Kamer eist onderzoek na chaos rond ic Joustra: Al Qaida is niet actief in Nederland 4 Maandag 15 december 2008 pzc Politiek kwaad na onrust door rapport over sluiting ic's. den haag - De Tweede Kamer eist dat minister Ab Klink van Volksge zondheid een onderzoek instelt naar de handelwijze van de Inspec tie voor de Gezondheidszorg (IGZ), die afgelopen vrijdag een rapport uitbracht over de gebrekki ge kwaliteit van de intensive care in kleine ziekenhuizen. Aanvanke lijk moesten de ic's van dertien zie kenhuizen dicht, waaronder die in Goes en Dirksland, maar na weer werk van de ziekenhuizen trok IGZ-hoofdinspecteur Gerrit van der Wal die maatregel 's avonds, laat weer in. De Tweede Kamer is woest over de onrust die is veroorzaakt. Pa tiënten die op de ic liggen en hun familieleden zijn 'angst aange jaagd'. Ook is nu nog helemaal niet duidelijk of de kwaliteit van de ic's daadwerkelijk in orde is, omdat de IGZ vrijdag alleen aan de hand van telefoontjes en e-mails van de betrokken zieken huizen heeft besloten de ic's open te houden. Inspecteurs zijn niet zelf gaan kijken. Het Bethesda Ziekenhuis in Dirks land voldoet in elk geval aan de ei- |"W De Tweede Kamer is woest over de onrust die is ontstaan door een rapport van de Inspectie voor de Gezondheidszorg over de intensive care. PETER sen door met onmiddellijke in gang vaker gespecialiseerde artsen en verpleegkundigen in te zetten, meldt de Inspectie. CDA, WD, PvdA en SP eisen dat Klink uiterlijk morgen uitleg geeft. WD-Kamerlid Edith Schippers vindt het 'absurd' dat het IGZ-rap- port aanvankelijk pas 's avonds laat in het televisieprogramma No- na bekend zou worden gemaakt. „Je zult maar iemand kennen die op de ic ligt. Dan denk je: 'Dit is een noodsituatie'. Dat geeft veel onzekerheid", aldus Schippers. PvdA-Kamerlid Eelke van der Veen is verontrust dat nu nog on duidelijk is of de ic's veilig zijn. „Iets is veilig, of niet. Zelfs als het alleen maar om procedures gaat." Doordat de IGZ pas de komende maanden de ic's opnieuw gaat con troleren, blijft de situatie onduide lijk. Van der Veen plaatst ook vraagtekens bij de rol van de zie kenhuizen, die al eerder op de hoogte waren van het rapport. „Het roept vragen op dat ze pas op het allerlaatste moment in actie ko men." Ook het CDA wil uitleg, zegt Janneke Schermers (CDA). „Het effect op patiënten en familie is groot. Als je al vindt dat afdelin gen dicht moeten, communiceer je dat zorgvuldig." De SP noemt de commotie een 'blamage voor de IGZ'. Kamerlid Henk van Ger- ven: „Als je naar het zwaarste mid del grijpt dat bestaat, het sluiten van ic's, dan moet je honderd pro cent zeker van je zaak zijn. In het rapport stonden fouten." Huidige terreurdreiging blijft toch 'substantieel' door Wilders-fïlm Fitna. hilversum - Nationale terreurnet werken zijn in Nederland momen teel nauwelijks actief Het zijn vooral de internationale vertakkin gen van terreurorganisaties die de huidige dreiging vormen, maar Al Qaida opereert niet in Nederland. Dat zei de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding Joustra giste ren in het Ikon-programma Spraak makende Zaken. Volgens Joustra be staat er geen Nederlandse tak van Al Qaida. Het huidige niveau van de dreiging van een terreuraanslag is 'substantieel'. De dreiging van aanslagen neemt voor Nederland weer toe nu PW-leider Wilders op internationale tournee gaat met zijn film Fitna. Joustra werd in oktober 2007 voor het eerst geconfronteerd met de plannen van Wilders. Over het ein de van de film zei Wilders toen volgens Joustra: „Ik weet nog niet wat ik ga doen. Misschien ga ik iets verscheuren of verbranden." Wilders heeft altijd ontkend dat hij tevoren iets over de inhoud heeft onthuld. „Ik weet één ding zeker: dat ik niet lieg", zei Joustra gisteren. „Mijn voorspellend ver mogen zou wel erg groot zijn als ik in oktober al in staat zou zijn ge weest de inhoud van de film vrij- geheel juist te voorspellen." pag 7: staande ovaties Wilders DEN HAAG - Door een foto van Dries, van Agt (rechts) en Hans Wiegel (links) werd fotograaf Theo Meijer, die zaterdag op 75-jarige leeftijd overleed, in 1977 verbon den met de Nederlandse, politieke geschiedschrijving. De foto maakte duidelijk dat Van Agt (CDA) en Wiegel (VVD) een nieuw kabinet bekokstoofden. Meijer snapte de twee in het Haagse restaurant Le Bistroquet. Van Agt stopte de gesprekken met de PvdA en koos voor een regering met de WD. Meijer was vooral actief in de politieke wereld. Hij wordt donderdag gecremeerd. IK Wou OiïT iK- jouw 20Rc?ew HM Postbank compenseert na internetfraude hilversum - De Postbank gaat tien tallen klanten die de dupe zijn ge worden van fraude bij bankieren via internet alsnog compenseren, kondigde het bedrijf aan in tv-pro- gramma Kassa. In totaal gaat het om enkele tonnen. De Postbank vond eerst dat het de eigen schuld was van deze mensen omdat ze bij voorbeeld niet zorgvuldig met hun inlogcodes waren omgegaan. Johan Heesters vraagt vergiffenis om uitlating stuttgart - De 105-jarige zanger Johan Heesters heeft zaterdag avond in het Duitse programma Wetten Dass? de kijkers om vergif fenis gevraagd voor zijn uitspraak over Adolf Hitler. In het Vara-pro- gramma De Wereld Draait Door liet Heesters zich vorige week de uitlating ontlokken dat Hitier een aardige man kon zijn. Heesters er kende in Wet ten Dass? 'iets doms te hebben gezegd'. Verslaafden doen heitje voor karweitje utrecht - Bewoners van verslaaf- denopvang Hostel Maliehof aan de Utrechtse Maliebaan houden vrij dag een heitje-voor-karweitje-ac- tie voor Unicef. In de buurt heb ben ze brieven verspreid waarin ze bewoners en bedrijven vragen of ze tegen betaling klusjes mogen doen. De verslaafden werken vrij dag altijd met een begeleider. De opdrachtgever bepaalt zelf de prijs. 'Grotere angst voor beoordelingsgesprek' maarssen - Aanmerkelijk meer mensen dan vorig jaar zien op te gen het beoordelingsgesprek aan het einde van het jaar, zegt Maar ten van Gelderen, arbeidsrechtad vocaat en oprichter van de website Ontslag.nl en de landelijke Ontslag- lijn. Hij signaleert in deze onzeke re economische tijden angst voor ontslag. „Sommigen willen weten of ze ontslagen kunnen worden na één negatieve beoordeling." Meer mensen gestopt met roken den haag - Meer rokers hebben dit jaar de sigaretten afgezworen dan vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers die antirokersclub Stivoro gisteren bekend heeft gemaakt. Sinds 1 mei zijn ongeveer 1,1 miljoen rokers ge stopt met roken. Stivoro schat dat hier in de maand december nog 350.000 mensen bijkomen. Nor maal stoppen jaarlijks een miljoen mensen met roken: Bijna helft kinderen heeft zorgen over crisis hilversum - Ruim vier op de tien kinderen maakt zich zorgen over de gevolgen van de financiële cri sis. Meisjes doen dat nog iets meer dan jongens. Dat blijkt onderzoek van het NOS Jeugdjournaal, waar aan bijna 2400 kinderen in de leef tijd van 9 tot en met 14 jaar meede den. Over de duur van de finan ciële crisis zijn de kinderen pessi mistisch. Bijna de helft denkt dat het langer dan een jaar gaat duren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4