Positief beeld Oranje op EK SLIPS, DE 4e GRATIS Prima weekeinde voor Delta/Frans Bevers 3 SLOGGI ^<DC0X 2 SHIRTS DAMES/HEREN NU 5 KORTING PZC Maandag 15 december 2008 29 Met vier eerste plaatsen was Marleen Veldhuis namens Nederland de grootste gouddelver op het EK kortebaan in Rijeka. foto Darko Bandic/AP Zwemploeg op vierde plek in medaillestand titelstrijd kortebaan. door Rob de Bruyn RIJEKA - Zeventien wereld-, 32 Eu ropese en een karrevracht aan na tionale records. Het ging vaak hard bij het EK zwemmen op dê korte baan, heel vaak. En dus ging het in Rijeka ook weer nadrukkelijk over de invloed van de moderne, 'snel le' zwempakken. Dat die voor veel vertroebeling zorgen, is zeker. Toch kon de Nederlandse zwem ploeg wel conclusies trekken, voor al omdat de Oranje-mannen en -vrouwen in tegenstelling tot veel concurrenten in dezelfde pakken zwommen als op het WK korte baan in april in Manchester. Het beeld is positief Nederland eindigde als vierde in de medailles tand, met vijf keer goud, twee keer zilver en twee keer brons. Zeker zo verheugend is dat er over de volle breedte goed gepresteerd werd, ZUNDERT - De driebanders van Delta/Frans Bevers hebben een pri ma weekeinde achter de rug. Na het 4-4-gelijkspel zaterdag tegen koploper Van Donge 8c De Roo was er gisteren een 5-3-overwin- ning op Snellen Recycling, de rechtstreekse concurrent in de strijd om de play-offs voor de land stitel. Eddy Leppens versloeg Roland For- thomme met 50-28 in 19 beurten. Saillant detail: Forthomme speel de vorig jaar nog voor Delta/Frans Bevers. „Vermoedelijk lag de druk er voor Roland heel zwaar op. An derzijds leverde Eddy een prima partij af Daarnaast hebben we on danks de gedwongen afwezigheid het regende nationale en persoon lijke records. Het was natuurlijk het toernooi van Marleen Veldhuis (4X goud) en Hinkelien Schreuder (3X goud, ïx zilver), maar ook Ranomi Kro- mowidjojo (2x goud, ïx brons) en Moniek Nijhuis (ïx goud, ïx brons) deden van zich spreken. Op de laatste dag zorgde Femke Heemskerk nog voor een verras sing met zilver op de 200 vrij. Maar ook buiten de schijnwerpers werd er uitstekend gepresteerd, bij voorbeeld door Tessa Brouwer. Het 17-jarige talent van NZA haal de zowel op de 50 als de 100 meter schoolslag de halve finale en verbe terde elke keer haar persoonlijk re cord. Bij de mannen greep Robin van Aggele twee keer (100 school en 100 wissel) net naast een me daille. Wel scherpte de Hilversum mer tot drie keer toe het Neder lands record op de 100 school aan. Op de wisselslag lukte hem dat twee keer. Nick Driebergen (NZA) stelde op van Peter de Backer (vorig jaar nog actief voor Snellen Recycling en tot 22 december geschorst in ver band met een overtreding van de dopingregels) optimaal gepres teerd", verklaarde een tevreden teamleider Jan Kikken van Delta/Frans Bevers. In Zundert was Henk Habraken namens de Zeeuwse eredivisionist met 50-41 (in 28 beurten) te sterk voor Harrie van de Ven. jean Paul de Bruijn maakte in de nabeurt te gen Peter Ceulemans nog gelijk: 50-50 in 37 beurten. Reservespeler Jeffrey Jorissen had het feest voor Delta/Frans Bevers helemaal com pleet kunnen maken. Hij verloor echter met 50-31 van Jan Arnouts. de 50 meter rugslag twee keer de nationale besttijd scherper. Hij deed hetzelfde op de dubbele af stand. Joeri Verlinden (NZE) haal de de finale van de 100 vlinder en verbeterde drie keer het Neder lands record. Op de 200 meter luk te hem dat één keer. Bastiaan Tam- minga (NZE) bracht op de 50 vlin der drie keer een nieuwe nationale toptijd op de klokken, en snelde sa men met Van Aggele, Driebergen en Robert Lijesen naar een nieuw Nederlands record op de 4x50 vrij. Schoolslagspecialist Lennart Steke lenburg zwom vier keer een pr, vrijeslagzwemmer Stefan de Die drie keer. De verklaring voor de successen? Het zal voor een deel te maken hebben met 'normale' talentont wikkeling, geholpen door de verbe |*Ji Het EK kortebaan verloopt bevre- digend voor de Nederlandse zwemploeg. Toch moet deze titel strijd vlak na de Spelen niet al te hoog worden aangeslagen. terde structuur in de opleiding. Maar ongetwijfeld heeft ook een rol gespeeld dat er kort na de Olympische Spelen niet al te veel druk was. De volgende echte doe len (WK langebaan 2009 in Rome en de Spelen van 2012 in Londen) zijn nog ver weg. En misschien ook wel de wetenschap dat dit EK kortebaan niet al te hoog aangesla gen moest worden. Daarvoor zat het op een te ongelukkig tijdstip (kort na de Olympische Spelen) en ontbraken er te veel toppers, onder wie Britta Steffen, Rebecca Adlington, Therese Alshammar en al degenen die na de Spelen van Peking stopten. Een lichtpunt voor de zwemsport is de brede steun die er was voor het initiatief van technisch direc teur van de KNZB Jacco Verhaeren om snel te komen tot (betere) re gelgeving ten aanzien van de zwempakken. Liefst 27 landen zet ten al hun handtekening onder een brief gericht aan dfe wereld- zwemfederatie Fina. Winst in Mosconi Cup voor Feyen en Lely PORTOMASO - De Europese poolbil- jarters hebben evenals vorig jaar de Verenigde Staten verslagen in de strijd om de prestigieuze Mosco ni Cup. Dat gebeurde gisteren op Malta onder leiding van de Neder landse teamcaptain Alex Lely. Wereldkampioen straightpool Niels Feijen had een belangrijke in breng in de 11-5-overwinning. Fe ijen won met zijn Duitse partner Ralf Souquet drie dubbelspelen. Dwight Baltus pakt zilver op NK clubteams MIDDELBURG - Trampolinespriiiger Dwight Baltus uit Vlissingen is met Pro Patria Zoetermeer op de tweede plek geëindigd op het NK voor clubteams. Pro Patria Zoeter meer 1 pakte de titel. Baltus' team bestond uit vier sprin gers. Hij behoorde tot het drietal dat de beslissende laatste keuze-oe fening mocht doen. Eerder ston den al verplichte en vrije oefenin gen op het programma. Zonderland zorgt met goud voor sensatie MADRID - Epke Zonderland heeft gisteren in Madrid voor een sensa tie gezorgd door bij de wereldbe kerfinale turnen goud te veroveren op het onderdeel rekstok. De Fries scoorde met zijn oefening 16,175 en troefde daarmee zijn concurren ten af Het was in Madrid de derde medaille voor een Nederlandse deelnemer. Yuri van Gelder won brons op de ringen en Jeffrey Wammes zilver op sprong. Olympisch kampioen Lamaze wint in Genève GENEVE - De Canadese springrui ter Eric Lamaze heeft gisteren de Grote Prijs van Genève, meetel lend voor de wereldbeker, op zijn naam gebracht. De olympisch kam pioen vormde met zijn hengst Hickstead de snelste foutloze com binatie in de barrage. Lamaze bleef de Zwitser Steve Guerdat (met Ja- lisca Solier) en de Duitse amazone Meredith Michaels-Beerbaum (Shutterfly) op het nippertje voor. Vierde Europese titel Noorse handbalsters SKOPJE - De Noorse handbalsters zijn gisteren in Macedonië voor de vierde keer Europees kampioen ge worden. De olympisch kampioen won in de finale met ruime cijfers van Spanje: 34-21. Spanje kon een helft bijbenen. Bij de rust was het in Skopje 13-12 voor Noorwegen. Het brons was voor Rusland, dat Duitsland in de kleine finale met 17-11 versloeg. Pauwels verrast Boom in Druivenveldrit OVERIJSE - Lars Boom heeft een pri ma optreden bij de Druivenveldrit in het Belgische Overijse niet kun nen bekronen met de overwin ning. De regerend wereldkampi oen werd in de slotfase verrast door een demarrage van de Belg Kevin Pauwels, waardoor de Bra bander als tweede eindigde. De Belg Sven Nys, zaterdag nog win naar in Essen in het kader van de GVA Trofee, eindigde als derde. Geldig voor alle modellen en kleuren van 1 t/m 31 december 2008 of zolang de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51