bijl hakken is onze stijl niet' cadmium Aan alle bewoners van Zuid-Beveland Wie versiert het huis het mooist? 3ns onderhoud vraagt even uw aandacht: van dinsdag 2 december t/m vrijdag 19 december 2008 abides B PZC Maandag 15 december 2008 15 Dorpsraad vreest negatieve gevolgen voor Nieuwdorp. NIEUWDORP - De dorpsraad Nieuw dorp maakt zich zorgen over de te hoge uitstoot van cadmium door het in Vlissingen-Oost gevestigde Thermphos. Het bedrijf mag jaar lijks maximaal 280 kilo cadmium uitstoten, maar de hoeveelheid lag van mei tot en met september al op 370 kilo. Thermphos heeft dit zelf gemeld aan de provincie. Het bedrijf denkt dat de uitstoot over een half jaar op orde is door aanpassingen aan fosforovens. Deze mededeling heeft de dorpsraad van Nieuw dorp allerminst gerustgesteld. 'Cad mium is een giftige en niet-af- breekbare stof die zich ophoopt in het milieu', stelt de raad in een brief aan de gemeente Borsele. 'La ge concentraties kunnen al tot nier beschadiging leiden'. De dorpsraad vindt het vreemd dat Thermphos langere tijd te veel cadmium mag uitstoten. 'De vraag is welke gevolgen dit heeft voor omwonenden?' De bewonersorga nisatie wijst erop dat 'de rook van het Sloegebied soms als een deken over Nieuwdorp hangt, wat nu wel een erg negatieve lading krijgt'. Borsele heeft de vragen doorgestuurd naar de provincie. In de jaren negentig kampte Therm phos (toen nog Hoechst) ook met een te hoge cadmiumuitstoot. HANSWEERT - Muziekvereniging De Scheldegalm en de website hal- lohansweert houden een wed strijd. Wie in Hansweert zijn gevel het mooist in kerstsfeer heeft ver sierd, kan prijzen winnen ter waar de van 100, 50 of 25 euro. Alle hui zen binnen de bebouwde kom van Hansweert dingen mee. Burge meester A. Huisman van Reimers- waal, voorzitter van de jury, reikt 22 december om 20.QO uur de prij zen uit op bij café 't Anker. Schel degalm speelt dan kerstliederen. Op bovenstaande dagen verricht DELTA Infra B.V. onderhoudswerkzaamheden op Zuid-Beveland. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Bruin water is gewoon drinkbaar. Maar wij adviseren de bewoners van bovengenoemd gebied, een kleine hoeveelheid schoon water in de koelkast te bewaren en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Ook kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Wij informeren u over het juiste tijdstip van de werkzaamheden via een huis-aan-huis-bericht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 www.DELTA.nl e-mail: info@DELTA.nl DELTA Infra B.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voorde schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. Adri van de Beek (links) en Adrie van Belzen controleren in de Appelbuurt van Kapelle op vuilnisbakken die te lang op straat staan. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49