middagje O Hoek kwaad over afgelasting WINTER UITVERKOOP Voetballers RCS lijden nederlaag en zijn toe aan de winterstop WELKOM OP ONZE B PZC Maandag 15 december 2008 31 Eersteklasser is bijzonder mild voor Wilhelmina'26:3-0. door Sven Bakker kloetinge - Terwijl de voetballers van Kloetinge direct vanaf het be gin van de wedstrijd er lustig op los combineerden, leken de tegen standers van Wilhelmina'26 met hun gedachten nog meer in de warme spelersbus dan op het half bevroren veld. Kloetinge verzuim de een monstérscore neer te zet ten en bleef steken op 3-0. Het was een makkelijk dagje voor Kloetinge in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Na zeven mi nuten stond het 2-0. Bij Wilhelmi na'26 ging werkelijk helemaal niets goed. Er werd geen enkel per soonlijk duel gewonnen en alle passes eindigden in de voeten van de spelers van Kloetinge. Het team uit Wijk en Aalburg maakte geen seconde aanspraak op de zege, waardoor Kloetinge naar harten- lust kon combineren en de vrije ruimtes kon induiken. „We waren duidelijk twee klassen beter", con stateerde Kloetinge-spits Niels Ko- le na afloop terecht. Kloetinge leek in het begin van de wedstrijd de 7-1-overwinning van de uitwedstrijd tegen Wilhelmi na'26 te gaan verbeteren. De 1-0 kwam voort uit een schot van het linkerbeen van Etiënne Mallie dat op de lat belandde, waarna Marcel de Waal de bal in eigen doel liep. De 2-0 was weer een presentje van Wilhelmina'26. Mervin Niemants- verdriet zei 'bedankt' en prikte de bal simpel in de hoek. „Ik kreeg de bal zomaar in de voeten gespeeld, ongelooflijk. Terwijl ik toch echt niet hetzelfde shirt droeg als hen", zei Niemantsverdriet nadat hij na 75 minuten werd gewisseld. „Ik vraag me toch echt af hoe dit team aan elf punten komt." Kloetinge-trainer Diederik Kloetinge heeft geen kind aan Wilhelmina'26. De 3-0-overwin- nïhg is een magere afspiegeling van de krachtsverhoudingen. De ploeg staat nu derde. Hiensch wist daar het antwoord wel op. „Tegen zo'n ploeg kom je in de problemen als je na zeventig minuten nog op 0-0 staat. Dan sco ren ze zo'n frommelgoal uit een hoekschop of vrije trap. Maar wij hebben de eerste veertig minuten erg goed gespeeld. Wij vonden goed de vrije man en de vrije ruimte die ontstond", aldus Hiensch, die bezig is aan zijn laat ste seizoen bij Kloetinge. Toch kon Kloetinge de score niet uitbreiden en bleef het tot aan de 54e minuut 2-0. Niels Kole rondde een mooie steekpass van Wouter de Craene koelbloedig af: 3-0. Kans op kans volgde, maar er leek een vloek op het doel te rusten. „Dit zijn eigenlijk de wedstrijden om aan het doelgemiddelde te wer ken", zei Kole. „Maar omdat we zo vroeg al redelijk zeker waren van de winst, waren we een stuk min der scherp." Ook Niemantsverdriet was al vroeg zeker van de overwinning. „Toen ik wist dat we de wedstrijd niet pieer gingen verliezen, zorgde ik er vooral voor geen blessure op te lopen en geen gele kaart te krij gen." Door de zege staat Kloetinge gedeeld derde in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal met 22 punten uit 12 wedstrijden. „En dat is precies de positie waar we voor afgaand aan het seizoen wilden staan, zo vlak voor de winterstop", zei trainer Hiensch tevreden. Kloetinge-Wilhelmina 3-0 5. Marcel de Waal (1-0, e.d.), 7. Mervin Niemantsverdriet (2-0), 54. Niels Kole (3-0). Ge le kaart: Andre Versteeg (Wil helmina'26). Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Aantal toeschou wers: 210. Kloetinge: jaco van der Schee, Joffrey Geldof, Arjan van der Smissen, Jaap Esser, Mervin Niemantsverdriet (75. Wesley den Hollander), Daan Esser, Niels Kole, Etiënne Mallie, Lau rens de Maat, Teun Rentmees ter, Wouter de Craene (72. Björn Quartet). Zeeuws elftal moet duel met RBC afzeggen middelburg - Het Zeeuws elftal komt op zaterdag 10 januari niet in actie tegen RBC Roosendaal. De stichting heeft het duel moe ten afzeggen, omdat er op die dag te veel spelers ontbreken. .Tal van voetbalclubs blijken op za terdag 10 januari allerlei actvitei- ten te hebben gepland. Zo speelt hoofdklasser Hoek op 10 januari een oefenwedstrijd tegen Wester- lo. Zilver Piet Scheffers in derde klasse steenbergen - Piet Scheffers van Scheldezicht is tweede geworden in het regionaal kampioenschap driebanden groot derde klasse. Hans Bosters van DVBK werd kampioen. Scheffers bleef tot en met de vierde ongeslagen, maar ging toen twee keer onderuit. Ook al won de inwoner van Wemeldin- ge in de slotronde met 20-19 van de kampioen het leverde niet meer op dan het zilver. Mathijs Hage behoedt Baronie voor nederlaag breda - Mathijs Hage behoedde Ba ronie gistermiddag voor een neder laag in de hoofdklassetopper tegen EVY. In de laatste minuut maakte de oud-Zierikzee-speler de 2-2 voor de koploper uit Breda, „Lek ker op de slof in een vol zestienme tergebied. Hoe lelijk dat soort goals ook is, ze tellen." Baronie poetste daarmee een 2-0-achter- stand weg en blijft koploper. ATB-wedstrïjjdl in Westdorpe afgelast westdorpe - De achtste wedstrijd in de strijd om de Zeeuwse ATB op het Finlandcircuit in Westdor pe gaat niet door. De wedstrijd zou zaterdag 27 december worden verreden. Organisator Danny Soethaert heeft deze beslissing om organisa torische redenen moeten nemen. „Er was geen andere mogelijk heid." De competitie bestaat nu nog uit negen wedstrijden. Ploeg Demanet vanuit Nieuwegein terug naar huis gestuurd. door Barry van der Hooft nieuwegein - De woorden van Ga by Demanet lieten aan duidelijk heid niets te wensen over. „Dit is een schande", sprak de trainer van Hoek zaterdagmiddag rond de klok van kwart voor twee. Hij stapte daarna het strafschopge bied uit, beet op zijn tong, maar keek nog wel even met een dodelij ke blik naar scheidsrechter Van Ewijk. De leidsman had zojuist, nog geen uur voor de aftrap, beslo ten dat het duel Geinoord-Hoek werd afgelast. Dat besluit leidde tot woede bij de Zeeuws-Vlaamse club. „We heb ben tweeënhalf uur in de bus geze ten", brieste Demanet. „En nu kunnen we weer tweeënhalf uur terug. Terwijl er op dit veld ge woon prima gevoetbald kan wor den. Het gaat om een stuk van twee, drie vierkante meter in het strafschopgebied. Daar moeten ze alleen een beetje zand opgooien. Maar ik begreep van de scheids rechter dat de mensen van Gein oord dat niet wilden." Bij Hoek kregen velen het gevoel dat de thuisclub het niet zo erg vond dat de wedstrijd alsnog werd afgelast. Geinoord bezet op de ranglijst van de hoofdklasse B de voorlaatste, plaats. „Die trainer (Bert van Sas) zei een paar keer te- 'Als iemand zijn been breekt, zijn wij als arbitraal trio verantwoordelijk' gen de scheidsrechter dat het veld volgens hem onbespeelbaar was", aldus Demanet. Het besluit kwam volledig op het conto van scheidsrechter Van Ewijk, of hij nu wel of niet beïn- Vlissingen raakt leiding tweede klasse kwijt na gelijkspel bij IFC. GORiNCHEM - RCS beleefde giste- ren een lastige middag tegen het Gorinchemse Unitas. De Soubur gers hadden veel moeite met de counters van de thuisploeg, maar verloor ook door persoonlijke fou ten: 2-1. RCS speelde een redelijke eerste helft, totdat de thuisploeg op 1-0 kwam. „Daarna liepen we achter de feiten aan", zei Romeo van Aer- de na afloop. Door een fout van Yordi Nijland kon Unitas de voor sprong verdubbelen en dat bete kende de genadeklap. RCS was niet meer bij machte om Unitas nog onder druk te zetten. Pas in de slotminuut deed Alwin van Ham nog iets terug: 2-1. „We zijn toe aan de winterstop", zei Van Aerde. „Jongens lopen op de toppen van hun tenen en dat ga je merken. Maar we hebben de ze wedstrijd vooral verloren op persoonlijke fouten. Het had niet gehoeven." Tweedeklasser Vlissingen kwam bij IFC niet verder dan een gelijk spel. De ploeg verloor daarmee haar koppositie in de tweede klas se aan EBOH, al heeft het wel een wedstrijd minder gespeeld. Ray mond Wolff bracht zijn ploeg na een uur spelen op 0-1. Vlissingen nam daarmee een verdiende voor sprong, want de ploeg had het be tere van het spel. IFC weigerde zich echter daarbij neer te leggen en toonde veer kracht. Na hard werken sloeg Dan ny Slingerland vijf minuten voor tijd toe: 1-1. Het duel tussen Terneuzen en Steenbergen kenmerkte zich voor namelijk door chaos. Scheidsrech ter De Rover uit Dordrecht legde na een kwartier spelen in de twee de helft de wedstrijd tien minuten stil voor een afkoelingsperiode. De aanleiding was de 3-1 die Sinan Coban voor Terneuzen maakte in vermeende buitenspelpositie. De grensrechter van de bezoekers vlag de, maar De Rover wuifde het sig naal weg. Alles wat Steenbergen was ging verhaal halen bij de leids man, die naar de kleedkamer ver trok. Voor Terneuzen scoorden Jo nathan Constancia, Roel Alberti en Sinan Coban. Twee Steenber gen-spelers kregen de rode kaart RCS gaat aan fouten ten onder bij Unitas. De wedstrijd tussen Terneuzen en Steenbergen (3-1) verloopt chaotisch. De arbiter legt het spel een kwartier stil. vloed was. „Tot twaalf uur vanmid dag waren alle wedstrijd hier afge last", legde de arbiter uit. „Omdat het twee graden boven nul zou zijn, hoopte men hier het veld op tijd bespeelbaar te krijgen. Het ligt er ook best goed bij, alleen zijn er in de strafschopgebieden te veel harde, gladde stukken. Ik kijk naar de veiligheid van de spelers. Als ie mand zijn been breekt, zijn wij als arbitraal trio verantwoordelijk." Van Ewijk voegde er nog aan toe dat hij het .onbegrip bij Hoek wel enigszins kon begrijpen. „Ik be treur het dat die mensen zo lang in de bus hebben gezeten. Daarom hebben we ook nog gekeken of we op een ander veld konden spelen. Dat lag er prima bij, maar er stond geen omheining rond het veld. Ge zien de reglementen mag er dan geen hoofdklassewedstrijd op ge speeld worden. Leuk is het in ie der geval niet. Ik fluit nu dertig jaar en heb dit nog nooit moeten doen." KOLBERTSVANAF 159,00 KOSTUUMSVANAF 249,00 MANTELSVANAF 149,00 JACKSVANAF 99,00 LEDEREN JACKSVANAF 225,00 PULLOVERSVANAF 49,00 SHIRTS SPORTIEF EN GEKLEEDVANAF 45,00 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, Goes, tel. 0113-215652 Maten t/m 62 14, 64 en 57 - Maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53