2, Maurice Brul en Chris Mol beiden 1 Ondo-Scheldevogels 15-11: On- do-coach Christian Hoefkens sprak van 'een acceptabele over winning'. Scores Ondo: Martijn Walraven 7, Wim Allaart 4, Ruth Holmes, Renee Groenleer, Robbie Mesu en Jeroen Me- su allen 1. Bree maakte duidelijk dat hij de stap naar de top nog niet heeft ge maakt. Tegen zijn leermeester Pa trick Niessen was de druk te groot. J8cB Küpers had nog minder moei te met de Bevelanders. In dit tref fen verloor De Bree in het 71/2 met 150-145 van Carsten Lassig, on danks een mooie serie van 88. De Bree na afloop: „Ik baal van me zelf. Ik was zo vreselijk gespannen. Vooral tegen Patrick Niessen. Ik wilde tegen mijn trainer alles per fect doen en daardoor ging het juist mis." Patrick Niessen over zijn Middel burgse leerling: „Peter moet men taal harder worden en meer in zichzelf geloven. Dan kan hij de stap naar de top maken. Hij kijkt teveel op tegen anderen. Ik heb er vertrouwen in dat hij er wel komt. Hij kan al heel veel, maar moet daar zelf nog van overtuigd ra ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58