Zeeland Sport verrast Clinge met gelijkspel Yerseke verpulvert WIK'57 Mytilus moet zaken op een rijtje zetten RCS verliest en is toe aan winterstop B pzc Maandag 15 december 2008 35 Met incomplete ploeg trainen breekt Goese volleyballers op. door Peter van Kouteren middelburg - Voor de volleybal lers van Mytilus en WS'92 komt de winterstop als een geschenk uit de hemel. De Goese tweededivisio nist verloor voor eigen publiek met 0-4 van Fikszo/Krimpen en incasseerde daarmee voor de twee de keer op rij een zware nederlaag. De mannen van WS'92 zetten een slechte reeks voort. De goed gestarte Vlissingse debutant in de regiodivisie verloor voor de zesde keer op rij. De vrouwen van WS'92 gingen met 1-3 onderuit te gen de derde keus van Mikro Electro/Roosendaal. Mytilus-Fikszo/Krimpen 0-4: Mytilus presteerde vooral passend ondermaats en kreeg daarvoor een dure rekening gepresenteerd. „We hebben een paar weken niet com pleet getraind en dat zie je toch te rug in de wedstrijden. We hebben gelukkig een paar weken de tijd om de zaken op een rijtje te zetten om vervolgens in januari een goe de start te maken", zei Peter Ver burg. Mytilus deed in de eerste, derde en vierde set redelijk mee, maar werd afgetroefd op momenten dat de bezoekers een lastige opslag hanteerden. Bovendien kon de thuisploeg zelf serverend te weinig druk zetten. Krimpen profiteerde daarvan en had een paar spelers in de gelederen die erg trefzeker wa ren. In de tweede set werd Mytilus weggespeeld, vooral omdat de Zuid-Hollanders aanvallend veel meer in huis hadden. WS'92-Sliedrecht Sport 3 2-3: De Vlissingse mannen begonnen slap. Met een goede servicepass en een gevarieerde aanval werd de aanvankelijke achterstand door winst in de tweede en derde set omgebogen in een voorsprong. WS'92 slaagde er echter niet in om de goede lijn ook in de vierde set door te trekken. In de laatste en beslissende set keken de Zeeuw en al snel tegen een achterstand aan. De achtervolging werd te laat ingezet om nog te kunnen win nen. WS'92-Mikro Electro/Roosen daal 3 1-3: De bezoekers legden in de eerste twee sets de basis voor de overwinning. In die fase was WS'92 eigenlijk niks minder, maar trok de Brabantse formatie wel twee keer aan het^ langste eind. In de derde set overvleugelde WS'92 de opponent. Uitstekend spel leidde tot een ruime zege en leek perspectief te bieden. In de vierde set was het kommer en kwel aan Vlissingse kant. Roosen daal liep in één servicebeurt met tien punten uit en besliste daar mee de wedstrijd. PW De volleyballers van WS'92 kun- nen geen consistente lijn trekken in het duel met Sliedrecht Sport. In de slotfase gaan de Vlissingers te laat in de aanval. Salm oppermachtig in Heinkenszand heikenszand - Wilma Salm was zaterdag oppermachtig bij de dres- suurwedstrijd van vereniging De Paardebloem. In de klasse Z2 reed ze Victoria naar het oranje erelint met een score van 67.65 procent, ruim vier procent meer dan naaste concurrent Maxime Lefeber. Salm schreef ook het overall klassement op haar naam. In de klasse Zi won Joke Warhout met Orinoco met 63.82 procent. Birgit Lavrijssen eerste bij puntenkoers middelburg - Birgit Lavrijssen is gisteren als zesde geëindigd in een omnium op de baan in Gent. De juniore van het Rabo Lady Force team nam in de punten koers over 10 km een voorsprong van een ronde en sloot de rit win nend af In de scratch over 5 km werd ze zevende. Bij de baanronde over 250 meter eindigde ze in de middenmoot. Jong Ambon en Ria W vergroten hun marge in de vierde klasse. vlissingen - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal verraste hekkensluiter Zeeland Sport met een 1-1-gelijkspel bij Clinge, dat verder achterop raakt in de titel strijd. Jong Ambon won van Hon- tenisse (3-1), koploper Ria W boek te een 2-0-zege bij Axel en Bier vliet tegen Patrijzen eindigde in een 1-1. In de vierde klasse B ver loor de nummer elf, Robur, drie belangrijke punten door een 1-3-nederlaag bij Grenswachters dat op de tiende plaats staat. Jong Ambon-Hontenisse 3-1: In de eerste helft, waarin Jong Am- bon meer balbezit en meer kansen had, werd de thuisploeg al na vier minuten op voorsprong geholpen door een eigen doelpunt: 1-0. Kort na het begin van de tweede helft verdubbelde Remco Felius met Amazone Van der Hiele stijgt in klassement westkapelle - Tony van der Hiele reed zaterdag met Miss Princess naar de dagoverwinning in de competitie om de Zilveren Vuurto ren. Ze haalde in de klasse L2 een score van 192 punten. Van der Hie le staat hierdoor op een voorlopig tweede plaats in het klassement. In de klasse Ml won Muriel Jonge- pier met Ritchie (192 punten) en in de klasse Z1/Z2 was Tamara dem Outer met Liberty de beste. Goede generale voor Groene Ster Vlissingen roosendaal - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen maak ten in de aanloop naar de topper tegen Schouwse Boys (woensdaga vond) korte metten met MMS Uni ted 2: 2-10. Halverwege het duel was het al 0-4. Opvallend was dat Hoessein Bouzambou, Etienne Ma lie, Salim Ben Sellam, André Siere- veld en Ashraf Elhrouz elk twee maal scoorden. een afstandsschot de marge: 2-0. Een kwartier later klopte Eldridge Pentury de Hontenisse-defensie op snelheid en schoot hij de 3-0 binnen. In de slotfase kwam Hon- tenisse nog terug tot 3-1 door Jeroen Maas. Jong Ambon-Hontenisse 3-1 (1-0). Ei gen doelpunt 1-0, Remco Felius 2-0, Eldridge Pentury 3-0, Jeroen Maas 3-1. Clinge-Zeeland Sport 1-1: De thuisploeg opende sterk met al in de eerste minuut een treffer van Thomas Leegwater. De ploegen waren vrijwel de hele wedstrijd aan elkaar gewaagd en na een half uur maakte Joren Lammers de ge lijkmaker: 1-1. Vooral in de slotfase van de wedstrijd drong Clinge meer aan via opportunistisch spel, maar veel kansen leverde dit niet op zodat de wedstrijd in een te rechte puntendeling eindigde. Clinge-Zeeland Sport 1-1 (1-1). Tho mas Leegwater 1-0, Joren Lammers 1-1. Biervliet-Patrijzen 1-1: Een licht Michel van Helden zesde op NK libre hoogeveen - Michel van Helden van De Herberg is in Hoogeveen zesde geworden op het NK libre zesde klasse. De 21-jarige Kapellenaar, die pas een half jaar actief is als biljarter, miste de ervaring om de druk van het NK te kunnen weerstaan. Pas op de slotdag kon hij laten zien wat hij waard is: hij won twee par tijen. Van Helden eindigde met vier punten en 0.82 gemiddeld. Piet Huige wint Benefiet Kerstconcours roosendaal - Piet Huige heeft za terdag in Roosendaal met de ruin Ucello de klasse Z van het Benefiet Kerstconcours op zijn naam ge schreven. De springruiter uit Nisse bleef als enige van de zeven combi naties foutloos in de barrage. Bart Gommeren uit Yerseke haal de met Delta Mossel's Utah Beach een paal naar de bodem, maar zijn tijd was goed voor de derde plaats. overwicht voor de thuisploeg in het eerste halfuur leidde tot 1-0 via Tim Bogaart. Na de thee voer de Biervliet de boventoon, waarbij de ploeg verzuimde verder afstand te nemen. Gaandeweg de tweede helft kwam de wedstrijd meer in evenwicht. Kort voor tijd bracht in valler Ouassim Hamoudi de bezoe kers echter alsnog langszij: 1-1. Biervliet-Patrijzen 1-1 (1-0). Tim Boogaart 1-0, Ouassim Hamoudi 1-1. Grenswachters-Robur 1-1: Na een goede kans voor de thuisploeg in de eerste minuut bracht Dennis Katsman na een halfuur de bezoe kers op voorsprong: o-i. In de tweede helft ging een aandringend Grenswachters op zoek naar de ge lijkmaker. Deze kwam pas een kwartier voor tijd uit een straf schop benut door Michel Wou ters: ï-i. Grenswachters-Robur 3-1 (0-1). Den nis Katsman 0-1, Michel Wouters 1-1 (strafschop), Roel Velthuis 2-1 Joris Koeleman 3-1. Mytilus kan serverend weinig druk zetten en heeft moeite met de lastige opslag van Fikszo/Krimpen. foto Willem Mieras SPS heeft geen kind aan Waaide en wint eenvoudig met 7-0. door Klaas Verspoor middelburg - In de vierde klasse B verpulverde Yerseke op Schouwse bodem WIK'57 met 9-2. Doordat koploper Krabbendijke niet in ac tie kwam, staat Yerseke nu één punt voor op die ploeg. SPS klopte Waarde met 7-0, Smerdiek ging on deruit bij Mevo en Stavenisse ver loor van ZPR'84. Mevo-Smerdiek 2-1: Mevo bezorg de Smerdiek het eerste verlies sinds 27 september. Smerdiek kwam na een kwartier via Jelle Rinses nog wel op voorsprong, maar maar uit een vrije trap van Thomas Vos kwam Mevo tien mi nuten voor rust op gelijke hoogte. Na rust was Mevo de betere ploeg en dat werd een kwartier voor tijd vertaald in een treffer yan Jan-Thijs Berrevoets. Tien minu ten voor tijd moest Smerdiek-spe- ler Hilbert Brinkman na een twee de gele kaart van het veld. WIK'57-Yerseke 2-9: WIK'57 gaf niet thuis tegen Yerseke. Bij rust stond het al 1-5. Nigel Beenakker zorgde voor 0-1 en Bart van Steve- ninck verdubbelde de score. Via Bram Blakenburg kwam WIK'57 nog wel terug tot 1-2, maar doel punten van Van Steveninck, Been akker en Bart Timmermans leid den tot de 1-5. Na rust deed Mauri ce de Vlieger namens de gastheren wat terug. Daarna scoorde Yerseke nog vier keer. Huub van Noorden, Koen Sinke, Nigel Beenakker en Joey Zoeteweij troffen doel. Stavenisse-ZPR'84 2-4: Na min der dan een kwart wedstrijd stond Stavenisse door doelpunten van Mourat Acar en Mourad Gucun (2x) op een 0-3-achterstand. Na een goede aanval zorgde Kees van Putte daarna voor de 1-3, maar een treffer van Omer Ozturk leidde tot de 1-4-ruststand. Stavenisse kwam in de 67e minuut na een vrije trap van Jeremy Gierman op 2-4. SPS - Waarde 7-0: Verder dan wat verdwaalde aanvallen kwam Waar de niet. Grote man bij SPS werd Willem Bevelander, met vier doel punten. De andere kwamen op naam van Jan Deij en Hilbert van Akkeren (2x). Persoonlijke fouten doen eersteklasser de das om. gorinchem - RCS beleefde giste- ren een lastige middag tegen het Gorinchemse Unitas. De Soubur gers hadden veel moeite met de counters van de thuisploeg, maar verloren ook door persoonlijke fouten: 2-1. RCS speelde een redelijke eerste helft, totdat de thuisploeg via Mil le Mendes op 1-0 kwam. „Daarna hepen we achter de feiten aan", zei Romeo van Aerde na afloop. Door een fout van Yordi Nijland kon Christiaan Perrier na rust de voorsprong verdubbelen, wat de genadeklap betekende. RCS was daarna, in tegenstelling tot de heenwedstrijd (4-2), niet meer bij machte om Unitas nog onder druk te zetten. Pas in de slotmi nuut deed Alwin van Ham met zijn achtste competitietreffer nog iets terug: 2-1. „We zijn toe aan de winterstop", zei van Aerde. „De jongens lopen op de toppen van hun tenen, en dat ga je merken. Maar we hebben deze wedstrijd vooral verloren op persoonlijke fouten. Hier verliezen had niet gehoeven." Door de tweede nederlaag op rij zakken de Walchenaren naar de vijfde plaats in tweede klasse E.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57