'Met de botte Klacht Zorgstroom terecht -C=lok School Ellewoutsdijk blijft spil in het dorp 14 Maandag 15 december 2008 pzc Vrouw is portemonnee kwijt na babbeltruc KLOETINCE - Een bejaarde vrouw in Kloetinge raakte zaterdagavond haar portemonnee kwijt door een babbeltruc. Ze was alleen in haar woning aan de Brederodestraat toen er werd gebeld. Er stond een vrouw op de stoep die zei Zorg- stroom-medewerkster te zijn. Met een smoes kwam ze binnen en vroeg om papier om iets te note ren. Terwijl de bejaarde daarnaar zocht, kwam een tweede vrouw binnen. Na vertrek van het duo was de portemonnee verdwenen. Zeeuwse babes leggen het af tegen Bergse ROTTERDAM - Tijdens een manifes tatie in Outland in Rotterdam is de twintigjarige Kim de Sitter uit Bergen op Zoom Pabo Babe 2008 geworden. Aan de wedstrijd, uitge schreven door erotiek-postorderbe- drijf Pabo uit Walsoorden, deden ook een twintigjarige uit Kloetin ge en een negentienjarige uit Krab bend ij ke mee. Zij waren met 63 an deren uitverkoren om aan de inter- netstemming mee te doen. De twee Zeeuwsen eindigden niet bij de eerste drie. Rapport ministerie stelt dat meeste organisaties te weinig krijgen. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Leon Phernambucq, directeur van zorgaanbieder Zorg- stroom, roept het al de hele tijd. Maar nu heeft ook onderzoek van het ministerie van Volkshuisves ting, Welzijn en Sport uitgewezen dat gemeenten te weinig betalen voor thuiszorg. „Ik ben blij dat een objectief on derzoek van het ministerie dit nu ook heeft vastgesteld", zegt Pher nambucq. „Maar de vraag is wat er nu verder mee gebeurt." Zorgstroom dreigde de afgelopen weken te stoppen met het bieden van huishoudelijke hulp omdat de Walcherse gemeenten te weinig zouden betalen. Honderden ba nen stonden op de tocht. Uiteinde lijk is Zorgstroom toch akkoord ge gaan, in de wetenschap dat het een tekort gaat opleveren. „Het Rommelpotten maken in Tholen THOLEN - Op oudejaarsdag is om 11.00 uur op de Markt in Tholen weer de jaarlijkse rommelpotterij. Om er voor te zorgen dat zoveel mogelijk kinderen daar ook aan kunnen meedoen, houdt de Stich ting STAD vandaag een avond waarop iedereen rommelpotten kan maken. Kinderen en ouders zijn welkom vanaf 19.00 uur in Meulvliet. De stichting zorgt voor materiaal, een vel, een stokje en touw en heeft ook vijftig blikken weten te regelen. Tweern houdt markt voor beltkinderen Bali GOES - De leerlingen van De Tweern in Goes hebben een grote kerstmarkt voorbereid die donder dag in de school wordt gehouden vanaf 17.00 uur. Ze hebben geleerd hoe er over de wereld Kerstmis wordt gevierd. Er zijn mooie din gen gemaakt en er is lekker eten en drinken. De leerlingen weten nu ook hoe de kinderen in Sanur, op Bali kerstmis vieren, niet dus. Zij zoeken net als altijd op de vuil nisbelt naar voedsel en bruikbare dingen. Voor hen is de opbrengst. was slikken of stikken." Uit het rapport van staatssecretaris Jet Bus- semaker blijkt dat 72 procent van de thuiszorgorganisaties die huis houdelijke hulp leveren, niet kos tendekkend kunnen werken. „Die andere 28 procent bestaat uit kleinere, beginnende organisaties die volledig draaien op goedkoop personeel. Die hebben dus geen voorgeschiedenis", zegt Phernam bucq. „Sinds wij hebben ingestemd met het tarief, is het heel stil geworden bij de Walcherse raadsfracties. Maar het probleem is nog niet uit de wereld. De verschillen tussen de tarieven op Walcheren en in het Oosterscheldegebied zijn aan zienlijk. Daar moet toch nog een keer snel over gesproken worden met de wethouders. Ik hoop dat Nu uit onderzoek van het minis- terie van VWS blijkt dat gemeen ten zorgaanbieders te weinig be talen, hoopt Zorgstroom dat die alsnog meer bijleggen. In herberg De Ster in Ovezande is nog plaats OVEZANDE - De katholieke kerk in Ovezande wordt zondag 21 decem ber vanaf 19.00 uur omgetoverd in herberg De Ster. Daar is plaats voor jong en oud in een kerstin- stuif, waar verteller Kees Posthu mus de toon zet voor een muzi kaal programma. De koren Pius X en Óal zingen kerstliederen en Veerle Koens bespeelt de dwars fluit. Pastoor Paul Verbeek sluit de bijeenkomst af Voor iedereen is er chocolademelk en voor wie boven de zestien is, Glühwein. Kerken in Lewedorp vieren Kerstmis samen LEWEDORP - De kerken in Lewe dorp komen traditiegetrouw met Kerstmis samen voor een kerst zangviering. Dat gebeurt dit jaar op 21 december in de rooms katho lieke kerk, waar vier koren zullen zingen. Good News uit Nieuw- dorp, het Eligiuskoor, Con Dios en de Elena/Benjaminbengels zingen liederen, rftaar er is ook ruimte voor samenzang. De collecte is voor de basisschool van Susan Mu- mena in Zambia. De zangavond begint om 19.00 uur. dit rapport, de gemeenten aan het denken zet." Wethouder Albert de Vries van Middelburg verwacht dat het rap port van het ministerie weinig ver schil zal maken. „Wij hebben ste vig onderzoek naar de tarieven ge daan. Ik denk dat het scherpe tarie ven zijn, maar dat ze de toets der kritiek kunnen doorstaan." Dat Zorgstroom met een verlies op het oog de aanbesteding in ging, werd eerder deze maand al bekend. De thuiszorgorganisatie die al een jaar in een fusieproces zat met Zorgcentrum Ter Weel in Goes en Krabbendijke trok, overi gens in overeenstemming met Ter Weel, de stekker uit het fusiepro ces. De voornaamste reden was, vol gens Phernambucq, dat de organi satie alle zeilen moet bijzetten om het tekort, dat er ontegenzeggelijk aan zit te komen, weg te werken. Beoogde fiisiepartners voelen doorgaans minder voor elkaar als zich een negatief saldo voordoet. BOA's patrouilleren sinds september door de kernen van Kapelle. door Lilian Dominicus kapelle - Voor de een zijn ze een welkom gezicht, de ander ziet ze liefst zo snel mogelijk gaan: de ambtenaren in blauw uniform (BOA's) die sinds september door de kernen van Kapelle patrouille ren. Ze bekommeren zich om vuil containers die te lang aan de straat staan, overlast door hondenpoep en foutparkeerders. „Maar met de botte bijl hakken is onze stijl niet", zeggen ze zelf. „Dat heeft totaal geen effect." Het is kwart over tien als Adri van de Beek en Adrie van Belzen zich in een opvallende, knalgele Ford naar Wemeldinge begeven. Ze heb ben zojuist een bespreking op het gemeentehuis van Kapelle gehad om de aandachtspunten van van daag door te spreken. Vaste prik: de Wilhelminastraat in Wemeldin ge, waar alleen in de vakken mag worden geparkeerd. „Op sommige stukken is het hier te smal, daar om mag je niet overal staan", zegt Van Belzen. Hij spot de eerste foutparkeerders en stalt het autootje langs de kant. De gele waarschuwingen met de tekst 'Deze overtreding had u 60 eu ro gekost' gaan onder de ruitenwis sers op de voorruit. Een Belgische duiker wil wel eens weten waar om daar nu ineens zo'n ophef over wordt gemaakt. „Dat krijg je nu, hè", zegt Adri van de Beek. „Mensen zeggen tegen je: 'Maar dat doen we al vijftien jaar zo. En nu mag het ineens niet meer?'" Een eindje verderop staat een gro te Amerikaanse slee precies achter een niet-parkeren bord, met de tekst: 'alleen in de vakken'. Van de Beek: „Die vraagt er zowat om." Toch blijft het nog bij een waar schuwing. „Soms denk ik wel eens: Pak maar het bonnenboekje, dan praten de mensen erover en is het zo bekend. Maar je moet men sen ook een kans geven. Zo had den we een vrouw een week de tijd gegeven een karretje van de openbare weg te halen. Maar na een week was het nog niet gedaan, bleek haar man ziek te zijn ge weest." In de Appelbuurt van Kapelle con troleren de mannen op vuilnisbak ken, dje de avond ervoor van de straat hadden moeten zijn. En bij basisschool De Moolhoek stoppen ze om te kijken of er nog honden poep ligt. „Toen we hier voor het eerst kwamen, lag het helemaal vol. Eerst hebben ze een veger ge stuurd, maar later hebben ze een hogedrukspuit laten komen", zegt Van de Beek. De BOA's hebben een vermoeden wiens honden voor de overlast zorgen. Van Bel zen: „Maar we hebben de dader nog niet kunnen betrappen." In het centrum van Kapelle stop pen ze altijd even bij Cafetaria De Vriendschap. Vanwege de auto's die hier soms met vijftien tegelijk half de weg blokkeren. Van Bel zen: „Ze komen hier zelfs met de tractor om friet." En ook vandaag 'Mensen zeggen: Maar dat doen we al vijftien jaar zo. En nu mag het niet meer?' is het raak. Pal voor de voeten van de beide Adri's remt een BMW met nog net geen piepende ban den af „U mag hier niet staan", zegt Van Belzen. „Dat weet ik", antwoordt de chauffeur en stapt uit. Een seconde later bedenkt hij zich en rijdt voor de zekerheid toch maar weg. Van Belzen: „Dat noemen we een blitser, in Rotter damse termen. Vroeg of laat zal-ie ergens een boete krijgen." Eens per week patrouille De BOA's in de gemeente Ka pelle controleren één keer in de week. Van tevoren is niet bekend op welke dag. Tot nu toe delen de BOA's voornamelijk waarschuwingen üit, om mensen aan hun aanwe zigheid te laten wennen. Lang zamerhand delen ze ook steeds meer boetes uit. De gemeente Kapelle heeft voor de invoering van de BOA's samenwerking gezocht met Veere. Voorlopig zijn de BOA's in Kapelle er op proef. BOA staat voor Buitengewoon Opsporings Ambtenaar en is volgens Wikipedia 'een functio naris die is bevoegd tot de op- sporing.van bepaalde, meest al een beperkt aantal of een specifieke groep, strafbare fei ten'. I Lekkende kraan... of een lopend toilet? Wandclosets, baden en alle andere sanitaire materialen! [Uneto-Vni /-t Alles op maat: net als uw offerte! Onderwijsministers zijn degenen die klein schooltje bedreigen. door Mieke van der Jagt ELLEWOUTSDIJK - Hoe kleiner het dorp, hoe kleiner de school, lo gisch. Maar wat ook logisch is, is dat een school belangrijker wordt voor de samenhang en de leefbaar heid naarmate een dorp kleiner is. En andersom, een klein schooltje heeft heel hard de draagkracht van het dorp nodig. In Ellewoutsdijk weten ze dat al ja ren en ze handelen er ook naar. Probleem is dat de school, en dus het dorp, niet worden bedreigd door een gebrek aan draagkracht van wie dan ook, maar alleen door de regels van onderwijsministers. Desondanks gaan het schoolteam en de ouderraad van openbare ba sisschool De Linden onverdroten door met wat ze, naast het geven van oerdegelijk onderwijs, tot hun taak rekenen: de spil zijn waarom heen de samenleving van Elle woutsdijk draait. Zaterdag was een kerstmarkt het succesvolle lokmiddel om de dorpsbewoners, jong en oud, in de school te krijgen. In de sfeervol versierde school waren kerstge schenken, veel wenskaarten en vooral heel veel lekkernijen te koop. De kinderen, maar ook ouders, grootouders en buren, kon den meedoen aan allerlei spelle tjes. En wie zich goed inpakte, kon ook nog een ritje met paard en wa gen maken. Hoewel bezoekers het vel niet over de oren werd gehaald, leverde de markt ook nog een paar centen op, waarmee extra leuke dingen voor de kinderen worden betaald. Basisschool De Linden in Ellewoutsdijk hield zaterdag een gezellige kerst markt. Het kleine schooltje trok veel bezoekers. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 48